Don Lucas
Dołączył/a: przed 2011 rokiem
Poznań
7 obserwujących
0 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
0
@priest9999 Wypisz mi tych zawodników, ale konkretnie nazwiska, kto za kogo zagrał i na jakiej pozycji. Bo za chwilę okaże się, że Alba/Balde; Christensen/Garcia i Fati/Raphinha oraz Ferran/Dembele, to wszystko na co nas stać. Wiem, że tam gdzieś jeszcze pałętał się Roberto. No i pamiętaj, że Lewy i Ferran byli zawieszeni, więc te "rotacje" były wymuszone i możesz je sobie włożyć do kieszeni, bo Lewy zawsze by grał od pierwszej minuty w każdym z tych meczów.
Jest wielu piłkarzy, którzy grają od deski do deski w niemal każdym meczu: Ter Stegen, Lewandowski, Pedri, Gavi, Araujo, Busquets, Frenkie, Kounde, Dembele. Masz tu 9/11 piłkarzy.
2
Martwi mnie to, że Xavi daje tak mało minut zmiennikom. Za chwil kilka może się okazać, że pierwsza jedenastka piłkarzy jest po prostu zajechana, co może mieć konsekwencje w dalszej części sezonu. Intensywność gry w tym sezonie z uwagi na mundial jest bardzo duża. Piłkarze muszą mieć czas na regenerację, a tutaj rotacji na wielu pozycjach zwyczajnie nie ma. To jest również istotne z punktu widzenia budowania morale i pozostawienia w rytmie meczowym rezerwowych.
Xavi podkreśla na konferencjach, że nie ma podziału na pierwszą "11" i rezerwowych, ale swoimi decyzjami podczas meczu pokazuje, że ci rezerwowi, to w zasadzie nie istnieją.
55
Po dzisiejszym meczu żal tylko Ter Stegena i jego rekordu. Ale zachowanie Niemca po samobóju Kounde, to po prostu klasa.
0
Frenkie de Jong - kapitalna druga połowa.
1
Jechali Raphinie komentatorzy, jechhali przez kilka minut, a on ich zamknął w kilka sekund. xD
5
Wrócił Robercik i rozruszał ofensywę, chociaż na razie zaliczył mnóstwo strat i piłka odbija się od niego jak od ściany garażu.
1
@Hubsao Dokładnie. Kiedyś samobójstwo to było coś szokującego, złego i ... bardzo rzadkiego. Wiadomo, że ludzie mieli problemy większe i mniejsze, bardzo często podobne do dzisiejszych.
Moim zdaniem to wina Internetu i tzw. zachodniego stylu życia. Żeby nie było, nie mam nic do zachodniego stylu życia. Chodzi o to, że wraz z przejęciem "zachodnich" trendów przejęliśmy też wszystkie problemy cywilizacyjne współczesnego świata.
Obecnie wszystko dzieje się za łatwo, za szybko i za głośno. Kiedyś o wszystkim człowiek dowiadywał się z prasy, telegazety i plotek podczas stania w kolejce np. do rzeźnika. Obecnie wstajesz rano, odpalasz dowolne media i jesteś na bieżąco. Jak czegoś nie wiesz, to nie idziesz do biblioteki szukać w słowniku czy encyklopedii tylko odpalasz wujka Google. Znak czasu.
Kiedyś też nie było tak ostrych i wyraźnych podziałów materialnych. Nie było tej różnicy klas. Obecnie, to bardzo mocno się zaostrzyło. Do tego dochodzi ocena rówieśników, presja oczekiwań rodziców, własne niespełnione marzenia/pragnienia i nieszczęście gotowe. To wszystko składa się na sumę nieszczęść, a że psychika u dzieci coraz delikatniejsza i mniej odporna na czynniki zewnętrzne + brak wsparcia i depresja i myśli samobójcze gotowe. Przykra sprawa i ciężki temat. Notabene problem XXI wieku.
0
@VegetaPolska Może w aucie? :)
2
Brozovic nie dla nas, Cancelo nie dla nas, Pedro Porro nie dla nas. Kurczę, my jesteśmy FC Barceloną, a nie Szczakowianką z Jaworzna (bez obrazy). Zaliczyć taki finansowy zjazd, to połączenie wstydu z zażenowaniem.
Natomiast jestem zdania, że zamiast sięgać na siłę po kolejne wynalazki, lepiej dać szansę młodzieży z La Masia. Wyjdzie taniej i z korzyścią dla wszystkich. A jeżeli nie wyjdzie, to finansowo klub nie ucierpi. Takie proste, a nieoczywiste.
3
@kamyk_23 Warto, naprawdę polecam. Serial ma swój klimat i trzyma poziom. Mam tu na myśli stare sezony. Nowego Dextera nie oglądałem, ale stary świetnie się oglądało.
3
No to teraz Raphinia, Ferran i Ansu będą mieli 1,5 m-ca na pokazanie swoich umiejętności. Przeciwnicy do łatwych nie będą należeć i nikt nie będzie miał wymówki, że gra na nie swojej pozycji. Ja mówię tym panom "Sprawdzam"!
Pytanie tylko czy Xavi im zaufa czy przesunie na skrzydło kogoś z dójki Gavi/Kounde?
0
@JarekS Widzisz, Xavi się za bardzo zapatrzył w swojego idola Guardiolę, który też lubi wystawiać zawodników nie na swoich pozycjach mimo tego, że nie musi. Zgadzam się z tym, co napisałeś, zwłaszcza w kwestii tego, że Xavi taktycznie jest ograniczony przez ... swoje wąskie spojrzenie na taktykę. Jedzie dwoma schematami przez cały sezon. Teraz wyleciał z gry jego pupilek i ciekawe kim będzie łatał po nim dziurę. Ferran/Raphinia? Innych opcji za bardzo nie ma, a nie sądzę, żeby zaryzykował z Kounde na wahadle.
Jeszcze trochę i znów zajechani będą Pedri oraz Gavi. Pablo Torre przepadł. Niby mamy kim grać (szeroki skład), a jak przychodzi co do czego, to dupa. Lewandowskiego też nie za bardzo ma kim zastąpić. Te wymęczone zwycięstwa po 0:1 w lidze, to więcej szczęścia niż piłkarskich umiejętności taktycznych trenera + forma Ter Stegena. Tylko fart się kiedyś skończy. Oby już nie w środę.
3
@barcelonaLM Byłem, widziałem. Te holenderskie pajace, które prowadziły ten mecz powinny być zawieszone do końca sezonu. A oni w nagrodę dostali do sędziowania kolejny mecz, a ten od varu ... Barcelony z Interem. Kryminał.
2
Za długo za dobrze było. Oby wrócił na mecz z United, bo inaczej ciężko to widzę.
0
@mekston Mi to bardziej starego dobrego Bergkampa przypominało.
0
@mrboom Poczytaj jak się nazywa współwięzień Alvesa, to nie będziesz zadawał zbędnych pytań :) Widzę, że moderacja tak samo zorientowana, jak i Ty.
0
Komentarz usunięty
0
No i fajnie. Takich młodych, zaangażowanych i chcących grać w Barcelonie piłkarzy tu potrzeba.
2
@Pawel13sz Z Athletic Bilbao, bo tak naprawdę to są prawdziwe klasyki tych rozgrywek.
3
Ale to, że Alves będzie dzielił jedną celę z Coutinho, to niezły chichot losu.
1
@Janiama Od początku istnienia tego plebiscytu wzajemnego lizania się po wiadomo czym, mam go głęboko wiadomo w czym. Nikt mnie nie nominuje (pomijam fakt, że 95% użytkowników forum nie potrafi wyszukać i wpisać mojego nicku), ja nikogo też nie, na nikogo nie głosuje, nie śledzę tego (nawet nie wiem kto wygrał) i powiem ci chłopie, że mi taki układ pasuje.
Kolegów tu nie mam, sympatii nie szukam, piszę co myślę, nie działam pod publiczkę i w poważaniu mam, co inni myślą na mój temat.
A Ty co?
Jesteś atencjuszem. Dlaczego dorosły facet szuka poklasku w internecie wśród małolatów, tego pojąć nie potrafię. Internet to nie jest odpowiednie miejsce na dowartościowanie się. Wyjdź z domu i rób coś pożytecznego dla tych, którzy to docenią, którzy tego potrzebują. A tutaj dajesz się dymać bez odwzajemnienia i jeszcze masz o to pretensje. Nikt Ciebie do tego nie zmusza, a to, że nikt Ciebie za dotychczasową "działalność" nie docenił znaczy, że z tych czy innych powodów wolą innych i tyle.
0
@Chaoss Raczej do końca kadencji Laporty.
0
@Janiama Wyczuwam tu kompleks Guzińskiego wobec Lewandowskiego, albo lekki ból ciała, że Lewandowski nawet ja gra piach, to i tak swoje w meczu zrobi :) Ciekawe jakby Messiego ocenił za taki mecz? Tego już się nigdy nie dowiemy.
0
@pax Ale user się nadal nie doczekał twojego uzasadnienia tak niskiej oceny zawodnika B względem wspomnianego zawodnika A. Widać user ma rację, a P. Guziński nadal nie potrafi uzasadnić swojej oceny. Widać doba, to wciąż za mało.
2
@pax Lewy za nisko. Ja wiem, że to nie był jego mecz, ale napastnika rozliczasz z bramek, a te strzelił dwie. A tutaj ocena jakby chłop nic nie strzelił dla drużyny i sprezentował bramkę Betisowi. Skoro nic specjalnego nie zrobił Busquets w tym spotkaniu, grał godzinę krócej, to nie możesz go wyżej oceniać od gościa, który dał coś ekstra drużynie. To nie jest też wina Roberta, że Torres spalił mu bramkę. Poza tym Robert otworzył wynik meczu, więc jeżeli za taki "cienki" występ dostał "4", to za hattricka dostałby co najwyżej "7"?
5
Busquets 5, Lewandowski 4 (strzelił 2 bramki, 1 nieuznana przez gapiostwo Torresa). Do tego Lewy cały mecz zagrał, a ten wszedł w środku 2 połowy. Wolne żarty. Panie Guziński, albo trzeba przestać pić podczas oglądania meczu, albo podczas wystawiania ocen.
2
@Vitoo Może być i Ciamajda. Dawno nie oglądałem Smerfów. Ale jak patrzę na to, co wyczynia Ferran na boisku, to włącza mi się połączenie wkurwu z politowaniem.
1
@Kidd Nie, ja jestem Ważniak.
3
Gdyby Ferran Torres był Smerfem, to pasowałby na Ofermę. Czego się nie dotknie, to zepsuje.
1
Przynajmniej w końcu ktoś strącił tę aureolę świętości z głowy Messiego. Zrobił to w wulgarny sposób, ale to była prywatna grupa i prywatna rozmowa, do tego ludzi u szczytu władzy w klubie. Prywatne rozmowy mają to do siebie, że pisze się to, co się myśli. Koleś nie kreował rzeczywistości, tylko wyrzucił z siebie wszystko to, czego doświadczył w kontaktach z zawodnikiem i jego bratem, jako agentem innego zawodnika. Wychodzi na to, że dla Messiego kasa oraz dobro jego kumpla było ponad Barcelonę jako klub, a to już z perspektywy czasu zakrawa na niewdzięczność.
Messi ma status legendy tego klubu i nikt mu tego nie odbierze, ale chyba doszło już do tego, że zaczęło mu się w głowie przewracać i zaczął wchodzić w nie swoje kompetencje.
Osobiście nie widzę w nim obecnie żalu i tęsknoty za domem (FC Barcelona). Katarskie pieniążki są jak balsam. Zobaczymy co będzie po zakończeniu kariery.