3

No chyba najtrudniejsza przeszkoda w drodze po sekstet (oczywiście już po zdobyciu trypletu) została pokonana - z Bilbao będą 2 mecze i myślę, że Barca nie da sobie wyrwać tego trofeum, a klubowe mistrzostwo świata, o ile nie będzie jakiś dziwnych boisk, albo dołka formy też powinno wpaść.
Ale dużo bardziej liczę na trofea na wiosnę - gdyby udało się obronić LM...

1

Puchar pucharem, ale tak beznadziejnej defensywy to nie pamiętam - może to się równać tylko z 7upem z Bayernem, 3-1 z Realem z poprzedniego sezonu i 2-1 z Realem z 12/13 w SPH na Santiago.

2

Tego się nie spodziewałem ;) Brawo Pedro! Piękne pożegnanie !! :)

5

Tak od paru lat czekałem i się zastanawiałem kiedy zobacze karne w wykonaniu Barcy - chyba dzisiaj będzie okazja :D

1

Jednak brakuje tych pomocników troche - szkoda, że Xavi nie zdecydował się zostać do stycznia.

1

Na razie widać, że nasza obrona (a w szczególności Mathieu i Bartra) ssie :P Niewiele więcej wniosków można wyciągnąć ;)

1

W ogóle niektórzy się tutaj spinają jakby to był finał Ligi Mistrzów - przecież to jest Superpuchar Europy - fajnie by było wygrać 6 pucharów, ale serio - to są puchary niemal towarzyskie - niewielki prestiż.

2

Mecze z Sevillą to zawsze niezłe jaja - dzisiaj z 4-1 do 4-4, w zeszłym sezonie 2-0 i totalna dominacja : 2-2, za Martino na Camp Nou też ładne jaja były : prowadziliśmy 2-0, Sevilla wyrównała na 2-2 i w ostatniej akcji meczu Messi na spółkę z Alexisem dali 3 punkty. Jeszcze rok wcześniej na Sanchez Pizjuan przegrywaliśmy 2-1 do 89 minuty i wygraliśmy 3-2.

Piekne mecze! :D Przyjemnie się ogląda :) Szkoda że będziemy mieli te 30 minut więcej w nogach przed meczami z Bilbao, zwłaszcza, że przy 4-1 mogliśmy już ten mecz zamknąć :P Ale Mathieu na spółkę z Bartrą stwierdzili że trzeba Sevilli trochę pomóc :D

1

A ja uwazam. Jak wchodzil do druzyny taki Tello, Cuenca, Thiago, Bojan czy Jeffren, nie wspominajac o Pedro, to sie mozna bylo nimi zachwycac - wiekszosc w koncu nie wypalila, ale Pedro, Thiago, Bojan i Tello swoj wklad w Barce mieli i obaj panowie na T maja szanse jeszcze w futbolu zaistniec, a Pedro na pewno zapisal sie w historii Barcy. Pamietajac umiejetnosci powyzszych chlopakow (nawet tych ktorym nie wyszlo czyt. Jeffren czy Cuenca) moge z calym przekonaniem stwierdzic ze Munir i Sandro nawet nie dorastaja im do piet. Tamci miewali magiczne mecze juz w wieku 18-19 lat, talent az z nich kipial - Munir i Sandro to pilkarze ktorzy nie maja odpowiednich umiejetnosci na hre w Barcie.
Co do Roberto : jego postrzegam jako wartosciowego zmiennika - nigdy zawodnikiem 1 skladu nie bedzie, ale z ogorkami tez ktos musi grac i on sie wtedy sprawdza idealnie - M&S nawet na ogorki sie nie nadaja. Obym sie mylil i nagle wystrzelili z forma, ale raczej nie ma takiej opcji bo sa zwyczajnie za slabi.

2

Najpierw sobie poczytaj, ze szczepionka na swinke nie wyklucza pojawienia sie tej choroby ale zmiejsza znacznie szanse na zachorowanie

1

Jakby ta mlodziez miala jakis potencjal, to bym sie zgodzil, ale jedyne co potrafia robic to potykanie sie o wlasne nogi.

1

Bez przesady z tą elitarnością - ten puchar ma znaczenie tylko wtedy gdy jest dopełnieniem sekstetu. Z tych 3 pucharów, które mamy w 2015 roku do zdobycia sam w sobie ma wartość jedynie Puchar Klubowych MIstrzostw Świata - jest to pewien prestiż, że jest się najlepszą drużyną globu, złota plakietka to na pewno "coś". SPE i SPH to puchary towarzyskie, które mają za zadanie dopełnić sekstetu - w innym wypadku są bezwartościowe.

3

Jest delikatny błąd w artykule - w 1998 roku to nie Barcelona wygrała Superpuchar Hiszpanii a właśnie Mallorca. Pierwszym tytułem Xaviego w FCB było Mistrzostwo Hiszpanii 1998/1999.

3

Ewentualnie jest ziemniakiem :)

2

Pamiętam, że w sezonie 10/11 był artykuł, że Real ma najniższą średnią wieku z czołowych drużyn Europy : coś koło 23.5, a Barcelona niewiele większą 24 albo 24.5.
Drużyna nam się starzeje i ciężko szukać młodszych zastępstw dla takiego Messiego, Suareza, Busquetsa czy Pique.

2

Messi urósł?! Odkąd tylko sięgam pamięcią mówiło się, że Leo ma 169cm, a tutaj 170 :) Nawet google tak twierdzą, więc to chyba prawda.

4

Raczej wątpie, że się do tej piątki łapie : Modrić, James, Veratti, nieszczęsny Pogba (?), Kroos, Vidal... Można by dalej wymieniać

1

Coś nam się boczni obrońcy sypią na potęgę - Adriano, Douglas, Alba. W dodatku Aleix nie może grac do stycznia - oby Alves sie trzymał :)

5

Patrząc na Sandro i Munira wydaje mi się nieprawdopodobne, że La Masia na przestrzeni kilku lat wypuściła takich magików jak Xavi, Iniesta, Messi...

1

Totti wygląda jak dostojny szef włoskiej mafii - klasa sama w sobie :)

1

Jeszcze nie ma.
Pewnie nie będzie w stanie osiągnąć poziomu Leo z najlepszych lat, ale patrząc na jego rozwój, to powtarza liczby Leo, z rocznym opóźnieniem (w wieku 22 lat miał statystyki takie jak Leo w wieku 21, w wieku 21 miał takie, jak Leo w wieku 20) więc kto wie jak dobry może być Brazylijczyk. W każdym razie, jeżeli ma przejąć pałeczkę po Messim, to musi być graczem totalnym - strzelać, rozgrywać, dryblować, dyrygować. Na razie strzela i drybluje, rozgrywania i dyrygowania grą musi się nauczyć - ale ma na to jeszcze dużo czasu :)

2

Widzę, że Neymar zabiera się powoli za rozgrywanie.
Najwyższy czas, bo w zeszlym sezonie, to za dużo prostopadłych piłek (w porównaniu do Leo) to nie zagrał :)

2

Roma nie jest zła? Chłopie, jaki ty mecz oglądasz? :)
Grają niczym drugoligowiec, zero zaangażowania, beznadziejne ustawienie w obronie, brak pressingu, za duże odległości między liniami, błędy indywidualne i zwyczajnie beznadziejny poziom poszczególnych piłkarzy.
Nic dziwnego, że nasza gra wygląda bardzo dobrze - zresztą nieprzesadzajmy - na razie jest sporo niezdecydowania i trochę błednych decyzji. Ale widać, że Messi, Neymar, Alves i Masche to ważni zawodnicy i ich powrót daje nam dużo.

1

Tak jakby Arda mial klauzule 40 mln i zaplacilismy za niego 44. Nie wiem czemu mial sluzyc twoj komentarz

1

Transfery Bravo, Rakiticia czy Mathieu tez byly w miare szybko i po cichu zalatwione. Dopoki pilkarz nie jest z absolutnego topu swiatowego (Neymar, Suarez itd) to sie nie ma co dziwic ze gazety sie o tym nie rozpisuja : popatrz co sie dzieje w kwestii Pogby, ktory pewnie dolaczy do nas za rok - a w nastepne lato jego twarz bedzie na kazdej okladce kazdej gazety codziennie. Wielkie nazwiska = wielkie zainteresowanie.
PS. Danilo sprzatneli nam wlasnie za kadencji Braidy.

9

O ile Neymarowi nie odbije tak jak R10 i będzie grał jeszcze długo w Barcelonie, to pewnie po odejściu Messiego to Brazylijczyk przejmie '10' - jeżeli będzie się tak dalej rozwijać i jak wspomniałem - nie zacznie imprezować - to gdy będzie przejmować ten numer pewnie będzie miał ze 2 złote piłki na koncie. Ale Messi może mieć ich nawet 8 :P

4

Żeby za rok Dani nie wykolegował Messiego i nie dostał '10' :D
A tak na serio, to '6' do Daniego nie pasuje - mówię to tylko ze względu na jego pozycję : wg mnie 6 powinien mieć pomocnik : liczyłem, że ten numer wezmie Arda.
Pod względem roli w klubie, statusu itd jak najbardziej '6' trafiła do odpowiedniej osoby.

2

Married With Children :D

2

Nie jestem tak głupi, żeby traktować dosłownie takie słowa i źle o tobie świadczy, że o tym w ogóle pomyślałeś.
A literówka, to żaden wielki błąd, ale dobra bez odbioru, bo rozmowa z tobą stoi na żałośnie niskim poziomie.

2

Owszem miałem na myśli testy - literówka (do "wielbłąda" to chyba dużo tu brakuje) ;) Jesteś śmieszny :D

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?