Comentateiro
Dołączył/a: lipiec 2023
Poznań
53 obserwujących
71 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
17
Wszystkie ewentualne i postawione zarzuty obalam jednym czynnikiem - wiekiem. Jeśli to samo będzie robił za 3 lata, to ok, można się przyczepić o pewne aspekty gry, ale dziś jest na to za wcześnie.
Wielu kibiców wpada w pułapkę zapominania jak młody to gracz i nie można do niego przykładać tych samych racjonalnych kryteriów, które stosujemy wobec ukształtowanych graczy. Yamalowi do uformowanego gracza jeszcze daleko.
7
Sikorski właśnie przemawia w Sejmie i trzeba mu oddać, że ma smykałkę by poruszyć tę patriotyczną nutę. W dodatku przeprowadza świetne oranie, kolejny raz, Rosjan.
Trzasku a Sikorski, toż to przepaść na każdym poziomie. Mógł być kandydat Sikorski, to dostaliśmy Bążura
0
Gdyby ...
1
Bardzo udany wieczór piłkarski.
Dobry wynik - zaliczone
Dobra gra - zaliczone
Rotacje w składzie - zaliczone
Dobre mecze graczy z rotacji - zaliczone
Przewaga w tabeli minimum zachowana - zaliczone
4
Co Olmo ma wpływ na wyniki Barcy, to budzi wielki szacun. I to w przerwach między kontuzjami
1
@La Pulgaa Nie, czyta La Ramblę
0
Korki butów rywala - to naturalne środowisko Gaviego
18
Najlepsze teksty tutaj przeczytałem w 3 minucie meczu. Wynikało, z nich, że teraz to już wiadomo dlaczego Fort nie jest wystawiany do składu.
W 3 minucie.
14
Mecz się ogląda bardzo przyjemnie, ataki Barcy są dynamiczne, niebezpieczne, jednak wynik się nie zgadza.
Oby skuteczniej w 2 połowie
1
@PatrychoO Przecież wieża z zegarem to Big Ben
1
Na razie Fati mnie zawodzi - niewidoczny
1
@Pawel13sz Wesołe, jak skład brygady Flicka. Węszę kłopoty dzisiaj. Obrona to totalny eksperyment. I ten nieszczęsny Fati.
Ale może na przekór wszystkim to ustawienie wypali.
A jaki wynik obstawia kolega?
1
Flick poddał walkę o tytuł mistrza kraju.
1
Flick chyba chce zaliczyć wtopę jak z Osasuną. Do pełni szczęścia brakuje tylko Peni na bramce.
Ta defensywa wpędzi nas dzisiaj w kłopoty i zachwieje zespołem. A Fati to opcja radykalna!
3
Dzisiaj Flicka już nic nie uratuje
6
@Who_you_mam I słusznie, ja bym zamknął gospodarkę na 2 tygodnie i odwołał wszelkie wydarzenia rozrywkowe w maju.
0
Trzaskowski będzie miał problemy z elekcją.
1
@draxidox A zrób sobie ze swojego nieistniejącego kaszojada religijnego robota i niczego nie zamierzam Ci wyznaczać.
Jednocześnie jestem zachwycony sobą, ponieważ nigdy w swoim garnku nie ugotowałbym pomysłu, że moje dziecko ma być moją światopoglądową kopią.
1
@draxidox Spodziewałem się tego niezbyt mądrego argumentu, a on zawsze pada, gdy rozmówca nie umie odróżnić wszechstronnego, neutralnego przygotowania dziecka do życia i podejmowania niezależnych decyzji od rażącej ingerencji w jego światopogląd.
Dlaczego dziecko ma w wieku np 20 lat samo wybierać partnera, niech zdecydują o tym rodzice. A najlepiej niech z sąsiadem umówią się, że ich 3-letnie dzieci za 20 lat wezmą ślub. Przecież to dla ich dobra.
3
@Death_voice "A wychowanie swojego dziecka, to co innego niż narzucanie komuś swej wiary." - wychowanie to wychowanie, a zapisanie do konkretnej (jednej z wielu) organizacji religijnych jest pójściem krok dalej.
Można wychowywać swoje dziecko, przekazując pewne wartości, bez rozpoczęcia indoktrynacji, która łamie wolną wolę człowieka, co jest brutalnym naruszeniem jego prawa do realizowana życia w sposób niezależny.
Jak to w rozmowie z katolikiem, zawsze pojawi się odwracanie kota ogonem. Dziecko naturalnie rodzi się areligijne, niewierzące i aby to zmienić, musi pojawić się ktoś z zewnątrz, kto mu narzuci zasady jakiegoś odłamu religijnego, sekty czy innych organizacji. A potem zaczyna się systematyczne programowanie i zastraszanie (kary, piekło, wyklinanie, grzechy ciężkie), czyli owa indoktrynacja.
Nie ma sytuacji, gdy dziecko rodzi się wierzące, a osoba liberalna nawraca go na szatański antyktolicyzm, co byłoby odwrotnością tego co Ty robisz jako katolik.
Osoba neutralna opisuje świat i pozostawia dzieciakowi wybór. Zatem ustawia się poza układem wierzyć - nie wierzyć. A nie jak fałszywie twierdzisz, dokonuje indoktrynacji. Bo niby do czego? Do wolnego myślenia?
0
@Bobo25 Na pewno ma jakąś teorię i na tę okazję.
1
@barcelonaLM No ale kto powiedział, że wykładnia katolicka jest prawidłowa? Odłamy religijne różnią się od siebie tak bardzo, że można wybierać jak w menu w restauracji.
Wg jednych doktryn coś jest ważne, wg innych to samo nie jest ważne. Jeszcze jak wyjdzie się poza chrześcijaństwo, mętlik staje się jeszcze większy.
Zapobiegawczo trzeba by wierzyć w 20 proroków, w których wiara nie byłaby szkodliwa iwziąć udział w we wszystkich zalecanych obrzędach żeby tak na wszelki wypadek spaść na 4 łapy.
Dla mnie jako osoby spoza wszelkich religii, to jest jakaś paranoja.
8
@Death_voice To Watykan powinno się zaorać, bo tam sodomitów masz do wyboru do koloru. Miłośników nieletnich też jest całkiem pokaźna liczba.
Problem jest taki, że ci którzy narzucają zasady innym w Kościele, nie są lepsi w ich stosowaniu.
Bycie katolikiem nie musi oznaczać, że swój światopogląd narzucasz innym. Ciekawe, że katolik może dostrzec, że poza katolicyzmem również można znaleźć parę fajnych wartości. Ty opisujesz katolicyzm w sposób zaściankowo wykluczający myślących inaczej, a świat ma wiele odcieni i nie wszyscy wierzący wierzą w sposób tunelowy.
2
@barcelonaLM A po co gwarancje? Gwarancje czego? Dziecko to nie prywatna własność i kluczowe decyzje dotyczące jego życia powinno ono dokonywać samo.
Jakakolwiek indoktrynacja jest niedopuszczalna.
Przecież wiadomo, że Kościół stworzył teologię opartą na strachu i karach, tak by wywierać presję na wierzących i ich kontrolować od urodzenia. Nie masz chrztu, to do piekiełka i kara wiekuista.
4
@Jonyx Grzech pierworodny można zdjąć w dowolnym wieku, np po tym jak zdecydujesz się ochrzcić po 30. Nie trzeba indoktrynować zaraz po urodzeniu.
2
@jacobFCB Wojownicze żółwie ninja i Tranformers
9
Ale te 10 minut z Celtą po utracie bramki na 1:3 to było istne tornado - rywale nie wiedzieli co się dzieje na murawie. To przypomina do czego zdolna jest nasza ekipa, gdy zawodnicy są wypoczęci. A tak, w natłoku spotkań, takie fragmenty ostatnio nie zdarzają się zbyt często.
2
@Eklerek Jesteś bardzo złym, zdemoralizowanym i złośliwym człowiekiem
0
@barczyk Potężnego Musialę, z Potężnego Monachium to Ty zostaw w spokoju
0
Ostatnio noty przypominają chłostanie naszych zawodników przez redakcję.