0

Trzeba przyznać, że trochę spokorniał w Barcy. Ale nadal wychodzi mu czasami słoma z butów.

0

Dwa pierwsze spoko, ale Balotelli ? Litości ;/ Nie twierdzę, że jest złym piłkarzem, ale będą z Nim same problemy

0

Jeśli przyjdzie Torres to Bojan zapomni o pierwszym składzie na długie lata ;/

0

No i consensus. Zgadzam się ;) Innymi słowy piłkarze Barcy to tacy trochę piłkarze renesansu (parafrazując człowieka renesansu) :D

0

A co do Camp Nou to nie wiem jaki to ma związek z tematem, ale byłem dwa razy. Niestety nie na meczach ;/

0

Po której mojej wypowiedzi uznałeś, że nie wiem kiedy do Barcy przyszedł Henry ? Właśnie ze względu na bardzo duży szacunek dla tego piłkarza śledziłem Jego postawę boiskową i na tle słabiej grającego zespołu (właśnie to o czym piszesz, nic nie zdobyli) się wyróżniał, nie na tyle żeby poprowadzić Barcy do jakiegoś sukcesu. Natomiast Ibra trafia na moment kiedy drużyna jest w gazie i gra najlepszą piłkę na świecie. Niektórzy zawodnicy grają swoje mecze życia. A On zamiast się do Nich dostosować, wykorzystać sytuację, wyróżnia się zdecydowanie na minus. Już rozumiesz o co mi chodzi ?

Statystyki Kluiverta faktycznie zabójcze nie są. Zacząłem kibicować akurat w połowie Jego przygody z Blaugrana dlatego nie do końca mogę się wypowiedzieć. Jednak z tego co pamiętam to często nie był jednak ustawiany jako ta klasyczna "9". Ale tak jak mówię, mogę się mylić.

0

No tylko, że Eto'o gra w Interze na skrzydle ;) Drobna uwaga.

Geble

Na prawdę Kluivert (jeden z moich ulubionych piłkarzy wszech czasów) strzelił w którymś sezonie mniej bramek ? Skąd ta wiedza ? Jeśli takie są fakty to ok. Jeszcze jakiś przykład ?

0

Niestety nigdzie nie mogę znaleźć statystyki o naszych "9" w poszczególnych sezonach w historii. Wydaje mi się, że w naszej ponad 110-letniej historii było bardzo mało "9", które strzeliły mniej goli, jeśli w ogóle taki przypadek miał miejsce... A nie przypominam sobie żeby jakaś nasza "9" kiedykolwiek kosztowała 70 milionów euro

0

No czy ja wiem. Jednak ten strzał z 17 metra mu wyszedł nie ? :D Uważam, że nie ma pewności pod samą bramką (też mnie to niesamowicie irytuje) ze względu na to że bardzo rzadko jest w takich sytuacjach. Wyrobi się ;)

0

No a co w takim ustawieniu z Bojanem Macko ? Który jest naszym darmowym supertalentem i prawdziwym cule ? A jeśli nikt nie narzekał na Zlatana na początku sezonu Twoim zdaniem tzn że nie śledzisz tej strony od początku sezonu ..

0

Bo Wy nie macie sensownych argumentów ;)

Przepraszam za nadmiar postów ;/

0

O czym Wy ludzie mówicie ? Jakie 5 gwiazd ? Jaki drugi Real ? Maksymalnie dwa wzmocnienia dla poszerzenia składu (wszyscy zawsze narzekali, że mamy za krótką ławkę rezerwowych). To jest coś złego ? Coś nienormalnego ? Kto nie idzie do przodu, ten się cofa. Taką próbą pójścia do przodu, zmienienia czegoś był Ibra. Nie wyszło to trzeba próbować dalej. Niby z jakiej okazji ma dostać drugą szansę ? Za co ? Jakby jeszcze wykazywał zaangażowanie...

0

Ramon, mushi, Armandi

Cóż za powalające argumenty, ich siła zwaliła mnie z nóg ;)

0

patryk

Nie bój się kolego, Pep sobie z tym "problemem" poradzi. Część meczy może być grana trochę eksperymentalnie, a w części Xavi pewnie będzie potrzebował odpocząć bo jednak ma już swój wiek, jak na piłkarza. Poza tym widzieliśmy już tendencję Pepa do grania Iniestą na skrzydle, a w obliczu transferu Fabregasa nie jest to wcale złe posunięcie gdyż słabsze mecze Iniesty właśnie na pozycji skrzydłowego były spowodowane tym, że Xavi nie miał w pomocy partnera do rozgrywania (no generalnie miał, ale jednak Sergio, Yaya czy Keita to nie Iniesta/Fabregasa). Także sprowadzenie Cesca byłoby jak najlepszym rozwiązaniem ;)

A co do Villi to już napisałem co o tym sądzę. Jeśli się uda sprzedać "klocuszka" i za tą kasę sprowadzić Davida to trzeba to zrobić. Wtedy Villa za 2-3 sezony oddaje "pałeczkę" Bojanowi i mamy problem "9" rozwiązany na długie lata. Po ewentualnym odejściu Xaviego będziemy mieli młodych Fabregasa i Iniestę. Na skrzydłach Messiego i Pedro. Cóż za wspaniała perspektywa !

0

Nie da się czytać tego waszego bełkotu pochwalnego... O ile uważam, że faktycznie oddanie Yaya było by błędem o tyle trzeba skorzystać z okazji kiedy jakiś klub chce wyłożyć za Zlatana taką kasę. Niech idzie do ligi, która będzie odpowiadała jego warunkom fizycznym i sposobowi gry. Na pewno nie jest to liga hiszpańska!

paczus

Nie oglądałeś widać pierwszego sezonu Henriego. To zrozumiałe skoro najpewniej zacząłeś kibicować po 6 pucharach, więc błagam nie wypowiadaj się. Henry był wyróżniającą się postacią na tle relatywnie słabej drużyny. To samo jest ze Zlatanem tylko proporcje odwrócone. On się wyróżnia na relatywny minus, a całą drużyna gra dobrze.

Generalnie jeśli los tak się do nas uśmiechnie, że wymienimy Zlatana na Ville nic do tego nie dokładając (oprócz oczywiście tego co zapłaciliśmy rok temu) to należy nawet przez chwilę się nie zastanawiać.

0

Bardzo mądry chłopak. Na prawdę mówi sensownie. Każde zdanie przesiąknięte miłością do Barcelony, zaufaniem do trenera. Także bardzo ważna sprawa, iż ma nadzieję, że nie będzie elementem żadnej wymiany handlowej. A jestem na 99,9% pewny, że klub nie włączy swojego bądź co bądź wybitnego wychowanka do transakcji, bez Jego zgody czy akceptacji. Właściwie jest możliwy nacisk na Bojana i jakieś odsuwanie od składu, ale nie w realiach Barcelony.

Oby się spełniła Jego marzenie o grze na MŚ za 4 lata ;)

Forza Bojan !

0

Dobrego pierwszego sezonu ? :D Haha xD No tego jeszcze nie grali.

0

A ja uważam, że to już jestem ten moment kiedy trzeba trochę zaryzykować i jeszcze raz postawić w składzie na młodzież. Żeby potem nie trzeba było kupować, tylko dalej grać szkółką. Środkowy napastnik jak najbardziej dla Bojana żeby jeszcze przez 1-3 sezony był jokerem i rozwijał się pod okiem kogoś doświadczonego. Ewentualnie prawy obrońca bo jak wiemy Barcy ma problemy ze szkoleniem bocznych defensorów. I ja bym na tym skończył. W środku mamy genialnie zapowiadającą się młodzież, która musi zacząć grać. A na lewym skrzydle Pedro się sprawdza, opcjonalnie Bojan też wcale nie gra tam źle. Ewentualnie jeśli trafił by się ktoś za w miarę rozsądne pieniądze to można się zastanowić.

0

A po co znowu przestawiać genialnego snajpera na lewą flankę tak jak było z Henrym ? Żeby tylko na siłę upchnąć słabego Ibrahimovica ? No bez przesady. Poza tym bardzo lubię Villę, uważam, że jest dobrym zawodnikiem i bardzo fajnie wkomponował by się w nasz styl, ale to nie to samo co Henry. Nie ten talent itd. Nie wiem czy tak łatwo by zmienił pozycję. Jest to dla mnie kompletnie bezsensowne.

Poza tym ten koronkowy argument, że gdyby nie Gran Derbi! Po prostu szlag mnie trafia. A gdyby nie półfinału z Interem to byłby finał w Madrycie.

0

Czy Wy w ogóle oglądaliście sezon kiedy Titi do nas przyszedł ? Czy jeszcze wtedy nie byliście kibicami ? Już mnie to mocno irytuje. Przylgnęła do Niego łatka, że grał słabo, a wcale tak nie było. Już pomijając problemy osobiste, został przesunięty na zupełnie sobie obcą pozycję na boisku. Przy słabej grze (relatywnie) całego zespołu, był wyróżniającą się postacią. A Zlatan przychodzi także z innej ligi (więc ten argument odpada), w dodatku w momencie gdy reszta chłopaków gra bardzo dobrze, jeśli nie genialnie, zostaje na swojej nominalnej, ulubionej pozycji i nie pokazuje kompletnie nic. Już nawet nie wspominając o aspekcie finansowych, gdzie Titi kosztował niemal 3x mniej niż Szwed.

Także porównywanie tych dwóch sytuacji jest chore i krzywdzące dla lepszego z tej dwójki.

0

W ogóle nie rozumiem gadania w stylu : Poczekać jeszcze sezon, może mu się uda ograć, a jak nie to kupić Torresa. Ludzie ogarnijcie się trochę ! Rynek transferowy to nie jest supermarket, że sobie wchodzisz i bierzesz Torresa i wychodzisz. Idzie do skupu, oddajesz Zlatana za ustaloną rok temu cenę i jesteś cały szczęśliwy. To tak nie działa! Jak będzie okazja kupić Davida i jednocześnie sprzedać Zlatana to będzie to dla Barcy niesamowity uśmiech losu i trzeba go wykorzystać.

0

Marna szansa na to, że będzie tak jak ze Zlatanem bo :

1. Ta sama liga

2. Inne warunki fizyczne

3. Gra w zespole o podobnym stylu rozgrywania akcji

4. Mniej lub bardziej bliska znajomość z naszymi chłopakami (gra w reprezentacji)

Poza tym taka wypowiedź też w innych warunkach była by dla mnie dużym minusem pod adresem zawodnika i Jego agenta (nie wierzę, żeby agenci mówili coś bez konsultacji z podopiecznymi), jednak teraz jak najbardziej chcę odejścia Zlatana dlatego jest to dla mnie plus.

0

To jest wręcz idealny transfer. 28latek, obeznany w lidze hiszpańskiej, w szybkim stylu gry, bardzo dobrze znający się z naszymi chłopakami. My potrzebujemy napastnika na max 3 sezony bo potem i mówię całkiem serio i w to wierzę, Bojan przejmie rolę naszej "9". A Villa prawdopodobnie ma przed sobą właśnie 2-3 najlepsze sezony. 40 milionów to też jest cena do zaakceptowania, szczególnie że według doniesień akurat za tyle Juve chce kupić Zlatana. Zbilansowali byśmy się na 0, a kasa którą daliśmy Interowi pewnie po części zwróciła się z marketingu Zlatana, a część strat trzeba by po prostu przełknąć. Nie jestem jakimś super zwolennikiem transferów do Barcy, ale ten wydaje się idealny.

0

"moze nie graja oni jakos widowiskowo ale skutecznie i to sie liczy."

I w tym Twoim zdaniu jest drogi kolego pies pogrzebany, że się tak wyrażę. Wirtuozeria i gra ciesząca oko czy efektywność ? No ja jednak jestem za tą pierwszą opcją. Bo dopóki Barca będzie grała piękną szybką piłkę mogę Jej wybaczać brak trofeów. Jednak jeśli zacznie grać tak jak większość dwumeczu z Interem (do boku i wrzutka) to chyba się pogniewamy :D

0

Zdecydowanie na nie, mając w pamięci Jego wypowiedzi.

0

Wiem, wiem ;) To był tylko taki skrót myślowy, trochę przerysowanie, ale mniej więcej chyba taka jest prawda.

0

Pajo

Tylko lekkie wtrącenia - Barca nie równa się Zlatan ...

0

Powiedział bym, że news mało odkrywczy i mało potrzebny. Barca w tym sezonie notowała także serie wygranych bez dodatkowego bodźca także czy ja wiem. No, ale powiedzmy ;)

Dla mnie godny zauważenia jest fakt, że po odpadnięciach z pucharów 20/21 strzelili wychowankowie, Katalończycy. To może być czysty przypadek lub też świadczyć o tym, że to prawdziwych klubowych "patriotów" najbardziej bolą porażki i najbardziej chcą Oni zemsty.

0

Patrzymy na to zupełnie inaczej. Pytam się jaka wina Messiego i Bojana że obrońcy popełniają 2 poważne błędy (ewentualnie 3) ? No czy Oni są za to odpowiedzialni ? Nie, więc nie ma sensu o tym w ogóle pisać. Prawdą jest że zmarnowali parę setek, ale też strzelili dwie ważne bramki, uważam że spokojnie na 7 zasłużyli, ewentualnie w tym układzie faktycznie Pedro na mocniejsze 7, słabe 8

0

Baros

Powiem Ci w ten sposób. Za ostatni swój mecz Zlatan dostał 6. Czy uważasz, że z Sevillą chociaż jeden z dwójki Messi/Bojan zagrał słabiej niż On wtedy ? No nie wydaje mi się. Po bramce strzelonej, w dodatku po bardzo ważnej bo na rozpoczęcie i na uspokojenie także zmarnowane sytuacje schodzą na dalszy plan. A tylko po części można na nie patrzeć przez błędy reszty zespołu (w tym przypadku obrony).

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?