0

@tadzik447 A socjal dla Polaków napędza inflację?

0

@heniusss Ale już wtedy pracowali w Polsce Ukraińcy od lat, więc wpłacali do budżetu więcej niż wyciągali z niego.
Po co robić z konia wielbłąda?

0

@Mitch_Atleta Co nie pasuje do narracji, ja widzę tutaj tylko czystą niechęć, bez widzenia korzyści co do uszczuplania potencjału militarnego Rosji, a emerytury w przyszłości i 800+ sprawią, że będziemy więcej na Ukraińców dawać, niż od nich odbierać?
A co z płynnością zatrudnienia w niektórych sektorach? Kto sprzedawałby bułki, lub prowadził autobusy? Kompletnie nie bierzesz pod uwagę wielu czynników.

0

@ProMILs No i co? Wychodzi na plus czy minus?
Naprawdę wysyłanie broni na Ukrainię traktujesz jako korzyść tylko dla Ukrainy? A korzyści geopolityczne?
Masz obliczone, że z emeryturami bilans netto wyjdzie na minus? Czy tak spekulujesz bez pokrycia?

0

@heniusss Ale wtedy jeszcze chyba nie było 500+ dla Ukraińców, a wielu już pracowało w Polsce od lat, więc zakładam, że wtedy wydatki były mniejsze niż wpływy.

5

Źli Ukraińcy:

15,21 mld zł wyniosły wpływy do budżetu państwa od emigrantów z Ukrainy w 2024 r. - wynika z raportu opublikowanego we wtorek przez Bank Gospodarstwa Krajowego. Wartość wypłaconych świadczeń z tytułu "Rodzina 800 plus" na dzieci uchodźców wojennych to 2,8 mld zł.

1

@Ojciec5tkidzieci Ostatnio przyznałeś, że nie jesteś w stanie wykazać, ze Hołownia nie zrobił tego z rozmysłem. Bo nie jesteś.

Faktycznie nie potrafisz sobie wyobrazić, że można zmienić (tu: odwrócić) kontekst wypowiedzi dla zabawy. Ja tego nie sugeruję, to jest oczywiste, że nie potrafisz. Tylko błąd, lub pomyłka - to wręcz Twoja dewiza w wątku o Hołowni.
Ciekawe, że tak się przy tym upierasz, jakby ktoś Ci zagrażał pozbawieniem życia.

A jak sam widzisz potrafisz rażąco źle ocenić sytuację.


0

@MesQueUnClub_87 King reżyseruje filmy?

1

@Ojciec5tkidzieci

Nie okazała się ta próba bronienia Hołowni taka komiczna, skoro sam ostatnio przyznałeś, że nie jesteś w stanie wykazać, że się mylę co do Hołowni. Ale już podobnie jak tutaj używałeś słów "kompromitacja, ośmieszanie się".
Chciałem tylko wykazać, że nadużywasz nadmiarowych słów co do rozmówców, a ponoć ja to robię. Nie wiem czy gorzej nazwać kogoś 3-ligowym rozmówcą, czy debilem i zaburzonym umysłowo?

Może to Cię nauczy trochę pokory i uświadomi, że my wszyscy użytkownicy neta, czasami przesadzamy, czasami nadużywamy słów, a czasami piszemy coś by komuś kogo nie lubimy dowalić.

3

@13th O tym pisałem wczoraj, że Atleti bało się marzyć i zagrało bardzo zachowawczo od pewnego momentu. Dla mnie było jasne, że czekanie na karne, to zdanie się na loterię i oddanie szans na awans ruletce.

4

@Starrk Ale prześlizguje się wskutek błędów rywali, co znaczy, że albo Real wymusza te błędy, albo rywale czują taką presję widząc koszulki Królewskich. Skądś te błędy się biorą

9

Mi się wydaje, że Atletico miało 210 minut by udowodnić, że jest lepsze od Realu a nie dali rady. A skoro nie dali, to po co to rozpamiętywać?
Nikt nie kazał się ślizgać Alvarezowi, tak samo jak w poprzedniej edycji nikt nie kazał robić błędów Neuerowi i Kimowi itp. itd.
Jakoś Real takich błędów nie robi i awansuje. Proste.

1

@goldmetaxa W kwestii technicznej, da się "pojechać na kolanach"

2

@Ojciec5tkidzieci "trzeba być ograniczonym umysłowo by nie pokapować się w tym 1szym wideo" - czyli to stwierdzenie obowiązuje czy nie w świetle rzuconym przez samochód?

"Robicie debili przede wszystkim z siebie" - to w świetle samochodu, robią z siebie tych debili czy nie?

2

Mnie w ogóle nie zaskakuje wynik Atletico. To jest zespół, który nie umie marzyć.
Po 1:0, trochę ataków bez większego przekonania, ale w tle kunktatorstwo no i wynik jak zawsze, czyli na którymś etapie odpadają.

Mam nadzieję, że ich zmęczenie i przygnębienie po porażce przełoży się na słabą dyspozycję w lidze.

1

@axegrinder Daj mi szansę

0

W skrócie, Real przegrywa 0:1 bo Mbappe jest uprzejmy

1

I jak tu nie trzymać kciuków za tryplet Atletico gdy tak grają.

0

@michal26 La Rambla nie działa, więc ciekawi mnie gdzie dałeś ten wpis?

0

@michal26 Michał, pod którym artykułem zostawiłeś ten wpis?

21

Będę rozdarty, z jednej strony Barcelona, z drugiej ojczyzna naszego umiłowanego premiera.

3

Flick wydobywa wszystko co najlepsze z piłkarzy, tylko po to by ukryć, że jest słabym trenerem. Już dawno go przejrzałem.

0

Nie ważne kto wygra i tak będzie murowanym faworytem.

1

@LeoMessiiBarcaPepa Ta dojrzałość jest możliwa, ponieważ młody lider Pedri i drugi szczeniak Yamal, grają z dojrzałością zaprawionych w bojach seniorów.
Cubarsi to też jakiś wybryk natury.

Nie wiem jak to możliwe, żeby w jednym zespole zebrało się tylu świetnych i dojrzałych nad swój wiek graczy.

0

Teza: Barca z Lewym gra w 10.
Pytanie: skoro tak, to dlaczego wczorajszy mecz był diametralnie odmienny od tego sprzed tygodnia, kiedy rzeczywiście graliśmy w 10? O dziwo nie było wyrwy w zespole, Barca tworzyła sytuacje, xG wyniosło aż 2.64, a przewaga w strzałach i sytuacjach bramkowych była miażdżąca. Praktycznie do przerwy losy rywalizacji zostały rozstrzygnięte.
To czy gole strzeli napastnik, czy skrzydłowy lub pomocnik, nie ma żadnego znaczenia.
Jeśli z Lewym system działa, a on sam wypełnia inne obowiązki niż samo zdobywanie goli, wszystko jest w porządku.

17

Niestety dla Salaha odpadnięcie na tym etapie LM oznacza brak mozliwości powalczenia o Złota Piłkę. A Dembele wygląda jak z czasów Bundesligi - szkoda, że w Barcy opieka medyczna był na żenującym poziomie przez lata.

1

Piękna radość Paryżan, w sumie cieszę się z powodu Dembele. Poza wszystkim, PSG wreszcie gra kawał futbolu i chyba dawno nie widziałem zespołu Enrique grającego tak dobrze.

1

Dembele z golem. Role odwrócone, Liverpool atakuje, PSG strzela gole.

2

Piękny awans w pewnym, dobrym stylu. Ręka Flicka bardzo widoczna, stąd 1/4 LM ani nie dziwi, ani nie wydaje się apogeum możliwości tego teamu.

Czekamy na kontynuację marszu zwycięską ścieżką.

1

@Pawel13sz Dorżniemy rywala - nie wierzę, że znowu odwalimy taki numer jak tydzień temu. Ale mecz nie musi być wcale taki łatwy.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?