1

Haha, skąd wniosek że jestem "prawakiem" (w ogóle co to ma znaczyć)? Poza tym przepraszam bardzo, ale czy krytyka komunizmu jest w jakikolwiek sposób sprzężona z poglądami prawicowymi? Bo mi się nie wydaje ;)
I nie wiem co ci w tym tekście nie pasuje - Dunga to trenerskie beztalencie - wziął kadre po Mundialu i stwierdził, że powywala wszystkich "wypalonych" graczy. No to zobaczył, że jednak bez nich nie daje rady (vide Marcelo) więc znowu ich powołuje - tylko czekać na powrót Daniego Alvesa. Na razie Brazylia trzyma się jako tako tylko dzięki Neymarowi - już Scolari miał lepszy pomysł na tą drużynę, bo próbował w miarę możliwości rozkładać akcenty - Dunga nawet tego nie próbuje i uskutecznia taktykę którą stosowaliśmy w 12/13 podczas choroby Tito - gała do Messiego - niech on coś zrobi (to samo tylko w wersji z Neymarem).
Copa America to ponownie będzie klęska Brazylii (większa lub mniejsza), bo każda z reprezentacji : Argentyna, Kolumbia, Urugwaj jest w tej chwili lepsza od niej - a jak trafią na pakę Argentyny z Martino w roli trenera to Argentyńczycy ich rozjadą. Mogą się tylko modlić o geniusz Neymara - nic innego im nie pomoże.
Co do porównania z komunistą - miało służyć jako obraz, a nie jako kłótnia polityczna, którą ty zaczynasz.

7

A jeżeli chodzi o wszystkich super zorientowanych, którzy nie wiedzą "co ten Dunga robi nie powołując Oscara" (bo widzę że tu takie komentarze są, a na stronie Realu to już w ogóle prawie, że by go ukrzyżowali) to może by warto sprawdzić, zanim się to napisze, czy przypadkiem chłopak nie doznał hmmm np. kontuzji?
A, no tak się składa że doznał i przez to opuści CA.

2

Dunga to taki typowy komuch - ubzdura sobie coś w tej główce, stwierdzi, że zrobi rewolucje (w kadrze) - potem sieje propagandę, że wszystko jest cacy, a jak wszystko zacznie się walić (najpewniej na Copa America) to zacznie się chwytać brzytwy i iść na ustępstwa (chyba że zostanie zwolniony).
W taki o to sposób po Copa America Dani Alves wróci do kadry ;)
Aczkolwiek po tym jak gra teraz nie wiem czy to nam potrzebne - ryzyko kontuzji, więcej meczów - mógłby sam zrezygnować ;)

1

Wg mnie bliżej byliśmy w 09/10 bo po ewentualnym pokonaniu Interu w finale czekał słabiusieńki Bayern (wtedy) - dlatego wiadomo było że zwycięzca pary Inter - Barca wygra LM. W 11/12 Bayern już taki słaby nie był (i miał dodatkowo atut własnego stadionu) więc lekko by nie było. A z Interem to nawet padł gol na miarę wygrania LM (czyt. awansu do finału), ale sędzia uznał że wcześniej była wątpliwa ręka.
Ale co do dwumeczu z Chelsea się zgodzę, bo to był mecz z rodzaju : gramy, tak że spokojnie oklepiemy 3-0 Chelsea - ZONK 0-1 na Stamford Bridge. Manita na Camp Nou? Nie ma problemu, Chelsea wygląda jak drugoligowiec.... A nie 2-2.
Jak tam nie wykorzystaliśmy tylu setek to ja nie mogę pojąć do dziś.

5

Jeszcze nie wygraliśmy nawet jednego a wy już o 6 ;) Jak wygramy potrójną koronę to można zacząć mówić o 6 pucharach, na razie ligę mamy prawie w kieszeni, w CdR jesteśmy faworytem, a w finale LM nie ma faworyta (tym bardziej jak zagra tam Real a nie Juve) i ten mecz może się skończyć wygraną każdego z dwóch finalistów.

0

Neymar ma 6 asyst w sezonie, a nie 9 do samego Leo i rozkładają się : 4 do Messiego, 1 do Pedro, 1 do Xaviego.

1

No nie wiem - w zasadzie nie licząc spuchniętej stopy Messiego, to tridente nie miało żadnej kontuzji - bo Suarez poczuł ból w mięsniu, to jeszcze nie znaczy, że jest to kontuzja - sam jak ostatnio grałem w piłkę poczułem ukłucie w dwugłowym i już myślałem, że mi poszedł, ale przez 10-15 min zamiast biegać truchtałem i z czasem mogłem biec coraz szybciej a potem jeszcze godzinę przebiegałem z maksymalnym zaangażowaniem i nic mi nie jest w tej chwili. To zmiana z powodów ostrożności i niektórych kontuzji nie wyeliminujesz.

1

Dlaczego? Według mnie za bardzo się patrzy na Ronaldo z perspektywy całego sezonu a nie roku 2015 - co takiego CR pokazał w 2015 roku? Dla mnie to Neymar pokazał więcej - ma więcej strzelonych goli, w ważnych meczach to Neymar dawał więcej drużynie (jeszcze zobaczymy co zrobi CR w rewanżu z Juve), a nie trzeba mówić, że w tej chwili to Brazylijczyk jest bardziej spektakularny niż Portugalczyk i ma dużo więcej udanych dryblingów. Jedyne co przemawia za CR7 to to, że w 2015 roku ma więcej asyst - jeżeli Barsie uda się wygrać potrójną koronę, to nie widzę powody by Cristiano stawiać wyżej od Neymara. Zobaczymy zresztą co z tą potrójną koroną, bo to jest kluczowe w tym kontekście ;)

5

Neymar strzelił więcej goli, Ney strzelił więcej goli w decydujących spotkaniach (liga mistrzów, mecze z Sevillą, Atleti itd), Neymar gra w drużynie, która najprawdopodobniej sięgnie (oby!) po potrójną koronę, Neymar ma dużo więcej udanych dryblingów od Ronaldo, Neymar gra bardziej widowiskowo od Ronaldo.
Powoli kończy się era porównywania Ronaldo do Messiego, a zaczyna się walka Ronaldo vs Neymar o 2 najlepszego gracza świata (+ Suarez, za którym przemawiają najlepsze statystyki i gole w praktycznie wszystkich najważniejszych meczach). Na razie Neymar wyraźnie prowadzi, ale zobaczymy jak zakończy się sezon i jak zostaną rozdane trofea :)

1

Gdzie niby możesz kupić bilet na finał za 70 euro?

3

Ilość pieniędzy na transfery nie zawsze idzie z ich jakością. Totki rok temu wydali 120 mln euro i co? I nic, Liverpool też wydał coś koło 90-100 mln a nakupował takiego szrotu, że głowa mała. Real wyłożył 100 mln na Bale'a, MU 80 mln na Di Marię, wcześniej Real 70 mln na Kakę. Transfer transferowi nie równy, a Barca 90+80 mln i ma najlepszy atak na świecie, którego najsłabszy element jest na poziomie Ronaldo (w 2015 roku, Ronaldo 22 gole, Ney 23, Luis 21) a najlepszy jest z innej galaktyki.

1

Coś tu nie gra, bo Neymar ma w całym sezonie 6 asyst, więc 9 do Messiego nie zaliczył - ogólnie Neymar w tym sezonie jest od strzelania nie od asystowania i wychodzi mu to bardzo dobrze ;) Za to Suarez z Leo potrafią dograć ostatnie podanie (Messi 27, Suarez 20, Neymar 6 - tu widać wszystko).

7

PS. Neymar jest o gola od wyniku strzeleckiego Leo z sezonu 08/09 ;)

26

Gole w 2015 roku :
Messi 30, Neymar 23, Ronaldo 22, Suarez 21
Nie żeby coś, ale gdyby Barca wygrała potrójną koronę, a Neymar z Suarezem utrzymali formę strzelecką to CR w trójce do złotej piłki być nie powinien.

1

Raczej pomiędzy Neymarem a Ronaldo (Ney 23 gole w 2015, Ronaldo 22) ;)

1

Na razie Neymar ładnie w fazie pucharowej ciśnie - w dwumeczy z Bayernem i PSG strzelał po 3 gole ;)
W tym sezonie LM Messi ma 10 goli, Neymar 9, Suarez 6 ;) Kapitalnie ^^

2

Gdyby ten mecz miał o czymś przesądzić, to przy wyniku 2-1 by nie odpuścili ;) Za wysoko wygraliśmy na Camp Nou, żeby piłkarze na AA zagrali na 110% - w pierwszej połowie owszem, ale potem w dodatku bez Suareza i z wynikiem 2-1... No mieli w głowach że Bayern musi strzelić 5 goli w 45 min - nierealne ;)

1

Jednak Suareza dużo daje - każda piłka w której napastnik ma na plecach obrońce kończy się stratą - Suarez się nigdy nie dał w takiej sytuacji przepchnąć - dzięki temu działały kontry i długie podania - bardzo ważny piłkarz ;)

1

To rozróżnij trolla od normalnego kibica - pomyśl - czy ktoś normalny mógłby krytykować transfer młodego bramkarza, z czołowego niemieckiego klubu, uważanego za jednego z 2 najlepszych młodych bramkarzy świata, w dodatku za 12 mln euro (śmieszna cena w obecnych czasach i 40 mln które MU chce za DDG)?

0

Hahha, jeżeli jakikolwiek kibic (a nie troll) napisał że MaTS to nietrafiony transfer, to ja jestem Lionel Messi...

5

Nie sądzilem, że kiedykolwiek docenię piekno szybkich kontr i długich piłek z pominięciem pomocy, ale to co gra Barca w tej kwestii to jakaś poezja :D
#Luchocudotwórca :)

1

Nie gramy porywająco, ale skutecznie - w obronie nerwowo, ale ja nie mam do nich żalu - przy takim wyniku w dwumeczu nie dziwota, że grają jak grają. Poza tym jak Real wygrywal 4-0, to Bayern grał wolniej (nie kontratakował) bardziej statycznie a i tak tworzył zagrożenie (mimo że skończyło się klęską) - taka specyfika AA - na największych stadionach gra się ciężko - na Camp Nou, Santiago, Alianz Arena - a i tak prowadzimy! :)

Jednak stawiam że skończy się 2-2, ewentualnie 3-2 dla nas ;)

0

Suarez wyciagnal wnioski po meczu na Camp Nou :D
Ney 8 gol w LM!

2

Po to, żeby wszyscy którzy zagrali choć 1 min w LM świętowali awans do finału, jako wspólny wysiłek wszystkich? (chociaż w takim wypadku nie wiem po co pojechał tam Douglas xD)

6

Dlaczego ludzie się wypowiadają jak nie mają o danej rzeczy pojęcia...

Sezon 08/09 - Barca wygrywa tryplet, a w finale SPH gra z Athletikiem Bilbao - ówczesnym finalistą CdR, a nie Realem - wicemistrzem...

1

Taka jest liga mistrzów - nawet jakbyśmy wygrali 5-0 to byłyby pewne wątpliwości.
Pamiętam 2-0 z Realem w 10/11 - też przed meczem na Camp Nou byłem mega nerwowy, mimo że Mourinho siedział w domu, nie było Pepe (a to była ich największa broń w rozbijaniu Barcy), Mou powiedział, że Barca już awansowała, byliśmy w mega formie, a pierwszy mecz na wyjeździe skończył się 2-0.
Mimo tylu okoliczności nie byłem spokojny o dwumecz i dzisiaj też nie jestem - ale to chyba normalne ;)

5

Oby, oby! :D

2

A Sergio bez Guardioli, a Pep bez Messiego!
Circle of life!

2

No Argentyna pakę ma na prawdę niezłą : w ataku Messi, Aguero i do tego Tevez/Higuain, w pomocy Mascherano, Enzo, Pastore, Banega czy Di Maria, w obronie Zabaleta, Garay, Otamendi(! geniusz !)Orban, i Rojo.
Szkoda że mundial nie jest w te wakacje, bo z Tatą (a nie pożal się boże Sabellą...) i z dużo mocniejszym składem (galaktyczny Messi, jeszcze lepszy Aguero, Tevez, Pastore w dużo wyższej formie, Enzo - może jeszcze nie gra tego co w Benfice (btw. błąd - to piłkarz Valencii już) ale jest na prawdę niezły -do tego w obronie wg mnie jeden z kilku najlepszych na świecie Otamendi, świetny Zabaleta i Garay... No no no ;)

1

Bullshit. Real z Barceloną to dwa najlepsze obecnie kluby w Europie - gdzie niby (poza Man Utd ze względu na sentyment) miałby odejść Ronaldo? Na powrót do MU na razie zdecydowanie za wcześnie (chyba że CR ma ochotę pograć w Anglii jeszcze na światowym poziomie) - trochę bez sensu odchodzić teraz, skoro ma szanse na zostanie najlepszym piłkarzem w historii Realu - już mu na prawdę niewiele brakuje, by poprawić statystyki we wszystkich możliwych dziedzinach największych legend Realu, więc CR na pewno zostanie na rok czy dwa. Według mnie właśnie w 2016/2017 roku odejdzie do MU, żeby nie iść tam jako łamaga, ale piłkarz ze światowego top i tam zakończy karierę. Chyba, że zdecyduje się zakończyć ją w Realu, żeby zapewnić sobie wielką chwałę :)

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?