3

@Kidd Mnie też interesują konkrety, ale obawiam się, że poza moim minimum, czyli kierunkiem prozachodnim, powrotem do rządów prawa i jakimś minimum przyzwoitości w życiu publicznym, szału nie będzie.

Nikt z rządzących w Polsce, nie zajmuje/zajmował się ważnymi sprawami systemowo.
Zresztą czytając o podobnych sektorach winnych krajach, nie wiem czy to nie są miejsca gdzie problemy są chroniczne i trudne do rozwiązania.

3

@Tomason To jest wypowiedź a nie afera.

I sporo osób grzmi i to po stronie demokratycznej w organizacjach, które wcześniej krytykowały PiS. I dobrze, od tego są te organizacje.

Szkoda, że hipokryci z prawej strony, na taką samą wypowiedź Bosaka, zesraliby się ze szczęścia i mówili, że ma 100% racji. Wtedy trzeba by bronić naszej granicy a mundur SG to świętość.

Zatem w tym temacie konserwa to krzyczący hipokrycie.

4

@Kidd Wydaje mi się, że KO odziedziczyło sytuację po PiS-ie.
Nie wiem, ostatnio czytałem o potężnym zadłużeniu polskich placówek medycznych, a nie spodziewam się rozwiązania w ciągu roku.
To są zaniedbania wieloletnie.

2

@mmaciass Pokaż mi gdzie ich pobieranie kasy jest niezgodne z prawem?
A na Kotecką -Ziobrę już jest złożone zawiadomienie.

Jeśli PO-wcy tu łamali prawo, no to dalej ich zgłaszać. A jeśli mają prawo pobierać kasę, prawa nie łamią i konserwatywny fanatyzm tego nie zmieni.

7

@mmaciass To jest dobre - aferą jest to, że Tusk coś zadeklarował.
Jeśli takie są afery za rządów KO, to znaczy, że nie ma afer, a widzą je jacyś prawicowi nadgorliwcy.

Ostatni akapit to już 100% bełkot - brzmisz jak TV Republika, żeby wypłacić większe pieniądze, trzeba ustalić komu i zbadać rozmiar poniesionych strat. Zresztą jeśli jakiś rząd robi cos nieudolnie, to znaczy, że robi to nieudolnie, a nie że kręci afery.

4

@Tomason I co w związku z tym? Za deklaracje mam człowieka wieszać, jak konserwatyści?
Zresztą, konserwatywni politycy wyrzucają z siebie takie zdania codziennie, więc nie rozumiem, co konserwatyście w tym zdaniu może się nie podobać.
Poza tym jeśli konserwatysta wypomina to zdanie zamienia się w ryczącego hipokrytę.

1

@dawidlampa A ok, jeśli tak, to miałeś co innego na myśli niż ja założyłem. I doskonale wiedziałeś co piszesz.

4

@Mitch_Atleta Wymień mi najnowsze afery KO, tylko nie Myrchę i Gajewską, bo z tego co czytam oni nie łamią prawa.

11

@ProMILs Piszę świeżych.
Nie wiem czy wiesz, ale oni mogą formalnie, zgodnie z prawem pobierać dodatek na mieszkanie. Możesz to uznać za moralne śliskie ale nie nielegalne.

Chyba, że mówimy o nieprecyzyjnej deklaracii majątkowej, ale wydaje mi się, że to nierzadki przypadek wśród posłów, a nie afera.

6

Kessie to najwyraźniej taki hipster-Palikot piłki nożnej.

14

Szukam info o świeżych aferach KO, ale nic nie widzę, zatem wrzucę coś z niewyczerpywalnego źródła afer i kolesiostwa, czyli PiSu:

Ponad 4,5 miliona złotych netto zarobiła w LINK4 Patrycja Kotecka-Ziobro, żona byłego ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobry - podało w poniedziałek Radio Zet. Kotecka-Ziobro oświadczyła, że jej zarobki w LINK4 były zgodne z rynkowymi standardami, a informacje stacji są „błędne”

LINK4 to ubezpieczeniowa spółka zależna od PZU. Jak podało Radio Zet, zarząd tego ostatniego zarzuca Koteckiej-Ziobro i pozostałym menedżerom firmy „niekompetencję” i dopuszczanie się „licznych nieprawidłowości, które doprowadziły do powstania szkód w wielkich rozmiarach”.



Jak przypomina radio, z audytu opublikowanego w ubiegłym tygodniu przez Zarząd Grupy PZU za lata 2016-2024 wynika, że ówcześni menedżerowie giganta ubezpieczeniowego odpowiadają za doprowadzenie do prawie 700 milionów złotych
strat. Do prokuratury trafiły już w tej sprawie pierwsze zawiadomienia o możliwości popełnienia przestępstwa.

0

"popularny optymizm" - powszechny optymizm brzmi znacznie lepiej.

8

Strasznie mi szkoda tego Bernala, nie tylko z powodu kontuzji, ale chłopak ma elegancję w grze.

0

@draxidox Dzieciaka sobie zrób, a nie marnujesz czas na patolę z neta.

4

"Największe hiszpańskie ligi, w tym hiszpańska" - odrobinę nie rozumiem, czy nie za dużo o jeden przymiotnik hiszpański

3

@Tasde A teraz po tym propagandowym wpisie i głęboko antypolskim, idź powbijaj głęboko w ścianę gwoździe, na których wiszą portrety Tuska w Twoim pokoju.
Prawda zwycięży!

12

@Bocheno1 Tak, szanując pracę redaktorów, czytam bardzo uważanie ich tłumaczenia i wyłapuję błędy. Liczę na godziwą zapłatę. Praca za pół minimalnej krajowej u @Luciano99 nie pokrywa rosnących cen w sklepach.

2

@norbi77 A szczególnie o puchar pietruszki. Można udawać, że LN ma prestiż.
Otóż nie ma.

3

"Celta Vigo planuje złożył" - złożyć

0

@PatrychoO I słusznie.

0

@Rewolucja123 W Bayernie trochę zawiódł

1

@skubi99 Ty mi go nie ruszaj z Bayernu, mojego ulubionego klubu obok Barcy.
Yamal w Barcy, Jamal w Bayernie

2

@ranger3120 Twardziele nie używają zatyczek

1

"która odziedziczył" - panie redaktorze, niezgodność genderowa płci z czasownikiem.

0

@bartekvisca Nie, bo strzeliłby gola tyłkiem w fazie grupowej, a fanbaza CR-a zrównałaby go z Messim.

2

Tyle koszmarnych błędów co zrobili Holendrzy przy golu Niemców, to głowa mała

2

@fart 9-latka na imprezie - co z nimi jest nie tak?

2

@arasz1819 Nie czytam tego typa, mam go na ignorze i kompletnie mnie jego wysrywy nie interesują.

Wczoraj, jakiś koleś wyliczył mi ile piszę komentarzy na dzień, wyjaśniłem mu prawdę o przekręconym liczniku mojego stażu na stronie. Aż dziw aż archiwsta nie pojawił się na białym koniu wcześniej, bo już innego myśliciela ratował i błazenada tamtego nagle zamieniła się w "wyjaśnianie" mnie.
Kilku patusiarzy dodałem do ignorowanych i milej zrobiło się na LR.

1

@Szklaner Ja również, a było co podziwiać.

3

Dzisiaj liczę na potwierdzenie, że Włosi wracają na właściwe tory. MŚ z silnymi Włochami to zawsze lepsza impreza.

@BorzyKrzys

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?