13

Mecz idealny, aby strzelać z dystansu. Ale po co?

0

Kto był na tym meczu w Dortmundzie łapka w górę! :)

0

@Ojciec5tkidzieci Widzę obecnie trzech kandydatów na mistrza: Jastrzębie, Projekt i Aluron CMC. Do spadku podobnie: Katowice, Lwów i Będzin. Zobaczymy co pokaże w dalszej części sezonu Stilon i Trefl (notabene grają ze sobą już w najbliższej kolejce). Nysa powinna iść w górę (ale wcale nie musi). Myślę, że obecny podział na dwie ósemki utrzyma się już do końca. Chyba, że do gry wejdą kontuzję, jak np. w Cz-wie, gdzie stratę Isacsona uważam za potężny cios dla drużyny.

Zaksa, to taka drużyna zagadka, potrafi zagrać świetny mecz jak z Jastrzębiem, a potrafi dostać w palnik, jak dzisiaj z Projektem.

Dla mnie na razie jak najbardziej na plus Częstochowa, Lublin i Gorzów.
Najbardziej na minus: Nysa, Gdańsk i Katowice.

2

@Comentateiro Dla mnie sezon w porcie też był genialny. Albo czujesz klimat tego serialu, albo przestań go oglądać, bo szkoda twojego czasu @malicinho

1

@karolszymek Na moje wina jest 50/50. Jedni i drudzy mogli zadzwonić i powiedzieć/zapytać o której będą. Chyba macie telefony? Każdy uniósł się dumą czy złośliwością? :)

1

@Ojciec5tkidzieci Oglądałem mecz. Chłopak był nie do zatrzymania blokiem. Albo wszystko kończył, albo nieznacznie wyrzucał na aut. Może Belgia doczekała się klasowego siatkarza. Zobaczymy za 1-2 sezony.

16

FIFA pominęła Lewandowskiego, a FC Barcelona nie chciała być gorsza. Brak Lewandowskiego na plakacie z okazji 125-lecia klubu, a umieszczenie tam Frenkiego de Jonga uważam za nieśmieszny żart. Chyba ten tytuł króla strzelców La Liga i mistrzostwo Hiszpanii do którego się przyczynił dwa sezony temu to za mało. Frenkie wniósł więcej ... swoimi kontuzjami i podaniami do boku.

Obstawiam jednak, że to przez to, że Lewandowski jest Legendą Bayernu i Bundesligi i nie pasowało to do narracji klubu. Jednak mimo wszystko uważam, że należało Polaka gdzieś na tej grafice umieścić, podobnie jak Rakitica.

0

@malicinho
Tak naprawdę nigdy. To serial o specyficznym klimacie, układach i pulsie ulic miasta Baltimore. Albo się wczujesz, albo odpuść. Dobro miesza się tu ze złem, a życie nie jest sprawiedliwe i kolorowe. Powiedziałbym, że jest brutalnie prawdziwe w tym serialu.

Występują tam znani aktorzy, którzy wykreowali wyraziste postacie. Dla mnie Omar czy Bąbel, to tak samo kultowe serialowe osoby, jak Saul Goodman czy Walter White. Atmosfera tego serialu jest momentami bardzo gęsta, a sama fabuła często daje do myślenia i zastanowienia się nad życiem, sobą czy światem.

Nie jest to serial dla każdego. Uważam, że do tego serialu trzeba dorosnąć. Podobnie jak do BCS. Jak chcesz wartką akcję, to odpal sobie "Idź przodem bracie" i będziesz zadowolony.

7

@DragonxNF Red Hot Chili Peppers - Californication

6

Wynik 0:4 Real Madryt vs FC Barcelona jest w tym sezonie trendy.
Cytując Sokoła "To tera modne" :)

1

@Ojciec5tkidzieci Na początku sorry, że dopiero teraz odpisuje, ale nie było mnie na stronie.
Co do siatkarzy, to wymieniłbym Leona na Fornala albo ... dodał jako trzeciego. No sorry, chłopak grał świetny sezon, zmotywował kolegów w półfinale z USA, ma za sobą świetny sezon klubowy i reprezentacyjny, a go olali. Nieładnie.

A tak na marginesie, to co tam robi Sochan? Chłopak nic nie osiągnął, a jest w topce najlepszych polskich sportowców ub. roku. No bez jaj.

12

Czas Frenkiego w Barcelonie minął. Podobnie Ansu Fatiego. Obaj po sezonie do odstrzału.

3

"Nic nowego, znów okradliśmy Barcelonę", to zapewne miał na myśli Clos Gomez (zwany również Clops Gomezem).

0

@Xxxbarca4ever Odjechałeś z tym porównaniem strasznie. Roberto przede wszystkim był uniwersalnym żołnierzem, który potrafił zagrać świetne mecze. De Jong nie potrafi. Do tego jest przepłaconym hamulcowym, który nie chce/nie potrafi grać w obronie. Sergi Roberto zapisał się kilkoma momentami w historii klubu i kibiców. FdJ zostanie zapamiętany jako jedno z najdroższych nieporozumień (pensja).

0

@kanver_ I vice versa. Z czasem zrozumiesz, że idol też może zagrać fatalny mecz, bo taki jest sport. Spokojnie, takie rzeczy przychodzą wraz z wiekiem. W komentarzach pod wypowiedzią Pedriego też piszą, że zagrał tragiczny mecz. Chyba tyle osób nie może się mylić w ocenie jego gry? Puentą jego dzisiejszego występu było zagranie do Olmo tuż przed zejściem z boiska. Spokojnej nocy.

0

@kanver_ jako fanboj Pedriego nie możesz być obiektywny. Klapki na oczach odbierają obiektywizm.

0

@ali3gator Na prawej to miał grać Fermin, ale nie dojechał na mecz. @kanver_ nie czepiam się, tylko stwierdzam fakt.

1

Dramatycznie słaby mecz Pedriego i nie było pomysłu na grę. Widać, że krótka ławka w postaci braku skrzydłowych i napastnika na zmianę i są problemy.

0

@Kapitan hawk I tu się nie zgodzę. W lidze angielskiej była potem podobna sytuacja co ze Szczęsnym i ani sędzia ani zespół VAR karnego nie dał, więc pisanie o słuszności karnego w tym przypadku jest naciągane. Zresztą jak wiele karnych, to kwestia interpretacji. W tym przypadku karnego dla Argentyny też być nie powinno. VAR go im wtedy podarował.

0

Ordnung muss sein, sagte Herr Flick :)

1

@Kgorecki2500 Musi wygrać Hołownia, bo inaczej będzie płakał. :D

A tak na poważnie, to Sikorski jest bardziej obyty międzynarodowo, wyglądem przypomina Adolfa H (nie czepiam się, ale tak jest) i wydaje się być dobrze przygotowanym do tej roli. Potrafi być zdecydowany i powiedzieć na forum co trzeba, kiedy sytuacja tego wymaga. Trzaskowski to bardziej taki wujek niż doświadczony polityk.

2

@Kgorecki2500 Nie przejmuj się, mnie przy rozmowie o siatkówce też już dawno przestał oznaczać. Taka szpileczka w @Ojciec5tkidzieci ;)

"Co jednak ciekawe, po tym, co wypuścił Netflix, są osoby, które jednak po latach doceniają polski film, który dziś obchodzi urodziny, nazywając go najlepszą adaptacją książki Sapkowskiego."

To zdanie idealnie pasuje do mnie i nie ma w tym nic ciekawego, tylko taka jest prawda. TVP>Netlix

Skoro już się wypowiedziałem pod postem @Kgorecki2500, to tutaj dodam, że nie rozumiem dlaczego nikt z polskich czy europejskich reżyserów oraz producentów nie podjął się realizacji uniwersum świata Wiedźmina. Przecież gdyby Geralt był wytworem amerykańskiej popkultury, to moglibyśmy mieć uniwersum na wzór Gwiezdnych Wojen, bo jest wiele postaci i wątków, które śmiało można rozbudować.

Powinien za to zabrać się ktoś, kto czuje ducha słowiańskiej demonologii i nie mam tu na myśli osoby Słonia, choć wokalnie mógłby jakiś storytelling do tego zrobić :)

2

@Kgorecki2500 Byłem wówczas w kinie. Po filmie człowiek troszkę śmieszkował, że Paździoch robił za rycerza, strażnika mostu. Z perspektywy czasu należy stwierdzić, że ta rodzima produkcja była lepsza od tego netflixowego guano, a role Żebrowskiego jako Wiedźmina, Wolszczak jako Yennefer czy Chyry jako Borcha były znakomite i trafnie obsadzone.

0

Frenkiemu de Jong nie podoba się żywiołowa muzyka puszczana w szatni przez Lamina Yamala. Pewnie idealna dla niego byłaby muzyka klasyczna. Taki dostojny Polonez Chopina byłby w sam raz do stylu jego gry w poprzek boiska.

1

@Ojciec5tkidzieci Jestem pod bardzo dużym wrażeniem tego jak skutecznie i dobrze zespołowo grają siatkarze z Cz-wy. Mecz z Projektem w poprzedniej kolejce oglądałem z szeroko otwartymi oczami. Dzisiaj to już wiedziałem, że na luzie ograją ekipę z Lublina. Obecnie to dla mnie TOP 3 ligi obok JSW i Zawiercia. Norwid jest największą niespodzianką Plus Ligi, a tuż za nimi Stilon Gorzów. Drużyna, która miała walczyć o utrzymanie, walczy o play off (na ten moment skutecznie).

2

Co jak co, ale linie spalonego, to Lewandowski zawsze trzyma perfekcyjnie.

0

@Worny Trolling level masters w tej Valencii :D

17

Co Męczennik został okiwany na ostatniej prostej w kwestii złotej piłki, to zaskoczenie. Tak go pompowali, pompowali, aż pękł. Zwycięstwo Rodriego zasłużone. Piękny był to tydzień dla nas Cules: zwycięstwo z Bayernem, zwycięstwo z Realem na SB i brak złotej piłki dla Viniciusa. Oby jak najczęściej zdarzały się nam takie tygodnie w piłce nożnej. :)

0

@Criss18Barca To nie kibice, tylko klub założył zrzutkę. Mam nadzieję, że chociaż tę "dyszkę" w ramach solidarności braci żużlowej wpłaciłeś. :)

0

@Azrik Oni nawet przy okazji opisywania meczu siatkarzy Stilonu Gorzów napisali niedawno na swojej stronie internetowej, że to klub z Wielkopolski. Żenujące jakie dzbany geograficzne pracują w redakcji tej stacji.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?