2

Nie wyobrażam sobie sprzedawać kogokolwiek z nich, ale jeśli już to Neymara. Messi fenomenalnie dogaduje się z Suarezem.

1

I dobrze, w decydującej fazie sezonu będzie łatwiej

5

Nie, jest po prostu lepszym piłkarzem, a Antonella jest znacznie ładniejszą kobietą od Lewandowskiej.

1

Miało być do ciebie, odpowiedziałam sama sobie ;p

1

Mam tak samo, nie mogę nic nieść w ręce :D Zawsze mnie śmieszy, jak oglądam zdjęcia z wyjazdów na inne stadiony i niezmiennie Suarez z tym kubkiem na mate i termosem idzie 'w parze' z Messim i piją sobie :D

0

A on wszędzie z tym termosem chodzi :D

0

Może i Ramos w formie jest jednym z najlepszych obrońców, jednak Pique w formie jest najlepszy na świecie ;)

0

Ja na prawdę to wszystko rozumiem i wiem. Mówisz do osoby, która chyba jako pierwsza na tej stronie stanęłaby w obronie byka czy jakiegokolwiek innego zwierzęcia. Jednak zbyt długo interesowałam się jak wygląda ubój i wykorzystywanie zwierząt rzeźnych, żeby przechodzić koło tematu obojętnie, zgodzić się z tym, że są po prostu zabijane. Dla mnie jest to największa z okrutności.

0

Nie wiem, ile razy to się zdarzyło, aż tak się nie zagłębiałam. Nie atakujcie mnie tutaj, ja nie chcę usprawiedliwiać torreadorów ani corridy, wręcz przeciwnie, zakazałabym jej całkowicie, uważam jednak, że, mimo iż u kresu życia byki są katowane, kończą znacznie lepiej niż rzeźne. Tyle.

0

Wiem jak wygląda corrida, umierają na niej nie tylko byki, ludzie, ale także konie. Ja nie widzę w tym nic pięknego, a osoby biorące w tym udział są dla mnie po prostu nieczułymi bestiami. Jednak dla wielu Hiszpanów corrida jest wręcz świętem, czego ja oczywiście nie popieram w żadnym wypadku.

1

Powiem tak - jestem przeciwniczką corrid, ale jeszcze większą rzeźni. Czytałam kiedyś książkę Martyny Wojciechowskiej o corridzie i trochę bardziej przekonałam się do tego 'sportu' czy jak to nazwać. Byki przeznaczone na corridę żyją parę lat w dostatku i generalnie korzystają ze wszystkiego. Jak taki przeżyje walkę, już więcej nie jest wystawiany, umiera sobie ze starości, a właściciele krów zabiegają o to, żeby mieć po nim cielaka. Wolę zabijanie zwierząt na arenie, 'ku chwale', niż ich wykrwawianie się w rzeźniach z poderżniętym gardłem, żeby potem ktoś mógł wrzucić je na grilla.

0

Mi się cały czas pokazuje, że są wyprzedane.

2

Kiedyś miał złamany nos i teraz przeszedł operację jego korekty.

2

Lepsze niż poprzedni drugi komplet, bo nie dość, że był praktycznie cały żółty i wyglądał źle na zawodnikach, to jeszcze przez czerwone pasy na plecach nie widać było numerów. Jednak do tych też nie jestem przekonana, sam fioletowy jest w porządku, ale nie podoba mi się ten róż.

0

A masz je dostępne na stronie Nike?

0

Na stronie Nike można kupić z plakietką KMŚ, tylko niestety ani wersja meczowa ani stadionowa nie są dostępne (a przynajmniej nie były jeszcze wczoraj) i martwię się, że nie uda mi się kupić w ogóle koszulki.

3

Kiedy Ter Stegen ostatnio popełnił rażące błędy w Barcy? Może w meczu z Arsenalem na Emirates, gdzie parę razy uratował nam tyłek, w rewanżu na Camp Nou gdzie obronił rzut wolny w okienko a potem dobitkę z paru metrów? Albo w ważnych meczach ligowych pod koniec sezonu czy w bardzo trudnym finale Pucharu Króla? A Bravo to był wprost bardzo pewny jak wpuszczał ''strzały życia'' piłkarzy Valencii, Realu, Rayo, Sportingu, Villarreal czy RSSS, gdzie on takie piłki powinien w zęby łapać. Na Copa America też nie imponował formą (wiem, że jego córka była chora, ale to akurat było przed turniejem).

2

Haha no tak :p Wiesz, słyszałam różne pokrętne teorie, że ćma, która usiadła na Ronaldo była reinkarnacją Eusebio xd

26

Ja bym Pique nie oddała za żaden najlepszy blok defensywny na świecie.

0

Nie, nie oglądałam finału LM. Jakby Barca grała to co innego, tak to nie widziałam w tym przyjemności, wręcz przeciwnie. Przyznam się, że przed rewanżem z Atletico denerwowałam się tak, że w ciągu dnia łyknęłam parę leków uspokajających, i tak nie pomogły :D

0

Nie zapewnia spokoju? Dawno nie czułam takiego spokoju na bramce Barcy jak podczas finału Pucharu Króla. Łapał wszystko, ustawiał defensywe, krzyczał, jak udało się komuś skasować groźną akcję Sevilli to gratulował i wszystkim przybijał piątki. Bardzo lubię Bravo, naprawdę, ale jest tylko bardzo dobry, solidny, nie ma co go porównywać do Buffona czy Casillasa. Stegen jest jeszcze młody i już konkuruje z nim na równi, a ma szansę go przerosnąć i stać się najlepszym na świecie. Myślę, że on sam dobrze o tym wie i dlatego chce regularnej gry, żeby niedługo wygryźć Neuera z bramki w reprezentacji. Śmieszy mnie mówienie, że jest piłkarzem jak wielu innych. Jak nie będziemy na niego stawiać strzelimy sobie w kolano bo stracimy wielki talent i będziemy patrzeć jak u szejków staje się jednym z najlepszych.

2

Mam tak samo jak Ney, chyba nie ma takiego meczu, przy którego oglądaniu bym się nie denerwowała. Oczywiście tymi Barcy stresuję się najbardziej, jednak nawet gdy to spotkanie typu Belgia-Walia to mam swojego ulubieńca i chcę, żeby wygrał. Finału LM nie oglądałam z nerwów, finał Euro też jednym okiem.

0

Dlatego mówię, ja go nie bronię, nie wstawiam się za nim, chcę zachować obiektywizm w tej sprawie. Zastanawiam się tylko, czy faktycznie był za słaby na Barce (mówię o byciu zmiennikiem wchodzącym właśnie na Deportivo czy Elche, nie zawodnikiem pierwszego składu) czy po prostu nie dostał odpowiednio dużo szans na wykazanie się i czy to faktycznie nie wina Lucho, bo woli doświadczonych graczy. Jednak widział potencjał w Sergim Roberto i na niego stawiał, wiec może gdyby Bartra miał odpowiednie umiejętności było by z nim tak samo.

7

Ja rozumiem, że kogoś może Mats nie przekonywać, ale mówienie, że "wypłakał" sobie miejsce w składzie jest dla mnie tym samym co 'Neymar to rozpieszczone dziecko, gwiazdeczka i celebryta, leci tylko na kasę, nie widać u niego przywiązania do barw klubowych, na pewno odejdzie, bo nie chce być drugim za Messim" albo "Messi strzelił focha na reprezentację, obraził się na cały kraj". Przecież Niemiec zarówno w LM jak i pod koniec LL miał świetną formę, a Bravo był bardzo niepewny, i to także wcześniej. Jakoś nikt nie zwraca uwagi na to, że w drugiej części sezonu praktycznie co strzał na bramkę, to Bravo to wpuszczał. Był przecież okres, że co mecz tracilismy gola i nikt wtedy Claudio nie obwiniał. O Ter Stegenie na pewno byłaby zaraz mowa, że nie potrafi zachować czystego konta. Barca była
cały mecz przy piłce, strzeliła 5 czy 6 bramek, a tu jedna akcja przeprowadzona przez Rayo, Sporting, Atletico, Valencie czy RSSS i nie zostajemy na zero z tyłu. Nie jestem w żadnym wypadku przeciwniczką Claudio, zawsze niezwykle go lubiłam i nie chcę, żeby odchodził, jednak ja bym postawiła na Niemca w tym sezonie. Oczywiście twojego zdania nie zmienię, tylko przestańcie mówić, że wypłakał sobie miejsce w składzie, bo to na pewno nie miało miejsca. Wypłakać to sobie może dziecko lizaka u rodziców, a nie dorosły piłkarz grę w najlepszym klubie na świecie.

1

Owszem, to byłoby sprawiedliwe i również o tym myślałam, ale.... Do piłkarza czy trenera mi daleko, jednak wydaje mi się, że na takiej pozycji jak bramkarz do dobrej gry bardzo ważna jest regularność. Obawiam się, .że gdy każdy z nich będzie grał co dwa tygodnie, między słupkami może zapanować chaos.

1

O S5 się nie wypowiem, ale mogę ci polecić A5. Co prawda ja mam A3, ale jestem z niego w pełni zadowolona, ma bardzo dobry aparat, świetny wyświetlacz, nie zacina się, w dodatku jest niezwykle poręczny i ładnie wygląda, jest smukły, bardzo cienki i lekki. Jest także wytrzymały, ekran nie pęka od byle upadku. Mój telefon nie ma ze mną najłatwiej, nie raz nie dwa spadł mi z naprawdę dużej wysokości na beton, kiedyś nawet przejechał po nim samochód i, poza paroma uszczerbieniami na obudowie, nic mu się nie stało.

0

Już bez przesady z tym Hiszpania=Barcelona. Akurat w obronie i środku pola Hiszpania radziła sobie dobrze, zawiódł atak, ale tak to jest, jak się nie ma w składzie klasowego napastnika. Najlepszą obroną jest atak, a jak się nie potrafi strzelać bramek, to się przegrywa. Kiedyś Hiszpania miała Ville, Torresa, a teraz była z przodu z Nolito, który mnie w ogóle nie przekonuje i drewnianym Moratą. W tej reprezentacji brakowało świeżości.

3

Na stronie panuje podział między zwolenników Matsa a Bravo i każdy z nich ma swoje rozsądne argumenty. Ja przyznam się, że raczej należę do grupy tych, którzy chcą jak najczęstszych występów Niemca, jednak jeśli Lucho postawi na Claudio nie będę zła i to zrozumiem. Zauważyłam jednak, że ci, którzy wolą Bravo bardzo krytykują Ter Stegena i jego zwolenników, zasłaniają się faktem, że na początku sezonu miał parę baboli i wpuścił dużo bramek zapominając, jak wyglądała wtedy nasza defensywa. Ja osobiście lubię Bravo, jest świetnym bramkarzem, ale nie gloryfikowałabym go tak, jak niektórzy tutaj. On generalnie broni to, czego ma bronić, ale naprawdę rzadko zalicza jakieś spektakularne parady, w tym Mats moim zdaniem góruje, plus przy możliwości regularnej gry nabierze doświadczenia.
A odnosząc się do drugiej części twojego komentarza to ja nie zauważyłam, żeby ktoś tu miał problem z Bravo. Przecież to porządny facet, który nie robi szumu wokół siebie i jest pełnym profesjonalistą. Nie przypominam sobie, żeby ktoś tu życzył źle Claudio. To raczej jego obrońcy często wypowiadają się pogardliwie o Matsie nazywając go m.in. szwabem, wypominają dużo straconych goli z Bilbao czy Celtą (a to głównie defensywa za nie odpowiadała ) zapominając, że w drugiej części sezonu ligowego tracilismy również dużo goli, a bramki strzelanie nam przez Sporting, Rayo, Las Palmas, Valencie na Camp Nou czy RSSS to nie były jakieś strzały życia i można je było spokojnie obronić.

7

Nasze lepsze :)

0

Myślę, że chodzi o kampanię #wszyscyjesteśmyMessim

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?