1

A ja pisząc to miałem na myśli że nie radzi sobie w meczach z dobrymi drużynami, ale za to ma niemal 100% skuteczność (nie licząc RSSS i Schalke) z ogórkami.

1

RSSS x2, Sevilla i UE Cornella x2. Rzeczywiście potęgi + można wyciągać wnioski na podstawie tych spotkań - w końcu RSSS to poziom finału LM.

2

Ja wiem... Carlo to niezły trener ale mnie kompletnie nie przekonuje. Co prawda to prawda - tą Ligę Mistrzów wygrał, ale jednak w meczach z najlepszymi najczęsciej notuje wtopy. Notorycznie traci punkty z czołówką i przegrywa ważne mecze.
Popatrzmy na spotkania z trudnymi rywalami Realu pod wodzą Ancelottiego
13/14 : Barcelona, Atletico, Bayern (?)
14/15 : Barcelona, Atletico, Valencia, Juventus
Suma sumarum : 8 zwycięstw, 6 remisów, 10 porażek.
I mam wątpliwości, czy Bayern po wygraniu mistrzostwa (zarówno w tym jak i zeszłym sezonie) można zaliczyć do silnych drużyn, bo jak tylko zdobędą puchar to dostają lanie od każdego jak leci. Ale dajmy na to, że zaliczymy (jeżeli nie to wygląda to na prawdę słabo 6W 6R 10P).
Czy to są dobre statystyki w klubie pokroju Realu? Dla mnie zdecydowanie nie. Carlo nie radzi sobie z czołówką i to ewidentnie, a Real z czołówką wygrywać musi.

1

Taaa pomogłaby bardzo. Grzmot ładuje 60 goli i 20 asyst na sezon, a takie Bejle albo Benzemy po 15-20 goli i 10 asyst. Przepaść - gdyby nie było Ronaldo może by strzelili te 5 goli więcej, ale to nie ten poziom. Ja tam bym się bardzo cieszył z odejscia CR bo to straszliwe osłabienie Realu.

4

Uffff, tak się bałem tej konferencji, ale nadal jest spora nadzieja, że Alves zostanie :)
Oby tak się stało, bez niego Barca straci straszliwie dużo!

0

Komentarz usunięty

1

Nie mogę na to patrzeć...
Pewnie jeszcze w styczniu '16 będę się zastanawiać, czy to w tych koszulkach to gra Barca czy inny klub... W ogóle nie pasują do tego klubu, nawet mi się nie kojarzą z Barceloną...
Kupowałem co roku koszulki nieprzerwanie od 4 lat, ale tej nawet za darmo nie wezmę...

1

Jak ktoś wystawi Adriano ocenę wyższą niż 2 to ja nie wiem.
Nigdy, powtarzam nigdy w życiu, nie widziałem u piłkarza takiego olewactwa, zagrał jak ostatni burak, nie chciało mu się biegać, olewał wszystko, nigdy nie widziałem takiego braku zaangażowania. Ja mu tego meczu nie jestem w stanie wybaczyć, mimo że go bardzo ceniłem. Rozumiem grę na luzie, ale nie odpuszczanie w każdej akcji i zmuszanie kolegów do biegania, kiedy on tylko spacerował i rozglądał się, czy przypadkiem ktoś zaasekurował odpuszczonego przez niego gracza. Gdybym mógł to bym wystawił mu za ten mecz 0, -1 sam nie wiem żadna ocena nie może oddać takiego nastawienia do gry.

1

Kurde, ale popatrz na tą akcje - nawet Neymar więcej dał z siebie, by odebrać piłkę rywalowi niż ADriano... Który się przyglądał...

1

Popatrzcie co odwala Adriano - on CHODZI. Nigdy nie widziałem takiego zaangażowania w mecz piłkarza Barcelony... To jest żałosne - nawet Messi w zeszłym sezonie był nieraz bardziej zaangażowany w defensywę niż Adriano - kolejna akcja, w której sobie chodzi spacerkiem, gdy akcja jest pod bramką Barcy... Nie wierzę w to co widzę, bo w Barcy zawsze widziałem piłkarzy grających na maxa niezależnie od wszystkiego. A on ? Co on wyprawia?

4

Wiedziałem że Ney poda :D

7

Ja myślałem, że Rosell osiągnął mistrzostwo w sztuce kamuflarzu :D

4

Chyba nikt nie ma wątpliwości, że odejdzie... Jestem załamany, nawet nie wiem czy nie jest mi żal bardziej niż po odejściu Xaviego - owszem Generał to legenda, ale Alves też (może nie aż taka), ale Xavi to w tej chwili nie jest ten sam zawodnik co kilka lat temu (wiadomo - wiek robi swoje), a Alves jest najlepszy na świecie na swojej pozycji...
Niestety, ale nikt nie ogłaszał konferencji prasowych po to, żeby ogłosić że się zostaje w klubie - czasami po podpisaniu kontraktu, była zwoływana konferencja, ale wtedy było wszystko jasne - konferencje zwołuje się by ogłosić swoje odejście z klubu (inaczej by to nie miało sensu). Szkoda, ale cóż...
Powodzenia Dani!

1

Bramka nr 3 (Superpuchar Hiszpanii 2009) coś mi przypomina, ale nie wiem co.... :D

0

Komentarz usunięty

2

A w 2015 nie było nurów Neymara ;)

1

To byłby dopiero hit... wszyscy kibice Realu by kupili koszulkę z nazwiskiem Messiego... :P
Lepiej nie podopowiadaj Bartomeu :)

5

Chyba przegapiłeś cały rok występów Neymara - hej! Mamy 2015, a nie 2013 ;)

1

Tylko mam nadzieje, że chociaż w tym sezonie nie będziemy w nich przypadkiem grać, tak w odniesieniu do ostatniego zdania...

1

W 2012 roku stwierdzilem, że jak tak dalej pójdzie to Barca wygra La Decimę szybciej niż Real :) Szkoda, że się nie sprawdziło, no ale mamy szansę na 5tkę ;)

1

Nie przypominam sobie, by fani Realu opluwali Alonso rok temu, a sytuacja była podobna - w ostatniej chwili okienka transferowego, podobny status piłkarza (ważne ogniwo Realu, grał tam przez 5 sezonów - Alves 7) i też odchodził do mocnego klubu europejskiego (Bayern, PSG) "na starość".

2

Dlatego ja bym wystawił skład : TerStegen/Masip - Montoya, Mathieu, Vermaelen, Adriano - Sergi Roberto, Xavi, Rakitić/Rafinha - Pedro, Munir, Sandro/Rafinha.
Eibar gra w ostatniej kolejce z Cordobą - zdecydowanie najsłabszą drużyną ligi, w dodatku grającą o pietruszkę. Eibar musi wygrać to spotkanie, żeby mieć szanse na utrzymanie - mimo, że w ostatnich 17 meczach chyba tylko raz wygrali, to grając z najsłabszym rywalem, na własnym stadionie i walcząc o utrzymanie,myślę że dadzą z siebie 110% i wygrają - co to oznacza dla Deportivo? A no to, że jak chcą się utrzymać w lidze, to muszą zremisować (porażka oznacza spadek). Wygrana na Camp Nou to rzecz nierealna niemal (aczkolwiek cuda się zdarzają) ale zdeterminowane Deportivo na pewno będzie wierzyć w remis (autobusik i może się uda) dający utrzymanie w lidze - a na pewno nie będą przebierać w środkach. Jak w pierwszym składzie wybiegnie ktokolwiek z tridente, to będę cały mecz obgryzać paznokcie, żeby nie złapali urazu - tryplet jest ważniejszy niż utrzymanie Barcy B (co może być utrudnione, jak im zabierzemy Sandro i Munira na przykład), a bez kogoś z MSN będzie na pewno dużo ciężej wygrać potrójną koronę - lepiej nie ryzykować i postawić na kompletne rezerwy.
Wręcz odważyłbym się postawić na Adriano na skrzydle, a za niego Douglasa - wtedy wystarczyłoby postawić Pedro w ataku i Munira na '9' + Rafinha w pomocy - i zero strachu o zdrowie naszych graczy

5

Patrząc z perspektywy jaki wkład w tytuły i grę zespołu mieli dani zawodnicy, to chyba najlepszy transfer po Ronaldinho w XXI wieku (wg mnie Dani zrobił więcej niż nawet Eto'o). Nie mogę uwierzyć, że rozstanie się z Barcą w takim momencie... po zeszłym sezonie jeszcze bym to przebolał, bo z roku na rok grał coraz słabiej i wydawało się, że powoli gaśnie, ale to co wyprawia w tym sezonie... Widać jak pomógł mu powrót Leo na prawe skrzydło - tylko ma z kim pograć i gra genialnie, nawet te nieszczęsne wrzutki poprawił - wrzuca rzadko, a praktycznie po każdej jest strzał, albo zagrożenie pod bramką - oprócz tego super długie podania, gra wzajemna, wyjście na pozycje, pressing pod bramką rywala a w defensywie również gra niesamowicie. Messi, Xavi, Iniesta, Alves - główni architekci Pepteamu, w nieprzypadkowej kolejności - dwóch z czterech odchodzi po sezonie, a trzeci jest kompletnie bez formy...
PS. Jakbym miał wskazać najważniejszych piłkarzy Barcy w tym sezonie (też ocenić ich pod względem formy niejako) to bym powiedział tak:
Messi - Suarez i Neymar - Alves - Pique, bramkarze - Alba, Busquets - Rakitić, Xavi, Mascherano, - Mathieu, Iniesta - Bartra, Pedro.
Reszty nie wliczam, bo prawie nic nie grali.

1

W porownaniu do 60 mln netto Messiego( liczac z bonusami) ktore bedzie zarabiac za rok, to 5 czy 8 dla Alvesa nie robi roznicy. A wskaz mi lepszego PO w tej chwili-za zaslugi to bysmy przedluzali umowe z Iniesta a nie najlepszym PO swiata - oddajemy za darmo faceta z absolutnego swiatowego topu.

2

Swietnie, pozbywamy sie najlepszego obecnie PO swiata, najlepszego pilkarza tego sezonu po MSN, bo zarzad zalowal kilku milionow... Akurat Alves mial prawo zarzadac super kontraktu - jest najlepszy i w dodatku jest legenda klubu juz...

1

Torres, Pedro, Falcao...
Czasem znikają - zgadzam się, że to był wspaniały zawodnik - w 2013 roku to było moje marzenie, żeby trafił do Barcelony, właśnie jako następca Xaviego i mając na względzie odejście Thiago.
Tak samo, jak ty nie oglądam już BVB, słyszałem, że nie gra fatalnie, ale nie gra na wybitnym poziomie... Szkoda, bo talent miał niesamowity, ale ta kontuzja go zniszczyła - było nawet zagrożenie, że skończy jako inwalida, ale na szczęscie wyleczył się i wrócił do futbolu - zobaczymy co przyniesie czas.

1

To nie żarcik - rewanż z Realem był już chyba 20stym spotkaniem który widziałem w wykonaniu Pogby (bo stwierdziłem że warto się przyjrzećicelowi transferowemu nr 1 wielu tutaj) i w ani jednym nie znalazłem argumentów, żeby stawiać go wyżej od takiego Rakiticia (a Ivana nie uważam wcale za jednego z najlepszych pomocników świata). Ponadto Pogba jest niesamowitym, wręcz nieprawdopodobnym egoistą jak na pomocnika (który powinien się właśnie odznaczać altruizmem) - kiwa się, leci sam na 4 graczy mając lepiej ustawionego koledze, strzela z nieprzygotowanych pozycji, wozi się z piłką i pozwala przeciwnikom się wrócić, zamiast przyspieszyć akcje, by móc "znowu się pokiwać" i stracić piłkę. To nie jest zawodnik na Barcelonę - to nie jest zawodnik, który może grać z piłkarzami lepszymi od niego - on zabije nasz atak a nie pomoże mu rozkwitnąć jeszcze bardziej - Iniesta czy Rakitić przynajmniej się nie bawią w głupie dryblingi tylko zostawiają tę sprawę Leo i Neymarowi, a Pogba by notował stratę za stratą.
Jedyna nadzieja w tym, że jest młody i może się ogarnie, ale naprawdę, dla mnie nie jest nawet w top15 najlepszych pomocników ...

1

Ja uważam, że najlepszy piłkarz w historii będzie wymiatać jeszcze w takim wieku ;) Ale zobaczymy - na razie możemy się tylko cieszyć jego grą :)

2

A jak zagra beznadziejnie, to jakie to będzie pożegnanie?
Niech gra jako pomocnik, tak jak całą karierę i niech nas uraczy jeszcze z 2-3 asystami jak za dawnych lat :D

1

Przed nami jeszcze co najmniej 5-6 do tej chwili.
Aczkolwiek trochę się boje tego co będzie po wyborach.
Dajmy na to wygrywa Laporta i widzi podpisany przez Bartomeu kontrakt, na mocy którego Messi za rok będzie zarabiać 40 mln netto + z bonusami nawet do 60 mln (dla porównania drugi wynik na świecie ma Ronaldo z ok. 18 mln netto). Czy nie zaczną się znowu procesy (tak jak Rosell wytaczał je Laporcie) o sprzeniewierzenia i oskarżanie o podpisywanie "absurdalnych kontraktów". I czy w efekcie Leo nie zostanie wypchnięty z klubu?
Trochę się boję tych wyborów i tego co będzie później, ale w tej chwili ważne jest by wygrać potrójną koronę - to osłodzi ewentualne chudsze lata i przyszłe problemy :)

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?