57

Trzecia bramka Messiego wczoraj, była też 80 MSN w roku 2015. Ciekawe do ilu dobiją w tym roku kalendarzowym - myślę, że do 140 powinni dojść ;)

4

Zorientujemy się, że nie ma z nami Alvesa, gdy nasz przyszły PO takie piłki będzie gasić dobrze w 1 na 3 przypadki...

1

Zanim Leo zakończy kariere, to będzie tutaj wyzywany i sprzedawany ("bo zarabia 40 mln a gra jak g***") tak jak to miało miejsce z Xavim, Iniestą, albo Alvesem. Także spokojnie - ludzie doprowadzą do tego, że będziesz go najpierw nienawidził ;)

1

Oj, ja nie bede mial zycia nie do jutra, tylko do jakiejs srody :P Ale jakos to ogarne :P

1

Eh... pierwszy raz gdy świadomie nie obejrze tak ważnego meczu Barcelony, ale niestety, mam tyle roboty, że głowa mała ;/
Może za tydzień dorwę jakąś retransmisje ;)

3

Kurde, ta czcionka, która była od 12/13 jest ekstra, no ale niestety - za bardzo się do niej przyzwyczailiśmy, zwykle czcionka się zmieniała co sezon... A ta była na prawdę świetna i aż myślałem, że te na zdjęciu to jakieś podróby...Szkoda...

5

Akurat w przypadku obrońców to nic pewnego - pierwszy z brzegu przykład : Otamendi. Kto tam o nim słyszał jeszcze rok -dwa lata temu? A teraz to obok Pique najlepszy obrońca w Europie jak dla mnie - zobaczymy czy utrzyma formę. Thiago Silva podobnie : jeszcze w wieku 25 lat grał w brazylijskim Fluminense. Obrońcy czasem relatywnie późno wystrzeliwują z formą - to co się raczej nie zdarza w przypadku pomocników czy napastników (aczkolwiek również zdarzają się wyjątki).
Oczywiście - nie ma też co się łudzić i liczyć, że Bartra stanie się najlepszy na świecie, ale wg mnie ma szansę się jeszcze rozwinąć.

39

Za rok będą mieli problem gdzie umieścić coś takiego, bo w tym miejscu będzie widniało logo Klubowych Mistrzów Świata! :)

1

Dalej nie rozumiem dlaczego... Mnie pierwsza rzecz jaka zaniepokoiła w tym sezonie (nie licząc zamiesznia z Messim i Enrique i pogłosek o odejściu tego drugiego) było to, że tak wcześnie złapaliśmy formę - miałem nadzieje, że wielka forma przyjdzie w okolicach początku lutego, a ona przyszła na początku stycznia - to jedyna kwestia która mnie niepokoiła bo bałem się, że jej nie utrzymają do końca sezonu - ale udało się na szczęście więc moje obawy były nieuzasadnione.
A ocenianie trenera po pierwszych miesiącach w klubie na podstawie takich a nie innych wyników (nawiasem mówiąc daleko im było do słabych) to przegięcie. Od 2 lat powtarzałem, żeby w końcu ktoś poszedł po rozum do głowy i nie robił formy na jesień, tylko na wiosnę. Pep mógł sobie na to pozwolić, bo nikt go nie wyrzucał jak na jesieni zaliczył kilka wpadek, ale nowi trenerzy musieli zyskać przychylność prasy i kibiców i stąd się brały te cudowne rundy jesienne za Tito i Taty - dopiero Luis pomyślał (niemal nie został za to wywalony) i nie robił mistrzowskiej formy na jesień, ale na wiosnę.

1

Brakuje mi tu tylko Alvesa za Mascherano.

2

Na pewno nie w tym sezonie, ale z grubsza rzecz biorąc w latach 2011-2014 radził sobie bardzo dobrze jako ŚO.

6

Już, myślałem, że Martino podał się do dymisji a Leo został grającym trenerem reprezentacji :D

1

Jeżeli Barcelona 6 czerwca wygra finał LM to w ostatnich 10 sezonach :
- Ligę Europy hiszpańskie ekipy wygrywały 6 razy
- Ligę Mistrzów hiszpańskie drużyny wygrywały 5 razy (przy założeniu o zwycięstwie Barcy).

Dodatkowo jeżeli Barca wygra to na ostatnie 4 puchary LM/Ligi Europy wszystkie będą należeć do Hiszpanii.
Liga angielska? A po co to komu?

3

A może oni wszyscy razem dopiero pokazują swoje umiejętności, a rozdzieleni są słabi?

1

Edit : za pierwszym razem nie dodałeś linka wiec myślałem że to o Suareza (bohatera artykułu) chodzi :)
Że Suarez? xD Wątpię i to bardzo ;)

Po pierwsze, mimo, że Leo kimś pokroju Puyola nie jest, to facet ma taką renomę i staż w klubie, że jego zdanie jest cholernie ważne - nic dziwnego, że jest 3cim kapitanem - to jest typ Xaviego i Iniesty, tylko chyba trochę mniej pokorny (nie widziałem zbytnio agresji u naszych dwóch wituozów, a u Messiego czasem zdarzało się oglądać jakąś zadziorność). Dla mnie dobrym kapitanem byłby Pique, ale skoro drużyna na 4tego kapitana wybrała Sergio a nie Gerarda, to musi być coś na rzeczy. W każdym razie jasne jest, że Messi za 2-3 lata (po odejściu Andresa) przejmie opaskę. Ciężko mieć też do tego jakieś obiekcje, bo przecież jest w tym klubie już 10 lat, jest jego legendą - aż dziwne by było, gdyby nie był jego pierwszym kapitanem.

1

Kontra 3 na 3 w wykonaniu MSN to 75% szansy na gola. Pfff kontra Messi vs 3 to co najmniej 50% szans. Takim graczom wystarczy dać "szansę" - wystarczy tak nastawić drużynę, żeby tworzyć im miejsce. Ileż to goli padło po tym jak Messi ze skrzydła schodził do srodka i wrzucał w kierunku Neymara/Suareza/Alby za plecy obrońców? Myślicie, że gdyby Lucho nie miał Leo w składzie to ten element (ewidentnie wyćwiczony na treningach, po zawodnicy zbyt dobrze wiedzieli co mieli robic, zeby to bylo spontaniczne) bylby tak skuteczny? Zamiast przykladowo 15 takich goli padlyby 2. Bo nikt ci tak tej pilki jak Leo nie wrzuci - nawet gdyby cale zycie tylko to trenowal, to Leo wejdzie, powiesz mu co i jak i zrobi to lepiej.
Pilkarze duzo zmieniaja i Ancelotti nie potrafił wykorzystac tego co mial, od poczatku 2015 roku Real sie dusił, a Carlo im nie pomagal - swieży trener = swieższa druzyna, a tego właśnie potrzebują wielkie kluby i wielcy piłkarze - wprowadzania nowych rozwiązań, ciągłego zaskakiwania rywala - oni się do tego dostosują, a rywale będą zaskoczeni. Jakiekolwiek "nowatorskie" dla Realu pomysły Ancelottiego zakończyły się w 2014 roku - w 2015 było jedno i to samo, cały czas tylko piłka do Marcelo albo Carvajala i wrzuta na Cristiano. Bale stwierdzil ze się nie będzie wtrącać, a James od czasu do czasu pomyślał, że można by zrobić coś ciekawszego.

2

Co do Beniteza. Nie wiem z czego jest się cieszyć - rozumiem, że Benitez mógłby dać d*** w takiej Valencii (aczkolwiek w jego przypadku to niezbyt fortunne porównanie ;p) ale w Realu? Z takim składem, z takimi piłkarzami, ciężko jest zawalić sprawę, a gościu idiotą nie jest - co zrobił Lucho w Romie albo Celcie (ok tu nie było najgorzej, ale bez rewelacji - ot po prostu wykonał optymalny plan dla tej drużyny) ? A w Barcelonie proszę bardzo.
Wielki klub wszystko zmienia - gdy masz w składzie takich piłkarzy jak Messi /Suarez /Neymar /Ronaldo /James /Modrić to w wielu meczach oni sami wygrywają ci mecz - bez udziału twojej taktyki. To po pierwsze. Po drugie : pracując z takimi piłkarzami masz ułatwione zadanie : mówisz im, żeby grali z kontrataku i wcale nie musisz im tłumaczyć ideii kontrataku - oni doskonale wiedzą o co ci chodzi - przeznaczysz na to ileś czasu na treningu i są perfekcyjni w kontratakach - popatrzmy na Barcelonę - nigdy nie ćwiczyli gry z kontry (może poza Neymarem i Suarezem). Przyszedł Lucho i co? Pół roku mu zajeło "nauczenie" (głównie) Messiego gry z kontry? I teraz jesteśmy w tym najlepsi, kilka podań i po sprawie. Myślicie, że takie coś by się udało w klubie pokroju Celty, albo Napoli?

1

Oglądałem tylko kilka jego spotkań i mnie w nich nie zachwycał. Prawda, że jest młody, ale nie jestem przekonany, czy jest gotowy na Barcę. A taki klip możnaby i z Douglasem zmontować, gdyby trochę więcej grał w tym sezonie.
W ogóle nie wiem jak można oceniać obrońce po klipach na yt.
Rozumiem jeszcze ocenianie napastnika - bo w tym przypadku liczy się nieszablonowość i pomysłowość - coś co można ująć w filmiku.
Ale obrońca? U obrońcy nie liczą się widowiskowe interwencje czy super wślizgi ale SKUTECZNOŚĆ. Coś czego nie oddasz na yt, obrońca musi mieć wysoką skuteczność wygranych pojedynków - nie dać się przechodzić, dobrze się ustawiać, nie popełniać klopsów.
Co z tego, że w filmiku zobaczymy jakies 10 kapitalnych zagrań i wślizgów, jak gościu popełnia błąd w każdym meczu, którego na yt nie zobaczysz?
Nie mówię, że jest tak w przypadku Belerina, ale te kilka meczów Arsenalu które widziałem nie przekonały mnie do chłopaka - w ofensywie się nie wyróżniał, a akurat w tych meczach które widziałem to w defensywie Arsenal nie miał dużych problemów, więc nie wyglądał źle ;)

0

Tylko popatrz na ostatnie 3 kolejki ligowe, na wyniki, a zwłaszcza na składy - totalne rezerwy. Nie twierdzę, z całym przekonaniem, że Barcelona w optymalnym składzie wygrałaby te wszystkie 3 mecze, ale zdobyła w nich 1/9 możliwych punktów. Już z Villareal był radosny mecz zakończony wynikiem 3-3 : prowadziliśmy 3-1 i sypnęli 2 bramki w ostatnim kwadransie spotkania - coś podobnego widzieliśmy z Depor : Barca zaangażowana na 100%, walcząca o mistrza by tak tego nie przepuściła. Gdybyśmy czuli oddech Realu na plecach obstawiam, że w 08/09 zdobylibyśmy 97 punktów. Tak samo, gdyby Real nie zremisował z Valencią zdobylibyśmy tych punktów 96.
Ciężko porównywać akurat sezon 08/09, bo tam pod koniec działy się dziwne rzeczy - Barcelona 2 porażki i 2 remisy, Real 5 porażek z rzędu (w dodatku przed tymi meczami mieli 17 zwycięstw i 1 remis w 18 poprzednich kolejkach - i nagle 5 porażek xD)... :P
Liga za Guardioli w ostatnich kolejkach wyglądała przeważnie dosyć zabawnie - nie licząc 09/10 gdzie do ostatniej kolejki Barca musiała walczyć o mistrza :)

4

Tak w ogóle, to Messi pierwszy raz w karierze, wystąpił we wszystkich 38 kolejkach ligowych - do tej pory najwięcej meczów zaliczył w sezonie 11/12 (37) oraz 09/10 (35).

2

Obecnie Alves jest w takiej formie, że i w ataku byłby najlepszy po Messim i Neymarze.
Problem się robi, kogo wystawić za niego na PO?

23

Pod względem goli to 3-ci najlepszy sezon Messiego w karierze (1. 73 gole z 11/12, 2. 60 goli z 12/13, 3. 56 goli z 14/15), zaś pod względem klasyfikacji kanadyjskiej 2-gi (1. 101 (!) z 11/12, 2. 83 z 14/15, 3. 77 z 10/11). W 11/12 nie doceniało się tak, tego co robi Messi, ale dopiero teraz widzę, że liczby które wykręcił (101 bezpośrednio wypracowanych goli w 60 meczach) to jakieś totalne barbarzyństwo. Zresztą statystyki z tego sezonu : 83 wypracowane gole w 56 spotkaniach to również jakaś niebywała liczba :)

11

Jeszcze, zalezy jaka jest moc takiego lasera - jak kiedys bylem na obozie astronomicznym, to mieli taki laser, ktorego uzywali glownie do pokazywania gwiazd, ze jak czasem im troche opadl (jak pokazywali na gwiazdy blisko horyzontu) to widac bylo na drzewach 4-5 km dalej jak sie "rozszczepia" swiatlo po calej koronie.
I wlasnie ostrzegali, zeby pod zadnym pozorem nie probowac patrzec na ten laser, bezposrednio, bo jak wiazka pojdzie w oczy, to wypali wzrok w ulamku sekundy. Mysle ze nikt nie jest takim idiota zeby cos takiego probowac wniesc na stadion, ale caly osprzet tego lasera byl wielkosci 1,5 portfela : na prawde posiadacz czegos takiego moglby to wniesc na stadion i nawet z takiej odleglosci mogloby to wypalic/uszkodzic oczy. Mysle ze nie byly to lasery, o tak duzej mocy i nikt swiadomie nie chcial nikomu robic krzywdy,a uzywano tego tylko po to, zeby rozproszyc zawodnikow przy wykonywaniu karnych/wolnych. Oczywiscie proceder sam w sobie byl naganny, ale ogolnie sprawa mogla byc niebezpieczna.

1

A co do '9' to poszukałbym kogoś młodego i utalentowanego, który kogoś w stylu Alcacera, Vietto, albo lepszego i pewniejszego (ale też droższego i starszego) Bacci - choć on wątpie, że by chciał przyjść żeby siedzieć na ławce. Dodatkowo ściągnąłbym tego Tello i rozejrzałbym się za wzmocnieniem pomocy - brakuje typowego rozgrywającego, bo w tej chwili mamy sytuację następującą - Roberto na '6' w Barcie jest za słaby, ale jako DM w meczach z ogórkami jest idealny - daje wytchnienie dla Busquetsa, sam Sergio jako '6' też się nie sprawdza (mecze z Valencią), zatem mamy w tej chwili 3 pomocników na 2 pozycje : rozgrywający + ofensywny pom. - mianowicie Iniesta, Rafinha, Rakitić. Rafinha i Iniesta nie mogą grać razem (bo nie ma równowagi - obaj są ofensywnie usposobieni), typowym rozgrywającym jest tylko Rakitić - musimy wzmocnić tą pozycję. Czy Pogba? Marzyłbym o Verattim, ale ostatnio zaczynam mieć wrażenie, że nikogo lepszego nie znajdziemy i chyba będziemy musieli przywitać Francuza. No i przydałby się ktoś na PO - kogoś z dwójki Douglas/Montoya bym pożegnał niezależnie od możliwego (oby nie) odejścia Alvesa. Nie mam pomysłów, ale myślę że do 15 mln można kogoś ściągnąć.
Podsumowując - napastnik : Tello + Paco/Vietto/Bacca = ok. 20 mln (Bacca pewnie 25-30), Pogba... pewnie z 80 mln (pfff...) no i PO : doliczając odejście powiedzmy Montoyi można to zamknąć w 10 mln. 120 mln euro na transfery. Chyba trochę za dużo wydamy, nawet jak na Barcę... Może przy sprzedaży Pedro możnaby trochę zarobić, ale ile? 20 mln? Może 30 góra, to i tak jesteśmy 90 mln euro w plecy - potrzeba co najmniej kolejnych 30. Song, Deulofeu? Cięzko będzie za nich wycisnąć 30 mln, no zobaczymy jak to zarząd rozwiąże. Zresztą nie wiadomo kiedy te transfery przeprowadzimy tak w ogóle ;)

3

Mam coraz większe wątpliwości co do Tello... Od dawna swierdziłem, że to może być bardzo dobry zawodnik, który jednak w Barcelonie nie ma szans by się sprawdzić, bo w ataku pozycyjnym nie jest tak dobry jak w kontrach - więc niech lepiej odejdzie do klubu, który w pełni wykorzysta jego potencjał.
Ale teraz? Sporo gramy z kontry i właśnie w tej chwili Tello by mógł być ciekawym uzupełnieniem naszego ataku.

29

Zauważyliście, że ostatnio trochę ogarnęli kwestie laserów na stadionach? Pamiętacie sezony 10/11 i 11/12 jak praktycznie w co drugim meczu ktoś albo Messiemu, albo Xaviemu, albo Ronaldo itd świecił po oczach takim zielonym g**** żeby go rozproszyć?
Bardzo dobrze, że już tego od jakiś 2 sezonów nie ma , bo to było mega denerwujące... ;)

2

Ja mimo, ze Luisito uwielbiam i jestem jego fanem jeszcze z czasow gdy gral w Liverpoolu to wlasnie jego typuje na dolowanie przez (oby jak najkrotsza) czesc przyszlego sezonu.
Wole walki to maja - w tej chwili - zobaczymy jak bedzie wygladac motywacja po wygraniu LM (oby) i ogolnie po potrojnej koronie (oby). Suarez ani Neymar nie wygrali w zyciu nic cennego (nie liczmy jakis smiesznych Pucharow Konfederacji, PK, albo ligi holenderskiej) poza tegorocznym mistrzostwem. Podobnie tacy gracze jak Bravo, Mathieu, Alba (choc EURO na swoim koncie ma), Rakitic, Neymar i Suarez. Dodac do tego Messiego, Alvesa i Pique w pelni zdeterminowanych i w formie i mamy mistrzowska pake.
Ale! Motywacja za rok bedzie stac na zupelnie innym poziomie, wygranie LM potrafi rozluznic.
Co do porownania Villa z Pedro do Suareza i Neymara (do Messiego nie smiem porownywac) to moze i Neymar stoi na wyzszym poziomie od Villi i Pedro, o tyle Suarez nie jest na tyle regularnym zawodnikiem (nawet patrzac na Liverpool, zreszta u nas poczatek tez mial niemrawy) zeby stawiac go o dwie polki wyzej od tych graczy. W formie na pewno jest lepszy, ale Luis potrafi grac 3-4 miesiace duzo slabiej - i wtedy ma problemy z przyjeciem pilki, wykanczaniem sytuacji ... ^^ I nie umniejszajmy Pedro i Villi ich osiagniec - wtedy byli na prawde niesamowici, byli jednymi z najlepszych na swiecie. Dlatego tak bardzo boli, to ze Pedro gra teraz jak gra...
Obnizki formy sie zdarzaja i chyba zbyt piekne jest to ze wszyscy 3 beda grac na tak galaktycznym poziomie jak dzisiaj. Obym sie mylil, oby trzymali forme, wtedy mamy szanse nawet 2x pod rzad wygrac LM (ale poczekajmy moze z tym do 6 czerwca, bo mozemy nie wygrac jej w tym roku - final to final ) ale realistycznie patrzac -cos nie pyknie w przyszlym sezonie.

4

Nie utrzymają formy. Na razie trzeba się cieszyć z tego co jest teraz, ale niestety to już taka reguła - mało prawdopodobne jest to, że każdy z 3 piłkarzy utrzyma tak wysoką formę - nawet jeżeli są to gracze pokroju Messiego, Neymara czy Suareza.
Bale miał super sezon 13/14 a w 14/15 jest klapa po całości. Nie trzeba daleko szukać takich przypadków w Barcelonie - Villa z Pedro wymiatali w 10/11 a w 11/12 (nawet odliczając kontuzję Davida do której i tak grał przeciętnie) dołowali. Zawsze coś nie wypali, gdy wydaje się, że lepiej być nie może.
A jak Suarez albo Neymar zaczną grać słabo, to zaraz wszyscy będą ich chcieli sprzedawać. Pewnie taki Alves(o ile zostanie) albo Pique zanotuje obniżkę formy i będzie psioczenie.
Nie jestem jakimś pesymistą, ale realistą - futbol nauczył mnie, że utrzymywanie się na szczycie jest strasznie trudne, wystarczy popatrzeć na sezony, rok po wygraniu LM odpowiednich klubów...

1

Dla mnie jest wart 50 mln, a MU w tej chwili o wydatki martwic sie nie musi, bo ma ze sponsorow i praw transmisji taka kase, o ktorej reszta klubow moze pomarzyc :P A im akurat SO potrzebny na gwalt, a kogo niby maja kupic jak Pique jest nie do wyjecia? ;)

1

Otamendi ponoć chce odejść z Valencii - oby zarząd o tym pomyślał, bo to niesamowity obrońca - w dodatku jest w idealnym wieku, a biorąc pod uwagę to, że Masche kończy za tydzień 31 lat, a Mathieu powoli dobija do 32, Vermaelen do 30 (a to dla mnie wielka niewiadoma), to powinniśmy się zainteresować jakimś obrońcą w sile wieku (Ota ma 27 lat). Mam nadzieję, że go nie wypuścimy, bo to dla mnie najlepszy obrońca tego sezonu obok Pique.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?