Dari0G
Dołączył/a: kwiecień 2019
Ełk
10 obserwujących
0 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
5
@Comfortable_ Albo skilla :).
0
@mkord To nic nie kosztuje.
6
@adi7adi8 Można stanąć w prawdzie i nie wybierać żadnej. Bo obie są zbrodniarzami. Izrael zabił nawet swojego premiera, żeby nie dopuścić do normalizacji.
3
@ChampionLW Długu?
2
@ChampionLW Ręce masz dwie. Zaryzykuj coś pojedynczego.
1
@AxelF "najbardziej niespójny jest fakt, że Bóg stwarzając nas na swoje obraz i podobieństwo, obdarzając nas wolna wolą, przekonuje się że jesteśmy zdolni do czynienia zła.
Albo więc, jako istota wszechmocna, wszechwiedząca, również jest zdolny do czynienia zła, albo stworzenie to porażka.
Nasza podatność na podszepty szatana, który przecież jest upadłym aniołem, a Bog do wypedza, znając jego charakter i wpływ na ludzi,a mimo to, nie programuje nas na odporność na zło? Wiele w tym wewnętrznych sprzeczności.
Ja nie wierzę osobiście, nic mnie nie ciągnie do takiej wspólnoty w tym kształcie, a zalozenia wiary są nieprzekonujące ale życzę wytrwałości. (Bez ironii)"
Wszystko prawda. Tyle, że to Bóg jest doskonały (wg wiary), nie człowiek. Ja to widzę tak, że mamy wolną wolę, nie jesteśmy zaprogramowani. Możemy robić, co uważamy za słuszne - czy też raczej "co chcemy". Może to eksperyment, może coś innego. Być może nie chciał, byśmy byli marionetkami.
A co do "Albo więc, jako istota wszechmocna, wszechwiedząca, również jest zdolny do czynienia zła, albo stworzenie to porażka." to czy osoba wytwarzająca, bo ja wiem, noże, odpowiada za to, że ktoś tym nożem zabije, zamiast pokroić chleb? Wiem, że sedno Twojej wypowiedzi opiera się na tej istocie wszechmocnej i wszechwiedzącej, ale tutaj też odpowiem tylko, że dał nam wolną wolę i nie chciał wpływać na nasze wybory, chciał, byśmy sami ich dokonywali. Tak sobie mogę to tłumaczyć.
"Nasza podatność na podszepty szatana, który przecież jest upadłym aniołem, a Bog do wypedza, znając jego charakter i wpływ na ludzi,a mimo to, nie programuje nas na odporność na zło? Wiele w tym wewnętrznych sprzeczności."
Tutaj tak samo, być może chce, byśmy okazali się ponad to, sami z siebie podjęli właściwe decyzje, bez wprogramowanej "odporności".
2
@norbi77 Więc to nic nie znaczy. Papieże zdradzali, mordowali, spiskowali. Tutaj mowa jest o wierze, nie o Kościele. Ludzie są różni.
1
@AxelF Ale co z tego? Każdy z nich chciał więcej władzy, terytoriów i wpływów. Chciwość i żądza potęgi. I to ich pchało/pcha do tego, co robili, a nie żadna wiara.
Edit:
Tak mi jeszcze przyszło do głowy:
"Wehrmacht miał na klamrach Gott mit uns."
No tak. A czym zajmowało się Towarzystwo Thule, Zakon Germański, Front Duchowy, "dwór" Himmlera w Wewelsburgu, Ahnenerbe itp.? Bo ja bym powiedział, że całe to tałatajstwo miało gdzieś wiarę, szukało jedynie sposobów na znalezienie i wykorzystanie ewentualnej potęgi sił nadprzyrodzonych - o ile udałoby się jakieś odkryć. W jakiejkolwiek religii / obrzędach. Więc te napisy na paskach nic nie znaczą. Równie dobrze możesz powoływać się na napisy nad bramami obozów koncentracyjnych, głoszące, że praca czyni wolnym.
1
@Kgorecki2500 Dokładnie tak.
1
@fart "@futbolfan Nie, to Ty nie rozumiesz, co napisałeś. A co do Twojej - A CO DO TWOJEJ TWOJEJ TWOJEJ ODPOWIEDZI DO DO DO DO DO DO @fart, przyszło Ci kiedyś do głowy, (...)" :)
Edit: W sumie mogłem napisać "do użytkownika @fart", no ale uznałem, że za długie.
1
@fart To Tobie coś się pomyliło. Przeczytaj raz jeszcze mój post. Przecinki i zaimki mają znaczenie :).
2
@Kgorecki2500 Dokładnie to chciałem przekazać, ale zrobiłeś to krócej.
2
@FutbolFan Nie, to Ty nie rozumiesz, co napisałeś. A co do Twojej odpowiedzi do @fart, przyszło Ci kiedyś do głowy, że wg jednej z wyśmiewanych przez Ciebie religii, Bóg stworzył nas na swój obraz i podobieństwo, po czym dał nam wolną wolę, byśmy czynili, co chcemy, czy też raczej to, co powinniśmy uważać za słuszne i sprawiedliwe? A ten obraz aktualnego świata, to niestety właśnie wynik tej wolnej woli? Gdzie to ludzie ludziom zgotowali taki los? Bo niektórzy nie przejmują się sumieniem i sprawiedliwością? Nie mówię, że tak jest, ale Ty lubisz interpretować wszystko po swojemu, więc przedstawiam Ci kontrpropozycję.
1
@fart On wybiera sobie to, co mu pasuje do tezy i nic innego go nie interesuje.
10
@FutbolFan Przeczytaj, co wypisujesz.
"Hitler był zafascynowany tematyką Okultyzmu i tego rodzaju relikwii religijnych. Widocznie słabo znasz Historię." Co to ma wspólnego z tezą, którą postawiłeś w pierwszym poście? Bo nie rozumiem, co chcesz przekazać? Jesteś przykładem takiego manipulanta, który dopasowuje dowody do tezy. Zdecyduj się, to wiara pchała tych ludzi do popełnionych zbrodni, czy była po prostu jednym z instrumentów kontroli, który wykorzystywali z premedytacją. Masz jakiś ewidentny problem z wierzącymi i starasz się za wszelką cenę wcisnąć swoje przekonania innym.
0
@Michael24 Jeszcze nic, @MesQueUnClub96 dał mi do myślenia. Chciałbym się dalej z nim kolegować.
19
@FutbolFan Pieprzenie głupot. A Hitler rozpętał wojnę w imię czego? A Stalin? A teraz Putin? Bóg jakiś im kazał? Każdy pretekst jest dobry, a manipulant wyciągnie z każdej księgi to, co mu pasuje do jego planów.
"Twoja stara piła, leży w piwnicy" to nie to samo, co "Twoja stara piła leży w piwnicy". To ludzie odpowiadają za większość cierpienia na tej planecie.
1
@mkord To prawda, ale przecież zaczęło się właśnie od walki o swój kawałek podłogi. I na bank wielu ludzi dalej w to wierzy i dlatego robią, co robią. Atakowanie cywilów to skur... ale Izrael robi to samo, tylko ma lepszy PR.
0
@Rewolucja123 To jest jego język. Znany jest z gadatliwości.
4
@Lionel_Messi10 "ja mam wywalone jajca w to czy ktos ze mnie cisnie beke na forum no nameow " napisał @Lionel_Messi10 wycierajac łzy.
0
@fart Tak jak Niemców w 39. Ojczyzna to Ojczyzna. Oni nie zapomnieli.
1
@FCB_dimiC Przecież zostałeś porównany do konkretnej osoby, a nie do nikogo. Jest jak lubisz :).
0
@Kengo Wyważona opinia o CR7. O co się tu spinać?
1
@takisobiektos Powinni skonstruować jakiś flipper z piłkarzami MU zamiast grzybków (bumperów).
1
@Ojciec5tkidzieci Ciesz się, że nie odezwali się rolnicy, chwaląc się, że w życiu nie takie orki robili.
0
@FCB_dimiC Ale to prawda. Największym zagrożeniem dla Barcelony jest ona sama.
1
@Firestone Eryczek Evansik napisał przed transferem:
Chyba nie wiedział, czym jest koń trojański :).
0
@Prorokk Tola u Donalda to jak Leosia w Izraelu.
0
@Krzysztof1987 Obama też taką dostał. Taka ona pokojowa.
1
@DLFCB I przekazania jej Rosji.