1

@Safrani ja wiem, że jesteśmy przyzwyczajeni do rynsztokowego poziomu wielu konserwatywnych użytkowników, ale czasami nawet ta wiedza nie wystarcza, żeby powstrzymać się od komentarza.
I to jest klasyczna wymiana: fakt vs umysłowa sraczka

1

@Mitch_Atleta To błysnąłeś komentarzem - to chyba ten słynny potencjał intelektualny konserwatystów

0

@Roobo To jest miasto bogatych ludzi, a to co Tobie wydaje się taaaaaaaaaaaaaakie ważne, dla nich może przejść niezauważenie.

Część tych inwestycji jest źle zrealizowana, ale być może stanowi to marginalny ułamek w stosunku do całości kasy wydawanej przez Warszawę.

1

@blakkudium Pewnie w ten sposób, że musieli mu dużo wybulić, ale za to nie trzeba wydawać kasy na następcę. Bayern stać, a są w doskonałych nastrojach po wczorajszej wygranej.

0

@Roobo Ale co tak emocjonujesz się nie swoimi pieniędzmi? Jak Warszawiacy tak wydają i popierają prezydenta, to kto im zabroni?

Bo brzmisz trochę jak Jasio z biednej rodziny, który narzeka, ze u sąsiada rozpalają grilla banknotami.
Jeśli Warszawiacy uznają, że sa oburzeni to zatrudnią Czarka, Sasina, Brauna czy innego wybranka z Twojego uniwersum i będą mieli cudowne inwestycje, które zawstydzą Nowy Jork, Paryż i Sydney

0

@Roobo Ale powiedz mi, w tym swoim miauczeniu, wszystkie pieniądze są tak wydawane w Warszawie?
Metro wpływa na poziom życia obywateli czy nie?
Są inne inwestycje, które wpływają na ich życie czy nie?

Czy jedna inwestycja -bubel przekreśla inne pożyteczne inwestycje?

Ja wiem, że sprana propagandą głowa, widzi wybiórczo, ale nie pisz farmazonów, że w Warszawie nie inwestuje się w coś co zmienia zycie mieszkańców na plus.

0

xG 1.75 -1.19 na korzyść Benfiki to nie jest obraz jakiejś przytłaczającej przewagi w tworzeniu dogodnych sytuacji.

1

@RosjaninBut Woś i Rokita z obsesją na temat Tuska - nowe, nie znałem.

2

@LjakRoberciik Ostatnio miał właśnie wzrost formy po gorszym okresie.

15

"Osobny akapit należy się kibicom Benfiki, którzy zdecydowali się na puszczanie fajerwerków z trybun" gdyby za to karać w Polsce, to trybuny świeciłyby pustkami.

Poza tym de Jong nie został przepchnięty, ale popchnięty a to kolosalna różnica.
Nie zmienia to nic w ocenie fatalnej dyspozycji defensorów w tej sytuacji, ponieważ nie zachowali czujności.

4

Cubarsi ofiarą ryzykownego sposobu gry Flicka.
Stąd jedyny słuszny wniosek: Flick do kwietnia!

1

@borys27 A zobacz jak Barca w 10 potrafiła bronić, coś jak Chelsea Mourinho. Rywal niby był blisko, ale gola nie strzelił.
Nie wiem co Flickowi odwaliło, żeby ten sposób gry tak zradykalizować, bo to jest ekstremum. Ja też jak oglądam piłkę świadomie, a to ponad 30 lat, nie widziałem podobnego cudactwa.

2

Żeby nie było zbyt wesoło, Barca znowu po meczu z Atleti daje sobie wrzucić piłkę za kołnierz i słono za to płaci bo utratą zawodnika. Sporo tych błędów.

0

Ja to mam dopiero wieczór udany: Barca 1:0, Bayern 3:0 i to z kim.
Świetne 1/8 dla mnie na razie.

9

Jestem niezwykle dumny z naszych chłopaków. W 10 powieźli rywala i to na wyjeździe.
Co prawda Flick nie zdjął klątwy czerwonych kartek, ale nauczył nasz zespół grać gdy rywal jest w przewadze. I to przez ponad 70 minut.

Chwała naszym świetnym kopaczom i wielkie, ale to wielkie słowa uznania dla Wojtka.

0

@regatta52 Ewidentnie, gdyby nie wygrywał, wszystko byłoby widoczne jak na dłoni. Flick to spryciarz jest

2

@kubix05 Ja po tych stronach, które odwiedzasz nie chodzę, ale naprawdę opisujesz cała moją młodość. Miło do tego okresu wracać.

0

Flick dzisiaj będzie toczył swój odrębny mecz, o zachowanie posady. Ciekawe czy da radę?

Widzę, że LR nie jest zbyt wnikliwa, ale ja widzę ewidentnie, że Hansi za serią meczów bez porażki od 2 miesięcy chowa indolencję i brak warsztatu.

1

@Pawel13sz Mamy na pewno z tyłu głowy Atleti i nasze popisy, jednak załózmy, że byliśmy w trakcie robienia formy na wiosnę.

1

@Pawel13sz Dajmy dzisiaj z maszyny losującej 3-1. Już chyba takiej zawiechy nie będzie jak w poprzednim meczu tych zespołów. Wojtek jest w dobrej formie i zespół stabilniejszy.

2

Proszę mi nie przeszkadzać od 21 bo będę wtedy oglądał Wielki Bayern. Zachęcam do oglądania Dumy Bawarii.

0

@Ojciec5tkidzieci Polowania na gafy zostawiam internetowym trolom. W tym się czujecie najlepiej

0

@Ojciec5tkidzieci Nieudolnie to uznałeś, że Hołownia nie zrozumiał, że Kmicic przegrywa walkę i prosi o litość. I nie wykażesz tego, że nie zrozumiał.

Możesz mu wytykać błąd formalny, ale nie wykażesz, że zrobił to z niewiedzy.

0

@NeroTFP1 Zmienił kontekst na odwrócony.

Dla mnie możliwe jest jeszcze inne wyjaśnienie. Że osoba używająca zwrotu "Kończ Waść, wstydu oszczędź" nie zakłada, że zwykłe zdanie, z którego poza konkretnym kontekstem filmowym, nie idzie wywnioskować kto komu ma wstydu oszczędzić, zostało zakwalifikowane jako frazeologizm, sklejony ściśle z jednym typem sytuacji.


0

@Ojciec5tkidzieci Wytykasz, a jakże, od tego zaczęła się nasza dyskusja, gdzie ty o ile pamiętam w oryginalnym wpisie wytknąłeś ten błąd Hołowni. I ja nie mówię, że formalnie nie masz racji, tylko, ze masz elastyczność myślenia woła.

O ile dobrze pamiętam, wykazywałeś niezrozumienie tego zwrotu przez Hołownię, więc to podważam. On doskonale go rozumie, a użył świadomie w odwróconym kontekście. Oczywiście ze względu na takich ludzi jak ty lepiej powiedzieć "Kończ waść wstydu sobie oszczędź" i wtedy mamy zupełnie nowe powiedzenie, ale sądzę, że większość ludzi z dystansem, przymknie na to oko.

Zasady czasami się łamie, czasami nawet z rozmysłem. Ale i tak się tu nie zgodzimy.


0

@shinthps To co piszesz jest praktycznie nierealne.

Ja rozumiem niechęci polityczne, ale Hołownia to inteligentny gość, niezwykle oczytany. Zapominają o tym wszyscy, którzy kojarzą go z polityką, a on robił też karierę jako dziennikarz, publicysta, redaktor o zacięciu religijnym. To nie jest przypadkowy człowiek.

Zapomina tez wiele osób, że on jest z pokolenia, gdzie "Potop" oglądaliśmy po 15-20 razy w życiu, jak "Kevina" dzisiaj.

0

@Ojciec5tkidzieci Wypaczasz całkowicie sens wypowiedzi. Tusk moim idolem, Hołownia, kto jeszcze? Silni razem? Jachira? Schetyna. Lepiej nie chlapaj ozorem, tylko skup sie na moim pytaniu:

Brzmi ono: Hołownia nie zrozumiał, że Kmicic prosi o łaskę? Ja to rozumiałem w podstawówce, sądzę, że przeciętny 10-latek to rozumie, a Hołownia przez całe życie tego nie rozkmninił?

Sądzisz, że taka sugestia z twoje strony jest sugestią człowieka na poziomie?

0

@Ojciec5tkidzieci Mówisz o kraju, gdzie Hołownia modyfikuje kontekst, bawiąc się frazeologizmem (jak wiele inteligentnych osób), a ty w zapiekłej zajadłości politycznej udowadniasz z uporem osła, że Hołownia nie zrozumiał, że to Kmicic prosi o łaskę. (zakładam kierując się twoim polotem umysłowym, że Hołownia nie mógłby grać w Tekkena, bo nie rozumiałby czy wygrywa czy przegrywa).

Żeby połapać się, ze ktoś się bawi konwencją trzeba niestety być inteligentnym.

4

@NeroTFP1 Mówisz o kraju, gdzie 35% ludzi zagłosowało na PiS, a 2 mln oglądało regularnie "Wiadomości" Holeckiej.

To nie jest tak, że nagle o tym zapominasz, i idąc do zoo, zaczynasz razić rozwagą.

0

@mrboom Bayern przejdzie Bayer -nic się nie znasz na sile Wielkiego Monachium.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?