1

No tak oczywiście... Bardzo pazerny an gola był w akcji w której (źle) podawał Isco, a mógł sam strzelać, w meczu z Atletico też był cholernie pazerny przy podaniu do Javiera... 15 asyst w lidze też się wzięło z niczego, a te 55 goli w sezonie to by strzelił każdy - nawet Bale... (który niezależnie od tego czy CR jest na boisku czy nie,to nie potrafi strzelić na pustą).

1

Tyle, że w Paryżu jakby mu zaoferowali 45 mln netto (btw. Messi ma ponoć w kontrakcie przewidzianą podwyżkę do 40 mln netto za rok czy jakoś tak) to z 75% podatkiem musieliby mu płacić 180 mln euro rocznie (140 podatku) - nie wiem czy szejk byłby chętny do wywalania takiej kasy ;)

3

Szkoda, że Leo nie może wyszkolić takiego Pedro, albo Montoyi/Douglasa :P

1

Z tym, że w wieku 35 lat nie będzie grać po 50 meczów w sezonie :P Chociaż kto wie, my się smucimy co będzie za 6-7 lat, a może za 7 lat Leo wygra 7 złotą piłkę z rzędu ;)

78

Suarez to więcej niż tylko bramki i asysty - on jest po Messim chyba najważniejszym elementem ekipy Lucho - i widać to było w drugiej połowie w meczu z Bayernem - bez niego tracimy automatycznie atut długich piłek z pominięciem pomocy - Suarez bardzo dużo ich wygrywał - potrafił się zastawić a potem dobrze odegrać - zarówno Messi jak i Pedro (eh...) odstają od niego znacznie (trudno ich winić - wystarczy popatrzeć na warunki fizyczne). Dodatkowo Suarez powoduje to, że Messi na skrzydle ma więcej miejsca - obrońcy raczej nie zchodzą do skrzydła, bo Luis ich odciąga - pamiętacie zeszły sezon i mecze, gdzie Leo schodził do pomocy,a w ataku momentami przez 5-6 minut nie było nikogo? Teraz to przeszłość - zawsze jest tam Luis - czasem zbiega jakiś środkowy pomocnik,albo Messi robiąc równocześnie miejsce dla Alvesa. Bez Suareza te wszystkie aspekty, które wprowadził Lucho siadają - także w kontratakach sporo tracimy, bo o ile Messi jest geniuszem i potrafi zaadaptować się do każdej sytuacji, to w tej dziedzinie nie jest tak dobry jak właśnie Neymar i Suarez, którzy są tego wyuczeni "od dziecka" - Leo szybko się zaadaptował, ale jednak Suarez ma to coś - potrafi idealnie wybiec do piłki, umie też ją świetnie odegrać.
Będzie bardzo ciężko, mam nadzieję, że się uda wygrać - w końcu Messi i Neymar to dalej dwaj najlepsi atakujący na świecie ;) A Neymar zdecydowanie lubi grać z Atleti (5 goli już im strzelił) więc mam nadzieję że bedzie dobrze :D

1

Każdy ma swoje zdanie, jednak niesmacznie brzmi w ustach kogoś, jak uważa się za lepszego od innej osoby - w Leo właśnie niesamowita jest ta skromność, że zawsze twierdzi, że jego bramki to w dużej mierze zasługa drużyny, a jak go porównują do właśnie Maradony czy Pele to mówi, że to dla niego zaszczyt, że w ogóle jest porównywany ;)
Maradonie należy się szacunek i też trochę trzeba spojrzeć na to z innej perspektywy - zakładam, że prawie nikt tutaj nie widział Maradony "na żywo" - ja też nie i jedynie co nam zostają filmiki na youtubie z jego zagraniami - a nawet w erze internetu itd ciężko znaleźć filmiki oddające całą magię R10, który wymiatał ledwo 10 lat temu (bo o Messim to można na youtubie znalezc teraz chyba każde nieprzeciętne zagranie ) - z Maradoną jest jeszcze cieżej coś znaleźć - ja nie wiem jak grał Boski Diego, mogę się wypowiedzieć co najwyżej o jakości goli które strzelał (a były wspaniałe). Obaj są/byli kapitalnymi piłkarzami, osobiście Leo stawiam nad każdym innym zawodnikiem, ale ciężko mi ocenić go w porównaniu do Maradony/Pele/Garrinchi/Romario bo zwyczajnie nie widzialem nigdy meczu z ich udziałem - nawet nie miałem za bardzo na to szansy.

0

A tu Neymar zaskoczy i wbije w finale dublet i zostanie krolem strzelcow :D

1

NIezgodze sie w kwestii Marcelo - o ile skrzydlowym jest swietnym, to w praktycznie kazdym bardziej wyrownanym meczu (czyt. Real nie gra do jednej bramki) jest niemilosiernie objezdzany... Rozumeim ze w ofensywie czaruje, ale defensywa to w jego wykonaniu dramat - juz Alvesa bym stawial wyzej jako caloksztalt - w ofensywie troche gorszy, ale w defensywie o 2 poziomy wyzej.

1

Tylko ze wplyw na te statystyki maja glownie jego wyczyny strzeleckie z pierwszej rundzie - po 19 kolejkach mial chyba 28 albo 30 goli - i w nastepnych 17 strzelil tych goli 12. Podczas gdy Messi mial ich 20 (o ile sie nie myle) i strzelil 20 goli w nastepnych 17 kolejkach - widac roznice.
To jest ten dylemat w zwiazku z ZP - jak rozstrzygac ta kwestie - w 2015 roku Leo miazdzy Ronaldo, ale Pichichi bardzo mozliwe ze wygra CR - bo nabil staty jeszcze w 2014 - zgarnie w dodatku Zlotego Buta i bedzie "argument do ZP".
W kazdym razie ja obstaje, ze MSN stoi wyzej pilkarsko od Ronaldo i w dodatku daja wiecej Barcelonie (w kwestii tytulow).

1

Jeżeli Barca wygra z Atletico to na 100% wystąpi w meczu z Deportivo - a jeżeli nie, to jestem ciekawy decyzji Enrique ;)
Na szczęście nie ma tu żadnego ryzyka, tak jak za czasów VV i Pinto, że jednak Pinto (mimo że gościa bardzo lubiłem) był słabszy od Victora (a w ostatnim sezonie to wyraźnie) i czasem strach było go wystawić na bramce (głównie w ostatnim sezonie bo ogólnie byłem z niego bardzo dumny - nie bronił jak VV, ale popełniał też mniej klopsów).
Teraz kto by nie zagrał w meczu to wiemy, że spisze się na medal i nie wiem, czy nie warto podtrzymać taki system na przyszły sezon(La LIga Bravo, LM +CdR Ter Stegen) bo funkcjonuje to kapitalnie :) Zwłaszcza, że o ile uda się wygrać tą upragnioną potrójną koronę, to dojdzie nam 5 meczów w pucharach, więc ogólnie Ter Stegen zagrałby w około 24-26 spotkaniach, a Bravo w 38 więc byłoby spoko :)

3

Ja patrze na 2015 rok i widze ze Messi ma o 7 wiecej od CR, Neymar tyle samo, a Suarez o 2 mniej - ale ta trojka bardzo mozliwe ze prowadzi Barce po potrojna korone, a Ronaldo zostana tylko KMS i SPE. W kontekscie calego sezonu - ok Ronaldo lapie sie do trojki - ale w roku 2015 dla mnie nie.

4

Jednak to jest niesamowite że 3 najlepszych ofensywnych piłkarzy świata znalazło się w naszej drużynie w jednym czasie, w dodatku grają na takich pozycjach, że mogą grać wszyscy razem i ponadto się ze sobą super zgrali. Zawsze było tak, że ci najlepsi piłkarze świata byli porozrzucani,a teraz? Dla mnie kolejność jest taka:
1. Messi, 2. Neymar 3. Suarez 4. Ronaldo
I niech tak zostanie :)

0

Aż razi po oczach :P

0

Wypowiadasz się o Xavim w wieku 22 lat (czyli o roku 2002) samemu będąc wtedy w wieku 3 lat? Zaiste musiałeś być zdolnym dzieckiem, żeby w wieku 3 lat oceniać grę Xaviego.

1

Zgadzam się ze wszystkim poza tym, że Real jest najlepszy od co najmniej 14 lat. Sam nie pamiętam tamtych czasów, ale dla mnie Real z sezonu 11/12 był o poziom wyżej - wtedy na prawdę potrafił ograć każdego, a ten Real? Jest trochę bezzębny w ważnych meczach - to że wygrali LM to jedno, ale na pewno były chwile, gdy Real był lepszy niż ten obecnie.

1

Dopóki nie będzie co najmniej 3 bramkowej przewagi, to jestem pewien że Leo ani Ney myśleć o tym nie będą. A potem (oby tak się stało) to niech robią co chcą ;)

1

Z Atletico dopuszczam mozliwosc remisu, oczywiscie pilkarze nie odpuszcza, ale to najtrudniejszy mecz po Gran Derbi w lidze hiszpanskiej dla nas - bedzie ciezko ;)

1

No panowie - Juve, Deportivo, Athletic - 3 mecze 3 trofea do zdobycia! Teraz nie odpuścimy!

1

Chłopcy od piłek to chłopcy od piłek - piłkarze powinni jednak jakąś klasę zachować.
Ale to tak powszechne, że niestety - nie da się nic z tym zrobić...

1

Mimo że jestem za Juve, to już zaczyna mnie wkurzać to opóźnianie gry....
Współczuję kibicom Realu że muszą oglądać takie prostackie zagrania - taka gra jest dla mnie bardziej plugawa od symulek.

4

Morata to może być piłkarz klasy Mullera - niby wydaje się lekko drewniany, bez techniki, ale to tylko pozory, a zmysł strzelecki na prawdę klasa światowa.

4

W ogóle co byście powiedzieli o transferze Teveza jako zmiennika MSN (trochę bardziej wymagającego od Pedro) ?
Technikę ma na prawdę niezłą, drybling i te sprawy też, może grać na kilku pozycjach no i gość jest na prawdę niezły.

PS. Morata epicko cisnie Real w dwumeczu xD

1

Oglądałem już jakieś 15 meczów Pogby i ani razu nie widziałem w nim jakości większej niż ma Rakitić. Jedyną zaletą Francuza jest młody wiek i możliwość rozwoju. W tej chwili to jest gracz właśnie na poziomie Chorwata. Ale ludzie się nim jarają bo oglądają go w słabiutenkiej lidze włoskiej (ja jej nie oglądam - opieram swoją opinie na LM i meczach reprezentacji) albo nie oglądają w ogóle...
Jak juve go sprzeda za 80 mln to zrobią interes dekady.

1

Pogba crack, Bartomeu szykuj 200 mln!

1

Wiem, że Pogba gra pierwszy mecz po kontuzji, ale to już jakiś 10-15 mecz w który oglądam z jego udziałem i cały czas nie widzę w czym jest on lepszy od np. Rakiticia.

0

Pirlo gra dno od co najmniej 2 lat - nie wiem dlaczego ludzie są tym zaskoczeni ;)

0

Wlaczylem mecz pol minuty temu zadowolony, ze "po 20 minutach jest jeszcze 0-0". To sie naogladalem xD

3

Ja zauważyłem, że każda passa, którą ktoś dostrzeże zostaje przy następnej okazji przerwana - rokowanie to sprawdziło się w zeszłym sezonie co do Atletico (dt. tego że Atletico wyeliminowało Barce, a Barca od 07/08 albo wygrywała LM, albo przegrywała ze zwycięzcą) : ale idąc dalej, ponieważ ja zauważyłem prawidłowość przerywania passy, którą ktoś dostrzeże, to ja też zauważyłem passę (passa przerywania passy) zatem wedle tej reguły przy najbliższej okazji zostanie ona przerwana, a ponieważ wyjściowa passa dotyczy zwycięstw drużyny która pokonała Guardiolę, a passa przerywania dostrzeżonych pass powinna spowodować, że Barca przegra w finale, ale przerywanie passy przerywanych pass wskazuje że BARCA WYGRA W BERLINIE
Nie ma czego się bać, wszystko wykazane #Mythproved

PS : Nie nie piłem.
PS2: Nie niczego nie ćpałem.

1

No ale biletów było 6000 do rozlosowania, a chętnych pewnie ze 200 000. Wiadomo, że popyt/podaż i te sprawy. Ciekawe po co UEFA w ogóle robi tą całą farse z losowaniem, skoro losują 6000 miejsc po śmiesznych cenach, a całą resztę sprzedają za bajońskie sumy.

0

A patrzyłeś co pisze pod spodem, albo próbowałeś je kupić? :P
"Tickets have been allocated based on a lottery process."

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?