Eric_Abidal_22
Dołączył/a: kwiecień 2012
Warszawa
23 obserwujących
0 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
0
Co też nie znaczy, że jest powód by skakać z radości...
0
Zgadza się - oni są o dwie ligi wyżej.
3
Messi w wieku 35 lat będzie się bić z Neymarem (i pewnie jeszcze jakimś innym zdolniachą, który wypali za 2-3 lata) o złotą piłkę - nie będzie miał po co odchodzić jeszcze :D
4
Po 11/12 żegnaliśmy Guardiolę
Po 12/13 żegnaliśmy Abidala
Po 13/14 żegnaliśmy Puyola i VV(i Tito...)
Po 14/15 żegnamy Xaviego
Smutne są ostatnio te końcówki sezonów...
1
Niestety, ale durne przepisy ligi hiszpańskiej powodują, że nie można zastrzegać numerów (uszczupliłoby to kadrę).
A takie numery jak 6 i 5 powinny być zastrzeżone bez dwóch zdań.
1
Dlatego napisał, że "jeden z najlepszych" xDDDD
31
Mało kto zwraca uwagę na to, że gdyby nie Barcelona (najlepsza w historii - w ostatnich 9 latach 3 puchary LM i być może 4 + 7 mistrzostw hiszpanii, podczas gdy w całej dotychczasowej historii do 2005 r. Barca wygrała 1 raz Puchar Europy i 16 razy mistrzostwo. De facto w 9 lat osiągnęli dużo więcej niż przez 100 poprzednich.)
Wracając do tematu - gdyby nie Barcelona to Real zdobywałby regularnie mistrzostwo i ligę mistrzów pewnie by jeszcze jedną dołożył (tą w 2011) i nikt by nie mówił o "słabym Realu". Doceńmy klasę naszej drużyny, która na przestrzeni XX wieku nie była godnym rywalem dla Realu (chociaż w bezpośrednich meczach nie było tak źle) - teraz to my jesteśmy dużo lepsi od nich. I gdybanie, że "CR7 jest samolubny i to on jest przyczyną porażek Realu" jest śmieszne - bo przyczyną jest Messi, najlepszy piłkarz w historii, a CR próbuje jakoś niwelować różnicę pomiędzy tymi klubami, bo Leo w formie jest nie do zatrzymania przez nikogo. To wspaniała Barca która z tych 7 mistrzostw wygrała 5 jest przyczyną tego, że Królewscy nie wygrywają, a nie jakaś "bzdurna polityka transferowa".
4
Wiesz, że degradacja była niesłuszna (jakieś 2 miesiące temu był wyrok w tej sprawie) i Juve domaga się 450 mln euro odszkodowania od władz ligi, które teraz błagają Juventus o "wyrozumiałość" i "rozumieją ich krzywdy".
0
250 mln za Messiego to też śmieszna kwota, ale klub liczy na jego lojalność ;)
5
Dla mnie Ronni to po prostu Brazylijczyk - wystarczy popatrzeć na takich grajków jak Ronaldinho, Neymar czy Ronaldo i porównać z Messim, Maradoną czy Di Marią - całkiem inny styl, Brazylijczycy grają inaczej, Argentyńczycy inaczej.
I momo, że Ronaldinho był niesamowity, to nie uważam, że Messi ma gorszą technikę od niego - nie robi takich sztuczek itd, ale z piłką robi co tylko chce. Dla mnie Leo jest nawet bardziej spektakularny od R10, mimo, ze to dzieki Ronniemu zacząłem kibicować Barcie i był moim pierwszym idolem, to Messiego stawiam wyżej.
1
Jak Real planował przebudowę stadionu, mówiono o kwocie 20-25 mln euro za sezon (chociaż gdzieś kiedyś słyszałem o 50 mln). Nie ma co Bartomeu to genialny negocjator.
1
Nie wiem czy takie balangi w tym okresie sezonu (vide Pique :P) to dobry pomysł, ale mam nadzieje że Lucho i piłkarze wiedzą co robią, bo fajnie by było jednak utrzymać tą formę przez 2,5 tyg. jeszcze ;)
11
O ile nie odejdzie po sezonie ;)
2
Ja podczas meczu Barcelony najspokojniejszy byłem w finale LM 2011. Oglądałem początek i gdy strzelił Pedro już wiedziałem, że Barca nie da sobie wydrzeć tego pucharu. Gol Rooneya nic nie zmienił - wiedziałem, że to wygramy, dlatego to był ten z niewielu razy, że mecz Barcy leciał sobie, a ja robiłem coś innego ;) Wiedziałem, że wpadka może się przydarzyć w lidze, gdy zabraknie koncentracji, ale nie w takim meczu - byłem przekonany że wygramy i nawet się jakoś specjalnie nie cieszyłem z bramek VIlli i Leo, bo na sukces byłem przygotowany od mniej więcej 10 minuty ;) Coś takiego już mi się nie powtórzyło - a szkoda bo było to całkiem fajne uczucie :D
13
Jeden z lepszych obrazków jakie ostatnio widziałem :D Genialne!
9
Szkoda, że odchodzi do Kataru, ale decyzję o odejściu z Barcy rozumiem w stu procentach - chce odejść w chwale : zapewne mu się to uda, bo mamy ogromną szansę na potrójną koronę - z drugiej strony Xavi miał niemały wpływ na jej wywalczenie - wystarczy popatrzeć na statystyki (w La Liga ma najwięcej asyst z pomocy Barcy) i w wielu momentach tego sezonu był naszym najlepszym graczem środka pola mimo 35 lat.
Legenda i tyle - mógłby grać i do 40 i dalej by sporo dawał zespołowi - nie to co Pirlo, którym się jarają od 2-3 lat na TVP jaki to nie jest wspaniały - a prawda jest taka, że Xaviemu może co najwyżej buty czyścić!
Najlepszy pomocnik jakiego kiedykolwiek mi dane było oglądać na oczy - mówię najlepszy, bo może i Iniesta był bardziej efektowny, momentami magiczny, ale to Xavi był tym największym i najlepszym, szkoda że tacy piłkarze się starzeją, bo oglądanie go nie znudziłoby mi się nawet przez najbliższe 20 lat - geniusz jednym słowem. Naznaczył epokę, wzniósł się na inny poziom - mieliśmy szczęście, że przez tyle lat grał w Barcelonie! ;)
No i niestety, ale jeszcze chwila i z tej wspaniałej gwardii z sezonu 05/06, dzięki której zakochałem się w Barcelonie zostanie tylko Messi i Iniesta... Jak kiedyś zainstalowałem FIFĘ06 to aż się łezka w oku zakręciła jak zobaczylem ten skład - Ronaldinho, Eto'o, Deco, Giuly, Xavi, Puyol, Valdes ... :)
0
W zasadzie to w ostatnich 5 sezonach tylko Leo udalo sie raz zgarnac Pichichi i mistrzostwo :)
2
Czy ja napisałem, że krytykuję Leo? Ja tylko apelowałem o trochę obiektywizmu, bo Ronaldo zostałby tu zmieszany z błotem, aczkolwiek widzialem że wielu kibiców potrafiło spojrzeć z boku trochę na tą sytuacje.
2
http://3.bp.blogspot.com/-mh9NV3md8gQ/VMIgZ6JIc8I/AAAAAAAAdAM/YTifm0Z_U9w/s426/FC-Barcelona-15-16-Away-Kit.jpg
http://2.bp.blogspot.com/-A4eozR71g0E/VMIgZzoxbvI/AAAAAAAAdAI/Q0sa24zZavQ/s426/FC-Barcelona-15-16-Away-Kit-1.jpg
PS. Były w tym artykule, tylko niżej :)
3
Haha dwie kolejne kolejki ligowe Barcelony w sezonie 00/01 (w nawiasach miejsce drużyny w tabeli w danej kolejce)
Barcelona (3.) - Athletic (12.) 7-0
Racing (20.) - Barcelona (3.) 4-0.
Nie ma to jak wygrać 7-0 i w następnej kolejce przegrać z ostatnią drużyną ligi 4-0 :)
1
Przynajmniej wyjazdówki są w miarę... Może zostawia też 3 komplet na przyszły sezon?
8
Jak to mawiają - siebie oceniasz po swoich intencjach, innych oceniasz po ich czynach.
Tak samo - Messiego oceniacie po jego "zamiarach", próbujecie usprawiedliwiać to że nie dał autografu,a po Ronaldo jechalibyście bez umiaru ;)
Ja sam nie krytykuję Leo i w kwestii Ronaldo też staram się być obiektywny, ale niektórym troszkę obiektywizmu by nie zaszkodziło ;)
1
Rok temu po 19 kolejkach straciliśmy 12 goli - a 19. gola straciliśmy koło 26 kolejki...
1
Perełki z archwium c.d.:
Ronaldinho:
"Musimy uświadomić sobie, że nie zagraliśmy dobrze. Zaczęliśmy dobrze, ale nie utrzymaliśmy naszego rytmu i straciliśmy znakomitą szansę."
2
Alves i to bez dwóch zdań, ale ostatnio sporo osób przejrzało na oczy :)
A tak to chyba Busquets.
10
Przeglądania archiwum ciąg dalszy:
"Pod najcięższy obstrzał trafił jednak Ronaldo. Brazylijczyk, od kiedy publicznie przyznał, że na Bernabeu czuje się niechciany został wyklęty przez Ultrasów swej drużyny. Wygwizdywany i obrażany. Jedynie władze klubu wzięły go w obronę, dając wyraźnie do zrozumienia, że jest on niezbywalną częścią składu. Madrycka prasa doniosła kilka dni później, że Ronaldo zgodzi się pozostać w Realu pod warunkiem, ze ten opuści żywa legenda klubu- Raul, z którym jest skonfliktowany. Nie tylko ta dwójka się kłóciła. Szatnia podzieliła się na grupy, pośród których prym wiedli koledzy z reprezentacji Brazylii- Ronaldo, Robinho, Baptista i Roberto Carlos. Gdy jeden z nich strzelił bramkę od razu wpadał w ramiona pozostałej trójki, nie zważając na gratulacje od pozostałych kolegów. "Gdy strzeliłem gola, tylko ja się z niego ucieszyłem. Nikt mi nie winszował" żalił się dziennikarzowi 'Marki' Sergio Ramos."
Artykuł z 2006 roku, ale jakie to wszystko aktualne :)
Link : http://www.fcbarca.com/38713-pieniadze-to-nie-wszystko.html
14
Tak obserwowałem sobie archiwum strony i trafiłem na artykuł z 18.11.2005, w którym mamy fragment : "Barcelona po 11 meczach w Primiera Division ma 22 punktów i zajmuje 2 pozycje".
Przypomnę, że w tamtym sezonie wygraliśmy LM i Mistrzostwo (nie będę wspominać pierwszego sezonu Ryjka i bodaj 14 miejsca w połowie sezonu) - ciekawe ilu dzisiejszych kibiców by szło z widłami do Barcelony, żeby wypędzić Rijkaarda ;) Skoro przy stracie 13 pkt w rundzie jesiennej przez ekipę Lucho już go wszyscy nazywali wuefistą :P
8
Ale przecież w Niemczech jest odwrotna skala ocen - im niżej tym lepiej ;)
3
Taak to teraz popatrz na statystyki ile biegają pomocnicy a ile środkowi napastnicy - Xavi w wieku 35 lat przebiega 12 km w meczu - bo tyle trzeba biegać. A Suarez na środku ataku przebiega średnio 9-10 km a przecież walczy jak dzik w pressingu - Messi jak grał na '9' wcześniej to biegał po 7-8 km w meczu... Messi nie ma takiej kondycji by grać w pomocy.
Jakoś rok temu Bale też grał na PS i strzelił w cholerę ważnych bramek i dawał dużo zespołowi - teraz nagle mu przestała pasować ta pozycja? Poza tym piłkarz za 100 baniek powinien cokolwiek dawać zespołowi nawet na nie swojej pozycji - Neymar też jest LS i jak w zeszłym sezonie grał w tych ważnych meczach na prawym skrzydle, a Iniesta na lewym, to nie był tak beznadziejny jak Bale teraz - on nawet nie umie strzelić do pustaka (coś co wypominają CR) - to przeciętniak, dwie klasy niżej od Ronlado.
Ja nie wiem jak można mówić, że Ronaldo więcej zabiera Realowi niż daje - trzeba być kompletnie zaślepionym - popatrz ile meczów im wygrał w tym sezonie w pojedynkę - to że ma słabszy okres to nie znaczy, że zabiera Realowi cokolwiek - im to zabiera Bale albo Illaramendi a nie Ronaldo. I myślisz, że gdyby CR nie było, to Real by wygrał więcej trofeów? Bo ja wątpię - trafili na genialną generację Barcelony - dopóki Iniesta z Xavim mieli formę, Barcelona była nie do zdarcia - były dwa słabsze lata, w których Real wycisnął wszystko co mógł - ale teraz znowu mamy genialny tercet i jesteśmy walcem. Zgadzam się, że CR już nie gra na takim poziomie jak kiedyś, ale śmieszą mnie takie opinię. Jestem w stanie się założyć o cokolwiek, że Ronaldo w wieku 35 lat będzie ładować po 30-35 bramek w sezonie - Leo to najlepszy piłkarz zapewne w całej historii futbolu, ale gdyby nie on, to Ronaldo by naznaczył tą epokę piłkarską w sposób podobny jak to robił Ronaldinho, czy Ronaldo (Il Fenomeno) - to jeden z 10 najlepszych piłkarzy w historii.
2
Boże... Gdzie produkują takich ludzi, mówią że matma się nie przydaje w życiu, ale tego akurat w szkole uczą, a to chyba setna osoba która się kłóci w tej sprawie...
Od kiedy to podatek jest naliczany od kwoty netto? Jak masz podaną kwotę netto to do tego naliczasz 23% VATu, czy od CAŁEJ kwoty liczysz 23% które zabiera państwo? A to na prawdę jest różnica....
Tak samo tutaj - jak ktoś zarabia brutto 180 mln, to przy podatku 75% państwo zabiera 75% z tych 180 mln czyli 140. Wiem, że kwoty są absurdalnie wysokie, ale jednak 75% podatek też jest absurdalny.
Co do 3) Przy założeniu, że żeby ich kupić trzeba by było wydać 500 mln euro, a potem płacić Messiemu pensję na poziomie 200 mln euro rocznie,a Neymarowi pewnie ze 100 mln (czyli Messi netto 50mln euro rocznie, Neymar 25) to bym się zastanowił czy wyrzucać 300 mln euro rocznie na dwóch grajków. Nie wiem jakim budżetem dysponuje szejku, ale więcej niż 20 mld euro raczej nie ma (strzelam mogę się mylić), więc wydać 500 + 300*n gdzie n jest liczbą lat, dajmy na to 5 czyli 2 mld euro = 10% twojego majątku na dwóch grajków? Na pewno bym się zastanowił poważnie :)