0

@gusto nie ma w Polsce praworządności gdyż duda złamał 13 razy konstytucje a szysdo nie opublikowała wyroków tk na czas oboje powinni mieć ts.Nie opowiadaj bajek;)))

0

@bezalkoholowy ale jankesi do pięto sa w drodze mowa o nimtz i geral ford. Chyba jest tylko 1 taki lotniskowiec Amerykanie sprzęt gromadzą dzisiaj z usa poleciały i cysterny i b2.Wpierw izrael poczyścić a potem Amerykanie za pewne wejdą. Nie wiem czy chciało by sie im tyle wojska ciagnac

0

@Kgorecki2500 iran to 100 mln państwo.Żydzi im niszczą wojskowa infrastrukturę pociski balistyczne zużyliponad połowę trochę im zejdzie jak rozwala magazyny i fabryki dronow

0

@turhiay
Mnie tylko zastanawia jedno jak ktoś jest pewny wyniku i ma czyste sumienie mówi proszę sprawdzajcie nie mamy nic do ukrycia .A tu taka volta.....to rodzi podejrzenia co do wyników wyborów.....

1

@Roobo a co on pieprzy do wyborów ludzie się zgłaszają wręcz z ulicy i maja swoje poglądy......I nikt nie jest wstanie wszystkie zweryfikować... jak są nieprawidłowości to suę sprawdza i tyle.Raczej od osoby publicznej oczekuję sprawdzić nie mamy nic do ukrycia a nie kombinacje.Tak jakby mieli coś do ukrycia.....

0

@gusto praworządność ma znaczenie wręcz decydujące.....

0

@gusto ale to ta izba która jest nieuprawniona nie ma statusu sądu ma o tym rozstrzygać;)co tu mi gadasz o podstawie prawnej jak organ jest lipny

0

@gusto
Tak, Izba Kontroli Nadzwyczajnej i Spraw Publicznych Sądu Najwyższego jest kwestionowana. Wiele podmiotów, w tym Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej (TSUE) i Europejski Trybunał Praw Człowieka (ETPC), a także Rzecznik Praw Obywatelskich, kwestionują jej niezależność i bezstronność, a także procedury skargi nadzwyczajnej.
Główne zarzuty i wątpliwości dotyczące Izby Kontroli Nadzwyczajnej i Spraw Publicznych:
Brak niezawisłości i bezstronności:
Zarówno TSUE, jak i ETPC zakwestionowały status Izby, uznając, że nie jest ona niezawisłym i bezstronnym sądem ustanowionym na mocy prawa.
Wątpliwości co do składu:
Wątpliwości dotyczą także składu orzekającego w tej Izbie, w szczególności udziału "neosędziów" powołanych w kontrowersyjnych okolicznościach.
Problemy z procedurą skargi nadzwyczajnej:
Zarzuty dotyczą również procedury wnoszenia i rozpatrywania skarg nadzwyczajnych, które uznawane są za wadliwe.
Ograniczenie prawa do skargi:
Rzecznik Praw Obywatelskich zwraca uwagę, że skarga nadzwyczajna, wprowadzona przez ustawę o Sądzie Najwyższym, w praktyce ogranicza obywatelom możliwość kwestionowania wyroków sądowych.
Praktyczne konsekwencje:
Istnieją obawy o stabilność orzeczeń sądowych, poszanowanie zasady res iudicata oraz zakłócenia w funkcjonowaniu wymiaru sprawiedliwości.
Stanowisko RPO:
Rzecznik Praw Obywatelskich, w korespondencji z Ministrem Sprawiedliwości, postulował wprowadzenie zmian legislacyjnych, które zagwarantują obywatelom realną i efektywną ochronę w kontekście skargi nadzwyczajnej.
Podsumowując: Izba Kontroli Nadzwyczajnej i Spraw Publicznych oraz skarga nadzwyczajna są przedmiotem intensywnej krytyki i wątpliwości, które podnoszą zarówno organy międzynarodowe, jak i krajowe, w tym Rzecznik Praw Obywatelskich.

0

@gusto nie ma sensu poddawania podstawy prawnej dlatego ze izba do skarg nadzwyczajnych jest kwestionowana bo pis wprowadził brak praworządności o jakiej ty podstawie prawnej mi mówisz;)

0

@gusto Rozumiem mnie interesuję interes Polski i prezydent powinien mieć czystą kartę ten nie ma i nie wiadomo co za uszami ma więcej .To kot w worku....

0

@gusto a ja znam jestem po kominie i wiem jaka jest gospodarka Rosji i wiem ze w teorii żywność mogliby zaproponować ale zbiory mieli słabe....
Co do zbrojenia tez sie tym interesuje od czasow 1 wojny w Iraku starego Busha gdzie mieliśmy debiut Patriotów opracowanych przez Polaków oraz Tomahowkow.Od tamtych czasów sledze co maja i na tej wojnie przegrali w tym sensie ze ta broń jest lipca i tracą zamówienia na rzecz usa i Europy zwłaszcza Francji.
Co do gazu jest to wpisane że jest to przejściowy temat. Ale I tak nasciogala statki aby przyjmować skroplony gaz a i tu firma z Rosji zbankrutowała bo było embargo na części nawet i tu Risja nie miże distarcząć gazu.Poza tym Europa inwestuje w sztuczne słońce i ma takie 3 obiekty w tym największy na świecie ktory bije rekordy a Polska ma w nim udziały. Nie ma znaczenia czy jakiś polityk Niemiec cis chce tylko to co mowi Ursula i kanclerz tak naprawdę a tu kierunek jest zgodny odchudzamy id handlu z Rosją i normalne ze ktoś będzie przeciw.

0

@gusto mogą to nie przeliczyć tylko wzbudzi to brak szacunku dla urzędu prezydenta wykonywanego przez prezydenta I przekonaniu ze to te wybory to lipa....

0

@nowy2016 ja nie przesadzam o wyniku sprawdzenia ale jak są nieprawidłowości to powinno to się sprawdzić.Wystarczy ze nowy prezydent to kot w worku i nie wiadomo kto to jest.A na podejrzaną przeszłość.

0

@gusto zachowa się beda sobie jaja z niego robił .Nawet Sikorski prosił aby tego mu nie robić ......Bo politycy dostają opis a ploty będą chodzić....Zresztą to sie w Polsce bedzie za nim ciągnąć bo nie rozliczył sie z tego....taki live...
A umowach to rozumiem masz na myśli trumpa ktory też jest podejrzany o dzialalnośc ba rzecz Risji która wykupiła jego tereny kiedy bankrutował za większą kasę i go uratowało a bankrutował kilka razy.Generalnie ue stawia na gaz skroplony z usa aby tez zadowolić trumpa ale dąży do neutralności poprzez inwestycje w różne rzeczy.Ale nawet gaz jest traktowany jako przejściowy.Rosja z czasem nie ma nic do zaproponowania.Bron jest zenujaca gospodarka to samo...nie mają co ofiarować.Sa jakieś grupy interesu aby zarobić ale kierunek jest jasny do 2027 r temat gazu bedzie rozwiązany. Czyli ue nie bedzie go kupować.

0

@nowy2016 wzajemnie:)ale reakcja powinna być sprawdzajcie proszę bardzo. Aktor jest pewien że wygrał nie powinien mieć z tym problemu.

0

@nowy2016 nie wiadomo a zadziwiające jest to ze ci co są za nawrockim boją się przeliczenia.Wyglada na podejrzane.....gdyby reakcja była ok sprawdzajcie to spoko ale tu....

0

@Encore karol nawrockw tym pseudo wyniku ma minimalnie większe poparcie.....to slabo dla prezydenta....

0

@Klejnot_Nilu mnie to nie rajcuję szkoda mi polski.....to patologia.....

0

@Walpiano po nie ma mediów to instytut lecha kaczynskiego jest właścicielem w 30% tvrepublika to jest oartyjne medium od gnojenia.
Poza tym Karol Nawrocki albo sam się wkopywal albo go bosak podpieorzał z ustawkami.A to sztab kłamał z mieszkaniem czarnek a to sam kręcił ze zapłacił potem nue zapłacił.A to mówił że okazjonalnie znał bu a sparował z nim w klubie wie jaka ma wagę nawet .Bu brał z nim udział w ustawkach.Sam bu powiązany jest gangiem sutenerów.
Karol nie zaskarżył wtrybie 24 h oraz nie poddał sie wykrywaczem kłamstw.A jeśli jest nie winny powinien był to zrobić i miałby szach mat.Tak pół narodu ma go za alfonsa.A i mentzen powiedział ze duże jest orawdopodobienstwo ze to zrobił a wiedział o ustawkach....przez całą prezydenture będzie się to ciągnąć Winny jest kaczyński bo nie sorawdzono kandydata

0

@nowy2016 lekko nie ma;)

0

@nowy2016 nie to są efekty indoktrynacji przez 8 kat tvp i polityki populistów w kraju.....nam część wyborcow w kraju funkcjonującą jak sekta lider miże wskazać oasychopara a ci zagłosują bez rozumnie......kwestia kandydata nie ma znaczenia akurat i to po obu stronach.

0

Komentarz usunięty

0

Komentarz usunięty

0

@gusto
Rozumiem ale wyszedl wstyd. Szkoda Polski.....

Hiszpański serwis "El Independiente" opisuje Nawrockiego jako kandydata uwikłanego w prostytucję, narkotyki i chuligańskie bójki. Redakcja zauważyła, że obecnie trudno jest prognozować, kto ostatecznie zwycięży w polskich wyborach prezydenckich.

Zdaniem dziennikarzy z Hiszpanii ostatnia część kampanii staje się szczególnie napięta, a niemal każdego dnia media donoszą o kolejnych rewelacjach związanych z politykiem. Podkreśla się, że wspierany przez partię Prawo i Sprawiedliwość kandydat miał w przeszłości problemy z agresywnym zachowaniem, a także łączono go z niejasnymi działaniami finansowymi czy wykorzystywaniem osób starszych. Dodatkowo przywołuje się zarzuty o sutenerstwo i silne uzależnienie od nikotyny.

Zagraniczne media piszą o kandydacie PiS na prezydenta i jego literackim alter ego. "Karol Nawrocki stał się obiektem licznych drwin" - podkreśla BBC.
Karol Nawrocki stał się obiektem licznych drwin, gdy wyszło na jaw, że kilka lat temu przebrał się, aby wychwalać w telewizji własną książkę" - czytamy na portalu. "Jeszcze większym wstydem" BBC nazywa wpis szefa IPN, w którym twierdził on, że Tadeusz Batyr zgłosił się do niego "po kilka wskazówek dotyczących uwikłań Nikosia".

agencja AP, przypominając, że w ostatnim czasie pojawiły się wobec niego oskarżenia o kontakty ze światem przestępczym i udział w brutalnych ulicznych bójkach.


Dostarczał prostytutki, tak piszą o polskim kandydacie. Przyznał się już do woreczków z nikotyną" - pisze czeski portal iDNES.cz.

"Polski nacjonalista odpiera doniesienia o szemranej przeszłości" - brzmi nagłówek Bloomberga.


"Kandydat na prezydenta Polski przyznał, że brał udział w bójkach chuliganów na stadionach" - pisze brytyjski "The Telegraph".

Wybory w Polsce: były chuligan kontra prezydent Warszawy" - podsumowuje niemiecki "Süddeutsche Zeitung".


Walczyłem w bójkach chuliganów piłkarskich, przyznaje polski kandydat na prezydenta. Kandydat prawicowy Karol Nawrocki nazywa masową bójkę aktem szlachetnej walki” – napisał James Jackson.

Materiał trafił też na kanały NEXTA, gdzie skomentowano:

„Nie mógł wytrzymać pięciu minut bez nikotyny?”.

Rosyjskie portale jak Pravda.ru czy EADaily poszły dalej, twierdząc, że Nawrocki złamał polskie prawo na oczach widzów


W brytyjskim i amerykańskim internecie dominowały memy. Krótkie klipy z podpisami typu „When the debate gets boring…” zbierały setki tysięcy wyświetleń. Sugerują, że kandydat na prezydenta zażywał coś mocniejszego i bardziej nielegalnego niż torebki z nikotyną.

France 24 wspomina o przeszłości Nawrockiego. „Kampanią Nawrockiego w poniedziałek wstrząsnęły doniesienia Onetu, że Nawrocki pośredniczył w kontaktach z prostytutkami i eskortował je do sopockiego hotelu, w którym jakieś 20 lat temu pracował jako ochroniarz” – czytamy.

Krytyczne dla Nawrockiego są również inne nagłówki. „Wybory w Polsce: były chuligan kontra prezydent Warszawy” – czytamy w „Süddeutsche Zeitung”


się zagraniczne media. W The Economist przeczytamy o "mrocznej przeszłości" Karola Nawrockiego. Z kolei w Politico o "trupach w szafie"

Nagranie ze słownego starcia z Rafałem Trzaskowskim udostępniono zarówno w polskich, jak i zagranicznych mediach. Wśród nich znalazła się katarska sieć telewizyjna Al Arabiya. Uwagę zwraca podpis pod filmem opublikowanym na profilu, który obserwuje ponad 27 mln osób. Wspomniano w nim o "dziwnej substancji".

0

Komentarz usunięty

2

Komentarz usunięty

0

Komentarz usunięty

0

@Piotr777 ue do 2027 roku kończy kupowanie gazu.Sam gaz jest cieplarniany więc też jest uznany za przejściowy.zue chcę być finalnie niezależna i nie mieć też nic wspólnego z nieprzewidywalnym opec + bedzie stawiać na gaz skroplony i zaproponowała trumpowi kupowanie gazu aby bilans wyrównać.
Pretensje ze ue kupowała gaz z Rosji są irracjonalne to tak jakbyś miał pretensje do sprzedawcy że sprzedał mordercy nóż.Nożem możesz zabić a możesz pokroić chleb.Wina jest całkowice pp stronie Rosji.
Ue się wzbogaciła na tanim gazie a to ze Rosja nie zainwestowała w gospodarkę to ich problem.Obecnie to czynnik odcięcia sie od Rosji moze być decydujący ze w czasie przegrają wojnę.Bo iran może nie móc pomagać Rosji przy rakietach batalistycznych rezerwy złota sie skurczą a w 2027 ie surowców nie będzie już kupować chodź mocno ograniczyła.
Rynek europejski jest nie do zastąpienia.

0

@darr0o no chyba nie i nie wiem po co mieli by to robić.Ursuls chcę wyrównać pomiędzy usa a Europą różnicę kupując z usa gaz.Technologia którą sie buduje jak u nas turbiny na Bałtyku zmniejszy zapotrzebowanie na ruskie Surowce.Putin przyśpieszył proces uniezależnienia się Europy od drogiego opec+najnowsze sankcje rozszerzone o kolejne statki.Do 2027 ma być koniec importu .

0

@Azazel_Pazuzu no i Nawrockiego.....

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?