1

Nie ma to jak Barcelona, w której Neymarowi i jego tatusiowi daliśmy jakieś 50 milionów euro, tak żeby się czuł kochany :)

1

Wawrzyniakiem zdobyli moje serce!

6

Zobaczymy - na beniaminka u siebie wystawia absolutne once de gala. Enrique w takich meczach zawsze wystawiał 2-3 rezerwowych.

2

Najpierw Pedro, potem James - Ronaldo się chyba powiesi na poprzeczce :)

0

Na przykład za 3 spalone? ;)

3

Ja bym z tym jeszcze poczekal. Raptem 1.5 meczu za nami... Ronaldo wbijał dublety w 10 minut, ja myslę, że na podobnym poziomie zagra jeszcze najbliższe 2 sezony i dopiero później zaczną się kontuzje, zmęczenie, straci szybkość, zwinnośc i siłę i dopiero zacznie się jego zmierzch.
Aczkolwiek widać, że to piłkarz nie taki sam jak jeszcze 4 lata temu - ma całkiem inny styl. Ale to co stracił (trochę szybkości, przyspieszenia, dryblingu) zastąpił innymi zaletami - w główkach jest o 2 poziomy wyżej niż ktokolwiek na świecie, chyba nie ma gościa, który potrafiłby się tak ustawić w polu karnym i którego piłka by tak szukala. No i wykończenie akcji - wg mnie nawet lepsze niż Messi, aczkolwiek w tym sezonie jeszcze tego nie pokazuje.

6

Ale Betis pograł! Cudo, klepa jak Barcelona :)

1

Jeżeli już Benitez nie chce by Ronaldo był liderem Realu, to powinien nim być James - im później to pojmie i będzie robić taktykę pod Bale'a tym lepiej dla nas :)

3

Przepiękna bramka ;) Na razie James robi całą grę - asysta i gol. Genialny gracz, aż szkoda, że nie gra u nas ;)

6

Ronaldo przedłuża passę nieudanych nurkowań do 2 meczów z rzędu.

1

Ale Roberto i tak daje radę. Wolę nie wspominać jak Albę zastępował Adriano albo Mathieu - jedna wielka tragedia.
Roberto tak dobry jak Alves (w formie, bo do formy to Brazylijczykowi jeszcze dużo brakuje) nie jest, ale jest bardzo solidny.

1

Cieszy przede wszystkim to, że obrona powoli wraca do normy z zeszłego sezonu - dwa mecze z rzędu z czystym kontem w lidze, ze stosunkowo niezłymi drużynami. O ofensywę nie ma co się martwić - Neymar już jest blisko swojej najwyższej formy, dzisiaj brakowało mu takiego lepszego ogrania, od Copa America to był jego 2 mecz, wiec nie dziw, że czasem podejmował złe decyzje.
Leo i Suarez jeszcze wskoczą na wyższy poziom i będzie super ;)

0

Przeciwko Realowi w zeszłym sezonie też wyprawiał niesamowite rzeczy. Po prostu świetny bramkarz...

0

Bo Suarez jak na razie wszystko koncertowo partoli :P

1

Jeżeli sędzia uznał, że nie było spalonego, to powinien odgwizdać rękę w polu karnym - była ewidentna. Jeżeli uznał po czasie że jest spalony, spokojnie mógł akcję cofnąć - upłyneło góra 3-4 sekundy, nikt nie miałby do niego pretensji. Ale sędzia uznał, że spalonego nie ma, to rękę powinien odgwizdać.

2

Coś mi się wydaje, że Luis mógł nurkować - zabrakło sędziego bramkowego - on by to widział doskonale. Fakt, że piłkarz Malagi nie dotknął piłki, ale nie wydaje mi sie, żeby przeszkodził jakoś mocno Luisowi - on chyba chciał się wywrócić. Zaznaczam że nie jestem pewny.
Nie zmienia to faktu, że za rękę w polu karnym w akcji Neymara karny jest z urzedu (z drugiej strony tam mogł być spalony) . Jednak mam nadzieję, że zamiast szukać karnych nasi piłkarze skupią się na grze i strzelą gola z akcji nie oglądając się na sędziów, którzy są beznadziejni i chyba wszyscy to wiedzą.

0

Ręka, potem ewidentny faul w polu karnym. Sędzia chyba chce przebić tego z Bilbao i na razie ma na to spore szanse :)

2

Ma ponoć w kontrakcie 60% spotkań zapewnionych, więc nie ma co się zbytnio obawiać o ilość minut (bo myślę, że do "spotkań" nie będzie sie liczyć wejście na 2 minuty a'la Ancelotti) dla Alena.
Szacun dla dyrekcji, że pomyśleli o czymś takim, bo do tej pory to były wypożyczenia, ale zawsze kończyły się tak że nasi zawodnicy przesiedzieli rok na ławce praktycznie

1

Akurat ostatnio powiedział, że jak zostanie powołany to pojedzie, a Martino kiedyś powiedział, że powoła Leo, ale to od niego będzie zależało czy przyjedzie czy nie.
Wiec wynikałoby z tego, że jednak pojedzie.

1

Nie mam kompleksu Ronaldo, ale uwielbiam się z niego śmiać, ot tak po prostu, jest dobrym obiektem do żartów :)

Mi zajęło 1.5 minuty znalezienie wszystich potrzebnych informacji na ten temat i aż dziw, że tobie się nie udało.

UEFA ogłasza 18 najlepszych piłkarzy sezonu w Lidze Mistrzów oraz analogiczną 18-stkę z LE. W osiemnastce z Ligi Mistrzów znalazł się cały nasz skład z finału w Berlinie poza Alvesem.

Z kolei najlepsza jedenastka roku UEFA jest ogłaszana mniej więcej wtedy jak jest gala złotej piłki - na samym początku stycznia. Za rok 2014 ogłoszona zostala 9 stycznia - za 2015 będzie pewnie podobnie, bo na losowaniu żadnej 11 nie podają.

1

Oczywiście, mnie to śmieszy. A jak nie umiesz googlować, to bardzo mi przykro.

2

Wygrał karny Ronaldo w meczu z Atletico, przed karnym Ronaldo w meczu z Celtą, a na najniższym stopniu podium znalazł się niespodziewanie karny Ronaldo w meczu z Juventusem.

1

Komentarz usunięty

1

Bardzo ważny mecz, oby udało się zdobyć 3 pkt. Trzeba liczyć na to że stracimy jak najmniej punktów przed Gran Derbi - obstawiam, że Real jeszcze 1-2 razy może się potknąć, ale to my mamy dużo więcej ku temu okazji : Atletico, Celta i Sevilla na wyjeździe, Malaga czy Villareal u siebie - to będą ciężkie mecze. Real z trudniejszych ma wyjazd do Bilbao, Celty i Sevilli.
Jeżeli wygramy wszystkie spotkania u siebie (dzisiaj zwycięstwo to mus) to na wyjeździe liczę na 5-6/9 punktów w meczach z Atletico, Celtą i Sevillą. W takim wypadku przystąpimy do Gran Derbi z taką samą ilością punktów jak Real i o ile nie przegramy tego spotkania, to będziemy swietnie ustawieni na dalszą część sezonu.
Dobrze że mamy łatwą grupę w Lidze Mistrzów więc w meczach co 3 dni będzie można dać odpocząć czy to Messiemu/Neymarowi czy Inieście.
Po Gran Derbi mamy tylko 2 cięższe mecze : Valencia i Espanyol na wyjeździe, w każdym razie mamy potencjał by skończyć rundę jesienną niemal na równi z Realem - jeżeli tak się stanie, daje nam ogromne szanse na mistrzostwo ;)

2

Mam rozumieć że Countinho tak jak Rafinha został powołany w miejsce kontuzjowanych Oscara i Ramiresa a taki Kaka był na tej liście już wcześniej?
Great job Dunga ;)

2

To ja może obale sobie jeszcze jeden mit
skuteczność - strzelane karne - strzelone gole
Messi : 78% - 63 - 49
Ronaldinho : 81% - 32 - 26.
Oczywiście statystyka dotyczy tylko karnych strzelanych dla Barcy. Ponadto po sezonie 13/14 Messi miał niemal identyczną skuteczność (różnica na poziomie 0.12%) jak Ronaldinho a statystykę nieco sobie zepsuł karnymi z zeszlego sezonu, w którym miał nieco niższą skuteczność.

0

Zapoznam się z artykułem i dzięki ;)

5

Ja z kolei przejrzałem wszystkie oceny w sezonie 10/11.
Villa:
7-8-6-7-6-7-2-6-3-5-7-8-6-7-7-4-9-7-6-7-8-5-6-2-6-7-8-7-7-6 | tutaj kończy się styczeń. Średnia ocen 6.3
7-6-7-6-7 | tutaj mamy 1 marca. Średnia ocen z tego okresu : 6.6 - widać obniżkę formy w spotkaniach marcowych (5-5-6-3-3), ale do końca lutego Villa trzymał wysoką formę.
Potem rzeczywiście : 2-6-6-4-4-1-7-3-3-8. Jednakże oceny wskazują że Villa od września do końca lutego trzymał równą i dosyć wysoką formę. To jest 6 miesięcy z sezonu który trwał 9, zatem jest to zdecydowanie więcej niż pół - wręcz 2/3. A i w ostatnich 3 miesiącach miał przebłyski jak chociażby finał LM, ale zgodze się, że raczej był bez formy.

7

W sezonie 10/11 zagrał trochę wiecej niż dobre pół sezonu, w 11/12 był rzeczywiście bez formy a do tego ta kontuzja, z kolei w 12/13 na początku sezonu był świetnym jokerem. Ja tam uważam że to był świetny transfer, bo Villa w podobnym stopniu przyczynił się do zdobycia dubletu co w zeszłym sezonie Suarez do zdobycia trypletu.

1

Zgadzam się, ale nie o to mi chodzilo. yogibabu napisał że Ronaldo może pomarzyć o tym tytule (zresztą o jakim tytule : o czym tu marzyć - to nie jest mistrzostwo świata...) a przecież w 2006 roku wcale mu dużo nie zabrakło. Rozumiem, że taki Bale może sobie pomarzyć, albo Lewandowski, ale CR był bardzo blisko.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?