Comentateiro
Dołączył/a: lipiec 2023
Poznań
53 obserwujących
71 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
1
Bo Probierz to polski Xavi - im wcześniej to zrozumie discopolowy prezes PZPN tym lepiej
1
@J4no To co łazisz, cholero? To przez Ciebie
1
@don'T.R.I.P.e Trudno w to uwierzyć co? A Dawidowicz to już z psychą zsiadłą
2
Bednarek zawsze tam gdzie stracony gol. Ten to jest talizman
2
Super, szykuje się wypoczęty skład na Sevillę
0
@TheNekro94 Następny śmieszek
1
@Kozinho. Z tym Laguną to mnie rozbawiłeś.
1
@AxelF Zawarłeś kwintesencję naszych wyborów - konieczność, a nie miłość. Ba ja nawet tych ludzi, na których głosowałem nie lubię (z kilkoma wyjątkami).
0
@Joki_ Za dużo używacie konserwatyści słowa fikołek. Od tego Wam się już wszystko w głowach pomieszało.
Nie ma realnych afer, są nieliczne godne krytyki przypadki, a to w stosunku do systemowego złodziejstwa i nepotyzmu oraz dewastacji prawa i upadku znaczenia Polski na arenie międzynarodowej z lat 2015-23 zaledwie anegdota.
Twój fanatyzm tego nie zakłamie
1
@Pawel13sz Wypalę, że 1:2.
1
@urbipl Sam o tym wczoraj pisałem - to jest wręcz tragiczne. Dla mnie powód do wstydu.
Naprawdę nie potrafię zrozumieć, jak takie męty mogą być obsadzone na stanowiskach.
1
@MikeBajson Typowe dla miernot - grzebanie w rodzinie danej osoby i szukanie dziadków z Wermachtu
1
@mvnBasten Jest 7%, ale nie z tych zakłamanych powodów, które podawał PiS i Wasza propaganda. Tu na LR, pewien użytkownik swego czasu pięknie odkłamał tę propagandę. Poziom TV Republika.
Do NCBR-u wchodzi właśnie Nik z kontrolą.
Jeśli chodzi o Totalizatora, to cudownie, że nowa władza obsadziła swoimi 1 instytucję. Może kilka, ale nie wszystko i wszędzie jak było za poprzedników.
I o to chodzi, jeśli jest to margines, to znaczy, że nie szaleje nepotyzm na wielką skalę. Diabeł tkwi w proporcjach - ta władza zna umiar.
Co do deficytu - pod koniec lipca jest to 82 mld. Ten rząd nie wydaje miliardów poza budżetem jak PiS, czyli nie oszukuje w księgowości, realny deficyt za tamtego rządu nie był znany.
I na koniec zgoda - ten rząd nie wykonał żadnego strategicznego ruchu.
Ale to raczej klasyka wśród polskich partii.
2
@don'T.R.I.P.e Wiesz, doczytałem parę artykułów pod wpływem Twojego wpisu, bo do tej pory był to dla mnie fakt-migawka z wiadomości radiowych.
Tak, tak, trudno zrozumieć dlaczego wywala się super mózg, człowieka z sukcesami.
Tam w tle są jakieś nieprawidłowości w wydawaniu pieniędzy. Generalnie chodzi o proporcję nakładów finansowych do efektów. I info z dzisiaj, do tej instytucji wchodzi NIK w trybie nadzwyczajnym z kontrolą.
Wydaje mi się, że generalnie chodzi o to, że nowa władza nie ufa instytucjom, które były jakkolwiek związane z PiSem i ten wybitny naukowiec padł przy okazji.
To dla mnie nie afera, tylko bezmyślność, albo logika zmiany władzy i nieufność do poprzedników.
Podobnie jest na Politechnice Poznańskiej, skojarzonej z pisowcami. Na tej samej zasadzie nie przyznano kasy na jakieś projekty, co nie ma sensu, bo cierpi nauka.
Jeśli krytykujesz, że ta kosa zmian wycięła Sankowskiego, to ja się dołączam, bo akurat jestem wielkim orędownikiem nauki. Bezmyślna decyzja jak się okazuje części lewicowej KO.
2
@Prorokk Właśnie 500+ nie było bezrozumnie krytykowane. Trzeba było czytać artykuły o jego praktycznym wymiarze. Ale jako program skłaniający do rodzenia, poniósł przecież klęskę
To Ty nie znasz Onetu i zawartości, tylko bazujesz na powtarzanych frazesach.
Wczoraj np. był artykuł o mafiach rodem z Afryki w Europie, ale czy Ty o tym masz pojęcie?
Przecież jakieś 2 tygodnie temu na Onecie słuchałem audycji, w której Weglarczyk i kolega nabijali się z nowomowy jakiegoś posła PO.
Onet to nie tuba propagandowa rządu
2
@mvnBasten Generalnie cały wpis w tonacji tych 7% z ostatniej linijki - już propaganda pisowska w tym względzie została odkłamana, a Ty masz wiedzę z czasów dinozaurów.
Komisje pieknie pokazują przekręty pisowskie, lub jak wczoraj z Ziobrą, to jak Twoi idole stawiają się ponad prawem.
Wrzutka dzisiaj, żeby nie mówić o sprawie przed 2 miesięcy? Podziwiam tok myślenia.
2
@Peciak Nie, nie trudno. Na stronach portali o finansach całe info donosi o liczbie spółek, które zyskały, które zmniejszyły straty i które poniosły straty.
Propaganda PiSu rży tylko o największych i stratnych. A Ty jako propagandysta również.
Tymczasem jeszcze doszło do odpisów księgowych (one miały wpływ na wynik), a ponieważ mają one miejsce w 1 części roku, potem ma dojść do wyrównania.
Nie wiem czy to powód do dumy, że firma zarabia na zawyżaniu cen paliwa jak to robił swego czasu PiS.
Poza tym podziwiam nadgorliwość, po pół roku jarać się wybiórczymi stratami. Może poczekajmy na dłuższą perspektywę czasową.
2
@Tatazolwinia Kolejny cwany gapa. Ty nie rozumiesz kilku linijek prostego tekstu.
Nikt nie czepia się zarobków Koteckiej tylko strat firmy, które ona i inni managerowie wygenerowali w link4.
4
@Kgorecki2500 Ale to w sumie nie działalność charytatywna i źródło dochodu. Są ludzie, którzy z tego żyją, czyli jest to de facto ich praca.
2
@Prorokk Onet i wp.pl nie szczuło.
PiS sam tak zdemolował państwo prawa, że powody do krytyki codziennie wylewały się zewsząd. PiS to raczysko polskiej polityki i z tym trzeba było walczyć.
Jeśli pluje się na własne prawo i robi folwark pisowski, to reakcja musi być mocna. I była.
1
@Bobo25 Nie wszyscy to patologia.
3
Nowe dochody do budżetu:
Z interpretacji podatkowej wydanej przez Krajową Informację Skarbową wynika, że anonimowe wpłaty przekazywane twórcy internetowemu nie są darowizną. To z kolei oznacza, że streamerzy na YouTube powinni płacić podatek od tzw. donejtów. Interpretacja podatkowa wydana przez skarbówkę może znacząco wpłynąć na zarobki streamerów w Polsce.
2
@Kidd No tak, wypaczyłeś moje wypowiedzi koncertowo.
Rozumiem, że wyłapałeś z nich mój zachwyt, że w Polsce politycy nie działają konstruktywnie w bieżących sprawach i nie działają systemowo.
Może polskie rządy rozumieją swoich obywateli, tak jak Ty mnie?
2
@Kidd "I serio, co to za tłumaczenie, że nikt w Polsce nie robił zmian systemowych więc nie ma czego wymagać"
Jak chcesz to wymagaj, ja jestem realistą. Mogę z Tobą pokrzyczeć pod oknami gabinetów i co z tego wyniknie? Jak nasza klasa polityczna jest jaka jest.
Teraz właśnie pani w TOK FM mówi, że rząd Tuska nie niewiele zrobił dla kobiet i kontynuuje politykę poprzedników. Są 2,3 obszary dla mnie podstawowe i ważne, gdzie będzie zmiana, ale konstruktywne działania to nędza z biedą.
1
@Polaco9 Zastanawia mnie, że nikt z piszących do mnie nie odniósł się do działalności Koteckiej-Ziobro.
@Prorokk Też słyszałem, że Tusk kontroluje cały internet.
2
@don'T.R.I.P.eAż nie wiem co napisać. A to afera, czy rozgrywki, czy zmiana struktury? Już tak wymachuje się tym słowem afera, że za chwilę jak Tusk nie powie "Dzień dobry" to będzie skandal na całą Polskę.
3
@Tomason Ale poczta, Cargo to spadek po PiSie. To efekt wieloletnich zaniedbań. Każda partia ma prawo wstawić swoich na stanowiska, ale w rozsądnych proporcjach. W stosunku do poprzedników, skala jest minimalna. I o to chodzi.
Nie spełnianie obietnic wyborczych to standard (dla mnie tylko jelenie traktują obietnice wyborcze poważnie) wszystkich partii a nie afera.
Hamowanie rozwoju polskich spółek, to frazes bez pokrycia. Polskie firmy i spółki od lat fantastycznie się rozwijają. Jedne lepiej inne gorzej, jedne upadają, inne powstają, ale Polska się rozwija.
3
@Kidd Mnie też interesują konkrety, ale obawiam się, że poza moim minimum, czyli kierunkiem prozachodnim, powrotem do rządów prawa i jakimś minimum przyzwoitości w życiu publicznym, szału nie będzie.
Nikt z rządzących w Polsce, nie zajmuje/zajmował się ważnymi sprawami systemowo.
Zresztą czytając o podobnych sektorach winnych krajach, nie wiem czy to nie są miejsca gdzie problemy są chroniczne i trudne do rozwiązania.
3
@Tomason To jest wypowiedź a nie afera.
I sporo osób grzmi i to po stronie demokratycznej w organizacjach, które wcześniej krytykowały PiS. I dobrze, od tego są te organizacje.
Szkoda, że hipokryci z prawej strony, na taką samą wypowiedź Bosaka, zesraliby się ze szczęścia i mówili, że ma 100% racji. Wtedy trzeba by bronić naszej granicy a mundur SG to świętość.
Zatem w tym temacie konserwa to krzyczący hipokrycie.
4
@Kidd Wydaje mi się, że KO odziedziczyło sytuację po PiS-ie.
Nie wiem, ostatnio czytałem o potężnym zadłużeniu polskich placówek medycznych, a nie spodziewam się rozwiązania w ciągu roku.
To są zaniedbania wieloletnie.