3

Messi 36 goli 19 asyst w 36 spotkaniach
Grzmot 32 gole i 10 asyst w 31 spotkaniach.
Neymar ma 26 goli i 5 asyst w 36 spotkaniach.
Suarez 22 gole i 14 asyst w 32 spotkaniach.

2

Akurat Cruyff to człowiek, który jest niebywale inteligentny i najczęsciej jego przewidywania się sprawdzają - pod tym jednym względem się pomylił, ale poczekajmy jeszcze trochę, bo BBC też w pierwszym roku było super ekstra rewelacja. Dopóki Neymar uważa Leo za swojego idola i najlepszego gracza na świecie, a sam Messi nie pozostawia złudzeń co do tego, kto jest najlepszy to nic zepsuć się tu nie może.
Zobaczymy co się stanie, gdy przyjdzie moment, w którym to Neymar będzie bardziej decydujący i po prostu lepszy od Messiego (a kiedyś ten moment musi przyjść patrząc na to jak się Ney rozwija i to że Leo ma już 28 lat) - jak zareaguje na to Leo? Dopóki jest o poziom wyżej od Neymara może oddawać te karne, może się cieszyć z jego goli, gorzej jak będą na tym samym poziomie i będą rywalami o ZP. Oby nic się nie zepsuło, ale kto wie...

8

De facto Argentyna bez Messiego, Brazylia bez Neymara i Urugwaj bez Suareza nie istnieją.
Można zatem trochę na wyrost powiedzieć, że bez piłkarzy Barcelony nie istniałaby Copa America :P

5

Komentarz usunięty

1

Komentarz usunięty

3

W tym roku kalendarzowym jest :)

4

Dla mnie teraz gra lepiej w klubie niż w reprezentacji, a jeszcze rok temu było całkiem na odwrót ;)

1

Ja czekam aż Dunga zrezygnuje z Neymara, a opaskę kapitana, numer 10 i miejsce w ataku zajmie nasz Douglas xD

2

Na Polu Mokotowskim było dzisiaj głośniej niż na tym meczu :P

1

Wchodzi Douglas!

3

I teraz wyobraźcie sobie co by było gdyby Neymar nie był brazylijczykiem :P Przecież oni by byli za Polską w rankingu FIFA :)

1

Sorry miałem na myśli Tardelliego xd Ani jednego ani drugiego nie widziałem na oczy nigdy, dlatego mi z grubsza wszystko jedno :P

1

Thiago Motta to klasowy stoper, czego to się można dowiedzieć...

5

Za zbieranie pianki Neymar dostał żółtko, a za tą nakładke, Firmino nie dostał nic xD

1

Tak jakoś od pół roku już :)

1

Komentarz usunięty

2

Barcelona Martino wyglądała świetnie do rundy wiosennej.

0

Ja się nie zdziwie, jak Messi rozstrzygnie ten mecz :P

1

Bartomeu ma swoje za uszami (Laporta też) ale prezesa trzeba rozliczać z tego jak funkcjonuje klub pod względem ekonomicznym i pod względem sportowym - logiczne że tryplet znacznie wpłynął na zmianę oceny prezydentury Bartomeu pod wględem sportowym - teraz jest jeszcze lepsza niż okres za Laporty (tryplety 1-1, Ligi Mistrzów 1-1, mistrzostwa 3-4, CdR 2-1 osiągnięte w krótszym czasie) dlatego tu Bartomeu się wybronił. Pod względem ekonomicznym również jesteśmy w niezłej sytuacji, jedynie co wielki minus za te afery z Neymarem itd.
Tak samo jak wyniki tego sezonu wpłynęły na zmianę oceny Enrique, tak też zmieniły ocenę Bartomeu (to logiczne).
Ja mam wątpliwości co do tych wyborów, bo do stycznia byłem za powrotem Laporty, tak teraz już mam mieszane uczucia (zresztą znajac życie Joan nawet nie wystartuje bo gdyby miał to zrobić potwierdziłby kandydature już dawno temu). I mam swoje powody by chcieć reelekcji Bartomeu (związane głównie z Messim i różnymi nieciekawymi doniesieniami). Ale cieszę się w tej chwili że nie jestem socio :)

17

Laporta lepsze transfery robil? xD

3

Ciekawe jakim składem wyjdzie dzisiaj Argentyna, ciężko upchać tam te wszystkie gwiazdy, ale gdybym był na miejscu Martino to bym spróbował 4-2-2-2 z Tevezem i Aguero w ataku, Messim i Di Marią na skrzydłach a w pomocy Mascherano z Pastore albo Banegą.

2

OK, można było to tak zrozumieć, sorry, w każdym razie chodizło mi o to że Rakitić zagrał na poziomie klasy światowej, może to nieporównywalnie gorzej może sugerować że zagrał jakoś beznadziejnie, ale nie o to mi chodziło - tu chciałem podkreślić że w finale LM to Rakitić zagrał lepiej od Pogby - i to dużo lepiej (w mojej opinii) :)

0

Po pierwsze polecam najpierw czytać ze zrozumieniem moje wypowiedzi, a dopiero później dyskutować.
Możesz sobie szukać wypowiedzi o słabym finale w wykonaniu Pogby - możesz przeszukać wszystkie moje komentarze, ale takiej nie znajdziesz i wkładanie w cudze usta słów, których nie powiedzieli jest bardzo słabym sposobem na przekonanie do swojej racji. Nigdzie też nie napisałem, że Pogba jest słaby, bo taki nie jest. W żadnym miejscu nie napisałem też że to "marny grajek" - czytanie ze zrozumieniem kłania się po raz kolejny.
Dla mnie po prostu jest niezły, ale nie jest żadnym geniuszem, na którego jest kreowany - do geniusza to mu brakuje jeszcze baaaardzo dużo.
Kolejna sprawa - jestem ciekawy ileż to ty obejrzałeś meczy ligowych Juve "specu". Zaraz pewnie wyskoczysz, że "z 20", bo każdy tak tutaj mówi, a prawda jest taka, że ludzie nie widzieli gracza na oczy i wypowiadają się na podstawie kompilacji na youtubie - ja odwrotnie - nie oglądałem ani jednej, ale obserwowałem go na żywo - mnie nie zachwyca, tak samo jak w ogólności mnie nie zachwyca Rakitić(najczęściej, bo np. w finale albo z MC mnie zachwycił), ale obaj są dobrymi piłkarzami. Każdy tutaj "ogląda regularnie" Chelsea, MU, City, PSG< Bayern, Juve, Borussie, Seville, Barcelonę, Valencię, Real, Atletico i potem wypowiadają się na tematy o których nie mają pojęcia. Jestem bardzo ciekawy ile osób na tej stronie oglądało w miarę regularnie mecze ligowe Juve w tym sezonie - pewnie nie więcej niż 10. A nawet i cała Europa może widzieć w nim niesamowity talent i zbawienie pomocy - ja tego u niego nie widzę. A nie raz "cała Europa" się myliła i kluby wydawały miliony na totalne niewypały. Pogba to nie będzie raczej niewypał, ale za takie pieniądze można ściągnąć dużo lepszego piłkarza/piłkarzy i bardziej pasujących do Barcy.

1

Nie wyolbrzymiam umiejętności Rakiticia, wręcz nie uważam go za jakiś ścisły top pomocników - tak szczerze powiedziawszy, to pamiętajac Xaviego i Iniestę w formie, cieżko mi tam kogokolwiek w tej chwili zaliczyć, no ale jednak są na prawdę świetni gracze (Modrić, James, Veratti) którzy mogą być uważani za najlepszych na świecie.
Chodzi mi jedynie o to, że Pogba mnie w niczym nie zachwyca - nie będę sie zniżać do oglądania miernej ligi włoskiej, bo po pierwsze oczy krwawią podczas oglądania, a po drugie to żaden wyznacznik umiejętności. Jeżeli gość ma być zbawieniem pomocy i graczem wartym 75 mln to powinien prezentować odpowiednie umiejętności w Lidze Mistrzów, w klubie, który jest jej finalistą.
Dla mnie Pogba jest niezłym grajkiem, ale po pierwsze - dla mnie nie jest lepszy od Rakiticia, który wirtuozem nie jest. Po drugie - gra egoistycznie, na przebój, często traci piłkę podczas idiotycznych prób dryblingów, nie potrafi dyktować tempa gry - zamiast przyspieszyć akcję podaniem on decyduje się na swoje kółeczka, zamiast podać do wchodzącego bocznego obrońcy on wali z dystansu - plus dla niego że jest silny, dobry w defensywie jak na dosyć ofensywnie usposobionego pomocnika, ma dobry strzał z dystansu i niezłą technikę. Dla mnie nie nadaje się "na zbawienie Barcelony" i mogę wymienić co najmniej 5 pomocników którzy by tu bardziej pasowali (niekoniecznie realnych do kupienia).
Pogba w żadnym z meczów które widziałem w jego wykonaniu mnie nie zachwycił. A niektórzy chcą na niego rozbijać bank.

1

Oczywiście, oglądam z zawziętością od 2 lat każdy mecz Juventusu w Lidze Mistrzów, oglądałem Francje na mundialu, zdarzyło mi się obejrzeć 3-4 ligowe mecze Juventusu (jak leciały na nSporcie) i ja dalej nie widzę w nim żadnej, powtarzam ŻADNEJ cechy, która wyróżniałaby go w jakikolwiek sposób na tle innych pomocników. A właśnie Rakiticia (z nieco lepszym dryblingiem) mi najbardziej przypomina - ale co po tym, że lepiej drybluje (przy okazji generuje więcej strat) skoro gra samolubnie, holuje piłkę i ma gorszy przegląd pola i słabsze podania prostopadłe? Jakbym miał wybierać Pogba vs Rakitić wybrałbym Ivana, nawet biorąc pod uwagę wiek Pogby - ja nie widzę w nim gwarancji, że będzie z niego kapitalny zawodnik. A Ivan daje pewność.

9

Kupno Pogby za takie pieniądze i zostawienie go na rok na wypożyczeniu to najgorsza głupota jaką można zrobić.

Po pierwsze - Juve może mieć go totalnie w dupie, bo wie że i tak za rok odchodzi : kupią za niego jakiegoś zastępce, który możne nie posadzi Paula na ławie, ale na pewno będzie mu zabierać minuty i będzie (zwłaszcza pod koniec sezonu) chętniej wystawiany do pierwszego składu.

Po drugie - wydajemy w cholere forsy i nie mamy kontroli nad zawodnikiem przez rok - nie mamy wpływu na jego dietę, treningi, obciążenie itd - jak już mamy go kupić to za rok, bo w życiu piłkarza nigdy nic nie wiadomo - widzieliście wszyscy co się stało z Suarezem w finale - ja już byłem pewny że ma pół roku z głowy i wyklinałem ten puchar, miał ogromnego farta, że tam nie poszły więzadła - wystarczyło że by mu kolano się trochę bardziej przegięło i po sprawie - wyobraźmy sobie takie coś z Pogbą (nie życzę mu źle oczywiście) - 80 baniek w błoto.

Kwestia trzecia i najważniejsza. Mamy wydać na tego gościa tyle forsy? Facet nie wiem czy dorównuje Rakiticiowi w najwyższej formie (zaznaczam w najwyższej) a my mamy dawać na niego 75 mln? Bez przesady, wydamy kupę forsy wszyscy będą oczekiwać niewiadomo jakich fajerwerków a skończy się jak z Bale'm (aczkolwiek Gareth miał i ma większy potencjał od Pogby, aczkolwiek niekoniecznie na ligę hiszpańską). Będzie jedno wielkie rozczarowanie - Pogba opiera grę na dryblingu, prowadzeniu piłki i strzałach z dystansu, jest liderem drużyny. Po co nam dryblingi przy Messim i Neymarze? Po co kolejny lider przy MSN? Po co strzały z dystansu przy Neymarze, Suarezie czy Rakiticiu którzy i tak nie mają okazji do czestego zaprezentowania swoich zdolności?

2

Gra w tej chwili na poziomie Rakiticia (a w finale zagrał nawet nieporównywalnie od niego gorzej, ale nie oceniam go tylko przez pryzmat tego meczu, ale jakiś 2 sezonów) jedyny plus dla niego, że ma 22 lata a nie 27 i jakiś margines rozwoju. Ale za margines rozwoju nie płaci się 75 mln euro.
Aczkolwiek lepszy rydz, niż nic i jak już nikogo lepszego nie wymyślą to i niech ten Pogba przychodzi, bo pomoc należałoby wzmocnić.
Marzenie to powrót Thiago, ale coś się za bardzo kontuzjogenny ostatnio zrobił - ale ja i tak bym przyjął go z otwartymi ramionami.

10

Denis Suarez 2400 minut, Rafinha 1700 minut.
Suarez od Rafinhi wcale lepszy nie jest (przypominam że Brazylijczyk wracał do nas prawie jako objawienie ligi, a Enrique znał go doskonale a mimo to za dużo nie pograł) więc myślisz, że w Barcie złapałby chociażby i 800 minut? Bo ja wątpię - dlatego decyzja o wypożyczeniu była jedyną słuszną - gość w takim wieku nie może siedzieć na ławce (przykład : Roberto) - musi grać i się rozwijać, a w Barcelonie nie było dla niego miejsca w tym sezonie. Trzeba myśleć przyszłościowo, bo gość ma talent i może być na prawdę świetnym pomocnikiem w przyszłości, więc gdybyśmy go zostawili na ten sezon i przyszły (w obliczu bana) żeby posiedział na ławie, to wyrządzilbyśmy i jemu i sobie (klubowi) krzywdę. Nie wiem jak tu można się czepiać zarządu.

3

BBC też miało pokazać swoją siłę "w następnym sezonie" a wszyscy wiemy jak to się skończyło - a nikt nie powie, że 13/14 był w ich wykonaniu słaby. Fajnie gdyby byli jeszcze lepsi, ale pewnie coś tam nie wypali. Ale oby było jak mówisz.

3

Przełączyłem na mecz w drugiej połowie tylko 3 razy i widziałem 2 gole (2giego nie na żywo, ale w pierwszym trafiłem jak się przygotowywał do wykonania karnego) - to się nazywa mieć nosa :D

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?