0

@AFA boli wielka Hiszpania! i bardzo dobrze! najlepsza reprezentacja XXI w.! i wygrywali z nimi mecze, a nie remisowali, czyli są znacznie lepsi.
Jeszcze Cubarsi, Gavi, Balde i inni wrócą/dołączą i dopiero będzie boleć!

4

Hiszpania jeżeli wygra jutro z Anglią, to będzie miała miała najbardziej importującą ścieżkę do wygrania turnieju w XXI w., a być może w ogóle w historii.
Chorwacja - aktualny medalista mundialu.
Włochy - aktualny mistrz Europy.
Niemcy - gospodarz i najbardziej utytułowana reprezentacja XXI w.
Francja - ostatni mistrz i v-ce mistrz świata.
Anglia - aktualny v-ce mistrz Europy.
Dokładnie tak to na razie wygląda ;)


1

@Adran360 chodzi bardziej o wyłaczność typu jak zrobił Mark Clattenburg.

0

@nexxo to akurat żaden problem.

0

@tbas bo Orsato słabo sędziował. Przecież nie napisałem, że na pewno dostanie. Dostanie, jeżeli będzie sędziował na TOP poziomie. Jaki interes ma UEFA, by Marciniakowi dać teraz finał? żadnego.

1

@blakkudium Yamal 10 lub 19 - decyzja "polityczna", a Cubarsi to zależy czy odejdzie Inigo, bo jeżeli tak, to "5" Puyola jak znalazł będzie.

0

Dobrze zrobili z Marciniakiem. Gdyby dostał finał EURO, to w sierpniu by się pakował do Arabii, a nawet jeżeli nie, to motywacja by mu mocno spadła, bo nie mógłby już nic "więcej" osiągnąć. UEFA jednak trochę zainwestowała w jego rozwój i pewnie chce, żeby teraz jeszcze 4 lata posędziował na TOP poziomie, i wtedy dostanie swój wymarzony finał EURO na zwieńczenie kariery.

0

@graco14 Balde.....

1

@GeneralXavi trzeba było zbierać w styczniu, to bym się dołożył xD

0

0

@KrwawiaceoczyVEB Robert Lewandowski. Cristiano Ronaldo. Dużo ich.

0

Dzisiaj mecz widzę tak: Drużyna "A" strzela gola w 1 minucie na 1-0, drużyna "B" zaczyna walczyć o wyrównanie, biegają ile wlezie i strzelają w doliczonym czasie drugiej połowy na 1:1, potem w dogrywce powtórka i drużyna "B" wygrywa w karnych.
Potem Hiszpania na świeżości w finale robi drużynę "B" 4:0 albo więcej.
ps. kto będzie w tym przypadku drużyną "A", a kto "B" jest mi zupełnie bez różnicy.

0

@mekston na turniejach nie zawsze prawdziwy mvp zostaje mvp. Dla mnie tak szczerze, to 2002 to powinien być Ronaldo, 2004 Charisteas, 2010 Casillas, 2014 Neuer, 2020 Jorginho albo Barella. 2016 i 2018 to nie było za bardzo komu dać, 2006, 2008, 2012 i 2022 zasłużone.

Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej
2002: Oliver Kahn (Niemcy)
2006: Zinedine Zidane (Francja)
2010: Diego Forlán (Urugwaj)
2014: Lionel Messi (Argentyna)
2018: Luka Modrić (Chorwacja)
2022: Lionel Messi (Argentyna)
Mistrzostwa Europy w Piłce Nożnej
2004: Theodoros Zagorakis (Grecja)
2008: Xavi (Hiszpania)
2012: Andrés Iniesta (Hiszpania)
2016: Antoine Griezmann (Francja)
2020: Gianluigi Donnarumma (Włochy)
2024: Turniej jeszcze się nie odbył (odbędzie się w Niemczech)

1

@mmaciass Kołobrzeg na razie "szaro", pada, trochę wieje, ale na razie nic specjalnego.

1

@kakusus dajcie już spokój z tym Kimmichem...do pomocy lepszy byłby Lobotka, a do obrony nawet ten Pimpong.

0

@mekston słabo, Ronaldo z samych MŚ '98, '02 i '06 oraz CA '97 i '99 ma 25 bramek i 8 asyst.

7

@Comentateiro tam bardziej brakuje młodej i ciekawej "9" na przyszłość.

1

@lucca87 z Holandią i Francją nie wygrali. Ale dobrze, że o tym wspominasz - Chorwację, Włochy i Francję Hiszpanie porobili już na tym EURO, jeszcze teraz Holandia w finale i jak rozumiem twoim zdaniem, to teraz Hiszpania będzie bezapelacyjnie najlepszą drużyną świata! Zdecydowanie się zgadzam!

3

@Sezam 7 meczów z drużynami z Europy i 0 porażek.
Nie bójmy się mówić, co się na to złożyło - przecież to powód do dumy!
4 wygrane i 3 remisy, w tym Chorwacja na Mundialu i wygrane z takimi potęgami jak:
1) Polska
2) Estonia!
3) rozbite Włochy, które chwilę wcześniej nie awansowały na Mundial po porażce z Macedonią Północną.
Faktycznie pognębili te europejskie zespołu strasznie. Do dzisiaj się nie mogą z tego otrząsnąć.

Teraz Hiszpania powinna zagrać w rewanżu z Gujaną, Surinamem oraz Trynidadem i Tobago, po czym piać z zachwytu jak to niszczą wszystkie ekipy z Ameryki Południowej! xD

8

@NorbiTBOB bez przesady. Gra dobry turniej, ale nie wybitny. Wiek nie ma przełożenia na ZP, nie ważne czy masz 16 czy 36 lat, liczy się tylko poziom sportowy zaprezentowany w minionym sezonie, który był daleki do TOP3 ZP.

0

@mrboom no tak, bo oczywiście Niemcy z lat 2008-2010 były na poziomie dzisiejszej Kanady i Ekwadoru xDDDD

0

@Guess Bruno Fernandes robi b.dobre liczby jak na drużynę, w której występuje, poza tym sezonem jak z Ronaldo musiał grać. Przez lata Thomas Müller robił na "10" fantastyczne liczby (teraz ostatni sezonie już nie, bo wiek robi swoje). Większość drużyn w poprzedniej dekadzie grała 4-3-3, teraz grają 3-5-2 z wahadłami, więc dużo "10" nie gra. Wirtz blisko tego poziomu robi od 3 lat liczby, wyjmując mu okres ciężkiej kontuzji w tym czasie, przez którą stracił sezon.

+ teraz real z braku laku dał Bellinghama na "10" i zaczął mocno strzelać. Wcześniej miał Ozila za Mourinho na "10", ale ten przy Ronaldo nie musiał strzelać, to był demonem asyst.

0

@Barcasub oprócz wątpliwego zdrowia, to dalej - Pedri nie daje goli. a my potrzebujemy zawodnika, który umie robić liczby, bo znowu będziemy mieli wywalone xG na poziom ok 3 i męczarnie, żeby chociaż jednego gola w końcówce wcisnąć.

1

@Herato ja tu tylko przypomnę, iż ich wszyscy dotychczasowi przeciwnicy w rankingu FIFA są ZA reprezentacją Polski xD Także naprawdę nie porównuj ich do Hiszpanii, która pokonywała całą czołówkę świata w tym czasie.

4

@panczo Tak, zły. Jeżeli byś oglądał np. dwumecz Lipska z Realem w LM, to byś pewnie takiego pytania nie zadawał. Nam potrzeba na "10" gracza bardziej o profilu Kaki z Milanu, bo Lamine na razie więcej asyst niż goli, Nico Williams to samo, a bez goli nie będzie trofeów. Dani Olmo zagra ci parę fantastycznych meczów w sezonie, ale nie zrobi liczb na poziomie 20+ goli i 10+ asyst, a kogoś takiego powinniśmy szukać.
Poza tym historia z Nkuku czy Wernerem też pokazuje, że piłkarze po odejściu z Lipska mają duży zjazd w liczbach. Dlatego na chwilę obecną na "10" widzę tylko potencjalnie Wirtza, który mógłby robić duże liczby i byłby do wyjęcia ze swojego obecnego klubu.

2

@Faro moim zdaniem Ter Stegen byłby 1 bramkarzem każdej reprezentacji na świecie, poza tą, w której gra xD zapominasz pewnie, że część sezonu grał Peńa. Ter Stegen przepuścił 27 goli w 28 meczach La Liga, a Peńa 17 w 10 meczach.

0

@Sysia11 jakość murawy jest wprost proporcjonalna do tego ile chce wydać na to organizator turnieju. Widać były prognozowane zbyt małe przychody z turnieju, żeby coś lepszego zrobić.

0

Szkoda, że na EURO już tylko został finał. Tak mi się dobrze ogląda tę Hiszpanię, że nie czuje się gotowy na powrót La Liga z tymi pokrakami w naszym składzie w postaci Lewandowskiego, Raphinhi, FdJ czy Araujo. Całą czwórkę chętnie bym zobaczył w innych klubach ;)

3

Na rozgrzewce w kółeczku stoją Yamal, Pedri, Fermin, Ferran i Nico Williams. Dobrze, że wszyscy nasi zawodnicy tak dobrze ze sobą funkcjonują, a widząc takie obrazki, to jestem na na 99% pewien, że Nico trafi do nas.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?