0

Pewnie, że na ZP nie ma.
Czy ktoś takich napastników jak Lewandowski, Falcao, Aguero, Van Persie, Rooney, Cavani stawia jako realnych kandydatów do ZP? No chyba nikt, a czy któremuś z nich czegoś brakuje?
Na ZP trzeba mieć "to coś"

0

A BVB weryfikowało przez tyle lat?
Pewnie, że krótka ławka prędzej czy później wyjdzie im bokiem (tak w ogóle np. w pomocy to Altetico ma kim zastepować tych zawodników, kwestia zastępstwa dla Costy no i obrona), ale nie musi wyjść w tym sezonie...

0

A nie przypadkiem mają obaj po 18?

0

On na pierwszy rzut oka wydaje sie toporny.
To podobnie jak z Pippo - było powiedzenie, ze jak obejrzysz 1 jego sezon to bd zdziwiony ile on fartownych bramek strzela - obejrzysz 5 i zrozumiesz ze to nie fart :P
Tak samo Costa- zobaczysz go raz prowadzącego piłkę - stwierdzisz że drewno
Zobaczysz jak prowadzi ją n-ty raz i mija rywala za rywalem - zrozumiesz, że to wielki zawodnik :P

Ruchy ma na prawdę typowo "drewniane", ale umiejętności... :)

0

Juanfran gdyby był o te 3-4 lata młodszy, to byłby idealnym wzmocnieniem, ale neistety ma już 29 lat... Ale i tak prezentuje bardzo wysoki poziom

0

Ronaldo - 16 goli
Costa - 15 goli
A przypomnijmy, że CR rozgrywa sezon życia.
Klasa i tyle. Hehe, odszedł Falcao i sie okazało, że mają jeszcze lepszego (i młodszego) zawodnika :P

0

Tylko z Aguero to negocjacje zaczną się od 70 mln euro...

0

Oglądam tego Coste i cały czas nie moge uwierzyć, że ten gracz ma tak genialna technikę i drybling, mimo ze jest wysoki i jak podchodzi do piłki to wygląda jakby był drewnem :P
Btw. wszyscy gadają tutaj o Lewym, o Aguero itd a nikt nie patrzy na Diego(tak, wiem jak ma charakterek, ale może da rade sie go ogarnąć? :D) - jeden z kilku najlepszych na świecie, ograny w Hiszpanii + powinien być stosunkowo niedrogi(długi Atleti itd...)

0

Z Cartageną mam tylko 4 życzenia:
1. Dongou
2. Adama
3. Roberto
4. Bagnack
Reszta składu może być dowolna, byleby nie zarzynać tych najważniejszych graczy, którzy nie sa już w sile wieku - chciałbym zobaczyć też Bartre, no ale jak nie zagra w PK, to jest duża szansa że zagra za tydzień na trudnym terenie w Getafe więc coś za coś... :)

0

Hahah dokładnie ;)

0

Niestety przyszedł taki czas. Tarzan był wielki, to piłkarz którego podziwiam od kiedy pamiętam - pierwszy zachwyt był nad R10 (wtedy zacząłem kibicować Barcelonie) - drugi - ten facet, z grzywą włosów, walczący niczym lew na boisku... :)
Piękna kariera- 3 razy wygrana Liga Mistrzów, Mistrzostwo Świata, ME, wiele Mistrzostw Hiszpanii, PK...
Będzie mi brakować tego zawodnika, ale chyba każdy z nas czuje, że nadszedł ten czas. Zawsze wyczekiwało się na ten powrót Puyola, żeby "wzmocnił naszą obronę", teraz wrócił, ale nie po to żeby walczyć o miejsce w składzie, ale by stać się solidnym zmiennikiem. Szkoda, że to tak szybko, ale niestety - moje legendy się kruszą... Najpierw R10, potem Eric, teraz Puyi ;/ Szkoda, że czas tak płynie...

0

A kto by nie chciał zobaczyć najlepszego trenera świata na tym stanowisku?Ale wątpie by się to udało w przeciągu najbliższych 8-10 lat. Po Bayernie Pep pewnie obierze kierunek Wyspy, a po tym, kto wie? Może trafi do nas? Chyba że zrobi sobie jeszcze wypad do Włoch :P

0

Można by kupić jakiegoś doświadczonego skrzydłowego, na ławke - Tello to zapchajdziura, więc na pewno ktoś o podobnej do niego klasie koło 30-32 lat by się znalazł i zapewne dużo nie kosztował. Nie mówie, ze to ma być drugi Larsson, ale.. .:P

0

Kiedy on wchodził czadersko i odlotowo w sezon? Zarówno w sezonie 12/13 (kiedy został przeniesiony na skrzydło żeby W OGÓLE grał wobec pary Xavi-Cesc w środku) ani 11/12, kiedy swoją najlepszą formę pokazał dopiero w roku 2012. Owszem początek sezonu 10/11 miał świetny, ale ostatnie lata to powolne rozkręcanie się Don Andresa i osiągniecie szczytu formy w połowie sezonu :)

0

Tello ma przerąbane. Nie dość, że na swojej pozycji ma Neymara (+Pedro) to w dodatku jest od niego starszy o prawie rok -nie ma praktycznie argumentów, żeby dostawać dużo minut... Najlepszą opcją byłoby wypożyczenie, ale wtedy musielibyśmy mieć jeszcze jakiegoś skrzydłowego. Niestety to talent na zmarnowanie - a szkoda, bo mi się wydaje, że ma umiejętności by być następcą Henry'ego. Kto wie? Może jeszcze odpali w tym sezonie, ale jeżeli nie gra zbyt dużo gdy nie ma Messiego, a gdy nie może zagrać ani Messi ani Cesc, gra kilkanaście minut, to widać że jak wróci Leo to pograć nie pogra... ;/

0

Zanim będzie lepszy od Leo musi sporo minąć, ale wątpie by nastąpiło to przy Messim w najwyższej dyspozycji. Będzie to już kwestia regresu formy Leo, a pełnym ukształtowaniu się Neymara. Takie brylanty jak Messi szybko się nie zestarzeją. Nie wiem do kiedy Argentyńczyk będzie grał w Barcelonie, ale jestem pewny, że jeszcze w wieku 35 lat będzie jednym z najlepszych napastników na świecie. Nie będzie miał już tego przyspeszenia na kilku metrach, tego dryblingu, ale z całą pewnością będzie miał nosa, instynkt, genialne wyczucie tempa akcji i przegląd pola oraz super podanie prostopadłe i długi przerzut, a to wystarczy by w takim wieku ładować po 30-40 goli w sezonie + kilka asyst.

0

Taaa opcje... Ciekawe ile możemy znaleźć piłkarzy w wieku ok. 15 lat teraz... :)

0


Druga sprawa - jeżeli zawodnik sam chce odejsć, to co mamy zrobić? Gościu chce grać w pierwszej drużynie - nie ma dla niego tam miejsca! Co ma siedzieć na ławce? Jeżeli miałby grać kilka minut, to lepiej niech gra całe mecze w rezerwach... Jesteś niecierpliwy? To trudno, dziękujemy za taką współpracę. Wielu takich niecierpliwych zniszczyło sobie kariery - w tak młodym wieku zmieniać otoczenie to nie jest dobra rzecz dla piłkarza. Gdyby przechodził do końca przez cykl szkolenia w Barcelonie, wtedy by trafił do 1 druzyny jako ukształtowany piłkarz- na jakim poziomie trudno przewidzieć-mógłby być genialny, ale na pewno wyrobiłby się tak, żeby miał szanse grać uw pierwszym składzie u średniaków europejskich typu Real Sociedad, Ajax itd... Tak może skończyć w IV lidze hiszpańskiej za kilka lat-ale owszem, może zostać jeszcze wielki. Zobaczymy :)

0

Teraz walne długi wywód więc uwaga :P
Pierwsza sprawa - do tych co mówią, że będziemy musieli odkupywać piłkarza za grube miliony i wytykali palcami Barcelonie ze takiego Fabregasa czy Albe sprowadzalismy za duży hajs.
Otóż, gdzieś czytałem, że co setny piłkarz który trafia do La Masii dochodzi do drużyny seniorskiej (z większym lub mniejszym powodzeniem). Powiedzcie mi ilu wychowanków Barcelony gra teraz w wielkich klubach(poza sprzedawczykiem Thiago, ale to inna historia)? W ostatnich latach tylko Cesc i Alba byli na tyle dobrzy żebyśmy ich wykupili, a żaden dobry piłkarz, który wychował się u nas nie gra pierwszych skrzypiec w żadnym Europejskim klubie.
Selekcja jest konieczna. Jak wy sobie to wyobrażacie? Skoro w Barcelonie B grają zawodnicy od 18 do 22 lat, czyli ok. 4 roczniki, to znaczy, że gdyby nie było selekcji i sprzedawania mniej utalentowanych zawodników to musiałoby tam grać ok. 400 osób z tego co sie nie myle... TO jest konieczność. Pomijając koszty "kieszonkowego dla piłkarzy" które są małe (ale gdyby w kazdej kategorii grało 100 osób, to byłoby 1000 osób po 50 euro albo 100 miesiecznie czyli jakies 1 mln euro rocznie - to juz jest jakas kwota). to jeszcze własnie ten ścisk. Trenerzy są inteligentni i jezlei widzą że ktoś jest "za słaby" to mu dziekują. ALE POMYŁKI SIĘ ZDARZAJĄ. I wtedy trzeba płacić, ale to konieczność...
c,d,n

0

Kurde...
Oglądam w ostatnich minutach bardziej BVB (na TV) niż Barce w kompie i co nie spojrzę to Celtic ma rzut wolny z tego samego sektora xD
No i gol :(

0

NO NEYMAR SIĘ POKAZAŁ ! :D

0

Biorąc pod uwagę w jakiej formie jest Bartra i to, że zarówno Cesc jak i Neymar na '9' sie nie nadają, można by spróbować ustawienia Bartra-Mascherano/Puyol w obronie i Pique na '9'. Nie mówie że z Villareal, od pierwszej minuty, ale gdyby udało się strzelić na 2-0, to Martino powinien wpuścić Puyola i Pique przeniesc na atak.

0

Nawet lepiej niż Varane, bo Francuz ma teraz przewlekłą kontuzję i może to dla niego się źle skończyć :( Mam nadzieje, że wyjdzie z tego, ale kłopoty z kolanem, w tak młodym wieku i tak poważne, mogą się dla Rafaela skończyć niestety tragicznie... Oby chociaż Marca kontuzje omijały :)

0

Nie każda ale większość. Zresztą chociażby 2 lata temu Messi dodał z okazji urodzin zdjęcie z koszulką nr. 25, więc ta informacja jest akurat pewna.

Druga sprawa: to była ironia...

0

http://pl.wikipedia.org/wiki/Lionel_Messi

Dostanę jakąś nagrodę od prezydenta Federacji Piłki Nożnej Iranu za udostępnienie informacji o urodzinach Leo? :)

0

Ale z drugiej strony Pellegrini przy pierwszym podejściu z City wyszedł z grupy, z 15 pkt, w dodatku pokonał Bayern w Monachium, a do 1 miejsca zabrakło tylko (!) 1 gola... :)

0

Możliwe ale wątpię.
Może się tak wydawać ze zdjecia, ale to kwestia perspektywy, a przypomnę że Leo tłuszczu nie miał(tzn nie mówie, że w ogóle nie miał, ale to kwestia zdrowych 10-15% masy ciała) - to była przede wszystkim tkanka mięśniowa, której nie zrzuci się "ot, tak". W zasadzie to rozbudowana tkanka mięśniowa zostaje na długo - poprzez trening polegający na redukcji masy spalasz przede wszystkim tłuszcz i trochę tkanki mięśniowej. Trudno może być mu zrzucić ten dodatkowy balast w postaci mięśni, ale obym się mylił :)

0

Judasz jest w Bayernie jeden (Goetze), on jest co najwyżej sprzedawczykiem (bo poszedł dla kasy) :)

0

A co do pozycji ŚP możemy być spokojni - jest Fabregas, jest młody Roberto - Iniesta jeszcze pare lat pociagnie, jest Rafinha, który gdy będzie odchodził Don Andres będzie już ukształtowanym piłkarzem i kto wie ile perełek może się jeszcze pojawić w La Masii przez te 3-4 lata najbliższe ;) Może Denis Suarez? Kto wie, kto wie... :)

0

Pep zrobił swoje. Nikt mu nic nie może zarzucić - nie zerwał kontraktu, nie robił cyrków - za to wygrał nam więcej trofeów niż połowa trenerów przed nim razem wzięta...
Mógł sobie wybrać jaki klub tylko chciał, trener to nie piłkarz- nie jest zobowiazany do jakiejś lojalności i nie raz potrzebuje świeżości - nawet jeżeli zostawił nas z pełną premedytacją, wiedząc że nic nie osiagniemy to ja i tak nic do niego nie mam.

Przypominam, że gdy przychodził zastał wypalony skład, starych gwiazd, a gdy zostawiał go w roku 2012 mieliśmy samych najlepszych piłkarzy na świecie - Messi, Iniesta, Xavi to była wtedy wielka siła - dziś (poza Messim, gdy wróci po kontuzji) to nie to samo. Zostawił nam świetny skład, z którym mogliśmy zrobić co chcieliśmy - piłkarze byli warci bajeczne pieniądze. Nie mówie, że należało sprzedawać takiego Xaviego, ale fakt jest faktem, że większość klubów to i Pedro z pocałowaniem ręki za 30 mln wzięło, nie mówiąc o większych gwiazdach. Mogliśmy przebudować gruntownie skład(do czego nie byłem przekonany ale z perspektywy czasu widzę że to było konieczne-teraz nie ma za bardzo "za co" --> kogo sprzedamy? Xaviego za 10 mln? :P). Teraz jest za późno, no zobaczymy co będzie :)

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?