Comentateiro
Dołączył/a: lipiec 2023
Poznań
53 obserwujących
71 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
2
@AxelF Ja bym jednak tak zupełnie ich nie lekceważył. Właśnie wartość statystyk rośnie, gdy się ogląda mecze i można je odnieść do rzeczywistości.
Maradona był jak Messi, stał twardo na nogach i nie był typem nurka. Zerknij na akcje Diego, on również ładował się w gąszcz, ale podejrzewam, że wówczas przyzwolenie na agresywniejsze faule było nieporównywalnie większe.
Całkiem możliwe, że sankcje powodują, że kiedyś obrońca wycinał, a teraz musi się wstrzymywać, więc czasy promują gracza z piłką, zatem tych fauli siłą rzeczy jest mniej.
Można tez porównywać Diego nie do Messiego, bo inne czasy rodzą problem porównawcze, ale innych graczy epoki. Powyższa statystyka fauli pokazuje, a w zasadzie potwierdza, że na tle świata piłkarskiego był to gracz z innej galaktyki.
Kiedyś dokonałem obszernej analizy wzrokowej ich stylu gry i dla mnie są to bracia ksero. Dlatego jestem w jednoosobowym obozie, który broni Messiego przed fanami Diego i Maradonę przed fanami Messiego.
2
@AxelF Też oglądałem Maradonę 1986 i 1990. Optyka różnych osób może być inna, a wspomnienia zawodne. Ja nawet w tych wspomnieniach nie ufam samemu sobie, więc sięgam po zapiski meczów na YT. Można czarno na białym zobaczyć jak grały rzeczone gwiazdy.
Piszesz, że nikt nie dyskredytuje geniuszy, ale ja odnoszę inne wrażenie. Naprawdę wiele osób traktuje Maradonę, Pele, czy np. Cruyffa jakby byli lata świetlne za Messim. Przy czym nie mówię o trofeach, bo tu każdy jest w tyle, a umiejętnościach.
Ciekawostka - najwięcej fauli na zawodnikach na MŚ po 1966:
Maradona 152, Messi 65, Jarzinho 64
Jedyne czego żałuję, to że Diego nie zaczyna kariery dzisiaj. Ale jest Yamal.
4
Fajnie by się ułożyło, gdyby Barca zapewniła sobie komfortowe prowadzenie do 70 minuty, a potem Flick wpuścił z 2 zawodników ze szkółki. Niech się chłopaki zaznajamiają z atmosferą La Ligi.
9
Ten skład nawet z rotacjami wygląda dość ciekawie.
3
@clyde @FCB_dimiC Ale dlaczego kierujecie oskarżenia tylko w stronę szkoły? Przecież są też rodzice i inne osoby, instytucje. Przede wszystkim pytanie, czy chłopak zgłosił proceder komukolwiek?
Nie docenia się wagi problemu. Wykorzystywanie netu do hejtu na jakąś osobę powinno być miejsca objęte sankcjami. Tyle mówi się o tym, że nie powinno być anonimowości w necie - zobacz ile osób wrzeszczy, ze to łamanie ich praw.
Poza tym telefon od 14 roku życia. Przez wiele lat komórka jest narzędziem w rękach osób niedojrzałych do tego by z niej korzystać.
Zwróć uwagę, że nawet na naszej stronie obrażanie innych, czy obraźliwy jeżyk komunikowania jest tak oczywisty, że po usunięciu ich postów niektórzy burzą się, ze tu jest zamordyzm.
0
2 minuty przed końcem, 13 punktów w plecy i Kerr poddaje mecz wysyłając rezerwowych. Zapowiada się wielka walka w meczu nr.7.
A już dziś 7 mecz Denver - Clippers.
Pora wracać do łóżka. Dziękuję wszystkim Polakom za uwagę.
1
Czuję się jak niespełniony pisarz, którego nikt nie czyta.
0
Przejąłem La Ramblę, ciekawe czy element mnie pilnuje?
0
3 minuty i GSW 13 w plecy. Będzie chyba game nr 7.
0
Curry zaraz chyba pobije jakiś rekord pudeł w 4 kwarcie
0
GSW grają w ofensywie jak analfabeci, a Butler ze Stefkiem ceglą niemiłosiernie
0
GSW pudłują na potęgę. Świetny van Vleet, doświadczenie na wagę złota, w młodym zespole Houston.
0
Stefek w opałach. 12 punktów w plecy na 6,5 minuty przed końcem. jak GSW z tego wyjdą, będę pełen podziwu
1
@AxelF Ale mój wpis nie był o tym, że Messi nie dałby sobie rady na kartoflisku, tylko miałby odpowiednio ciężej. Tak samo jak Pele czy Maradona.
Moja teza i zawsze jestem jej wierny, jest taka, że geniusz w każdej epoce będzie geniuszem. I to dotyczy Messiego.
Ja przywracam proporcje, gdy dyskredytuje się innych geniuszy, np. Maradonę.
0
@Gall Tego się można było spodziewać. Ja to sobie umiem wyobrazić, ale niektórym się wydaje, że wstawisz Yamala na kartoflisko z lat60-tych i będzie popierniczał, jakby był na równo ciętej trawce, z piłką, która nic nie waży.
1
@APTAPT link:
https://www.goal.com/en/lists/ballon-dor-2025-power-rankings/bltd009fae5576d751f#csb5942ac059cc436e
Pewnie dlatego, że jest liderem zespołu z kolosalnymi statystykami. Nie oponowałbym tutaj
2
@jamjest Ty się szursko śmiejesz, ale nieuki stanowią zasadniczą część powyższego problemu.
10
@Nazio_87 Dajmy dzieciom telefony już od narodzin i zostawmy bez kontroli. Niech nasiąkają patologią Internetu by w przyszłości dać stabilne, mądre społeczeństwo.
Krytykujmy naukę, szerzmy kult znachorów i wieszczów z YT, uczmy, że wypinaniem dupy można zarobić więcej niż pracą, a idole z MMA to wzory do naśladowania.
W takim środowisku na pewno zapomnimy o psychologach i problemach młodzieży.
1
@fart Bardzo udany film. Duży szacun dla Tatuma za świetną robotę. Widać okrzepł chłopak, a tytuł dodał mu wiele pewności.
1
@kanver_ To uprawnione stwierdzenie, ale mimo wszystko jest to kwestia dyskusyjna, no bo jak porównać Raphę z Pedrim? Bez Pedriego załamuje się cały system gry, a wtedy pewnie Rapha nie były jego beneficjentem. Ale kreacja bez puenty nie ma sensu.
Yamal już zagrał zjawiskowo w pierwszym półfinale, niech dorzuci podobny występ w rewanżu, a świat będzie o nim mówił. Już się zmienia narracja na jego korzyść. Poza tym często robił grę, z czym u Raphy różnie bywało.
Ja mam kłopot by to wszystko ocenić. A jeszcze dorzuć do tego Dembele i baw się w oceny. Jeśli PSG wygra LM, sprawa będzie oczywista. By podeprzeć Złotą Piłkę, trzeba być minimum w finale LM, a najlepiej go wygrać. Jednak w przypadku Barcy sprawa nadal będzie skomplikowana.
0
@tbas Yamal gra jeszcze bardziej zjawiskowo niż Dembele i co z tego? Skończmy tę dyskusję, bo przy Twoim agresywnym nastawieniu do niczego ona nie doprowadzi.
0
@LeoMessiiBarcaPepa Nie specjalnie gdybam, poza ostatnim zdaniem, wszystko co napisałem miałoby miejsce. Co podważasz? Że Messi grałby cięższą piłka na trudniejszych murawach? Że nie miałby nowoczesnej odnowy biologicznej?
Ja nie rozumiem tego przeklejania gościa z naszej epoki do innej bez uwzględniania warunków w jakich by trenowali. Jeśli tak robisz, wypaczasz sens dyskusji. Koniec kropka.
Chłopie, zerknij sobie na motorykę Maradony. Żaden piłkarz w dziejach MŚ nie był tak często faulowany jak on i to z ogromną przewagą nad drugim. On był nie do zatrzymania.
6
Wolna sobota, można zarwać nockę na NBA
@takisobiektos @fart @Encore
0
@Mezocyklon87 Pistols? Sex Pistols?
0
@tbas Niesłychane, że nie napisałem nawet, kogo wyżej stawiam w hierarchii, a Ty wyskakujesz z gównami. Myślę, że taki poziom argumentacji i kultury uniemożliwia jakąkolwiek rzeczową rozmowę.
1
@LeoMessiiBarcaPepa Tego typu rozumowania nie przyjmuję za zasadne. Nie byłby. Bo gdyby wtedy się urodził, grałby ciężkimi piłkami, na trudnych murawach, z przepisami pozwalającymi na brutalne faule, bez nowoczesnej regeneracji i osiągnięć medycyny. Messi miałby ich szkolenie, metody treningowe, poziom taktyczny itd. itp.
Poza tym, jak oglądasz Maradonę to w niczym nie ustępuje Leo. Przeniesiony do nowoczesnego świata z dostępem do dzisiejszego szkolenia, byłby to potwór.
0
@tbas Gole, asysty, ważne gole, ważne asysty, wpływ na grę, zdolności liderowania, gra indywidualna przekładająca się na trofea zespołu, jakość trofeów, liczba trofeów, gol czy asysta w półfinałach i finałach LM, wrażenie ogólne.
Można mnożyć kryteria, każde coś waży.
0
@loswariatofano Słyszałem, że w zeszłym roku był słaby zestaw kandydatów. W tym roku sa chyba nie gorsi?
2
@Stinger_ I Mbappe i Yamal mają szczęście grać w świetnych reprezentacjach, a za rok, jak wiadomo wszystkie oczy skierowane na MŚ. To daje im potwornego boosta w staraniach o nagrody.
0
@tbas Jakkolwiek nie rozumiesz słowa lepszy, inni pozostają w tyle, przy tych samych kryteriach.