Comentateiro
Dołączył/a: lipiec 2023
Poznań
53 obserwujących
71 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
6
Valverde w półfinale pucharów europejskich.
Pisze kolejny "piękny" rozdział przy pomocy Anglików. Ciekawe kto się rozpłacze w przerwie meczu?
1
@Darek_Maruszczak Tak, tak, a świstak zawija w sreberka... Fajnie, tylko do artykułu przyciąga tytuł, a nie ... treść artykułu
2
@VamosDeJong Olaboga, to mam 4 minuty, zeby się umyć i uczesać. Mój bożek przemawia - wodzu prowadź, choćby w przepaść
1
@Darek_Maruszczak Dariuszu, czytam Twoje felietony, jesteś zbyt inteligentny by nie wiedzieć, że tytuł artykułu jest nieprzypadkowy.
Jakby nie patrzeć jest tam zawarte domniemanie "nieprzychylny", a odcienie można sobie dopisać wg własnego uznania.
1
I co to za sensacja?
Moderator, który mnie zbanował i usuwa moje wpisy nadal pracuje dla fcbarca.com.
Czy to znaczy, że mnie nienawidzi?
Nie doszukujmy się dziury w całym.
0
@insp1re Oj, kolegę pamięć zawodzi.
Indywidualny zawodnika Barcy, czy w ogóle?
0
@bronar Ja słucham mądrych dziennikarzy, a Ty widocznie błądzisz po internetach.
0
No to przewalamy mecz ligowy, przewalamy rewanż z Interem, przewalamy finał ligi z Realem i wracamy na ścieżkę przeznaczenia.
Oszukać przeznaczenie cześć 7.
2
@Pressinho A porównano jakie warunki do interwencji tworzyli obrońcy Barcy w porównaniu do innych zespołów. Bo moim zdaniem, jeśli nie weźmiemy pod uwagę totalnie rozchwianej defensywy Barcy, grającej futbol ekstremalny (Rio Ferdinand, Fletcher nie mogli się nadziwić jak można grać tak skrajnie ryzykownie), analiza bramkarzy jest niepełna.
23
Generalnie obrońcy tworzyli taki chaos, że pewnie i Wojtkowi nie łatwo było się w tym odnaleźć. Te piłki fruwały w takich wątpliwych dla goalkeepera odległościach, że nie wiadomo było czy zostać w bramce czy wyjść.
Jednak widać, że Wojtek nie jest królem pola bramkowego - nie było widać w nim ducha szeryfa.
2
@bartekvisca Bayern też mógł strzelić więcej, a nie strzelił. Na tym to polega, że nie liczą się gole domniemane i to Inter wyjeżdża zadowolony z Hiszpanii.
Byle zespół nie osiąga takiego wyniku w Barcelonie.
Poza tym Inter pokazał, że nie ograniczają się do bronienia, a kontry organizują naprawdę świetnie.
13
Ale to wybicie Kounde było nieudane przed 1 golem. Miał piłkę pod kontrolą, całkiem sporo miejsca i czasu na decyzję, a wyekspediował ją wprost pod nogi rywala.
Ten gol częściowo obciąża jego.
Generalnie takie wybicia napędzające ofensywę rywala, to kryminał. Było wystarczająco dużo czasu na poprawną reakcję.
1
@Michael24 Ja nie potrafię rozstrzygnąć, kto byłby faworytem, ale Włosi nie pękają na robocie. Jest to zespół kompletny, a ich siłą jest zgranie, schematy dopracowane do perfekcji, mental, pewność siebie. Dla mnie to jest zespół wymaksowany w swoich atutach, grający inteligentnie.
Tym bardziej szacun za 3 gole Barcy. Szkoda Lewego, on nie pozwoliłby im tak poskakać przy kornerach.
1
@kaamil1910 Robisz błąd w rozumowaniu - Inter tak gra, a kolejne zespoły i kibice nabierają się na rzekome "byliśmy lepsi od nich".
Dziś kibice Wielkiego Bayernu siedzą w kapciach przed TV i też wspominają jak wyniknie odzwierciedla przebiegu boiskowych wydarzeń.
3
Inter zrobił to co z Potężnym Bayernem -- jak była potrzeba strzelić bramkę, strzelali. I podobnie jak z Potężnym Bayernem miałem wrażenie, że to Inter jest zadowolony z wyniku, trzyma rywalizację w garści i wychodzi z własnej połowy gdy jest taka potrzeba.
Imponuje ich zdolność przekładania okazji na gole.
Kibice Potężnego Bayernu byli podobnie zszokowani, po bramkach Interu. Bardzo doświadczeni są Włosi, a ich szkoleniowiec ma elitarne umiejętności, stąd niezmiernie mnie bawili i bawią ignoranci podważający pracę tego trenera i jakość Interu.
Jeśli Barca nie zagra na 100% potencjału, Inter zaliczy 2 finał LM w 3 sezony.
1
@fart Akurat Antek był słabiej dysponowany rzutowo, a Wilki miały 7/47 za 3 czyli byli katastrofalni, jednak na Lakers to wystarczyło.
I dobrze, ten sztuczny twój z LA nie ma racji bytu w tym składzie.
1
@blakkudium Bayern grał bardziej apatycznie, piłka tam na pewno krąży wolniej ale swoje sytuacje na wygranie meczu mieli. W sensie kreowanych sytuacji i narażenia na kontry mecze były podobne - Inter to oświadczony zespół i użył swoich najmocniejszych stron. I Bawarczycy i Katalończycy okazali się wobec nich bezradni.
Dla mnie to 3 stacja drogi krzyżowej z Interem.
1
@Pawel13sz To jest 50:50, lecz wszelkie klucze do wygranej ma Barca, bo jest sprawcza w tym dwumeczu.
Wszystko zależy od produktywności w ataku i unikaniu prostych błędów w defensywie.
Bez Lewandowskiego jesteśmy bezradni przy stałych fragmentach gry.
Przy tak niskim składzie Lewy jest bezcenny we własnym polu karnym.
1
Rewanżu nie ma się co bać. Przecież Inter nie ruszy do huraganowych ataków, bo to nie w ich stylu. Barca będzie posiadała piłkę, a Inter będzie żył, jak dziś, z kontr i stałych fragmentów.
Zatem podstawowe pytanie, tak jak dziś, będzie o to czy i ile razy Barca złamie szyfr defensywy Interu, oraz, czy będzie skuteczniej bronić się przed Interem, który swoje mocne strony umie uwypuklić.
Jeśli to się nie uda, oznaczać będzie to ni mniej ni więcej, tylko tylko tyle, że przez 180 minut nie potrafiliśmy udowodnić swojej wyższości. A skoro nie, to nie zasłużyliśmy na finał w Monachium.
Jednak mam nadzieję, że w finale wylądujemy. I jeszcze jedno. Nie ma się co martwić meczem w Dortmundzie. Sceptycy przekonają się, że przy remisie 3:3, Barca wejdzie w mecz jak husaria w bitwę.
27
Podkreślę to teraz i jeszcze kilka razy do rewanżu - Lewy jest bezcenny nie tylko w ataku, ale przy obronie stałych fragmentów gry we własnym polu karnym.
To nie przypadek, że w 4 dni tracimy 3 gole po kornerach.
4
Niestety 2 gole na własne życzenie. Nie traci się gola w 1 minucie - to oznacza złe nastawienie mentalne. Przy 2 golu obwiniam Pedriego za unikanie interwencji, a nie przegrany pojedynek obrońcy, bo ten sie może zdarzyć. Za to nie da się usprawiedliwić unikania pojedynku w polu karnym.
Po 0-2 byłem spokojny o wynik, było widać, że Barca chce atakować i z minuty na minutę robiła to coraz groźniej. xG 1.09 nie oddaje jak niebezpieczne były nasze ataki.
Za to 0,46 pokazuje nieudolność w defensywie.
Tracimy już 2 mecz z rzędu gola po kornerze. Kogo nie ma? Lewego - jego wsparcie przy stałych fragmentach we własnym polu karnym jest nieocenione.
0
Elegancko, Garci już przećwiczony na PO
1
Messi 2.0 właśnie podpalił skład z paliwem. Panowie i panie, odpalamy fajerwerki, Inter zaraz będzie w opałach.
0
Gol idzie na konto Pedriego, niestety. Uchylił głowę, nie pokazał charakteru tutaj.
1
@Amigo_Blanco Proboszcz dla Mariuszów z Brajton to chyba najtrafniejsze określenie tego narcyza jakie słyszałem.
1
Czyli Ferran na dobre wygryzł kontuzjowanego Lewego.
2
@Bocheno1 Pilnuj budy Lucka, a nie na amory Ci się zbiera wieczorem.
0
@4drian0 Gorsze co może się wydarzyć to to, że Barca przegra
1
@konrad1661 W sezonie 2014-15. Poza tym Barca nigdy w LM nie leciała ze wszystkimi jak chciała.
2
@blakkudium To za mało, wszystkie zestawy, z każdego sezonu, są jednakowo potężnie piękne : )