0

Jakich czterech kapitanów byście widzieli w nowym sezonie po pożegnaniu kwartetu amigosów? Moim zdaniem czas zerwać ze "stażowym" i wprowadzić zasadę charakteru. Zapraszam do dyskusji. Dla mnie taka kolejność:
1. Ter Stegen
2. Lewandowski
3. Araujo
4. De Jong (jeśli zostanie) lub Kounde

2

@Radzio_94 Obecnie Xavi jest za słabym trenerem na Barcelonę, ponieważ nie potrafi taktycznie rozgrywać meczów oraz dobierać odpowiednich wykonawców do swoich planów/pomysłów. Ma za słaby warsztat na Europę, potrzebuje doświadczenia, a trenując Barcelonę ciężko stwierdzić, że go nabierze, bo jest niewolnikiem swojego stylu = stylu gry Barcelony za jego czasów. Musi nauczyć się, że można grać inaczej, a nawet trzeba w zależności od przeciwnika z którym się mierzysz. On tego póki co nie potrafi lub nie chce zrozumieć.

2

Tak pół-żartem, pół-serio pisząc, to chyba zarządowi Barcelony przy planowaniu budżetu (wpływów) na ten sezon pomyliły się 1/4 LM z 1/4 LE.

2

Problemem Xaviego jest upływający czas i brak efektów. Wielu pisało, że w zeszłym sezonie wszedł z buta po Koemanie i nie miał pre-sezeonu. W tym miał i mało tego, dostał piłkarzy, których sam chciał! Mnie bije po oczach w każdym meczu z silnym rywalem (Real, Inter, Bayern) to, że gramy bardzo wysoko obroną, nie mając do tego wykonawców czyli szybkich obrońców. Przerażające jest to, że Xavi tego nie widzi i nie uczy się na własnych błędach. Przecież Barcelona zdecydowaną większość bramek straciła po kontrach i błędach indywidualnych obrońców. To po jaką cholerę ciągle gramy tak samo skoro tego nie potrafimy?! I dlatego dla mnie Xavi jest taktycznie słabiutkim trenerem. Gramy wciąż tę samą nieudolną piłkę przeciwko mocnym/lepszym zespołom i każdy taki mecz kończy się katastrofą.

Teraz najbliższy sprawdzian to styczniowy Superpuchar Hiszpanii. Jeżeli tam Xavi zawiedzie, to wysłałbym go na naukę trenerskiego fachu gdzieś w Europę, bo tutaj mu ewidentnie nie idzie. No chyba, że mamy kolejne 200 mln EUR na zbyciu, to może tym razem za rok się uda (ironia).

3

No to w styczniu będzie mówione, że walczymy o 3 puchary, w lutym o 2, w marcu już tylko o 1, a w kwietniu lub maju będzie po sezonie.

1

@Ojciec5tkidzieci W zeszłym sezonie sensacją było Zawiercie, w tym chyba będzie Nysa. ZAKSA ewidentnie siadła po odejściu Semeniuka. Dzisiaj w meczu o SPP przegrali z Jastrzębskim 2:3. Kędzierzynianie chyba mocno spuchli, a transfery, których dokonali są mocno przestrzelone. Do tego Śliwka w słabej formie (zwłaszcza w przyjęciu) i reszta też jakby grała o poziom słabiej niż rok temu. Wiem, że jeszcze za wcześnie na wydawanie kategorycznych wyroków i oceny, ale chyba ZAKSA ma problem. Może dzięki temu liga będzie bardziej wyrównana. Pytanie brzmi tylko czy równamy w dół czy w górę?

49

Tylko zacytuję co mi napisał kolega po dzisiejszym meczu Barcelony. "Jakby to był Koeman w roli reżysera tej chujowej komedii za 200M to wisiałby teraz powieszony za jaja na tym zegarze na Camp Nou". I tym akcentem zakończę dzień wczorajszy.

0

W obronie to chyba minimum dwie nam wcisną, po jednej każdy z braci Williams.

0

@Comentateiro Bez sensu, to Ty komentujesz. Chciałbym zobaczyć jak Koeman radzi sobie z tym składem, który ma obecnie Xavi. Niewykluczone, że wielu fachowców do końca sezonu musiałoby odszczekiwać wiele z napisanych bzdur. Niestety tego się nie dowiemy. Za to dowiemy się ile jeszcze w tym sezonie z tym składem ugra Xavi.

2

Potężny cios w szczękę la ramblowych "fachowców" wyprowadziłeś Gavi. Nieładnie tak chwalić Koemana, to niepopularne. Forumowym szczurom oczy krwawią, jak czytają takie słowa. :)

0

@Adas82 Ja myślałem, że na korkach to się uczy i zarabia bejmy, a nie szuka partnerów/partnerek do wycieczek rowerowych? Jeżeli żona chce jechać z nim sam na sam i Ciebie nawet w tych planach nie uwzględniła, to coś z nią jest nie tak. Mężatka ot tak, z czapy, nie umawia się na przejażdżkę rowerową z "uczniem". Jak ktoś tam napisał wyżej, czy się zgodzisz czy nie, jesteś na straconej pozycji. A żona chyba szuka w swoim życiu czegoś/kogoś nowego. Niekomfortowa sytuacja. To jest jasny sygnał, że coś jest w Waszym życiu nie tak.

30

Barceloński Pitbullek, Wojownik europejskich boisk. Ambicją i zaangażowaniem na boisku mógłby obdzielić spokojnie pół drużyny. Nagroda trafiła w dobre ręce. Oby tak dalej.

1

@Comentateiro Przecież teraz jest najlepszy moment na branie kredytów. Jeżeli teraz masz zdolność kredytową, to co dopiero później, kiedy stopy polecą w dół. Wtedy to dopiero odżyjesz przy niskich ratach :))))

1

@Medium Numery to masz w książce telefonicznej, a u artystów są utwory, w rapie ewentualnie kolokwialnie "kawałki".

3

Największym hitem są ciastka HIT.

0

Perez to jest konkretny gość. W jednym zdaniu wyjaśnił i podsumował kwestię potencjalnego wówczas transferu Neymara do Realu. Żadnego jątrzenia i płakania, krótko i treściwie.

1

@Jakchcesz Dla mnie niepojęte było jak po każdym meczu La Ramblowi fachowcy z prezydentem pijarowcem Laportą wywalali z klubu Koemana. Weź człowieku pracuj w takich warunkach! Tutaj Laporta wcisnął do klubu Xaviego i teraz zwyczajnie musi robić dobrą minę do złej gry. Na razie dzieje się to, co część z nas tutaj przewidziała - brak europejskiego doświadczenia Xaviego jako trenera wychodzi Barcelonie bokiem. Jak wiadomo w Barcelonie nie ma sezonów przejściowych i czasu na naukę, również trenerskiego fachu. Dodatkowo nie pomaga mu fakt wywalenia ogromnych pieniędzy na przebudowę składu, mimo fatalnej sytuacji finansowej klubu. Xavi jest inteligentnym facetem, więc nie ma wyjścia, musi uczyć się w ekspresowym tempie. Mocno mu kibicuje, ale czas nie jest jego sprzymierzeńcem. Oby się udało.

3

Niech ktoś powie Laporcie, że nagroda dla Lewandowskiego, to za jego wyniki (bramki) w Bayernie i reprezentacji, a nie w Barcelonie.

0

@barcelonaLM Wiesz jaka jest podstawowa różnica między Koemanem i Xavim? Koeman nie był człowiekiem Laporty i prezes go publicznie nie wspierał, rzucał mu kłody pod nogi i robił czarny pijar w mediach. Laporta robił wszystko, żeby Koemana zwolnić i to jest fakt niezaprzeczalny. Joan postawił na Xaviego i spełnił wszystkie transferowe zachcianki Katalończyka. Różnica miedzy Koemanem i Xavim jest taka, że Koeman wygrał chociaż Puchar Króla, a Xavi póki co Puchar Gampera. Koeman też personalnie lepiej dobierał skład niż Xavi, który strasznie się mota, przyzwyczaja do nazwisk i nie trafia ani z taktyką, ani personaliami na mecz.

4

Mnie zastanawia ten brak szacunku do Koemana i ta ślepa bezpodstawna wiara w Xaviego. Chyba wynika to z faktu, że na stronie jest dużo nastolatków i osób U-30, którzy nie pamiętają lat 90. i Koemana z boiska. Przecież gdyby Koeman miał taki październik jak Xavi dzisiaj, to byłby ukamienowany. Tymczasem ... nie no dajmy czas Xaviemu, przecież dopiero październik ... I już po lidze mistrzów, blamażu z Realem, Interem i za chwilę kolejnych potknięciach.

Jak długo jeszcze Xavi będzie nietykalny w klubie i na LR? Osobiście daję mu czas do superpucharu Hiszpanii, jak wtedy dalej będzie mentalna klęska, to nie ma zmiłuj. Facet dostał praktycznie wszystkich co chciał na tacy, a nie potrafi z nich ulepić drużyny. Taktycznie wciąż się uczy Europy i ma coraz mniej czasu na wyciąganie wniosków. Jak wiadomo w Barcelonie oczekuje się wyników już teraz, uczyć się trenerskiego fachu to można w Valencii czy Betisie, ale nie w BCN.

4

@Comentateiro Trudno mieć asysty, jeżeli brakuje ci odwagi w grze do przodu. Pedri, de Jong czy Gavi wolą zagrać bezpiecznie w poprzek boiska niż odważnie prostopadłą piłkę do wychodzących skrzydłowych czy Lewandowskiego. Jedynymi, którzy próbowali dzisiaj grać prostopadle do wychodzących w ataku byli Alba i Garcia w końcówce spotkania. Tak, to my nie będziemy wygrywać, dopóki naszym pomocnikom nie wyrosną jaja w grze do przodu. Nie sądziłem, że Pedri tak szybko stanie się hamulcowym ofensywnych poczynań drużyny. W dzisiejszym meczu to aż biło po oczach, kiedy szliśmy do kontry, a Pedri zwalniał i robił bezsensowne kółeczko czekając na nie wiadomo kogo, skoro Lewy, Dembele i Raphinia już byli na pozycjach. Kryminał!

23

Wypalony Sergi Roberto, nieudolny Eric Garcia i przestraszony, potykający się o własne nogi Balde, to aktualny obraz nędzy i rozpaczy w defensywie Barcelony. To, co w ostatnich meczach pokazał Garcia dyskwalifikuje go jako piłkarza Barcelony. Inter i Real Madryt zweryfikowały go bezwzględnie.

0

Mamy dopiero 16 dni najważniejszego miesiąca w tym sezonie, a już Xavi taktycznie został negatywnie zweryfikowany. Piszę to bez cienia złośliwości, ale dzisiejszy pomysł na wysoką grę linii obrony (nie mając przy tym do tego odpowiednich piłkarzy poza Kounde) na grający zawsze świetnie z kontry Real to była głupota. Nie ma już wymówek, a rzeczywistość dla Xaviego jako trenera jest brutalna. Taktycznie jest jeszcze w przedszkolu.

Jeżeli chodzi o piłkarzy, to Garcia dobitnie udowodnił, że gra w Barcelonie to dla niego za wysokie progi. Busquets na tym poziomie już nie jest w stanie dać drużynie nic więcej poza głupio traconymi piłkami i nieudolnymi oraz nieudanymi faulami. Pedri nie jest jeszcze gotowy na bycie liderem zespołu w pomocy, brak mu odwagi do grania prostopadłych piłek. Robienie kółeczek i podań w poprzek boiska do najbliższego kolegi z drużyny nie uczyni go znakomitym pomocnikiem tylko drugim Sergi Roberto.

0

Eric Garcia to jest chodząca piłkarska katastrofa! Spakować, sprzedać i zapomnieć.

0

@AmigoBlancos Jerzy Urban był i już go nie ma. :)

1

@Emhyr No właśnie, "jakoś". Dlatego, że nie gra meczów w pełnym wymiarze czasu i chuchają dmuchają na niego. Teraz trenerzy obchodzą się z Fatim jak z jajkiem z obawy, że w każdej chwili to jajko może pęknąć, a wtedy może już chłopak się nie pozbierać ani fizycznie, ani psychicznie. Z oceną stanu zdrowia Fatiego i tego, że już z nim wszystko jest ok, wstrzymałbym się do końca sezonu.

0

@Messibestplayerintheworld O tak, Pedro Porro mógłby być strzałem w dyszkę.

1

Grimaldo lub Gaya, Kante i Messi. Dla mnie wystarczy.

1

@Firestone Pomyślałem słowo w słowo dokładnie tak samo :)

17

Koeman stawiał na młodych, bo też nie miał wielkiego wyboru. Dzięki temu wielu młodych wypłynęło, np. Jutgla, Abde. Trafił na słabe finansowo, ekonomicznie i instytucjonalnie czasy, ale jakieś tam podwaliny pod obecną Barcelonę podłożył. Z perspektywy czasu wygranie CdR w takich okolicznościach również należy rozpatrywać w kategoriach sukcesu (wiem, byli jeszcze Messi i Griezmann). Był legendą jako piłkarz, ale jako trener nie dane mu było tego powtórzyć (brak poparcia ze strony Laporty i spółki). Jako człowiek to jednak zawsze był i jest prawdziwy CULE.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?