Eric_Abidal_22
Dołączył/a: kwiecień 2012
Warszawa
23 obserwujących
0 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
1
Nie ma to jak Barcelona, w której Neymarowi i jego tatusiowi daliśmy jakieś 50 milionów euro, tak żeby się czuł kochany :)
1
Wawrzyniakiem zdobyli moje serce!
6
Zobaczymy - na beniaminka u siebie wystawia absolutne once de gala. Enrique w takich meczach zawsze wystawiał 2-3 rezerwowych.
2
Najpierw Pedro, potem James - Ronaldo się chyba powiesi na poprzeczce :)
0
Na przykład za 3 spalone? ;)
3
Ja bym z tym jeszcze poczekal. Raptem 1.5 meczu za nami... Ronaldo wbijał dublety w 10 minut, ja myslę, że na podobnym poziomie zagra jeszcze najbliższe 2 sezony i dopiero później zaczną się kontuzje, zmęczenie, straci szybkość, zwinnośc i siłę i dopiero zacznie się jego zmierzch.
Aczkolwiek widać, że to piłkarz nie taki sam jak jeszcze 4 lata temu - ma całkiem inny styl. Ale to co stracił (trochę szybkości, przyspieszenia, dryblingu) zastąpił innymi zaletami - w główkach jest o 2 poziomy wyżej niż ktokolwiek na świecie, chyba nie ma gościa, który potrafiłby się tak ustawić w polu karnym i którego piłka by tak szukala. No i wykończenie akcji - wg mnie nawet lepsze niż Messi, aczkolwiek w tym sezonie jeszcze tego nie pokazuje.
6
Ale Betis pograł! Cudo, klepa jak Barcelona :)
1
Jeżeli już Benitez nie chce by Ronaldo był liderem Realu, to powinien nim być James - im później to pojmie i będzie robić taktykę pod Bale'a tym lepiej dla nas :)
3
Przepiękna bramka ;) Na razie James robi całą grę - asysta i gol. Genialny gracz, aż szkoda, że nie gra u nas ;)
6
Ronaldo przedłuża passę nieudanych nurkowań do 2 meczów z rzędu.
1
Ale Roberto i tak daje radę. Wolę nie wspominać jak Albę zastępował Adriano albo Mathieu - jedna wielka tragedia.
Roberto tak dobry jak Alves (w formie, bo do formy to Brazylijczykowi jeszcze dużo brakuje) nie jest, ale jest bardzo solidny.
1
Cieszy przede wszystkim to, że obrona powoli wraca do normy z zeszłego sezonu - dwa mecze z rzędu z czystym kontem w lidze, ze stosunkowo niezłymi drużynami. O ofensywę nie ma co się martwić - Neymar już jest blisko swojej najwyższej formy, dzisiaj brakowało mu takiego lepszego ogrania, od Copa America to był jego 2 mecz, wiec nie dziw, że czasem podejmował złe decyzje.
Leo i Suarez jeszcze wskoczą na wyższy poziom i będzie super ;)
0
Przeciwko Realowi w zeszłym sezonie też wyprawiał niesamowite rzeczy. Po prostu świetny bramkarz...
0
Bo Suarez jak na razie wszystko koncertowo partoli :P
1
Jeżeli sędzia uznał, że nie było spalonego, to powinien odgwizdać rękę w polu karnym - była ewidentna. Jeżeli uznał po czasie że jest spalony, spokojnie mógł akcję cofnąć - upłyneło góra 3-4 sekundy, nikt nie miałby do niego pretensji. Ale sędzia uznał, że spalonego nie ma, to rękę powinien odgwizdać.
2
Coś mi się wydaje, że Luis mógł nurkować - zabrakło sędziego bramkowego - on by to widział doskonale. Fakt, że piłkarz Malagi nie dotknął piłki, ale nie wydaje mi sie, żeby przeszkodził jakoś mocno Luisowi - on chyba chciał się wywrócić. Zaznaczam że nie jestem pewny.
Nie zmienia to faktu, że za rękę w polu karnym w akcji Neymara karny jest z urzedu (z drugiej strony tam mogł być spalony) . Jednak mam nadzieję, że zamiast szukać karnych nasi piłkarze skupią się na grze i strzelą gola z akcji nie oglądając się na sędziów, którzy są beznadziejni i chyba wszyscy to wiedzą.
0
Ręka, potem ewidentny faul w polu karnym. Sędzia chyba chce przebić tego z Bilbao i na razie ma na to spore szanse :)
2
Ma ponoć w kontrakcie 60% spotkań zapewnionych, więc nie ma co się zbytnio obawiać o ilość minut (bo myślę, że do "spotkań" nie będzie sie liczyć wejście na 2 minuty a'la Ancelotti) dla Alena.
Szacun dla dyrekcji, że pomyśleli o czymś takim, bo do tej pory to były wypożyczenia, ale zawsze kończyły się tak że nasi zawodnicy przesiedzieli rok na ławce praktycznie
1
Akurat ostatnio powiedział, że jak zostanie powołany to pojedzie, a Martino kiedyś powiedział, że powoła Leo, ale to od niego będzie zależało czy przyjedzie czy nie.
Wiec wynikałoby z tego, że jednak pojedzie.
1
Nie mam kompleksu Ronaldo, ale uwielbiam się z niego śmiać, ot tak po prostu, jest dobrym obiektem do żartów :)
Mi zajęło 1.5 minuty znalezienie wszystich potrzebnych informacji na ten temat i aż dziw, że tobie się nie udało.
UEFA ogłasza 18 najlepszych piłkarzy sezonu w Lidze Mistrzów oraz analogiczną 18-stkę z LE. W osiemnastce z Ligi Mistrzów znalazł się cały nasz skład z finału w Berlinie poza Alvesem.
Z kolei najlepsza jedenastka roku UEFA jest ogłaszana mniej więcej wtedy jak jest gala złotej piłki - na samym początku stycznia. Za rok 2014 ogłoszona zostala 9 stycznia - za 2015 będzie pewnie podobnie, bo na losowaniu żadnej 11 nie podają.
1
Oczywiście, mnie to śmieszy. A jak nie umiesz googlować, to bardzo mi przykro.
2
Wygrał karny Ronaldo w meczu z Atletico, przed karnym Ronaldo w meczu z Celtą, a na najniższym stopniu podium znalazł się niespodziewanie karny Ronaldo w meczu z Juventusem.
1
Komentarz usunięty
1
Bardzo ważny mecz, oby udało się zdobyć 3 pkt. Trzeba liczyć na to że stracimy jak najmniej punktów przed Gran Derbi - obstawiam, że Real jeszcze 1-2 razy może się potknąć, ale to my mamy dużo więcej ku temu okazji : Atletico, Celta i Sevilla na wyjeździe, Malaga czy Villareal u siebie - to będą ciężkie mecze. Real z trudniejszych ma wyjazd do Bilbao, Celty i Sevilli.
Jeżeli wygramy wszystkie spotkania u siebie (dzisiaj zwycięstwo to mus) to na wyjeździe liczę na 5-6/9 punktów w meczach z Atletico, Celtą i Sevillą. W takim wypadku przystąpimy do Gran Derbi z taką samą ilością punktów jak Real i o ile nie przegramy tego spotkania, to będziemy swietnie ustawieni na dalszą część sezonu.
Dobrze że mamy łatwą grupę w Lidze Mistrzów więc w meczach co 3 dni będzie można dać odpocząć czy to Messiemu/Neymarowi czy Inieście.
Po Gran Derbi mamy tylko 2 cięższe mecze : Valencia i Espanyol na wyjeździe, w każdym razie mamy potencjał by skończyć rundę jesienną niemal na równi z Realem - jeżeli tak się stanie, daje nam ogromne szanse na mistrzostwo ;)
2
Mam rozumieć że Countinho tak jak Rafinha został powołany w miejsce kontuzjowanych Oscara i Ramiresa a taki Kaka był na tej liście już wcześniej?
Great job Dunga ;)
2
To ja może obale sobie jeszcze jeden mit
skuteczność - strzelane karne - strzelone gole
Messi : 78% - 63 - 49
Ronaldinho : 81% - 32 - 26.
Oczywiście statystyka dotyczy tylko karnych strzelanych dla Barcy. Ponadto po sezonie 13/14 Messi miał niemal identyczną skuteczność (różnica na poziomie 0.12%) jak Ronaldinho a statystykę nieco sobie zepsuł karnymi z zeszlego sezonu, w którym miał nieco niższą skuteczność.
0
Zapoznam się z artykułem i dzięki ;)
5
Ja z kolei przejrzałem wszystkie oceny w sezonie 10/11.
Villa:
7-8-6-7-6-7-2-6-3-5-7-8-6-7-7-4-9-7-6-7-8-5-6-2-6-7-8-7-7-6 | tutaj kończy się styczeń. Średnia ocen 6.3
7-6-7-6-7 | tutaj mamy 1 marca. Średnia ocen z tego okresu : 6.6 - widać obniżkę formy w spotkaniach marcowych (5-5-6-3-3), ale do końca lutego Villa trzymał wysoką formę.
Potem rzeczywiście : 2-6-6-4-4-1-7-3-3-8. Jednakże oceny wskazują że Villa od września do końca lutego trzymał równą i dosyć wysoką formę. To jest 6 miesięcy z sezonu który trwał 9, zatem jest to zdecydowanie więcej niż pół - wręcz 2/3. A i w ostatnich 3 miesiącach miał przebłyski jak chociażby finał LM, ale zgodze się, że raczej był bez formy.
7
W sezonie 10/11 zagrał trochę wiecej niż dobre pół sezonu, w 11/12 był rzeczywiście bez formy a do tego ta kontuzja, z kolei w 12/13 na początku sezonu był świetnym jokerem. Ja tam uważam że to był świetny transfer, bo Villa w podobnym stopniu przyczynił się do zdobycia dubletu co w zeszłym sezonie Suarez do zdobycia trypletu.
1
Zgadzam się, ale nie o to mi chodzilo. yogibabu napisał że Ronaldo może pomarzyć o tym tytule (zresztą o jakim tytule : o czym tu marzyć - to nie jest mistrzostwo świata...) a przecież w 2006 roku wcale mu dużo nie zabrakło. Rozumiem, że taki Bale może sobie pomarzyć, albo Lewandowski, ale CR był bardzo blisko.