Comentateiro
Dołączył/a: lipiec 2023
Poznań
53 obserwujących
71 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
2
@pt9 Ja gram w HoMM3 - HoTa. Moja ulubiona mapka "A New Day Tomorrow", rozmiar H, poziom "Hard", 160%.
Mapki z HoTy sa tak wybitne, ze trudno mi wrócić do oryginalnych map. Uzytkownicy upgradowali Heroes niesamowicie.
0
@Gaucho Rozsądna pensja uzależniona od jakości występów, ciężka praca, system rotacyjny - tak to widzę. Jako facet, który daje energię z ławki lub w meczach ze słabszymi rywalami, dlaczego nie?
1
@shaun Spokojnie, Inter też jedzie na oparach, co manifestuje się serią słabych wyników. Flick nieco porotował, rzeczywiście z Realem było ciężko, ale wciąż to Barca dominowała i miała lepsze sytuacje. A w tle miała mecz z Interem, więc pewnie nie grała na 100%.
Jedyny słabszy mecz był w Dortmundzie, jednak przy 4:0, Borussia nie zblizyła się na mniej niż 2 bramki, a po golu na 1:2 mecz wydawał się umarły.
Dziś wszystkie armaty na Inter, obstawiam wielki mecz Yamala. I tego się trzymajmy.
3
@shaun Zawsze można byłoby porotować pozycjami i dać Leo do centrum.
Wiadomo, sezon 2014/15 był bajeczny, ale 3 sezony łącznie pozostawiają niedosyt. Z kolei LM 2015/16 i 16/17 to dramatyczne występy ćwierćfinałowe.
Poczekajmy, czy Yamal zrobi różnicę w półfinale, bo jeśli tak to nie mam pytań.
0
@Lucyffffer1922 Z Atletico słabo wypadła również ofensywa i w efekcie odpadliśmy. 2 gole z nimi nie stanowi dobrej wizytówki dla trio MSN.
Rok później 0 goli w dwumeczu z Juventusem. Czyli rzekomo wybitne MSN znowu zawiodło po całości.
1
@pt9 No ale widzisz, Real jednak umie w wyniki. Grają czasem padlinę ale te indywidualności wyniki im ratują.
2
Może by i nie grał ale ta zaje***ta Barcelona dwa sezony z rzędu odpadała wstydliwie w 1/4 LM (gdzie byli ci czarodzieje futbolu w dwumeczu z Juventusem?) a w sezonie 2016/17 nie wygrała nawet La Ligi. Więc może nie była taka zaje***ta.
Może i trio ofensywne było wybitne, ale nie przełożyło się to na liczne trofea, a na pewno nie takie i nie na tyle ile sobie kibice wymarzyli, patrząc na tę zaje***tość tercetu ofensywnego.
Tymczasem Yamal ma wielkie szanse na finał LM i mistrzostwo Hiszpanii, będąc filarem zespołu i nie zawodząc w decydujących starciach. I nie zamieniłbym go na nikogo z tamtej zawodzącej często Barcy. Niech Lamine pisze swoją historię.
6
Wyobrażacie sobie to poczucie klęski gdyby Barca odpadła w 1/2 LM i przegrała ligę?
Ja miałbym problem z przeżyciem przegrania La Ligi, bo oznaczałoby, że spektakularna momentami Barca dała się ograć Realowi, który gra słabo a czasem beznadziejnie i bez pomysłu i jeszcze osłabiony brakiem wielu kontuzjowanych graczy.
3
@Pawel13sz Zgadywanie wyników to hazard - gdybym trafiał zawsze, spałbym na kasie.
Powiem ogólnie - bierzemy ten mecz dzisiaj. Wygramy, ale zakładam, że raczej niewielkim rozmiarem. Z Realem zakładałem 2 bramki przewagi, bazując na słabej formie Realu, jednak Barca nie jest tak napakowana jak jesienią. Są słabsi fizycznie, brakuje świeżości.
Jest jeszcze jedna możliwość - Barca oszczędzała się na Inter, a dziś pokaże wariant z pierwszego meczu z Dortmundem. Inter ratuje sezon, więc zakładam determinację. Poza tym są wyrachowani i doświadczeni. Dwumecz z Bayernem uświadamia, że to zespół do ugryzienia. Stawiam Barcę wyżej niż Bayern.
2:1 lub 3:1.
A co Ty przewidujesz po trafnym wytypowaniu wyniku z Realem?
0
@lucca87 Moje odczucie było takie, ze PSG miało mecz pod kontrolą. Owszem, Trossars miał dobrą sytuację, ale nie da się uniknąć groźnych akcji rywala całkowicie.
Z drugiej strony PSG mogło zamknąć ten mecz w 2 połowie. Mogło i powinno.
Trzeba tez pamiętać o brakach w składzie Kanonierów: Partey, Gabriel, Calafiori, Havertz, Jesus, Jorginho.
Przed Arsenalem ogromne wyzwanie w Paryżu.
7
Mi to w sumie zupełnie obojętne z kim wygramy w finale.
3
Przecież od razu było widać, że jest spalony
3
W 2 połowie Arsenal ewidentnie strzeli gola i będziemy mieli idealny remis.
Do czasu, gdy Arsenal strzeli drugiego gola
1
@Pawel13sz Tak, dzisiaj za Arsenalem. Bardzo doceniam pracę Artety
0
Nie widzę PSG w dwumeczu z Arsenalem. Jeszcze Paryżanie z tak ułożonym zespołem nie grali w tej edycji LM. Dembele sobie dzisiaj nie pohasa.
0
@mekston @Faro Jeszcze półfinały i być może finał LM, mecz z Realem decydujący o tytule. Pokazanie się w nich z dobrej, lub spektakularnej strony może przeważyć na rzecz każdego z trójki Pedri, Yamal, Rapha.
Na razie mieliśmy pierwszy show z finishu sezonu i błyszczał w nim Yamal. Ten chłopak to ma, z kolei Rapha przepadł, Pedri był dobry ale nie tak decydujący i widowiskowy jak Yamal.
Nie wiem czy u głosujących nie będzie miał przewagi Lamine, ponieważ on ma ten czynnik magiczny, uwielbiany na świecie, i pewnie za samą prezencję zgarnie sporo głosów. Pedri jest dla koneserów. Rapha też ma mocne karty, ale jeśli się nie obudzi, jego szanse spadną.
2
@Krzysztof1987 "Potwierdza pani moje słowa" i dalej nie mówi, że jest przeciw aborcji w tej sytuacji tylko mówi na inny temat.
Gdyby Twoje wygibasy traktować poważnie, to znaczyłoby, że Biejat w pytaniu potwierdziła odpowiedź Mentzena, tymczasem ona czekała na jego odpowiedź.
Prawdopodobnie dosłuchałeś pół zdania i pominąłeś właściwą, czyli całą odpowiedź, która jest nie na temat. To klasyka dyskutantów z netu.
Najlepsze, że idziesz w zaparte, zatem dalsza dyskusja nie ma sensu. Ja z bajkopisarzem czasu marnować w tym wątku nie będę
2
@Krzysztof1987 Nie odpowiada na pytanie. Nie rozumiem, jak mając pierwsze zdanie kompletnie omijające sedno pytania, Ty wysnuwasz niedorzeczne wnioski, ze nie odpowiadając na pytanie, na nie odpowiada.
To są właśnie te niesamowite historie, gdzie każdy widzi jaki jest koń, a rycerze Mentzena odwracają kota ogonem.
Podobnie było z 5 Mentzena, gdzie ponoć nikt poza jego wnikliwymi wyznawcami, nie zrozumiał, że rasizm nie jest rasizmem, gdy weźmie się pod uwagę jakiś domniemany kontekst.
I płód to nie dziecko. Więc kolego, ochłoń. Otwórz okno i głęboko oddychaj.
1
@domin682 Oglądałem tylko końcówkę debaty, więc tym razem muszę zdać się na oceny innych.
7
@michal26 Nie odpowiadanie na pytanie jako "świetne wybrnięcie"
Przecież w skali szkolnej siadasz z ocena niedostateczną za brak odpowiedzi.
Mentzen nie wybrnął tylko zwiał. Generalnie zlekceważył potencjalnego wyborcę, który widział, że facet leje wodę.
3
Oceny obrońców zaskakująco wysokie biorąc pod uwagę, że Real pograł 25 minut i strzelił aż 2 gole.
4
Yamal jak dojrzewa. A pamiętam jak jeszcze niedawno miał 17 lat.
1
@Ricardinio14 Trzaskowski. Świetnie się dzisiaj telekomunikował z wyborcami.
3
Oczywiście nasz łysielec od statystyk od razu by to skorygował, ale mi się przyjemnie czyta, że Messi ma 46 trofeów w karierze, a Cristiano 35.
To taka trochę miazga, czyli dokładnie jak w ich statystkach z meczów na MŚ.
3
@jakub1906 A co Polacy zrobili, że Żydzi przysłali im niż genueński?
Czy doczytałeś to w "Miesięczniku Foliarza"?
0
@Eric_Abidal_22 Ta rozmowa nie ma sensu, bo nasz kolega stosuje gwałty na logice pisząc "katolicy w przeciwieństwie do np. kalwinistów nie są orędownikami braku wolnej woli, wręcz przeciwnie"
Czyli w ramach wolnej woli zabierasz ją dziecku, bo ta wolna wola, to najpewniej wolna wola w Bogu, czyli tak ściśle określona, że się bardziej nie da jej stłamsić.
Przez ok 17 lat życia słuchałem tych kłamstw w kościele i mam już dosyć. Nawet po latach mnie mdli od przekłamywania w imię boga.
1
@Death_voice Ja nie mówię, że katolik nie ma prawa wychować w wierze - niestety ma prawo zrobić z dziecka niewolnika religijnego i nad tym ubolewam. I to Ty się mylisz, że wychowanie w wierze to nie indoktrynacja - przecież musisz to wyprzeć, gdyż to wygodniejsze niż spojrzenie w lustro.
Nie rozróżniasz, że nauczenie, że kradzież jest zła jest czym innym niż nauczanie, ze kradzież jest zła bo Bóg tak powiedział i tak masz myśleć mój mały synku czy córeczko.
I właśnie podstawowa wiedza, ze kradzież jest zła jest przekazaniem światopoglądu, z kolei to co Ty robisz, wmawiając dzieciakowi, ze to niezgodne z wolą bożą, to światopogląd wzbogacony o indoktrynację, czyli skrajną interpretację rzeczywistości.
Uczenie, ze kradzież jest zła, przystosowuje do rozumienia podstawowych zasad funkcjonowania w społeczeństwie. Narzucanie nauk bożych, to zbędna nadbudowa, która brutalnie ingeruje w świat duchowy małego dziecka, gwałci jego prawo do niezależnego wyboru w przyszłości ( jest wiele doktryn religijnych, więc po co narzucasz mu swoją) i jest typową praktyką kościoła katolickiego, czyli pierze mózgi zanim się ukształtują, by myśleć niezależnie.
Mnie oburza w ty wszystkim, że narzuca się komuś wiarę w postać mityczną, wyobrażoną, bo w końcu to WIARA a nie fakty. I każe się mitologii bezgranicznie ufać, zanim ktoś sam w stanie to zdroworozsądkowo i niezależnie ocenić.
Złodziejstwo w społeczeństwie jest faktem, jego skutki są faktem, konsekwencje są faktem zatem dorosła osoba ma obowiązek do faktów dziecko przygotować, woparciu o fakty, a nie własne urojone mity,
Nie oddzielasz faktów od mitów, stawiasz fałszywe znaki równości, nie jesteś w stanie rozdzielić rzeczywistości faktycznej od rzeczywistości hipotetycznej.
0
@vangoor Dlaczego? Naprawdę trudno zrozumieć logikę jaką się kierujesz.
1
Nawrocki zrobił pewien postęp od momentu przedstawienia go. Ogłady nabrał.
6
Szczęść Bożę - ten znowu o odzyskiwaniu niepodległości.
Powrót do węgla, a najlepiej do jaskiń i pochodni