0

Również nie mogę się doczekać tego meczu. Będzie naprawdę bardzo interesująco. Jeśli nawet dziś Turan i Vidal nie spełnią naszych oczekiwań, ponieważ to ich debiut oraz jednak mecze a treningi to kompletnie dwa różne światy. Przykładu nie trzeba szukać, Suarez po karze jak przyszedł grał bardzo dobrze, ale przez pewien czas brakoło tego czegoś. Z czasem jak nabiorą doświadczenia meczowego w Barcelonie, to coś czuję, że będziemy maszyną znów nie do zatrzymania. Choć wątpię by chłopaki dziś zagrali słabo. Oby wygrać i zrewanżować się za tamten remis ;]

2

Nie zdziwię się jak ten chłopak po powrocie strzeli sobie tak po prostu 2-3 bramki. Lider zespołu ostatnimi czasy. Niech wraca prędko już na boisko ;)

0

Messi, Iniesta, Busi i Alves - główne postacie tego meczu :)

0

Może i to trochę niegrzeczne śmiać się z niektórych kolegów z reprezentacji, choć chłop nie ukrywa i nie owija w bawełnę, że Barca jest dla niego najważniejsza i kiedy tylko ma moment by być dumnym i radosnym to po prostu pokazuje. Jestem pełen podziwu dla tego piłkarza, mimo gwizdów i wyzwisk kiedy gra prezentuje wtedy jeszcze lepszy poziom. Mocna psycha :D

1

Nie będę wyśmiewał Realu, niepotrzebna jest napinka. Co prawda bardzo cieszy mnie ta wiadomość. To sprawiedliwy wyrok. Za błędy się płaci. Mam nadzieję, że chłopaki nie odpuszczą i nie poczują się zbyt pewnie teraz i w pełnym skupieniu dotrą do finału. Taki prezent naprawdę rzadko się spotyka a można powtórzyć zwycięstwo i zdobycie tego trofeum !

8

Mecz z korzyścią dla obu drużyn. My zwycięstwo, oni szynkę :D !

0

Luis jest genialny. Najlepsza 9 na świecie ! Miałem małą nadzieje, że będzie nasza trójka. Szansa by Ronaldo nie było w tej grupie była naprawdę znikoma mimo iż jego gra naprawdę jest poniżej poziomu..

2

Wymarzony wieczór na koniec weekendu ! Jak wpadła bramka Realu 1:0 to straciłem nadzieje, że Sevilla się podniesie, w końcu nie grają tak jak w tamtym sezonie, ale po 1:1 nakręciłem się na 3 pkt przewagi i rzeczywiście się tak stało. Super sprawa przed GD, ale ważne jest zwycięstwo. Oby było 6pkt ! :D

0

Świetny bramkarz ! Po części dzięki temu, iż tak jak on wspomniał w ostatnim zdaniu '' jest wymagający '' wobec siebie i innych, a to przemawia o chęciach zawodnika. To bardzo dobrze. Daje z siebie maksa, widać to podczas gry. Bravo to pewny punkt zespołu.

0

Co nie zmienia faktu, że nie ma prawa tak powiedzieć, nawet pod wpływem zdenerwowania. To nie przystoi na doświadczonego piłkarza. Nie słyszałem kiedykolwiek by az tak ciężkie słowa padły ze strony Puyola, Iniesty chociazby.

0

Bohater ! Oby tak dalej ! Neymar znowu pięknie dogrywa kolegom. Po części genialny występ Luisa zatuszuje obraz niektórych zawodników niestety..

0

Bardzo dobra inicjatywa i gest do strony legendy ! Dlatego jesteśmy najlepszą ekipą na świecie, Barca to wielka rodzina :D

0

Szkoda tego jednego nieuznanego gola a byłoby 5 bramek bo dzisiejszym meczem zasłużył na takie wyróżnienie. Genialnie mijał swoich rywali. Oby więcej takich spotkań w jego wykonaniu :D Wszystko pięknie i ładnie, ale martwi mnie dyspozycja niektórych obrońców niestety.. Koniec końców, 3 pkt i do przodu !

5

Argentyna - jak trwoga to do Messiego. Dopiero teraz doceniają nieobecność mistrza jakim jest Bóg Futbolu - cieszę się, niech oszczędza nogi :D

0

Jak nie patrzeć to na razie pewny punkt drużyny. Bardzo mnie to cieszy. Pomimo tylu spędzonych meczy na ławie w Barcelonie odnalazł prawdopodobnie swoje miejsce i wcale tego nie żałuje, wręcz jest zadowolony. To najważniejsze ;)

9

Hm.. Mathieu może nie gra '' spektakularnie '' tak jak zostało to napisane, ale dla mnie krytyka tego piłkarza jest przesadzona, ponieważ jest wiele osób które mogłyby dostać również takie ultimatum ( wspominając o Alvesu w tym sezonie, który nie gra wybitnie będąc gorszym niż Roberto na swojej pozycji czy Rakitić, który również nie gra porywająco w tym sezonie

0

Teraz dopiero docenią kogo aktualnie stracili.. wiadro zimnej wody na głowę kibiców poleciało z obu stron.

0

Neymar bardzo dobrze gada. Messi w tym roku jest nieosiągalny dla nikogo, różnica jego poziomu a innych jest niewyobrażalna. Po powrocie Messi tylko dopełni formalności, że złota piłka powinna wpaść w jego ręce.

0

Nie ma co żyć wspomnieniami. Zapewnia spokój i kreatywność w środku pola a to najważniejsze w takim klubie jak Barcelona. Wracaj Mistrzu szybko ! Nie mogę się doczekać jak już skład będzie kompletny gdy wrócą po kontuzjach do gry. Trzeba wierzyć, że reszta piłkarzy podczas ich nieobecności godnie pociągnie grę Barcy.

11

To będzie dla nas prawdziwa próba, czy jesteśmy w stanie poradzić sobie bez Messiego. To bardzo umocni naszą drużynę, będzie trzeba pracować podwójnie.

0

Widziałeś wgl jak gra Rakitić ? Zastanów się. Szczerze to on więcej psuje niż daje od siebie teraz. Iniesta jest od kreacji - to prawda, ale czemu ma teraz w meczach dużo więcej odbiorów niż kiedyś ? Gra w defensywie to element gry znacznie poprawił jednak przekłada się na to, że mniej sobie pozwala na rajdy. Dalej świetnie podaje, stara się uruchomić swoich kolegów jednak nie zobaczymy już u niego w jednym meczu po trzy rajdy indywidualne. Każdy ma swoje zdanie, nie zamierzam się kłócić. Dla mnie gra dużo lepiej niż w poprzednim sezonie i to cieszy, może jeszcze forma podskoczy, kto wie ? W poprzednim sezonie to wiele osób go chciało wyminić na Pogbe albo sprzedać. Większej bzdury to nie słyszałem.

1

Szkoda, że obniżył loty po podpisaniu kontraktu. Ahh.. jak przypomnę sobie Alvesa z poprzedniego meczu to aż nie chce się wierzyć jaka jest obniżka formy.

1

Myślę, że około 80% osób czytających artykuł o możliwości zarejestrowania wcześniej Arda Turana nie wierzyła, że dojdzie do takiego cudu ze strony FIFY

0

Człowieku.. zatrzymałeś się na erze Guardioli. Parę lat temu sposób rozgrywania był również inny. Ile lat można grać tym samym sposobem ? Wiele drużyn ma to już rozklepane. Enrique sam wiesz, że bardzo ceni ofensywę która idzie w parze również z defensywą ( u Guardioli był na def mniejszy nacisk ) W zależności od meczu kapitan Barcy ma różne zadania ( często pracuje bardzo dobrze w defie ). Wiesz co to znaczy '' doświadczenie '' ? Każdy piłkarz po pewnym czasie spuszcza z tempa, bo wie jak osiągnąć podobną korzyść w meczu marnując mniej sił i lepiej dysponować zmęczeniem. Dlaczego niby nie może narzucić mu teraz taki styl trener ? Przy MSN nie mów mi, ze trener by chciał Inieste dodatkowo dołączać do szyku nastawionego na atak. Woli jednak wspomóc drużynę w defensywie nie zapominając jednak o tym, że pomocnicy zawsze mogą dogrywać im znakomite piłki. Od końca poprzedniego sezonu Andres gra bardzo dobrze. Tutaj stworzył 3 akcje po których mógł mieć asystę, również w meczu z Malagą jak dobrze pamiętam wystawił setki gdzie znów atak jakoś nie mógł nic strzelić. Gra równo na dobrym poziomie w przeciwieństwie do wielu osób z drużyny.

2

A ja jestem nadal pełny podziwu komentarzy typu '' Iniesta to nie ten sam Iniesta co kiedyś '' Tak samo możemy powiedzieć o Messim. Iniesta zmienił sposób gry, trener mu tak każę, ponieważ z przodu ma świetne MSN, pomaga dużo defie. Messi w swoim najlepszym sezonie strzelając te 92 bramki ( jak dobrze pamiętam ) też nie jest tym samym Messim, bo również zmienił sposób gry. Iniesta w meczu mógł zarobić 3 asysty, ale oczywiście nie wykończyli stworzonych sytuacji. Przynajmniej jedną z nich powinni strzelić. I tak jest teraz jedną z osób która gra najrówniej jeśli dobrze popatrzysz, pozdrawiam :)

0

Nie wiem czy inni ludzie wykonywaliby to lepiej lub gorzej, fakt. Masz rację, ale bardziej chodziło mi o to by Messi wykonywał karne częściej niż niektórzy piłkarze [ tak jak wspomniałem w odp na komentarz ]. Odciążenie mentalne chociażby, myślę że mogło by pomóc w częstotliwości poprawnych karnych. Co drugi karny mógłby wykonywać Iniesta, Suarez czy Neymar. Bramkarz wtedy też inaczej się zachowuje gdy pochodzi do karnego ktoś inny, robi się mętlik w głowie, pojawia się jakaś nowa myśl czy intuicja a to może wyprowadzić bramkarza z równowagi i zaburzyć po części jego zdecydowanie. Myślę, że wielu bramkarzy nie raz obserwowało i analizowało karne Messiego, więc jest już trochę to oklepane. Czas na malutkie zmiany moim zdaniem zachowując jednak w jakiejś części schemat.

0

Również o tym samym pomyślałem pisząc drugą kwestię. Pique mimo tego, że miał ostatnio bana myślę, że gra najrówniej z obrońców i daje nam dużo spokoju na tej przestrzeni boiska. Nie mam nic do Ter Stegena, ale jednak czuję się dużo pewniej przy Bravo. Myślę, że większość ludzi to samo odczuwa. Trzecia kwestia poruszona przeze mnie to tylko wyrażenie swojego zdania. Gdyby wykonywał karne słabo to po pierwsze by nie strzelał ich, po drugie nie ma złych statystyk [ nie warto czasami nimi się posługiwać ] Np. Ronaldo wykonuje je dużo lepiej. Messi już jest doświadczony w tej kwestii, daje radę mentalnie. W pamiętnym meczu z Realem ( wygrany 4:3 przez nas ) Messi dwukrotnie pokonał bramkarza. To tylko moje zdanie, że powinien częściej wykonywać karne, ale jestem za złamaniem schematu, żeby co drugi karny karny ktoś inny spróbował go wykonać :)

1

Chciałbym odnieść się do trzech spraw w swoim komentarzu :

1. Innej opcji nie ma na tak grającą Celtę. Trzeba pokazać, że w ofensywie są dużo gorsi od nas. Trzeba jak najszybciej podłamać rywala strzelając bramki [ co nie będzie takie łatwe ]. Niestety czas potem może się zemścić na nas. W tym sezonie Barca jest jeszcze bardziej cierpliwa, ale z takim rywalem walka mentalna jest również bardzo ważna. Jeśli Barca dostanie gola po 60-70 min to tak naprawdę zwycięstwo wymyka nam się z pod kontroli.

2. Nie jestem przekonany nadal do naszej defensywy. Popełniamy w porównaniu z poprzednim sezonem wiele błędów, ale to dopiero początek sezonu, także to jest do rozumienia po części. Skupienie w tym meczu bardzo ważne przy Celcie.

3. Moim zdaniem nikt lepiej nie wykonuje karnych niż Messi, dlatego powinien dalej je wykonywać [ jednak dobrze byłoby złamać pewien schemat czasem w tej dziedzinie ] Jest wielu zawodników : Suarez, Ney czy Iniesta wykonując na pełnym spokoju karne.

0

Bartra nie popełnił dziś jakiś znaczących błędów. W pierwszej połówce jak dobrze pamiętam zaliczył jeden mały błąd, ale z niego nie będę go rozliczał. Obrona okej + bramka. Mecz można zaliczyć do udanych :)

2

Czeka piłkarzy maraton meczy, także nie zdziwił mnie dzisiejszy skład. Piłkarze nie mający szans dziś mieli okazję pokopać, a Ci najważniejsi odpoczywali. Jeszcze się nagrają porządnie. Zwycięstwo małym nakładem sił 4:1 to dobry wynik. Messi jak zwykle odwalił kawał dobrej roboty mimo przestrzelonego karnego ;-)

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?