2

Xavi jest jeszcze trenerem czy już tylko widzem? ZERO reakcji po straconej bramce, nie zareagował zmianami w żaden sposób, nie dał impulsu do ponownego ataku. On powinien już odejść dla dobra nas wszystkich. Taktyczne dno.

5

To co, nastolatek Yamal dzisiaj znów dźwiga Wielką Barcelonę na swoich młodzieńczych barkach?

1

No i właśnie ostatnia "nadzieja22" zgasła wraz z wpisem p. Iwony ...

0

I komu ci panowie w klubie przeszkadzali?? Ich odejście z klubu, to jeden z największych błędów Laporty. Okazuje się, że Alemany wciąż TOP!

11

Flick już czeka i oliwi maszynę. Każdy dzień z Xavim na ławce to strata czasu dla drużyny i nowego trenera.

1

@vangoor Zupełnie inny poziom pod wieloma względami. Przykład z pozoru dobry, aczkolwiek nietrafiony. Tam wiedzieli i wiedzą co mają grać, wiedzą ile z nim wygrali i ile mu zawdzięczają. Tutaj nic nie wiedzą i widzą, że trener się miota i nie ogarnia. Tam jest odejście człowieka wygranego, tutaj decyzja człowieka sfrustrowanego.

9

Każdy mecz z Xavim na ławce jest dniem straconym i piszę to od momentu, kiedy ten ogłosił decyzję o swoim odejściu. W żadnym normalnym klubie nie ma takiej hecy, że trener mówi otwarcie, że odchodzi po sezonie, a zarząd się na to zgadza. Xavi powinien zostać pożegnany od razu, bo to jest obustronna męka i udawanie, że komuś na czym zależy. W głowach piłkarzy Xavi nie jest już ich trenerem, bez względu na to, co mówią o nim w mediach.

8

Jedno po tym meczu wiem na pewno, Lamine Yamal jest przekozakiem! W wieku 16. lat trzymać na barkach grę takiego klubu jak FC Barcelona, szacunek totalny.

12

Myślę, że obrońcy FdJ trochę na siłę szukają argumentów i próbują zaklinać rzeczywistość, jaki to Holender jest super i niezbędny dla klubu. Przez tyle sezonów nie było ani razu efektu WOW! Taki efekt w tym sezonie sprawiał Gavi do momentu kontuzji. Miał za plecami Busuetsa a nadal nie miał liczb.

Frenkie bardzo mało daje tej drużynie w ofensywie, a do defensywy po prostu nie chce mu się wracać. Dla mnie znakiem rozpoznawczym Holendra jest podniesiona do góry ręka w kierunku wybiegającego w ataku do prostopadłej piłki kolegi, w ramach gestu przeprosin, że Holender nie miał odwagi mu takiej piłki po prostu zagrać.

Brak odwagi w grze do przodu, to największy mankament w grze FdJ. On jest hamulcowym gry ofensywnej Barcelony i potwierdza to w każdym meczu każdego sezonu. Biec 30-40 metrów z piłką przy nodze, żeby na końcu podać do boku lub do tyłu, to po prostu sabotaż. A tak robi Frenkie. Jak był Busuets, to właśnie on grał te prostopadłe piłki do przodu, a nie FdJ.

Dlatego zagłosowałem żeby go w końcu sprzedać za bardzo dobre pieniądze. Uważam, że będzie to z pożytkiem dla każdej ze stron.

28

Wystarczy, że przyjdzie trener, który ich odbuduje fizycznie i przywróci grę prawdziwym pressingiem, a nie tym pozorowanym, na pół gwizdka, który jest obecnie. To już będzie pół sukcesu.

1

@Ojciec5tkidzieci WOW! Bieniu w formie to jest Terminator. Fajnie, że po kontuzji już nie ma śladu, a forma znakomita.

0

@Kazragore I myślisz, że jak przyjdzie nowy trener od lipca, to piłkarze jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki nagle zaczną grać jak należy? Trener też będzie potrzebował czasu, żeby przekazać zawodnikom swoją filozofię gry. Teraz jest na to świetny moment, bo przecież w lipcu nie wymienimy nagle 80% kadry, bo nas zwyczajnie na to nie stać. Poza tym mamy dobrych piłkarzy na wielu pozycjach. Dlatego już teraz można stworzyć z nich nową drużynę, która będzie widziała co ma grać. Kto ma to zrobić, Xavi? Jemu przez 2 lata to nie wyszło. Potem znowu będzie zdziwienie, że nie wyszliśmy z grupy LM (a losowania z pierwszego koszyka już nie będzie).

5

Dla dobra drużyny Xavi powinien odejść już teraz, nie w czerwcu. Przecież oni dalej nie wiedzą co mają grać. czy od następnego meczu coś się zmieni? Nie sądzę. Przecież jak pracownik składa wypowiedzenie, to często pracodawca nie chce żeby on świadczył pracę. Chyba nikt nie jest na tyle naiwny, żeby wierzyć, że teraz nagle piłkarze dostaną skrzydeł.

Sezon i tak jest stracony. Trzeba skupić się na tym, aby być w pierwszej czwórce i grać w lidze mistrzów w następnym sezonie. Nowy trener już teraz miałby czas na poukładanie klocków i przekazanie zawodnikom swojej wizji gry. Do czerwca to wciąż sporo czasu, trochę tych meczy jeszcze zostało w lidze. Dlatego Xavi do czerwca nie jest moim zdaniem dobrym pomysłem.

Zaraz zapytacie, ale kto za niego już teraz? A ja zapytam kto od czerwca? Przecież ewentualne roszady w innych klubach będą dopiero po zakończeniu sezonu w Europie i po Euro. Mamy czekać do lipca? Spróbowałbym już teraz z Flickiem, może niemiecka dyscyplina sprawiłaby, że zaczęliby grać jak należy. Czy stać nas na niego? Na pewno prędzej niż na Kloppa.

9

Krótka, najnowsza historia trenerów Barcelony: Valverde>Koeman>Setien>dno>Xavi

0

Ale ta drużyna jest jałowa i bezjajeczna. Żadnej ambicji i pomysłu na grę. Oni się do tańczenia Poloneza nadają, a nie do grania w piłkę.

1

"Na początku grudnia oficjalnie otworzono nowoczesną halę w Gorzowie Wielkopolskim. Arena Gorzów zdążyła już gościć siatkarskie rozgrywki – mistrzostw Europy Wschodniej EEVZA, w której grała młodzieżowa reprezentacja Polski siatkarzy. Teraz czeka na kolejne międzynarodowe wydarzenia siatkarskie. Otrzymała bowiem właśnie homologację Europejskiej Federacji Siatkarskiej – CEV.

– Otrzymaliśmy wspaniałą wiadomość! Europejska Konfederacja Piłki Siatkowej wydała homologację hali sportowej dla naszego obiektu. Co więcej, Arena Gorzów otrzymała najwyższą z możliwych kategorii – kategorię 1 – poinformowali pracownicy gorzowskiej hali sportowej. Co dla obiektu oznacza taki dokument?
– Zgodnie z obowiązującymi przepisami w Arenie Gorzów można rozgrywać wszystkie zawody w piłce siatkowej z rundą finałową Mistrzostw Europy i Superfinałami Ligi Mistrzów włącznie."

Także w Polsce pojawiła się kolejna hala i miasto, gdzie klimat dla siatkówki był od zawsze.

Od siebie dodam tylko, że w Gorzowie odbudowuje się również ligowa męska siatkówka. Przyjęto strategię, że Stilon ma w ciągu 5 lat wrócić do siatkarskiej elity w Polsce. Na razie zmierza to w dobrym kierunku. Są sponsorzy i działacze, którzy aktywnie to odbudowują, a drużyna już wygrywa poszczególne mecze. Zobaczymy czy się uda.

Co wy na to? @Ojciec5tkidzieci @mekston i inni kibice siatkówki?

2

@Cochise Mi się wydaje, że to był sygnał wysłany do Xaviego i Laporty, że mu zależy na grze w tym klubie. Wchodzi gość w 80' i ratuje tyłek drużynie przepięknym strzałem. ZERO focha, tylko gra dla drużyny.

4

Girona proszę wygrajcie tę ligę w tym sezonie. Byłoby fantastycznie i romantycznie!

0

Jeżeli Xaviemu zależy na dobru tego klubu i drużyny oraz ma chłop honor, to poda się jeszcze dzisiaj do dymisji. Inaczej tego nie widzę.

0

@chavez Serio pytasz czy ślepy jesteś?

3

Kounde dzisiaj hattrick baboli i głupoty. KATASTROFALNY występ.

1

@Ojciec5tkidzieci Dla mnie Huber stał się takim siatkarskim potworem na środku siatki. Notuje wspaniały powrót po kontuzji, pięknie się odbudował podczas sezonu reprezentacyjnego. Myślę, że gra w kadrze sprawiła, że złapał taki poziom formy i pewności siebie, że starczyło jeszcze na ligę. Obecnie najlepszy polski środkowy i kto wie czy nie MVP całej pierwszej części sezonu ligowego w ogóle. Taki środkowy bardzo mocno przydałby się teraz ZAKS-ie. Niestety, to się nie wróci.

0

@MesQueUnClub_87 A ja się wychowałem na Nagłym Ataku Spawacza, Slums Attack, Kaliber 44 i Paktofonice. To były złote czas polskiego hh

2

A narzekali na Koemana. To dostali Xaviego, któremu Laporta spełniał marzenia.

1

Zmiana chipu. Girona = Duma Katalonii

0

Ci boczni obrońcy Girony, to długo tam nie pograją. Luz, skill i szybkość. Poza tym bardzo pewni i grający do przodu.

1

@FCB24 ty to byś matkę z bratem sprzedał gdyby ktoś dał patola za nich.

2

@MaroBrd Tylko Barcelona to nie Real, to raz. Po drugie, nie ma żadnej alternatywy na ten moment. Hipotetycznie, nawet gdyby Bayern zapłacił te 250 mln euro, to skończy się na rynku jak w przypadku sytuacji Neymar-Dembele. Przepłacimy i kupimy niesprawdzonego piłkarza. Żeby kogoś sprzedać, najpierw trzeba wiedzieć (i mieć kogo kupić).

Dodatkowo Araujo po prostu się w Barcelonie sprawdził i jest dla klubu bezcenny. Nie masz żadnej gwarancji, że jego potencjalny następca będzie prezentował ten sam poziom. Dlatego jestem na nie.

Z Umtitim sytuacja była jednak inna. Araujo też jest szklany, ale za każdym razem po kontuzji wraca na swój wysoki poziom. Poza tym to jednak inny mental, inna narodowość niż Umtiti i inne podejście do życia i futbolu. Nie ma co porównywać, mimo, że wielu uważało, że to będzie piłkarz na lata w FCB. Araujo może i powinien być piłkarzem na lata w Barcelonie, dlatego akurat on dla mnie jest nietykalny.

52

Akurat to jest jeden z tych piłkarzy Barcelony, który JEST i POWINIEN być nietykalny. Nie zastąpimy go za żadne pieniądze.

3

Kurczę, a taki dobry bramkarz był... Skończy jak Fati i Gavi z tymi naszymi nieukami medycznymi. :(

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?