0

@Azazel_Pazuzu @michal26 @Kgorecki2500 Co ten Wasz Mentzen robi u tej upadłej funkcjonariuszki PiSu, narzekając na obiektywność mediów?

Moralnie, to jakby z SS-manem pochylać się nad losem poszkodowanych w obozach koncentracyjnych.

Nie czujecie niesmaku?

1

Zaletą kibicowania Barcelonie i Bayernowi jest to, że jak Barca zawiedzie tak jak we wtorek, tracąc 4 bramki, Bayern wypada znacznie lepiej i traci tylko 3 bramki w środę.

0

@partymaker Ale przeszarżowałeś z tym top 3 ligi. Co to za czasy, że zostaje się GOAT-em po jednym udanym sezonie, albo top 3 ligi NBA po udanym pół sezonu?

2

@AmigoBlancos Za to lubimy pana Darka : )

1

@Bocheno1 Nic mi nie mów, non-stop atakują, a 2 megafarfocle w defensywie i klapa gotowa. Jakbym widział obronę Barcy

0

@MateS I co przeszkadzasz?

0

@gumaz A co to jest to całe "pan stanowski"? Ten poemat Mickiewicza?

1

Przez najbliższe 2 godziny mi nie przeszkadzajcie bo oglądam Wielki Bayern.

0

City -24, PSG - 26 - ktoś może dziś definitywnie odpaść z LM.

Co szejkom poszło nie tak?

3

@esem91 Smutna ta mapa. To pokazuje jaką wizję miała polska klasa polityczna od 1989 roku. Miała być budowana elektrownia, ale lud zaprotestował i pomysł upadł. Podobnie było z wiekiem emerytalnym 67 lat.
Każda dobra idea jest uwalana, bo prosty polski lud protestuje, a grupa głupich polityków temu przyklaskuje.

0

@arczis92 Tacy nie istnieją. Zawsze mniejsze zło i tak chyba zostanie.

3

@Hosh Przecież ta strona debaty politycznej oklaskiwała wygraną Trumpa w polskim parlamencie.
To prawdziwi Polacy, tak polscy, że umierają ze szczęścia gdy innemu Polakowi dowala ktoś zza granicy.

Czego nie rozumiesz?

1

@Lucerfi Ale my skansenem zostajemy nie przez Tuska, tylko przez dynamikę świata zachodniego.
W Polsce, jak i całej zachodniej Europie nie rodzą się dzieci, społeczeństwa się starzeją, za chwilę proporcje klasy pracującej do emerytów będą katastrofalnie niekorzystne. W tym wszystkim, konserwa jeszcze wyrzuca imigrantów i klops gotowy.

Świat przez jakiś czas będzie nadganiał Zachód, bo Chiny i Indie są na innym etapie. Tam gdzie Europa była kilka dekad temu - potem też się zakrztuszą, a podejrzewam, że coraz gorszy klimat na planecie, będzie powodował wzrosty cen i utraty ważnych zbiorów, doprowadzając do licznych kryzysów (już mamy np. deficyt kakao i pomarańczy)

Ciekawe jest wychwalanie USA, czyli kraju wyściełanego bezdomnością, przestępczością, narkomanią i brakiem dostępu do służby zdrowia. Poza tym to oligarchia korporacyjna, oparta na wyzysku własnych obywateli.
Chcemy takie kierunek?

0

Komentarz usunięty

12

Dla mnie Wojtek, to taki upgrade'owany Neuer.

Niemiec wychodzi na 40 metr by wykopać piłkę, a Wojtek by wybić piłkę razem z własnym obrońcą. To bramkarz 22 wieku.

0

@negreanu Będę go zwalniał po następnej kolejce La Ligi. W końcu go dopadnę.

0

@mrboom To jest kwestia dyskusyjna, bo Wojtek ocenił, że Balde nie zdąży - tak zakładam, stąd wyjście. Kontroli w sensie formalnym Balde nie miał, ale być może ocenił, że tę zagraną piłkę spokojnie przyjmie -tak mogło być i taka jego rola.

Zatem fakt, że Balde zdążył obciąża Wojtka i jego decyzję o wyjściu z bramki.
Ale jak już niepotrzebnie wyszedł, i krzyczał moja, ja na miejscu Balde bym zostawił piłkę.

To jest tak naprawdę trudna sytuacja w czasie rzeczywistym - dla mnie zupełnie bezprecedensowa. A taki precedens wynika ze skrajnie nietuzinkowego wyjścia Wojtka, tak ekstremalnie wysoko.

5

I co? Stabilny Pena dał nam remis z Getafe, a zainspirowana słowiańską husarskością Szczęsnego Barcelona pokonała Benfikę.
Nie ma wątpliwości, że Wojtek dołożył swoją wielką husarską cegiełkę, a wręcz cegłę do sukcesu Barcy.
Wojtek swoją kreatywnością na murawie aktywuje nieznane pokłady wyobraźni u pozostałych zawodników. Araujo można powiedzieć, że potrzebował nieco ponad pół meczu, by poczuć ten vibe z Polski.

Wojtek influencer boiskowy - to musi wypalić.

0

@[Oli] Większość nie rozumie tego zabiegu stylistycznego, bo to wyborcy PiSu i Konfederacji, a tu na LR, z paroma fajnymi wyjątkami, Ci ludzie mają ekstremalnie pobudzone emocje, ale niskie kwalifikacje merytoryczne, w tym językowe.
Niestety.

0

@norbi77 Czyli co? Jaki wniosek - miał przegląd pola, wiedział, że zdąży, więc krzyczał "moja".
No i? Balde powinien zostawić czy Wojtek odpuścić?

Decyzja zapadła wcześniej, a to, że Balde zdąży wyszło ułamek sekundy przez kolizją.

Ja, szukałbym winy Wojtka, w samej decyzji o wyjściu aż tak daleko. Bo Wojtek dobrze ocenił, że zdąży, ale w sumie źle ocenił, że jest potrzeba wyjścia, gdy był przy bramce. Ale skoro po błędnej decyzji powiedział A, wdrożył procedurę. Jego grzechem pierwotnym jest decyzja początkowa.
Na pewno nie będę bronił Wojtka jako niewinnego, bo w swoim stylu przykozaczył, a to jest niestety jego cecha.

1

@kanver_ Nie wiem, czy Neuer by się tak lekko zgodził z ukrytą sugestią. Gdyby wszyscy tak myśleli, nie byłoby bramkarza, który wyprzedził epokę.

3

@Filipem Czasem rzeczywiście szwankuje mu decyzyjność, tzn. częściej gra pod siebie, zamiast dostrzegać lepiej ustawionych kolegów. Tak zaprzepaściliśmy już kilka sytuacji.

1

@Krzysztof1987 Ale sytuacja nie jest zero-jedynkowa. Jeśli zasadą jest, że bramkarz, który krzyczy "moja" ma pierwszeństwo do piłki, to znaczy, że Balde go zignorował.
Inną kwestią jest zasadność tego wyjścia (timing Wojtek miał świetny bo dobrze ocenił tor lotu piłki). Ja tu obwiniam obu piłkarzy.

2

@norbi77 Ale jak już wyszedł Szczęsny daleko i był pewien interwencji, krzycząc "moja", to dlaczego olewać bramkarza? Zostawiasz piłkę i odpowiedzialność spada na bramkarza.

34

Karny za stempel na Ferminie? Okulista potrzebny od zaraz.

0

@FcPortoFan1999 Wpadłeś w szał życzeń. Co robi z kibicem Ekstraklasy zbyt długi rozbrat z polską piłką.

1

@Kapitan hawk Dzięki.

0

Co tam było w tym faulu na Yamalu, że rywal dostał jeszcze żółtą kartkę? Ja tak nawet faulu nie widzę, ale nie ma praktycznie żadnych powtórek z różnych ujęć, a sędzia podjął decyzję z ogromna pewnością.

1

@CLS63AMG Dlatego się w tej kwestii nie zgodzimy i zachowamy nasze zdania

2

@pride1899 Kolego - okulary potrzebne Ci od zaraz.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?