0

Zgarnie pare trofeów, Bayern będzie miał słabszy okres (zapewne po odejściu Pepa), Guardiola pójdzie do Angli np. do Man City, Thiago znowu poleci za nim i będzie opowiadać jaka to nie była dobra decyzja... Nie lubie takich piłkarzy. I nie mam szacunku.

0

Cardozo, Klose, Berbatov, Van Persie, Aguero, Lewandowski, Dzeko, Rooney.
Ale w styczniu zrobimy zakupów! Przecież wszyscy powyżsi piłkarze mają do nas wtedy przyjść, już nie wspominając o lecie! Ale będziemy mieli napastników... :)

0

Poza tym jesteśmy pewnego rodzaju niewolnikami sukcesów Pepa.
Gdyby nie światowa dominacja, moglibyśmy w spokoju przeprowadzić rewolucje, czyli np. postawienie na nową siłę w pomocy - Thiago, Iniesta, Fabregas i wprowadzany spokojnie Roberto - Xavi mimo zasług dla klubu odesłany na emeryturę.
Postawienie na Bartre, na Montoye, w ataku Neymar oraz Alexis i Deulofeu.
Oczywiście skończyłoby się to na początku tragicznie(3 miejscem w Lidze zapewne biorąc pod uwagę to jak gra Atletico), ale być może dało nam nowy oddech i za kolejne kilka lat nową dominacje.
Ale nie możemy tego zrobić, bo cały czas jesteśmy niejako ZOBLIGOWANI do wygrywania wszystkiego. Cały czas jesteśmy faworytami do LM, do La Ligi, do zdobycia 6 pucharów, co roku Xavi i Pique są nominowani do '11' roku - no i jak się takich pozbyć?

0

Bardzo dobry felieton, wręcz genialny, który w jednym zdaniu na początku wyjaśnia przyczyny porażek...
Te dywagacje na temat systemu gry - OK, taką ma autor wizję. ALe...
SIŁA FIZYCZNA.
Pomyślcie... doszliśmy do skrajności, stawiając na technicznych i niskich piłkarzy. Kiedyś rzeczywiście: był Henry, był Eto'o, był Yaya, był Eric, był Puyol, no i Pique też niczego sobie - jakąś siłę miał/ma.
Teraz? Kogo możemy wytypować na silnego i mocnego zawodnika? Busquets? No chyba nie... to człowiek inteligentny taktycznie, dobrze organizujący grę, ale na pewno nie jest ścianą. Pique? Może troche. Masche jest twardy, ale ma 170...
Nie ma w zasadzie NIKOGO. N I K O G O
Kiedyś może i piłkarze byli trochę gorsi technicznie (choć czy na prawdę? Henry a Neymar - czy Francuz był dużo gorszy technicznie? śmiem wątplić.., Eto'o a Alexis? również nie sądzę, jedynie co to Alba i Abidal - ale tu akurat, Abidal był niesamowitą ścianą w obronie, kóra stanowiła przeciwwagę do Alvesa).

1. Brakuje nam siły fizycznej - gdy trafimy na mocny zespół cierpimy
2. Piłkarze tacy jak Eto'o, Villa, Henry, Abidal, Yaya, którzy byli bardzo ważni w naszych sukcesach odeszli, zaś Xavi, Pedro, Pique, Alves są w dużo gorszej dyspozycji.
3. Pep to był geniusz. I jest geniuszem.
4. Rola ultrafaworyta - wszyscy nas oglądają, wszyscy widzą nasze porażki, wyciągają wnioski - nasz styl się nie zmienia, więc efekty są takie jakie są...

0

Jak bardzo paradoksalnie by to nie zabrzmiało, to oglądając ostatnie 20 minut mam wrażenie, że wynik 0-0 jest w większej mierze efektem dobrej gry Olimpicu niż słabej Realu.
Tzn w obserwujemy jedno i drugie, ale piłkarze z Xativi naprawdę dobrze są zorganizowani - jak na III-ligowca to już w ogóle! :)

0

Prosze was... nie wyciągajmy wniosków z 45 minut meczu Realu w takim składzie..
My graliśmy tak świetnie wczoraj (zwłaszcza w pierwszej połowie)?
Grają bez CR, Bale'a, Pepe, Marcelo,Xabiego.
Ten wynik, świadczy źle o piłkarzach, może o Realu (ale ocenimy po 90 minucie) ale nie ma na Real żadnego wpływu - w takim ustawieniu nie wyjdą, na żadnego mocnego rywala, więc nie ma co wyciągać jakichkolwiek wniosków.

0

HAHAHAH CO ZA KOMENTATOR.
Nie pamięta, zeby Alexis tak spudłował?
Boże... co ten gościu odwala? Zeszłego sezonu nie widział?
Eh... coraz gorsi ci komentatorzy...

Nie żbym nie lubiał Sancheza, bo go bardzo lubie, ale chyba każdy pamięta co grał rok temu... :)

0

Real jest obecnie w zbyt dobrej formie, żeby przegrywać z 3ligowcem... Niestety...

0

Taaa Neymar...
Tu w składzie z Dongou, Adamą, Patriciem i Oierem nie powinniśmy mieć najmniejszych problemów...

0

Zamkną cię...
Myślałem, że nie dożyje do czasu gdy pojawi się na tej stronie ktoś głupszy od MikiMessiego.
Niestety - ten Neymar przebija go głupotą 1000 krotnie ....

0

Ja dałem:
Courtois-Lahm,Hummels,Dante,Alaba-Schweinsteiger,Gundogan,Reus-Ronaldo,Ibra,Messi.
Sporo zmieniłem w stosunku do zeszłego roku, ale atak pozostał ten sam, chociaż rok temu co do Ibry miałem więcej wątpliwości niż teraz.
Reus na ŚP jest na siłę, bo jak już wybrałem 4-3-3 to nie chciałem zmieniać a nieuwzględnienie Reusa w jedenastce roku 2013 to byłaby zbrodnia.
Ribery'ego nie ma, oczywista sprawa, że Ribery

0

Bartra ma najlepszą ocenę w zespole (czyli w szczególności wśród obrońców też), ma najwyższy procent celnych podań, jako jedyny z obrońców był wybrany zawodnikiem meczu, spośród środkowych obrońców jest najskuteczniejszy w ofensywie (1 gol+ 1 asysta w porównaniu do 0-0 u Pique i Mascherano). A jednak nie jest pierwszym wyborem... Ani drugim...

0

Plus jest taki, że Ney jest 3 lata młodszy od Bale'a i jeszcze ułoży sobie stopę, żeby strzelać po 50 goli w sezonie :)

0

Plotka i tyle - 9 dni po oddaniu tych butów nie znalazłby nowej pary?
Po pierwsze ma do wyboru kilka par, chociażby z tego względu, że potrzebne sa różne długości kolców w korkach, a na serio-przez 9 dni, to dałoby rade pójść do galerii handlowej i kupić profesjonalne buty, na swój rozmiar...
Rozumiem, że jakby mu zginęły w samolocie(zawieruszona walizka) i miałby kilkadziesiąt minut na znalezienie butów - innej opcji nie ma, jak tylko pożyczyć.
Z drugiej strony kadra liczy 20 osób - Song miałby do wyboru 9 butów. Mężczyźni mają numery od 40do 45-46. Nie sądze by ALex miał aż tak wielką stopę... :P

0

Odpowiedź na tytułowe pytanie:
MIkiMessi w FIFIE :p

0

Mam nadzieje, że "symboliczny" będzie na prawdę SYMBOLICZNY, czyli 5-10 minut, a nie 45 albo 60....
Nie należy też bać się meczy, Leo musi odczuwać komfort psychiczny i pewność siebie, bo musi mu ujść ta "blokada" którą teraz zapewne ma w głowie. W najbliższym czasie na pewno nie wsadzi nogi tam, gdzie jeszcze rok temu wsadzał głowę, zobaczymy jak to będzie -
To że wróci do bycia najlepszym, nie mam wątpliwości, czy wróci do grania na tak kosmicznym poziomie jak grał? OBY (ale znając Leo pewnie będzie jeszcze lepiej :P)

0

" Real jak zdobywał mistrzostwo nie grał najładniej ale był najlepszy."
Nie wiem jak mogłeś to stwierdzić. Chyba że nie chodzi ci o mistrzostwo z sezonu 11/12?
Bo wtedy rozbijali regularnie przeciwników, a zadyszka przydarzyła im się w kilku meczach przed GD. Tak to, regularnie rozbijali rywali po 6-0, zdobyli 100 pkt, pobili rekord bramek... Tamten Real oglądało się przyjemnie(nawet ja to przyznaje)
Co prawda zeszłoroczny Real ogladało mi się jeszcze przyjemniej(bynajmniej nie ze względów estetycznych, tylko ciągłych strat punktów ;p) ale fakt jest faktem, że Real w 11/12 był świetny

0

Tu się co ciekawe z tobą zgodzę.
Gdyby Leo GRAŁ przez pozostałą część roku - można by mieć jeszcze jakieś podstawy - w końcu napykał sporo bramek, drugie tyle dołożylby teraz - niezależnie od wyników, stałyby za nim gole, gra no i wygrana liga. No ale w tej sytuacji, nawet ja nie mam argumentów żeby bronić jego ewentualnego zwycięstwa.

0

W ogóle to czerwona kartka tak dużo nam dała w meczu z Ajaxem prawda?
Eh... Ostatnie 2 mecze były bardzo słabe - z Ajaxem było tragicznie, z Bilbao tylko słabo (chociaż ostatnie 20 minut też zakrawało o miano tragicznych). Co dalej? Zostały 2 mecze do powrotu Leo. Obyśmy zachowali przewagę nad Realem do tego czasu, bo przecież Messi nie wejdzie od tak i nie zacznie nam wygrywać meczy. Potrzebuje jednak troche czasu...

0

A gdy gra się piach to już w ogóle jest piekielnie trudno.
Panie Busquets - bierzemy się do pracy, a nie narzekamy na sędziego...

0

Pamiętam 2 porażki z rzędu za Guardioli - w sezonie 11/12.
Z kim? Z Chelsea i z Realem.
Kurde, jedyny przypadek w którym przegraliśmy 2 mecze z rzędu. Tutaj niewiele brakuje i będziemy mieli 2 porażki.
Ajax i Athletic vs Chelsea i Real? Eh...

0

Dramat...

0

Tu cię zaskocze bo mamy dokładnie 65% posiadania piłki :P

0

Kurde nie wiem, włączyłem mecz - ogladałem pierwsze 15 minut-piękna gra.
Potem zaczęły się wszystkie transmisje ścinać, sporo nie działa, dopiero od 35 mogłem oglądać z powrotem i obserwuje mecz, w którym nic ciekawego się nie dzieje. Dlaczego tak zmieniła się nasza gra? :(

0

xD
Nike Skates Pro
Najnowszy model butów, specjalnie dla Neya :D

0

Taka jest też różnica pomiędzy Busquetsem a Songiem - nie twierdzę, że Song jest słaby, ale nawet w jego najlepszych wystepach nie daje tego co Sergio - spokoju :)

0

Fajnie, że wszyscy skreślili Pique po meczu w Amsterdamie.
Może jakimś geniuszem to on nie jest, ale w tym sezonie mieć do niego takich pretensji, jak mają co niektórzy to mieć nie można. Pewnie, że Bartra jest świetnym obrońcą, ale ja jestem za tym, żeby w tak młodym wieku nie stawał się jeszcze filarem obrony. Niech czeka na swoją kolej - ze swoją grą o minuty może być spokojny.

W Ajaxie zawiódł Pique, zawiódł Mascherano, zawiódł Puyol, zawiódł Song. Wszystkich 4 wywalić? Wysłać do rezerw? Sprzedać?
Sam Bartra na ŚO wystarczy ... ? :)

0

Wysłałbyś linka, bo nie chce mi się ściągać całego meczu? :p

0

Ta oglądasz każdy mecz Evertonu i co?
Deulofeu zagrał w do tej pory w lidze ze 100 minut, no teraz cały mecz to 190-200. Może teraz będzie grać częściej, ale do tej pory to za dużo sobie nie pograł...

0

Nie wiem o czym jest dyskusja?
Messi w pełni sił, po 14 meczach miałby ok. 18-20 bramek, a przy założeniu, że tendencja zwyżkowa, w ilości zdobywanych bramek jest prawdziwa(regularnie od 4 lat strzela coraz wiecej goli, w zeszłym roku strzelił mniej ze wzgl na kontuzje, bo nie wierzę że 5 bramek by nie strzelił w 10 meczach, jak do tamtej pory strzelał po 1.5 na mecz:P) to miałby nawet powyżej 21. 25 też wykluczyć się nie da.

Statystyki sa jakie są, ale chyba nie ma wątpliwości, że
zdrowy Messi>zdrowy CR>>Neymar/Bale/reszta.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?