Don Lucas
Dołączył/a: przed 2011 rokiem
Poznań
7 obserwujących
0 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
0
@Kidd Podłączę się pod dyskusję. Podobnie było z naszą reprezentacją (doprecyzuję: reprezentacją Polski) za czasów Nawałki. Drużyna miała opracowane po kilka rozwiązań/zagrań rzutów rożnych i to zarówno na krótki i długi słupek. Tam piłkarze wiedzieli co i jak mają grać. Mówił o tym w swojej Peszkografii Sławek. SFG to jest bardzo mocna broń, zwłaszcza dla słabszych drużyn, ale również dla ekip, które mają bardzo dobre warunki fizyczne i piłkarzy potrafiących grać głową. Dlatego w takim meczu z Argentyną można było spokojnie strzelić bramkę, tylko trzeba było najpierw ich zaatakować.
Wracając do Barcelony, to od czasów Guardioli i Tito, pozostali trenerzy strasznie odpuścili i zaniedbali ten element gry, a szkoda, bo wykonawców mamy ku temu świetnych (Lewandowski, Araujo, Christensen, Alonso czy nawet Busquets).
1
@Beztroskii Brak pomysłu na grę po stracie bramki. To tak w największym skrócie i uproszczeniu. Nie potrafimy zareagować. A i po zdobytej bramce nie było specjalnie pomysłu i chęci na strzelenie kolejnej. Poza tym granie przez Dembele i liczenie na jego indywidualne popisy znudziło się już największym stoikom. Nie potrafimy grać kombinacyjnie i różnorodnie. Cały czas oklepane schematy i żadnego zaskoczenia przeciwnika.
5
Xaviemu wraz z nowym rokiem kończy się okres ochronny kotów. Przed nim i przed nami intensywny styczeń, w którym jest pierwsze trofeum do podniesienia. Czy istotne czy nie, pozostawiam to bez oceny. Jednak drużyny, które o nie zagrają przypadkowe nie są. Na razie, taktycznie nadal Barcelona (a raczej Xavi) jest w lesie, co pokazał ostatni mecz z papugami. Poza tym, nie widzę wciąż pomysłu na rozgrywanie stałych fragmentów gry, przede wszystkim rzutów rożnych. Uważam, że oni tego po prostu nie trenują, a jest to bardzo ważny element gry, po którym można zdobyć wiele bramek. Gra Barcelony dla mnie wciąż jest jednowymiarowa i po prostu nijaka. Jak wy to widzicie?
5
Skończyłem oglądać 2 sezon "Alice in Borderland" i dla mnie była to piękna przygoda i dobrze spędzony czas.
4
I tak spadniecie z ligi :)
6
Messi w Paryżu ma wszystko, kasa się zgadza, skład się zgadza, gra też się zgadza, święty spokój, prestiż i uznanie.
Co on dostanie w zamian w Barcelonie?
No i teraz mamy sprawdzam dla Leo czy ma Barcelonę w serduszku czy w pamięci. :)
0
@DaPidejpi Paul Pogba
0
@Emhyr Pewnie. Asysta asysty również. Piszesz o hokeju czy jeszcze o piłce nożnej?
1
@Emhyr Z Dembele jest jeden zasadniczy problem: głowa nie nadąża za nogami. Gdyby on myślał na boisku tak, jak potrafi grać, to byłby wielkim piłkarzem, a tak? Jest tylko przypadkowym strusiem pędziwiatrem, jeźdźcem bez głowy. Gra od przypadku do przypadku. Raz mecz mu wyjdzie, a dwa razy nie. Zauważyłem, że Dembele można ocenić po pierwszych 5-10 minutach gry. Jeżeli dobrze wejdzie w mecz, to będzie z niego pożytek, jeżeli słabo, to po kwadransie można go zmienić, bo raz, że nic pożytecznego nie wniesie, a dwa jeszcze może coś popsuć.
Osobiście wyleczyłem się dawno z tego, że Dembele będzie klasowym piłkarzem. On ma tylko przebłyski tam, gdzie Messi ma słabe dni. Proporcji możecie domyślić się sami.
1
Jaka ksywka nadana Messiemu przez hejterów was denerwuje, a która nadana przez sympatyków wam się podoba?
Mnie osobiście wkurza nazywanie go "Lessim", a podoba D10S.
52
Dawno nie widziałem tak dobrze sędziowanego meczu jak dzisiejszy finał. Marciniak przeszedł samego. Na 10 sytuacji 9,5 ocenionych prawidłowo, a z tych 0,5 spokojnie by się wybronił. No i nikt nie będzie już narzekał, że zawsze sędziował przeciwko Messiemu. Dzisiaj udowodnił, że jest jednym z najlepszych, jeśli w tym momencie nie najlepszym na świecie w swoim fachu.
0
Nie ma co żałować Hiszpanii, oni są podobno w budowie i nie liczyli na sukces. Docelowo mają wygrać w 2030 r. Jeżeli dożyjemy, to powiemy sprawdzam!
2
Patrząc na grę reprezentacji Belgii, to do nich idealnie pasuje określenie "zmierzch bogów" (piłkarskich), albo "stracone pokolenie". Mieć takich graczy i nie wygrać nigdy nic sensownego w piłce narodowej, to wstyd.
1
@Janiama 3:1 dla Hiszpanii
0
@FCBparasiempre Lato był królem strzelców MŚ '74 i był naprawdę świetnym napastnikiem. Zdobył dla Polski 10 bramek na mundialach i to jest rekord naszego kraju. Był mistrzem i wicemistrzem olimpijskim. Był mistrzem Polski ze Stalą Mielec. Został wybrany do "11" stulecia PZPN. Nawet FIFA go wysoko ceni w swoich zestawieniach. Nie oceniaj go przez pryzmat prezesa PZPN i jego wypowiedzi i zachowanie. Miejsce w zestawieniu 7-8 jak najbardziej bym dał.
1
Raphinia pochwalił Lewandowskiego, La Rambla morda w kubeł, brak komentarzy. Gdyby pochwalił Messiego pewnie już by ich było tutaj kilkadziesiąt.
2
@VegetaPolska chciałbym się dowiedzieć o czym ty tak naprawdę z tymi dziewczynami piszesz i jak piszesz, że każda Twoja przygoda kończy się zanim się zaczęła i to w taki sam sposób.
2
Nie wiem jak wam, ale mi tam brakuje Sławka Peszki. Pasowałby i Czesiowi i Lewemu.
7
Smutek i frustracja także wśród redaktorów Eleven. Humory przed mundialem zepsute mają i bardzo dobrze!
0
@clyde Mam tak samo jak Ty. Może jeszcze za Ter Stegenem będę tęsknił, ale z tych co pozostali w ekipie żaden nie wzbudza we mnie większych emocji. Bolało po Rivaldo, Puyolu, R10, Pedro, Xavim i Inieście. Smutek był po Ronaldo, Enrique i Messim. Obecnie największą sympatię mam do Gaviego i oczywiście Lewandowskiego, którego karierę śledzę od początku jego gry w Kolejorzu.
1
@GeneralXavi Widzę, że Xavi w nicku zobowiązuje. :)
3
Pique ogłosił zakończenie kariery i się nagle niektórym oczka pootwierały. Geri po raz kolejny pokazał, że ma cojones i jak coś robi, to na własnych zasadach. Kolejna Legenda Wielkiej Barcelony odchodzi, co też uświadamia człowiekowi, że się robi coraz starszy.
1
@Ojciec5tkidzieci
obejrzałem w weekend tylko mecz kolejki w Nysie i ta Nysa została strasznie zbita przez Jastrzębie. Największa sensacja kolejki, to oczywiście zwycięstwo Projektu ze Skrą. Zobaczymy jak będzie za chwile Resovia z ZAKSĄ grała, w kolejnym hicie kolejki. Nysa vs Olsztyn też powinno być ciekawie.
0
@korn234 uzasadnij hejterze.
5
Lewandowski daje najwięcej swojej drużynie tym, co niewidoczne czyli grą bez piłki, ustawieniem się, dawniem wskazówek innym piłkarzom jak się mają poruszać gdzie zagrać itd. Nieoceniony jest tzw. jego mental. Pokazał to wczoraj, pokazał z Interem i w kilku innych meczach. Walczy i gra do końca, bo wierzy, bo to mu wpojono w Niemczech. Taką 9 na boisku to wartość dodana dla drużyny. Jak dobrze, że gra w Barcelonie.
0
@clyde a Netflixowy dokument "Kapitanowie" oglądałaś? Moim zdaniem pomysł mieli dobry, ale za bardzo poszatkowali to wszystko i wiele rzeczy pokazali bardzo powierzchownie.
0
Tebas to największy niszczyciel hiszpańskiej piłki odkąd tylko pojawił się na tym stanowisku. Dużo go w mediach, robi dużo kwasu, z każdym się o coś kłóci. Odnoszę wrażenie, że od równa w dół zamiast podnosić poziom hiszpańskiej piłki. Taki Morawiecki hiszpańskiego futbolu.
0
@agaFCB No to pokazałaś swoją wypowiedzią jaka z ciebie blerwa. Bez odbioru na zawsze.
0
@Kgorecki2500 Argumentem było, że ma jaja i mocną psychikę, a to, że nie dał się wypchnąć z klubu i obniżyć wynagrodzenia potwierdzeniem tego. Ludzie, no proszę was, nie szukajcie dziury w całym... Może mi tego Garcie uzasadnisz, bo dla mnie to jeszcze gorszy wybór niż De Jonga. Ale xD nie napiszę, bo to Twoje zdanie i je szanuję. Widać nie wszyscy to potrafią.
1
@agaFCB Jeśli masz tyle do powiedzenia w temacie i stać cię na taki komentarz, to za mądra nie jesteś. Już tłumaczę dlaczego De Jong. Bo ma chłopak jaja i mocną psychikę. Nie dał się ani wypchnąć z klubu, ani obniżyć wynagrodzenia. Poza tym nie jest miękką fają jak 2/3 obecnego składu.