1

Pau Victor na duży plus, ma szansę się przebić jak Fermin rok temu.
Postawa Valle nie zaskakuje w ogóle, bo to było oczywiste już w maju że to on będzie nowym zastępcą Balde za Marcosa Alonso.
Natomiast z uwagi na na razie solidną postawę Torre, Casado i Bernala można wstrzymać (do końca sierpnia jest dużo czasu) operację zakupu pomocnika, bo przy tym że mamy jeszcze Gundogana, FdJ (niestety), Gavi'ego, Pedri'ego i Fermina może się okazać, że taki nowy pomocnik nie jest nam potrzebny.

0

Sprawiedliwie by było cofnąć do momentu sprzed błędu.

0

i tak była lepsza niż Barcelona Setiena xD

0

Powinni zrobić w tej szermierce specjalną kategorię dla Rosjan, Białorusinów, Koreańczyków z Północy, Irańczyków itd., gdzie walczyliby na dwuręczne miecze. Sposób punktacji raczej oczywisty.

1

Swoją drogą, jak oceniacie zamianę Kanga na Dooma w Avengers 5 i 6 oraz powierzenie tej roli RDJ, a także powrót w roli reżyserów braci Russo?
Bo z jednej strony oczywiście dla wielu to może być uznane za "grę" na sentymentach i tani populizm, ale tak naprawdę moim zdaniem, po tym co odpieprzył Jonathan Majors to dla Marvela była to chyba jedyna opcja, by jakoś uratować te filmy i się odciąć od tej całej sytuacji z nagłym zniknięciem Kanga.
Plus dla mnie bracia Russo to gwarancja dobrych filmów w MCU, mi się ich wszystkie na razie podobały, więc jestem dobrej myśli.

0

@Kgorecki2500 Zygmunt I Stary z uwagi na zawarcie traktatu wiedeńskiego.

5

Za czasów Txiki'ego Begiristaina nie było takich cyrków z transferami. Zawsze wszystko było wcześnie, szybko i raczej bez zbytniego rozgłosu. Najlepszy dyrektor sportowy w historii Barcelony.

0

piłka kobiet to jednak jest mem xD

0

@maroon to akurat byłoby dość poważne przestępstwo, więc nie ;) po prostu nie podbierają tej opłaty. Chociaż oczywiście klient ma spokój, bo mógł uznać, że opłata za pobyt zawiera to w sobie.

5

@Tasde a Ty wiesz, że mniej więcej 50% zarządów kapitałowych spółek prawa handlowego w Polsce (z o.o. i S.A.) działa pomimo faktu, iż im kadencja wygasła? I wiesz co - wszyscy w obrocie gospodarczym - urzędy, banki, kontrahenci, sądy etc. mają to głęboko w dupie czy się komuś jakaś kadencja skończyła czy nie skończyła. Nikt tego nie sprawdza, nikt tego nie weryfikuje, bo ludzie zajmują się poważnymi tematami, a nie pierdołami.

1

@maroon Powinien odprowadzać, ale nie odprowadza - bo to de facto płaci klient, a Inkasent ma z tego mały, określony procent, ok. 10-15%. W Kołobrzegu masz w tym roku 6,20 zł za dzień.
Trochę na ten temat było ostatnio temat dyskusji i Prezydent z Radą Miasta są bezradni wobec małych "przedsiębiorców" mających 1 czy 2 apartamenty. Uciekają w ten sposób miliony złotych rocznie z budżetu. Dlatego miasto musi ciąć koszty, w tym darmowe miejskie toalety.

0

@VegetaPolska to dlatego, że spora część osób nad morzem, np. w Kołobrzegu wynajmuje prywatne apartamenty i nie wnosi opłaty uzdrowiskowej. Jakby wszyscy wnosili taką opłatę (pobierają to tylko najwięksi inkasenci, tj. hotele), to byłyby pieniądze na darmowe toalety miejskie.

0

@damianex10 tylko przygotuj sobie (wskazane) odpowiednie przepisy prawne, bo pracownicy poczty ich co do zasady nie znają.

2

@Rust_Cohle @damianex10
Tak tutaj wywołuję i wrzucam, innym też się może przyda, bo po pierwsze nie warto wprowadzać innych w błąd (proszę nie brać tego do siebie), a po drugie warto jako obywatel znać swoje prawa przed organami państwowymi i quasi-państwowymi jak Poczta Polska, bo bez znajomości przepisów, nie można ich potem skutecznie egzekwować, bo pracownikom Poczty Polskiej niestety wygodnie ignorować obecne prawo i wmawiać ludziom, że tak jest i zawsze było. Dlatego też:
1. Obecnie pełnomocnik pocztowy może odbierać przesyłki polecone z sądu zarówno w sprawach cywilnych jak i karnych!
2. Wcześniej było to możliwe jedynie w sprawach cywilnych (art. 139 § 1 (1) k.p.c.) oraz w określonych "wąskich" przypadkach (zaświadczenie lekarza POZ) w sprawach karnych (tj. pisma z wydziałów karnych, policji, prokuratury etc.).
3. Wobec zeszłorocznej nowelizacji prawa, w tym przede wszystkim art. 133 § 2a k.p.k. pisma w placówce pocztowej może odbierać także pełnomocnik pocztowy bez wcześniejszych ograniczeń. Treść obecnego przepisu potwierdza uzasadnienie do zmiany ustawy:
"Projektowany art. 133 § 2a k.p.k. rozszerza możliwość odbioru pisma pozostawionego
w placówce pocztowej. Rozwiązanie to zbliża procedurę karną do rozwiązań przyjętych
w procedurze cywilnej. Pismo pozostawione w placówce pocztowej w rozumieniu ustawy z dnia 23 listopada 2012 r. – Prawo pocztowe (Dz. U. z 2022 r. poz. 896, z późn. zm.) będzie mogło teraz zostać odebrane także przez osobę upoważnioną na podstawie pełnomocnictwa pocztowego do odbioru przesyłek pocztowych w rozumieniu tej ustawy, co dotychczas nie było możliwe."

0

@Adran360 Realia są takie, że:
1. Przed chwilą 4 najlepszy klub na Ukrainie ogłosił bankructwo. Łatwo byłoby sprzedać im historię o konieczności zaangażowania w projekt, który da stabilne podstawy ekonomiczne, bo będzie to samo z nimi itd.
2. Dla Słowaków to będzie niesamowity "awans społeczny", bo ta ich liga jest po prostu biedna. 4 klub tamtej ligi miałby jeden z ostatnich, jak nie ostatni budżet w naszej Ekstraklasie. Też łatwo sprzedać temat - będą pieniądze na grę w pucharach.
3. Dla Czechów też to będzie szansa, bo tam jest mocna "3" która zdecydowanie odstaje od całej reszty, tj. Sparta, Slavia i Victoria. Liga ta generuje rocznie ok 15 mln euro z praw do TV, podczas gdy ekstraklasa rocznie ok 60 mln euro. Synergia dla nich jest oczywista. Kibice też raczej do walecznych nie należą, bo sam naród przez 400 lat nie prowadził żadnej wojny, tylko się zawsze poddawał silniejszym.

Więc realnie chodzi o kluby polskie. Dla Lecha, Legii, Rakowa granie 2 razy w sezonie z Szachtarem, Dynamem, + czołową trójką z Czech to oczywista korzyść sportowa i marketingowa, natomiast faktycznie, tutaj większość kibiców ekstraklasy woli pewnie się taplać we własnym bagnie, niż zbudować jakiś przyszłościowy projekt. Europa zachodnia odjeżdża coraz bardziej, ale co to kogo obchodzi.

0

@Adran360 nie byłoby problemu, UEFA nie blokowała projektu Belgów i Holendrów, tam wysypało się to kwestii finansowania po stronie Holendrów. Superliga miała być przeciwko rozgrywkom UEFA dlatego taki był raban, a tutaj zmiana miała polegać na fuzji lig krajowych, co w żaden sposób już im (UEFA) nie przeszkadzało.
https://www.sport.pl/pilka/7,65043,26889121,ma-powstac-nowa-liga-pilkarska-szosta-sila-w-europie-jest.html

2

@Gaz 16-letni Yamal wykręcał dużo lepsze liczby niż 18 letni Messi i takie są fakty...a co będzie za 3 lata, to zobaczymy.

0

@michal26 Ja myślałem, że wystawią Berniego Sandersa xD

0

ps. według danych za Międzynarodowym Funduszem Walutowym za 2022 r., PKB Polski to 688,3 mld $ wobec 290,38 mld $ Czech, 113,53 mld § Słowacji i 151,5 mld $ Ukrainy, który jak wiadomo od tego czasu spadł. Stąd też, biorąc pod uwagę obecny poziom sportowy, a także potencjał ekonomiczny, wskazany podział 8-6-3-3 wydaje się sprawiedliwy, no może 9-5-3-3 byłoby bardziej sprawiedliwe, ale takich Czechów też by trzeba czymś zachęcić.

0

Pewnie słyszeliście kiedyś o projekcie BeNe League, który ostatecznie nie doszedł do skutku (przynajmniej w piłce mężczyzn).
Nie uważacie, że coś takiego powinniśmy spróbować stworzyć w naszym rejonie Europy z klubami z Czech, Słowacji i np. Dynamo Kijów i Szachtarem Donieck?
Taka liga na 20 zespołów (np. 8 Polska, 6 Czechy, 3 Słowacja i 3 Ukraina). W pucharach każdy reprezentuje swój własny kraj, sposób kwalifikacji własnych drużyn do pucharów ustala też każdy kraj osobno, np. na Ukrainie 2 miejsca w LM przez ligę, a resztę krajowy puchar albo ligę krajową etc. Z każdego kraju przynajmniej 1 najsłabsza drużyna spada i jedna awansuje pomiędzy nową ligą a ligą krajową, albo więcej w zależności który kraj czego chce. Celem byłoby jednak po prostu zwiększenie poziomu drużyn poprzez cotygodniową rywalizację z silniejszymi przeciwnikami, a co za tym idzie polepszenie także finansów wszystkich uczestników (marketing, lepsze wyniki w pucharach) i możliwość zatrzymywania najlepszych zawodników. Taka lokalna "Superliga" mi się zamarzyła.

2

Ja mam nadzieję, że ta "6" Flicka to będzie Stanislav Lobotka, który na Euro pokazał, że to Pan Piłkarz jest. Przynajmniej na EURO mi strasznie zaimponował, nie wiem jak reszta go ocenia.

2

A czy kiedyś Laporta nie wypowiadał się, że jego zdaniem jedyną drogą powrotu wychowanków, którzy odeszli z Barcelony jest wolny transfer? (pojawiło się to wtedy jak chcieliśmy trochę szybciej ściągnąć Erika Garcie)
Widać w tym klubie zasady są bardzo ważne, o ile akurat pasują.

0

@Ryoumen bo kontrakty są przeliczane teraz na 3 najbliższe sezony, po tym jak Barcelona zaczęła masowo robić te rosnące. Więc jak rozumiem musisz pokazać pokrycie kontraktów przychodami na 3 lata, a jak masz jednorazowy bonus, to wiadomo, że w kolejnych sezonach go nie będzie, to trzeba go podzielić jakby na 3.

0

@Ryoumen te 100 to akurat musisz podzielić przynajmniej na 3 lata, jeżeli pójdą te środki w budżet płacowy.

0

Przypominam, że sprzedaż de Jonga za "jedynie" ok 23-24 mln (wartość pozostałej amortyzacji) uwalnia potężne środki w budżecie, ok. 37,5 mln w FFP. Transfer Nico z pensją 12 mln brutto i Olmo z pensją 10 mln brutto z klauzulami to jest ok. 45,6 mln euro za sezon w FFP. Szczerze - dużo nie brakuje do obu transferów i jest to do zrobienia.
ps. ważniejsze jest uwalnianie budżetu płacowego od kwoty transferowej, bo o ile rozumiem wskazywane tu przez ostatnie lata rozwiązania La Ligi, to nawet przy zasadzie 1:1 de facto kwotę otrzymaną z transferów trzeba podzielić przez 3 do FFP.

1

@czosnekfcb prostą umowę napisze ci chat GPT. Jak chcesz dobrą, to idź do jakiegoś radcy prawnego, 2-3 stówki i będziesz miał dobrą umowę.

0

@Cule1234 to zła wiadomość, Kounde powinien odpocząć i się zregenerować, żeby potem nie było problemów zdrowotnych w sezonie. Gundogan też jest starszym zawodnikiem, to powinien tydzień później wrócić.

16

@barteksuchy85 i nadal 99% go nie chce.

0

@Tasde z kolei osobno wskazując czego nie polecam i odradzam:
- Trylogia Wojen Makowych - jako tako tylko pierwsza część pierwszego tomu i opis (dość szokujący mnie osobiście) jednej ze scen, poza tym bardzo słabe moim zdaniem na to jak było to reklamowane. Nudne od 2 tomu.
- Serię (być może będzie to trylogia, być może dłuższe) Empireum - książki mocno promowane i dobrze generalnie oceniane, ale moim zdaniem chyba tylko z powodu dość wulgarnego (jak na gatunek fantasy oczywiście) opisu scen seksu, bo niczym innym książka się specjalnie nie wyróżnia. No chyba, że lubisz smoki, tego akurat tam nie brakuje też.

Sam od 2 lat słucham sporo audiobooków, bo w pracy prawie cały dzień siedzę przy komputerze i wieczorami już nie chce mi się męczyć oczu czytaniem. Plus z książką na słuchawkach możesz wyjść na spacer albo na rower (tu akurat jeżdżę z jedną, wiadomo) i się trochę poruszać przy okazji.

0

@Tasde jeżeli szukasz fantasy do posłuchania, to polecam przede wszystkim do słuchania cykl Archiwum Burzowego Światła Sandersona (na Audiotece do kupienia za rozsądne pieniądze w abonamencie), ew. Cykl Demoniczny Petera V. Bretta (to jest prawie wszędzie dostępne chyba) - szczególnie z uwagi na lektora Filipa Kosiora, który dużo dodaje książkom. Jeżeli natomiast szukasz czegoś baaardzo długiego i bardzo klasycznego w stylu LOTR, to masz "Koło Czasu" Roberta Jordana na Storytel, ale całość Ci zajmie pewnie z rok, a niektóre z książek są dość dłużące (szczególnie na dalszym etapie, ale z kolei ostatnie 3 kończone już przez Sandersona są spoko) plus mnie osobiście irytowały postacie kobiece. Historia natomiast monumentalna i warta poznania.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?