1

Akurat Bale to jeden z najszybszych jak nie najszybszy piłkarz i mało kto by go dogonił.

1

Nie wiem, jakie były między nimi relacje, czy Lucho był wobec niego fair. Nie chcę oceniać ani jednego, ani drugiego, gdyż oby dwoje związani są z Barcą i bardzo ich szanuję. Zastanawiam się po prostu, czyja to wina, że Marc odszedł - Lucho, bo mu nie ufał, czy samego Bartry, gdyż nie pasował poziomem do Barcy. Moim zdaniem nie prezentował się bardzo źle. Według mojej interpretacji z tej wypowiedzi aż bije żalem Marca skierowanym do Lucho. Nie chcę go bronić, jednak chwila, w której opuszcza klub w którym się wychował i który kocha, a w jego miejsce przychodzi ktoś nowy i młodszy, musi być przykra.

0

Naprawdę lubię Bravo, ale za najlepszego na świecie może go chyba uważać tylko jakiś jego wielki fan. Neuer (którego zresztą nie cierpię), Buffon, czy chociażby Navas (niesamowity z niego kot) - to są najlepsi bramkarze. Niestety Bravo, chociaż był solidny, zwłaszcza pod koniec sezonu nie imponował formą.

0

To tylko pokazuje, jak duży wpływ na nagrody indywidualne dla zawodników mają głosy publiczności. Ronaldo i Pepe będą najbardziej utytułowanymi zawodnikami 2016, ale żeby Pepe przed Suarezem? To jest śmiech na sali. Już pomijam fakt, że Luis powinien być pierwszy w hierarchii, a Pique jest o wiele, wiele lepszym obrońcą niż Pepe, no ale co tam, ma LM i Euro.

52

" Wszystko szło do przodu, dopóki nie przyszedł Luis Enrique' - bardzo nieprzyjemnie to zabrzmiało, dodatkowo nic więcej nie chciał mówić o relacjach między nim a Lucho. Widać, że ma do niego pretensje.

0

Już się jako dzieci znali :)

3

Moim zdaniem większą katastrofą byłaby strata Ter Stegena. Bardzo lubię Bravo, naprawdę, nie chcę, żeby odchodził, ale jeśli sprzedamy Matsa to za jakiś czas możemy się obudzić z ręką w nocniku gdy Claudio zacznie tracić formę. Tak mamy w klubie świetnego, młodego bramkarza, który z wiekiem będzie tylko coraz lepszy i lepszy.

2

Myślę, że jednak Mats nie zapewnił sobie pierwszego miejsca w bramce (o ile te doniesienia to prawda) szantażem i 'płaczem w mediach', ale świetną postawą pod koniec sezonu, zwłaszcza w finale PK, zapewniał niesamowity spokój w polu karnym. Zresztą nawet jeśli Barca przestraszyła się, że straci młodego perspektywicznego zawodnika i chce stawiać właśnie na niego, nie widzę w tym nic złego. Kiedyś będzie lepszy niż Bravo.

0

Nic się nie stało :)

0

Koleżanki :D.

0

Zgadzam się. Konglikt z AFA to jedno, ale myślę, że największy żal Messi czuje do siebie. Jego słowa po przegranym finale - "Bardzo chciałem wygrać ten puchar, bardziej niż kiedykolwiek wcześniej, ale nie wyszło. To niezwykle ciężkie, ale decyzja już zapadła. Nie zamierzam próbować kolejny raz, nie ma od tego odwrotu. To się znowu stało, zmarnowałem karnego, który miał wielkie znaczenie. Ważne jest, by robić różnicę, a ja po raz kolejny zawiodłem." Myślę, że to dobitnie podkreśla, że największe pretensje Leo czuje do siebie, bo Argentyma miała wszystko, by wygrać ten finał. Krew mnie zalewa, gdy widzę tych pseudo kibiców Barcelony, którzy krytykują Messiego i mówią, że strzelił focha i obraził się na cały kraj. Co za prymitywne myślenie.

0

Nie chcę, aby odchodził, jednak jeśli miałabym wybierać między Bravo a Ter Stegenem, wybrałabym Niemca. Myślę, że w przyszłości będzie lepszym bramkarzem niż Claudio, potrzebuje po prostu więcej doświadczenia.

1

Skandaliczny to jest dla mnie ten artykuł. Zresztą nikt nie wspiera przestępstwa w tej kampanii, nie rozumiem skąd takie wnioski. Może ja to błędnie interpretuję, ale dla mnie Messi nie jest synonimem słowa przestępstwo.

4

Przyznam, że niesamowicie ciężko się to ogląda. Chyba nie ma drugiego takiego piłkarza, którego porażki bardziej by mnie bolały i drugiego, który tak bardzo na nie nie zasłużył.

0

Obecnie na oficjalnej stronie Nike koszulka meczowa Barcelony nie jest dostępna. Może ktoś się interesował i wie, kiedy wznowią sprzedaż?

1

Zgadzam się z tobą. Też zawsze krytykowałam Bale'a i nie lubiłam go, jednak bardzo mi zaimponował na tym turnieju, pokazał, że potrafi być prawdziwym liderem na boisku. W Realu po prostu marnuje się w cieniu Ronaldo. W Lidze Mistrzów był kluczową postacią i w ogromnej mierze przyczynił sie do truimfu, a bohaterem został Ronaldo, bo strzelił ostatniego karnego.

0

Mnie też to denerwuje, jednak poza Januszmi, którzy oglądają dwa mecze na rok i fanami Realu którzy usprawiedliwiają swój wybór statystykami naprawdę mało kto uważa, że Ronaldo jest lepszym piłkarzem. Ta cała otoczka, która jest wokół niego, dziwne zachowania i pseudo akcje charytatywne naprawdę nie podobają się postronnym ludziom.

2

Ale on przecież nic nie musi udowadniać. Poza tym co to za powielanie stereotypu, że Ronaldo to praca a Messi talent? Leo wszystko przyszło samo?

0

Mam nadziej, że nie odejdzie od nas żaden bramkarz, a jeśli już, to będzie to Bravo. Mimo, że jest pewniejszy od Matsa, to dla mnie Ter Stegen będzie w przyszłości lepszym bramkarzem niż Claudio. Często wyprawia cuda na linii, ale po prostu brakuje mu doświadczenia. Trzeba na niego stawiać, pod koniec sezonu udowodnił, że jest tego wart.

0

Kto mówi, że Ronaldo jest lepszy od Messiego? Tylko osoby związane z Man Untd, Realem i fani tych klubów. Nawet moja babcia, która z piłką nie ma wspólnego nic a nic i nigdy nie mówiłam jej o swoich preferencjach wie, że Leo jest lepszy. Nic tego nie zmieni, nigdy.

2

Jak w ogóle można pisać, że Griezmann to przeciętniak? Niesamowita ignorancja... A z kim strzelał twój Ronaldo? Z Walią i Węgrami w rezerwowym składzie? Nie wiem, jak nieuważnie trzeba oglądać mecz, żeby nie zauważyć niesamowitego talentu tego chłopaka i wypowiadać się w taki sposób.

2

Ale dlaczego udawanie? Mimo, że go nie lubię i nie chcę, by odnosił sukcesy, po ludzku było mi go szkoda gdy znosili go na noszach. Widać, że bardzo chciał grać. Nie ma co być takim uprzedzonym, nikomu nie życzy się kontuzji. Suarez w finale Pucharu Króla też zszedł, a potem skakał i biegał podczas celebracji, co prawda na jednej nodze. Widać Ronaldo nic takiego poważnego się nie stało, to nie powód, żeby od razu mówić że to gwiazdeczka i zmienili go z powodu małego stłuczenia.

0

Co innego odejście do Argentyny po zakończeniu przygody z profesjonalną piłką czy w ogóle zakończenie kariery, co innego przeniesienie się do innego europejskiego klubu.

1

Wiesz co, mi też się to wszystko nie podoba, ale powiem tak - jestem aktualnie u rodziny, i z kimkolwiek bym tu nie rozmawiała - z dwoma babciami i ich koleżankami, ciocią i wujkiem o starszym wieku - każdy z tych ludzi (choć nigdy im nie mówiłam, czy lubię czy nie Ronaldo) nie zachwyca się jego osobą. Wręcz przeciwnie, krytykują go za dziwne zachowania na boisku i poza nim, uważają, że ma w życiu niesamowicie dużo szczęścia. Wujek powiedział, że kurduple są najlepsze i żebym go kiedyś na Camp Nou zabrała, żeby go zobaczył, a babcia, po pytaniu, czy lubi Ronaldo odpowiedziała z ironią w głosie - "Oczywiście! W końcu jest bogaty, przystojny i dobrze gra w piłkę " - starsza osoba, z którą ja nigdy o futbolu i moich preferencjach nie rozmawiałam. Pamiętaj, że Ronaldo jest starszy od Messiego. Nie mówię, że Cristiano się już kończy, ale zobacz - jeszcze niedawno nigdy nic mu się było, a teraz kolejna kontuzja w krótkim odstępie czasu. Messi gra inaczej niż on, nie eksploatuje się tak fizycznie, oszczędza się, dlatego będzie grał dłużej. Wiadomo, media robią swoje, a Ronaldo ma ciągle poprawiany wizerunek, po jakiejś nieprzyjemnej akcji z jego udziałem nagle bezinteresownie daje kasę na jakieś chore dziecko i obcinania włosy na wzór jego blizny. Messi nie zejdzie ze sceny, on nie musi nic udawadniać, dostatecznie dużo pokazuje na boisku.

0

Co się ostatnio dzieje w piłce nożnej? Mam nadzieję, że to nieprawda, nie wyobrażam sobie Barcelony bez Messiego, nawet nie dopuszczam do siebie takiej myśli. Sądzę jednak, że takie plotki biorą się stąd, że ostatnio naszemu kochanemu rywalowi i jego piłkarzom trochę lepiej idzie, a wokół Barcelony o Leo dzieje się dużo nieprzyjemnych rzeczy i media chcą wykorzystać tę nieprzyjemną atmosferę.

1

To nie tylko najlepszy piłkarz w naszej drużynie ale i na świece :)

0

Od wydarzeń w tym roku bardziej już chyba może tylko boleć tryplet Realu w przyszłym. Tfu tfu.....

0

Mi też, niesamowicie. A jeszcze 3 dni temu cała Europa rozpływała się nad jego talentem.

1

100% zgody. Jak kocham piłkę i oglądam praktycznie każdy mecz, jaki leci w telewizji, to teraz mam już jej po prostu dosyć. W środku sezonu jest niesamowita ekscytacja, oczekiwanie na kolejne mecze Barcy, radość podczas hymnu na Camp Nou i ekscytacja. Teraz odczuwałam ciągły niepokój, że ktoś, komu kibicuję przegra, a ktoś inny niesprawiedliwie zwycięży. Najgorsza jest ta świadomość niesamowitego smutku zawodników, których sie uwielbia, a ktorzy odnoszą kolejną, bolesną porażkę - Messi, Griezmann. Odpadnięcie Barcy z LM, wygrana Realu, porażka Liverpoolu, kontuzja Suareza, dramat Leo, wygrana Portugalii, kolejna przegrana Antka, nad którym jeszcze trzy dni temu cała Europa się rozpływała. ... To za dużo, cieszę się, że przez jakiś czas nie będzie piłki.

1

Było tyle drużyn na całym Euro, a nie chciałam zwycięstwa tylko jednej - Portugalii. Co za złośliwość losu.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?