Eric_Abidal_22
Dołączył/a: kwiecień 2012
Warszawa
23 obserwujących
0 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
3
Co do ostatniego zdania - z okazji 100-lecia federacji Portugalii zorganizowano plebiscyt na najlepszego gracza w historii i wygrał właśnie Ronaldo przed Eusebio i Figo. Aczkolwiek z tego co pamiętam różnice nie były duże.
Co do tytułu wicemistrza świata - na Mundialu 2006 Portugalia zajęła 4 miejsce a w półfinale przegrali tylko 1-0, w dodatku po bramce z karnego (nie umniejszam zasług Francji ale nie było to mega przekonujące zwycięstwo). Troche więcej szczęścia a Ronaldo zagrałby w finale i osiągnął co najmniej wicemistrzostwo.
15
Z ciekawostek dodam, że z BATE na Camp Nou (4-0) w sezonie 11/12 zagraliśmy składem:
Pinto - Maxwell, Fontas, Bartra, Montoya - dos Santos, Roberto, Thiago, Cuenca, Rafinha, Pedro. Średnia wieku piłkarzy z pola (specjalnie nie wliczam Pinto bo staruszek niepotrzebnie by ją zawyżył :P) wyniosła 21.5 roku - jedynymi piłkarzami powyżej 22 roku życia był Pedro(wtedy 24), Maxwell (30), no i Pinto (36).
Napomknę, że aż 6 piłkarzy grało wtedy jeszcze w Barcelonie B, a Fontas czy Thiago awansowali do pierwszej drużyny właśnie w sezonie 11/12. Ciekawe, czy Enrique odważyłby się na taki skład(nie hejt, ciekawość).
Kolejnym smaczkiem jest to, że Roberto strzelił BATE bramkę.
Ale najśmieszniejszym faktem z kariery Roberto jest to, że... zadebiutował z Realem w półfinale ligi mistrzów w sezonie 10/11 (pamiętam ten debiut i słowa komentatora : "Guardiola wystawiając tego młodziaka, którym interesuje się gorąco Real daje im niejako prztyczka w nos") i do 25.10.2014 to byly jedyne (a dokładniej 1) minuty w Gran Derbi. W końcu Enrique wstawił go na ostatnie 18 minut w przegranym 3-1 meczu.
2
Powiem tak : takie kluby jak Tottenham, Napoli, Liverpool, Athletic itd to powinny grać w LM zamiast Genków, Astan, Malmo albo innych BATE itd...
O ile piękniejsze byłyby te rozgrywki, gdyby najmocniejsze grupy wyglądały tak:
PSG, Real, Liverpool, Napoli, albo Bayern, Arsenal, Lazio, AS Monaco.
No pomarzyć można...
2
Jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planem (4 wygrane w pierwszych 4 meczach) to może być tak, że Barca będzie miała zapewnione 1 miejsce w grupie już po tych meczach (np. w przypadku dwóch remisów w meczach Romy z Bayerem, albo gdy Roma wygra mecz z Bayerem i BATE, a Bayer z Romą i BATE - obie drużyny po 6 pkt), albo zapewnione na 99%.
Wtedy moglibyśmy wystawić rezerwowych na 2 ostatnie mecze... gdybyśmy mieli rezerwowych...
2
Wyobrażasz sobie, że Suarez strzeli 40 goli? Ja nie. Messi i Ronaldo są zbyt dobrzy, w meczach z ogórkami się nie cackają i ładują 3-4-5 goli. Suarez był świetny w zeszłym sezonie i strzelał ważne bramki, ale to nie jest ten typ zawodnika co ci będzie strzelał po 5 goli w meczu.
1
O Yarmołence się nie będe wypowiadać bo ligi ukraińskiej nie oglądam chociażby i mi za to zapłacili. A co do tej zwinności, szybkości itd to przypomnę dalej że to beznadziejna liga ukraińska, w której nie licząc kilku klubów z czołówki reszta jest na poziomie ekstraklasy. W ekstraklasie to i Roberto byłby uważany za rozgrywającego na poziomie Xaviego.
Co do Nolito - nie sprawdził się? Ja bym to ujął inaczej. W czasie gdy grał w Barcie B było dosyć cieżko przebić się do 1 drużyny - nie dość że MVP było niepodważalne, to jeszcze był Bojan, Affelay czy Jeffren (jak nie leczył kontuzji). A Nolito jak już grał to grał całkiem nieźle - pamiętam, że byłem bardzo zadowolony z jego występów i ogólnie na stronie miął bardzo dobrą opinie, jedynie wszyscy powtarzali "szkoda że nie jest młodszy". Miał już wtedy 24 lata o ile się nie myle, ale na prawdę robił świetne wrażenie. Nie zwojował Barcelony z powodu wieku (bo stawiano na niego mniej chętnie niż na wyraźnie słabszych, ale młodszych wychowanków) i konkurencji. A teraz jest dużo lepszym piłkarzem niż wtedy.
Co do Ardy - na pewno nie jest lepszym skrzydłowym od Nolito. Nolito to taki Pedro z najlepszych lat, ale ma nieco lepszą technikę. Jest przebojowy, świetny drybling, dobrą grę na małej przestrzeni i przede wszystkim jest SZYBKI. Arda jest świetnym graczem ale jest zbyt wolny na skrzydło w Barcelonie - jako ofensywny pomocnik albo fałszywa 9 jest jak najbardziej ok, ale nie na skrzydło.
16
Bo zrobił zdjęcie z mamą? No proszę cię, tak jakby szacunek i miłość do rodziców była czymś niezwykłym...
1
Spoko, w razie czegoś jest jeszcze Benitez :D
1
Poczekaj jeszcze na 1/8... :)
1
Nie łapałem za bardzo niektórych momentów (dlaczego te a nie inne grupy zostały wywalone) ale ważne że mamy Bayer, czyli zapowiada się łatwa grupa - jeżeli nie trafimy na Astanę to będę mega zadowolony :)
3
Jestem ciekawy ile meczów Dynama Kijów i Celty Vigo widziałeś...
Zresztą wg mnie porównywanie graczy z ogórkowych lig do piłkarzy z ligi angielskiej/hiszpańskiej/niemieckiej jest co najwyżej śmieszne, chociażby ten YarmołenkO strzelił 50 goli w lidze ukraińskiej to i tak wolałbym sprawdzonego w lidze hiszpańskiej Nolito, który potrafił wkręcić w ziemię Ramosa, czy Carvajala, a także naszych obrońców i w dodatku osiąga niezłe wyniki pod względem ilości goli czy asyst. Tam nie ma poważnych klubów, a ogórki to i Deulofeu wkręcał w ziemię w 2 lidze hiszpańskiej...
2
Jak to skład jest taki sam? A Xavi i Pedro gdzie są? Prawda - w styczniu nasza sytuacja będzie całkiem OK, ale do stycznia jest dramatycznie słaba.
Po pierwsze ławka wygląda strasznie mizernie - praktycznie (nie licząc bramkarzy i środka obrony) nie mamy żadnych klasowych zmienników.
Po drugie : rok temu z dosyć mizerną ławką (ale nie tak jak teraz) wygraliśmy tryplet, też dzięki temu, że prawie nie było u nas kontuzji. Takie szczęscie nie mogło trwać długo - widzimy po początku sezonu, że już tak różowo nie jest : całe szczęście, że kontuzje dotykają głównie linii obrony, gdzie mamy aż 5 ŚO, 2 LO i 2 PO - gdyby dotknęły (tfu, odpukać!) pomoc, lub co gorsza atak była by jedna wielka tragedia (wyobraź sobie TFU! Iniestę i Rakiticia kontuzjowanego jednocześnie... albo M.. dobra nie kończe...).
Po trzecie : każdy z piłkarzy jest rok starszy. I dla większości z nich nie oznacza to nic dobrego (nie mówię o takich graczach jak Neymar czy Rafinha którzy się dalej rozwijają). Mathieu za 2 miesiące kończy 32 lata. Iniesta i Mascherano mają po 31, Alves 32. W tym wieku każdy rok, ba! pół roku to sporo i zaraz zaczniemy odczuwać to ile lat mają nasi zawodnicy. Bo o ile w zeszłym sezonie Dani grał zjawiskowo, to ja nie liczę, że tak będzie grać teraz. Mathieu w poprzednim sezonie trzymał poziom - w tym jest kompletnie zagubiony. Wiek będzie dawać się we znaki i nasza kadra (nawet gdyby dalej był z nami Xavi i Pedro) nie byłaby równie dobra co rok temu, a słabsza, właśnie ze względu na wiek piłkarzy. A do stycznia musimy sobie dodatkowo radzić bez Turana i Vidala...
1
Biorąc pod uwagę to, że z pośród pomocników na ławce (w optymalnym ustawieniu drużyny) jest tylko Rafinha i Roberto (który zapewne przez najbliższy miesiąc będzie grać na PO, zatem zostaje tylko sam Rafinha) to ja bym się poważnie zastanowił nad kandydaturą Songa na ławke.
Za porządne pieniądze (czyt. 15 mln i więcej) i tak go nie sprzedamy, więc nie wiem czy sprzedaż będzie opłacalna, szczególnie wobec braków kadrowych, które mamy do stycznia.
3
Może pod względem techniki nie jest najlepszym napastnikiem świata (co mnie trochę zdziwiło, bo w Liverpoolu miałem wrażenie że ma kapitalną technikę. No ale wiadomo - w drewnianej lidze angielskiej to nawet Bale sprawiał wrażenie dryblera wszechczasów) ale na pewno jest najlepszą '9' pod względem przeglądu pola, ustawiania się i wychodzenia do prostopadłych podań. Dla mnie to najlepszy środkowy napastnik - najbardziej kompletny :)
0
Ponadto Suarez strzelil 6 goli w LM a nie 5 (APOEL, PSG, City x2, PSG x2). Jest troche błędów w artykule...
1
Jak dowiedziałem się że istnieje taka opcja jak oglądanie meczów w internecie (na startcie sezonu 10/11) to oglądałem w beznadziejnej jakosci i mi to nie przeszkadzało. Jednak z czasem zacząłem szukać lepszych transmisji, bez ścin itd i teraz na prawdę cięzko mi oglądać mecz w rozdzielczości 640x380...
1
Zależy w jakiej jakości... Mam 50Mb/s i staram się oglądać w jakości zbliżonej do HD i często się udaje bez ścin, ale przy takich meczach jak Gran Derbi, to nawet nie licze na dobrą jakośc, bo nawet transmisje, na których piłki nie widać, ze względu na niską rozdzielczośc ledwo chodzą...
23
Cóż w tym dziwnego? Podobiznę Suareza też malował - widać że jest dobry i zna się na rzeczy (robil już analogiczne dzieła z Neymarem i Suarezem) więc dlaczego mają szukać na siłę Argentyńczyka?
4
No i spełniły się twoje słowa - nie pozwoliliśmy umrzeć przydomkowi Kapitan Grzmot :)
2
Powiem wam, że Enrique wybrał dla Halilovicia świetny klub ;) Co prawda w defensywie nie są zbyt solidni, ale sam styl, umiejętnosci poszczegolnych piłkarzy, nastawienie... Sporo się nauczy ;)
1
Mimo, że nie jestem specjalistą, to wg mnie Bale wygląda całkiem spoko. Na pewno 100x lepiej niż w zeszlym sezonie :P
2
Grzmot sobie kiedyś krzywde zrobi przy jakiejś próbie przewrotki... :)
1
Kulturka pełną gębą.
Gdybym nie znał Ronaldo, to bym nawet nie oglądał powtórek i stwierdził, że karny był ewidentny.
Ale sorry - grałem w piłkę, więc mam o tym pewne pojęcie. Jeżeli człowiek wypierdziela się po takim kontakcie, to albo jest dziewczynką, albo oszustem. Utrudniać, oczywiście że utrudniał. Dlatego Ronaldo powinien włożyć większą siłę w pójście do przodu - gdyby tamten odpuścił - CR doszedłby do piłki. Gdyby złapał mocniej (bo nie trzymał go wcale mocno - wręcz leciutko) to Ronaldo by się wywalił dużo bardziej naturalnie niż w tej akcji a i sędzia by nie miał wątpliwości.
Nikt nie gwiżdże takich kontaktów w polu karnym, dopóki nie przeszkodzą znacznie w dojściu do piłki. Ronaldo leżał na glebie, zanim spróbował w ogóle do tej piłki wystartować.
Żałosne.
24
Neymar specjalista? To ostatni człowiek, któremu dałbym wykonywać jedenastki w Barcelonie (a niestety, gdy Messi odejdzie z Barcy/skończy karierę to jako największa gwiazda zawłaszczy sobie ten przywilej). Gość (jak do tej pory) totalnie nie wie jak się do tego zabierać - kombinuje, bierze śmieszne rozbiegi, strzela w środek bramki...
Suarez - nie wiem, ja nie widziałem karnych w jego wykonaniu, w L'poolu wykonywał je Gerard, a jego wcześniejszych losów nie śledziłem. W każdym razie nie wydaje mi się, by Luis był na tyle mocnym psychicznie graczem by wykonywać karne - wystarczy spojrzeć ile setek marnował w zeszłym sezonie (i zasadniczo tych setek marnował sporo też w Liverpoolu, więc w tym sezonie nie podniesie mu się nagle skuteczność). Iniesta? Cholera wie, ani w reprze, ani w Barcie karnych nie wykonywal (jeśli już to Xavi), więc cięzko go stawiać jako specjalistów od jedenastek. Rakitić ponoć nieźle wykonywał je w Sevilli, ale ja sobie poszukam jego skuteczności, bo wątpie by była wyższa od tej Leo.
Podsumowując - cieszmy się tym co mamy, bo lepszego wykonawcy '11' od Leo w Barcie nie znajdziemy. A on sam nie jest pod tym względem takim geniuszem jak w innych aspektach.
4
Mecze z Espanyolem były po meczu z Chelsea, a tam Leo strzelił 2 karne.
71
Ślepi sędziowie w meczu z Bilbao ✓
Zmarnowany karny przez Messiego ✓
Nieudana symulka Kapitana Grzmota ✓
Panie i panowie, sezon 15/16 UWAŻAM ZA OTWARTY!
4
Z każdym sezonem nurkowania Grzmota są coraz lepsze - w tej ciężko było w ogóle rozstrzygnąć, czy symulował czy nie. Dopiero w 3 powtórce zobaczylem, że obrońca Gijon użył zbyt małej siły, w stosunku do jego reakcji.
Ronaldo ostro przepracowal wakacje jak widać :)
2
Nie nie nie, nie wykonuje ich świetnie - wykonuje je dobrze/nieźle. Skuteczność na poziomie 75% karnych w karierze (a w zeszlym sezonie chyba 50% ale nie będę o tym wspominać) to nie jest świetna skuteczność - przeglądając statystyki było wielu graczy którzy mieli wyższą skuteczność od niego. W samym Liverpoolu było ok. 10 graczy z wyższą skutecznością niż 75% (był na ich stronie taki artykuł) a to tylko jeden klub,a przecież mówimy o zawodniku, który jest jednym z najlepszych w historii. Sam Ronaldo ma skutecznośc na poziomie bodaj 90-92% - to jest świetna skuteczność.
4
Sedziowie w Hiszpanii to dno. Nie dość, że nie zauważyli że Roberto zagrywał zza linii, a nawet piłkarze Barcy stanęli, bo myśleli że wyszła, to jeszcze nie zauważył oczywistej ręki...
0
Wow, cóż za konstruktywny komentarz.