0

Won do Segunda na wieki i nie wracać! Bez Espanyolu La Liga nabiera koloru.

0

@Kengo Rodzina Soprano, Alice in Borderland, Oficer (cała seria), Friends, Prawo Ulicy, Dexter.

7

@FcPortoFan1999 Może dzięki niemu piłkarz o czarnym sercu w końcu wyleci z boiska?

2

Wyglądają jakby ktoś witraż wstawił w ramę okienną. Nike z każdym sezonem robi coraz gorsze wizualnie koszulki Barcelony.

0

Byki z Pampeluny na remis!

3

Proszę o więcej takich wywiadów. Czytało się świetnie, zwłaszcza jeżeli wiesz i kojarzysz o czym rozmówca mówi. Dzisiaj taki piłkarz jak Laudrup byłby jak tlen dla Lewandowskiego. Gość co potrafił zagrać prostopadłe, niekonwencjonalne piłki. Z drugiej strony mocno niedoceniany piłkarz w tamtych czasach.

15

Równie dobrze moglibyśmy tę posadę dać kitmanowi, albo klubowemu masażyście. No bez jaj. Jak w tym klubie ma być dobrze, jak się przyznaje stanowiska za kolesiostwo, a nie kompetencje.

0

@JarekS Trochę chaotycznie napisane (za dużo myśli naraz miałeś w głowie), ale bardzo ciekawy punkt widzenia na sprawy transferowo-finansowe.

Polityka klubu w tych dwóch aspektach leży chyba od dekady. Jeżeli Cruyff robi tak kapitalną robotę, to musi zostać i mieć większy wpływ na transfery. Tutaj potrzeba chłodnej głowy i spokojnego doboru piłkarskich profili do gry w Barcelonie.

Co sądzisz o tym nowym potencjalnym dyrektorze z Betisu? Zna się chłop na rzeczy, sprawdzi się w klubie czy będzie marionetką w rękach Laporty?

A co ze skautingiem w Barcelonie, bo z tego co wiem, to go zniszczono i zwolniono wielu z uwagi na cięcia w płacach (ratowanie finansów klubu). Czy klub odbudowuje siatkę skautingu, a jeżeli tak, to w jakich krajach? Osobiście szukałbym dobrych i tanich młodych zdolnych we Francji. Co Tobie wiadomo w tej kwestii?

1

@macio_944 Ale ja nie tę Ramblę miałem na myśli. :)

5

To za tydzień trzeba wybić Espanyolowi La Ligę z głowy i świętować mistrzostwo na ich śmieciach, a potem na Rambli.

4

Bardzo dobrze, te katarskie placki nie zasługują na takiego piłkarza w swojej drużynie jak mistrz świata Lionel Messi.

10

A najlepsze jest to, że z najsłabszą linią pomocy! Tamci mieli z kim grać, Lewandowski w zasadzie tylko z Pedrim i Dembele. Gdyby ci dwaj nie mieli kontuzji, to przypuszczam, że kwestia Pichichi byłaby już rozstrzygnięta i w Madrycie nie byłoby podniety w tym aspekcie.

0

@FCB24 A dla mnie faworytem jest Włókniarz, który może w końcu sezonu nie spieprzy, a raczej nie spieprzy, bo tym razem nie trafi na Stal Gorzów. Oni jak na razie jadą bez Woryny i Miśkowiaka i wcale tragedii nie ma, a ich juniorzy z każdym meczem sezonu będą tylko lepsi (widać po sposobie jazdy i sylwetce na motorze, że mają papiery na żużlowców).
Młody Holder w Lublinie i przy Zmarzliku powinien mieć dobry sezon, o wiele lepsze niż w Toruniu. Lindgren może cieniować, ale jak się Cierniak rozjeździ, to oni tego nie odczują. Sparta? Mocny kandydat do finału pod warunkiem, że Woffindenowi i Janowskiemu będzie się chciało jechać.
Włókniarz, Sparta, Motor, medale rozdane i można by było się rozejść, gdyby nie kontuzje, które w tym sporcie to chleb powszedni. One jeszcze mogą sporo namieszać i w zasadzie tylko one.

0

@Tatazolwinia Dodałbym jeszcze:
- brak stawiania na młodych,
- nieumiejętność szybkiego wznowienia gry przez Ter Stegena; on zawsze czeka aż koledzy ustawią się na pozycje, co jest równoznaczne z powrotem przeciwnika na własną połowę i odbudowaniem własnego ustawienia (i zawsze się zastanawiam czy to zalecenie Xaviego czy decyzja Niemca),
- brak grania odważnych, prostopadłych piłek do graczy wychodzących na pozycję w ataku,
- nieumiejętność zmiany tempa gry; z reguły gramy monotonnie, w jednym wolnym tempie po obwodzie od prawej do lewej i z powrotem = szukanie dziury w całym (ustawieniu rywala). Ma to sens pod warunkiem szybkiej wymiany piłki na jeden kontakt, ale tego nie gramy od dawien dawna.

0

@JimMorrisonFCB Nie tyle nie chciał (bo chcieli łącznie chyba z Man Utd i Chelsea), ale on nie chciał odchodzić z CP. Ktoś tam pisał, że grzeje mu się głowa, a Gaviemu, to się nie grzeje? Do tego zmiana otoczenia może mu pomóc, bo to ciekawy grajek. Za Raphinie i Torresa wyrzuciliśmy w błoto ciężką kasę, a Zahę za free to już nie, dziękuję, bo za darmo?! Fucking Logic :)

0

@JimMorrisonFCB Słowa klucz: kilka sezonów, a Raphinia ile tam grał 1-2? https://www.fcbarca.com/user/Medium" contenteditable="false">@Medium pewnemu gościowi z Madrytu też co mecz grzeje się pod kopułą, ale liczby i grę robi.
https://www.fcbarca.com/user/Albatros" contenteditable="false">@Albatros nie gram ani w fife, ani w FM i inne tego typu rzeczy ograniczam się do oglądania fpl i grania w ichniego realnego menedżera, także pudło!

0

Carrasco na lewe skrzydło, to nie najgorszy pomysł, bo chłopak potrafi dryblować i to kilku gości naraz. Ale jeżeli Zaha jest do wyjęcia po sezonie z Crystal Palace za frytki, to brać W. Zahę i się nie zastanawiać! Chłop jest ograny i sprawdzony w PL przez kilka ładnych sezonów i poniżej pewnego wysokiego poziomu w tym angielskim średniaku nie schodzi. Zaha + Gundogan z PL, to byłyby naprawdę wartościowe wzmocnienia i do tego za free.

6

Jestem zaskoczony, że wielu tutaj jest zaskoczonych jakością i poziomem gry Gundogana. Przecież chłop od czasów gry w BVB był już bardzo dobry. W City stał się jeszcze lepszy i trzyma ten poziom od ładnych paru sezonów. Świetny przegląd pola, zero paniki z piłką przy nodze + świetnie potrafi odnaleźć się w polu karnym i zakończyć akcję strzeleniem bramki. Taki niedoceniany, świetny pomocnik. Czy brać go do Barcelony? Oczywiście. Szkoda tylko, że nie trafił tu kilka lat wcześniej.

0

@JohnyMemonik Oni nie mają trenera odkąd odszedł od nich Hansi Flick. :)

6

Jak chory, to na trybuny. W końcu jest Raphinia, Ferran i Ansu. Do tego super świetna młodzież z Barcy B, C i D. Nie ma się czym przejmować. Najlepszy strzelec drużyny w obecnym sezonie jest po prostu zbędny. A tak hejterzy sobie ponarzekają na innych. W końcu La Liga już wygrana, więc easy. Robert olej to, wylecz się i wróć do formy. Jak przegrają ligę, to nie będzie wtedy twoja wina tylko trenera i reszty parodystów.

2

Strasznie zdziadziała ta drużyna, strasznie.

0

Zaraz się okaże, że Dembele z Pedrim wrócą do gry, ale dopiero w przyszłym sezonie. To, co się dzieje w tym klubie w kwestii kontuzji i powrotu zawodników do zdrowia, to jest jawny sabotaż, który trwa mniej więcej od momentu pojawienia się Dembele w klubie. Problem w tym, że to się rozlewa na innych zawodników.

Kontuzje kluczowych piłkarzy kosztowały Barcelonę już fazę pucharową Ligi Mistrzów i finał CdR. Jak tak dalej pójdzie, to La Ligę też przegramy (!?)

0

@TheNekro94 Gargamel - istotne podobieństwo z prezesem PIS. Każdy polski sąd by go uniewinnił.

29

Na miejscu klubu zastanowiłbym się poważnie nad złożeniem wniosku o odwołanie Tebasa z pełnionej funkcji. Taka świnia nie może stać na czele tak poważnej ligi.

0

@Criss18Barca A czy Messi trenuje na Camp Nou? Zmarzlik jest zawodnikiem Motoru Lublin, to powinien trenować w Lublinie. Czego nie rozumiesz?
Poza tym nigdy nie był zawodnikiem ebut.pl nie pisz głupot. :)

0

Koeman to Cule z krwi i kości aż po grób. Dawał z siebie na boisku wszystko jako piłkarz i chciał jak najlepiej dla klubu kiedy był trenerem. Mocno niedoceniany i hejtowany przez idiotów. Facet, który dał Barcelonie pierwszą ligę mistrzów. Tego gola pamiętam do dziś, kiedy ładował go z rzutu wolnego Sampdorii w dogrywce. I ta jego olbrzymia radość po tej bramce, w zasadzie to było bombowe golazo. To był jeden z epokowych momentów tego klubu.

5

Kessie to takie skrzyżowanie Keity z Paulinho, strasznie niedoceniany, cholernie przydatny.

10

Dla mnie cichym bohaterem spotkania był Andreas Christensen. W pierwszej połowie świetny przy stałych fragmentach gry w ataku, a przez cały mecz pewniak i pełna profeska w obronie.

3

Hahaha, jakie to jest piękne, Sergi Roberto dał w ryja wszystkim swoim la ramblowym hejterom :)

0

Hipotetycznie: Pedri po powrocie spada na poziom Fatiego po kontuzji. Co robicie (poza tym, że krytykujecie, bo to standard LR), sprzedajecie, czekacie, aż zaskoczy czy na ławce sadzacie? Zaznaczam, to nie jest wychowanek LA Masii.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?