2

Mówicie, że Higuain zawalił Messiemu finał. Hmmm, ja za to mam wrażenie, że Leo nie zrobił nic, żeby było inaczej. To nie był Leo z Barcelony - wiadomo słabszy mecz może się przydarzyć, ale to drugi raz gdy na finale turnieju dla reprezentacji gra na stojąco. Nawet gdy szła kontra to Messi nie zrywał się do biegu jak to miał w zwyczaju, zwyczajnie przeszedł obok meczu - gdyby grał na swoim optymalnym poziomie i zaangażowaniu, to wg mnie błysnąłby 3-4 razy w ciągu meczu i to by wystarczyło na Chile (a tak błysnął raz w 90 minucie). Higuain swoje zawalił, ale ta piłka od Lavezziego była bardzo trudna i tu bym raczej Gonzalo nie winił - ta akcja z finału Mundialu - owszem, ale tutaj? Gdyby Lavezzi zagrał trochę lepiej, myślę, że Gonzalo by wpakował piłkę do siatki. Zaś karne to karne - Leo swojego wykonał bardzo pewnie, ale nie jedną ważną '11' zepsuł (Chelsea, Sevilla w 11/12) - karne to trochę loteria - Gonzalo źle przymierzył, ale zadecydowały detale.

1

Tuz przed strzalem Higuaina powiedzialem "O Higuain - szukajcie pilki na trybunach" :D

1

Ale Di Maria to idealny skrzydłowy - teraz gdy Messi również gra na skrzydle, wreszcie mogą stworzyć zbilansowany atak - bo na MŚ wyglądało to tak, że grało 3 środkowych napastników i żaden skrzydłowy. Di Maria jest dobrym uzupełnieniem ataku, a Biglia to taki Keita - niby nic, ale solidny zawodnik, który robi swoje.

1

Dziwne bo wg messivsronaldo.net (jedna z bardziej rzetelnych stron) Ronaldo tych asyst uzbierał 64, a Messi 84 czyli z grubsza się zgadza.

Edit : Fuck, załatwiłeś mnie Aquamanem xD
Trzeba było pisać Kapitan Grzmot :P

2

Tu jest pewnie kwestia tego, że piłkarze pokroju Douglasa, Vermaelena, Sampera, Roberto, Munira, czy Adriano dostali bardzo niskie noty - gdyby nie liczyć tych zawodników zapewne średnia by poszla w górę właśnie do ok. 8- 8.5

0

Alba.

1

No zasadniczo MSN jest nie do ruszenia, więc jedynie co to może szukać miejsca w pomocy - tam mamy wakat a nawet w przypadku przyjścia Pogby wcale nie jest powiedziane że musimy grać koniecznie trójką Busquets-Rakitić-Pogba : wystarczy sobie przypomnieć sezon 11/12 kiedy mieliśmy genialnych Xaviego i Iniestę, świetnego Fabsa i utalentowanego Thiago (i dodatkowo Keite w zanadrzu) - Pep dawał rade rozdzielać minuty więc i tutaj myślę że Enrique nie będzie miał kłopotów - Iniesta za rok pewnie będzie grał już coraz mniej : zobaczymy co z tego wyjdzie : w każdym razie dodatkowa rywalizacja w pomocy (i poniekąd w ataku też) na pewno wyjdzie na dobre drużynie :)

1

Arda może też grać na każdej pozycji w ataku, bardzo uniwersalny piłkarz i powiem że wobec tych plotek o Gundoganie jestem bardzo zadowolony z tego transferu, bo w tej chwili Turek to co najmniej półka wyżej niż Niemiec.

1

Nie wiem, ja zawsze odnosiłem takie wrażenie :P Może za bardzo się podjarałem w swoim czasie tym piłkarzem bo to mój ulubiony piłkarz z Atleti, drużyny którą bardzo polubiłem w ostatnim czasie :P
W każdym razie ja uwielbiam jego styl - może wirtuozem nie jest, ale dla mnie jest świetnym graczem :)

1

Jeżeli przyjdzie do nas Turan to będę mega zadowolony z tego transferu :D
Od dawna byłem zwolennikiem jego talentu, jedynie co stanowi znaczną rysę na jego wizerunku to to że czasem traci nerwy (vide sytuacja z butem) ale w zasadzie taka charakterystyka drużyny Simeone - a i u nas taki Neymar czy Suarez (akurat w Barcelonie z rzadka) nie zawsze potrafili utrzymać nerwy na wodzy.
Turan to idealne uzupełnienie naszego środka pola - nie zbawca, ale uzupełnienie. Walczy, ma świetną technikę i doskonale gra na małej przestrzeni całkiem fajny drybling. Człowiek ma wszystkiego po trochu i bardzo ucieszyłbym się z jego przejścia do nas. W dodatku na pewno niebędzie drogi - super transfer :)

Aha nawet nie dodałem : doskonale wiem że to napastnik, ale wg mnie u nas idealnie by pasował jako ofensywny pomocnik - ktoś taki jak Iniesta ;)

2

Właśnie sobie oglądam filmiki na youtubie "Messi All La Liga Goals and Assists 14/15", "Suarez...", "Neymar...". I teraz nasuwa się pytanie : kiedy powstanie taki filmik z Iniestą? Szukam szukam i nie mogę znaleźć...
"Iniesta All 0 Goals And 1 Assist in La Liga" :D

PS. Bez spiny - Andres to jeden z moich ulubionych piłkarzy i nawet przy słabszym sezonie nie można nie doceniać jego wpływu w np. zdobycia LM, które jest zdecydowanie najcenniejszym trofeum - jednak w La Liga grał bardzo mało efektywnie ;)

6

Thiago Silva chyba nigdy sie nie nauczy... Drugi raz identycznie sprokurował karnego - ostatnio z Chelsea w LM teraz w Copa America xD Dokładnie ten sam fail :P

5

Braida odwala kawał dobrej roboty? Kurde, a co on takiego wspaniałego zrobił?
Kupił Vidala - Aleix zagrał chociaż jeden mecz u nas, żeby stwierdzić, że jest świetnym transferem? Nie zagra do stycznia - pół roku bez gry to nie jest "nic" dla piłkarza. Ja bym poczekał do czerwca 2016 z oceną tego transferu, bo nawet abstrahując od tego, że przy Danim w formie z 14/15 Aleix pogra tyle co Montoya, to nawet gdyby Alves zaczął grać słabiej (odpukać) to po takiej przerwie i będąc nowym w klubie nie mamy ŻADNEJ gwarancji, że będzie grał dobrze.
Pogba? Nie ma to jak dawać plusa Braidzie, za "możliwe zamknęcie sprawy kupna Pogby"... Nie ma w tej chwli żadnych pewnych informacji, równie dobrze Paul może za miesiąc zostać zaprezentowany z '6' na loży honorowej Santiago Bernabeu - w tej chwili nie ma żadnej pewności do tego co się stanie. A nawet jak do nas przejdzie, to skąd wiemy, że to będzie cudowny transfer? Mało to było niewypałów transferowych za ogromne pieniądze (Kaka, Torres) ?
Nie wiem dlaczego wszyscy się tak jarają Braidą - jak rzeczywiście zrobi coś za co będzie można go pochwalić to będę go chwalić, ale na razie załatwił nam Vidala, który nie może grać do stycznia - nie powiem, ciekawy transfer - ale na razie nie rozegrał u nas ani minuty i do 1 stycznie jej nie rozegra (nie licząc spotkań towarzyskich)

8

Jeszcze 45 godzin i koniec sesji... xD

0

Tylko tak jakby Ronaldo miał trochę większy talent od Gerarda xD

3

Na pierwszym zdjęciu wyglądają jak wyjazdówki Arsenalu bodajże sprzed 2 lat :P

4

Ten sam, który strzelił najwięcej goli w sezonie, zaliczyl kilka asyst mniej od Leo, a w Realu będzie najlepszym strzelcem w historii najpóźniej w grudniu?

2

Chyba 3 ZP.

35

Obejrzałem sytuację z Cavanim... Sorry ale właśnie za coś takiego powinni karać 5 meczami zawieszenia - i nie ważne czy to jakiś Jara, Ronaldo, Neymar czy ktokolwiek inny - za tak żałosne symulki powinien być ban, aż się dana osoba nauczy - bo ja na miejscu Cavaniego to bym stwierdzil, że jak mam i tak czerwo, to że powinienem sobie na nie zasłużyć i podbiegł do Jary i go trzasnął w pysk zwyczajnie. Szacun, że gość zachował i tak zimną krew, mimo że widać było jak nim targają emocje, po tym co zrobił ten zawodnik...

0

Chyba ci chodzi o ZP ZA rok 2014 i 2013. W 2013 roku nie wygrał zasłużenie? ;) A kto miał wygrać? Messi? Czy Frąk "kominek" Ribery?
Messi : 45 goli w 46 spotkaniach - Ronaldo 69 w 60. Dla mnie przepaść. Za ligę hiszpańską nie wygrywa się ZP - rozumiem, że gdyby Leo poprowadził Barcę do zwycięstwa w LM - to już jest ogromny argument, ale liga? Proszę cię - to że Ronaldo nic nie wygrał to nie znaczy, że nie zasługiwał na ZP - był indywidualnie najlepszy i ciężko z tym polemizował - Leo przez cały 2013 i większą część 2014 nie grał na miarę swoich możliwości - dopiero w 2015 powrócił w królewskim stylu i zdystansował rywali jak to miał w zwyczaju robić ;)

1

Wypromowany na rywala Leo piłkarz strzela więcej goli od niego i prawie 2x więcej niż jakikolwiek inny zawodnik w Europie? ;)
OK przyznam, że Messi to ktoś wiecej, facet jest magikiem, jest lepszy od CR, ale dla mnie Ronaldo to też geniusz, może nie taki jak Leo, ale gość ostatnie dwie złote piłki wygrał w 100% zasłużenie - w erze Messiego to nie lada wyczyn, bo gdyby CR7 się nie urodził, to Messi czekałby na 8 z rzędu złotą piłkę w styczniu ;) A tak jest 4-3 (praktycznie 5-3, bo o ile Leo nikogo nie pogryzie to ma ZP w kieszeni :D)

2

Szkoda, że przy każdym "100 lat" w komentarzu na tej stronie nikt nie pisał "Szacunek", "Jesteś wielki", "Masz klasę" itd :D

1

Poczekaj na głosy Kapitana Grzmota czy Casillasa ;)
Aczkolwiek to jest bardzo łatwe do zgadnięcia. Iker standardowo : Grzmot, Xavi/Iniesta, Ramos, A Grzmot pewnie zachowa resztki honoru i wrzuci Ramosa, Messiego na 2 i pewnie jakiegoś Hazarda albo innego randoma.

1

Skasowało mi sporą częśc komentarza na temat tego że trener Barcelony ma łatwiej, ale nie chce mi się już tego pisać od nowa, więc może jak mi się później zachce to napisze - a tutaj końcówka wypowiedzi:


Poza tym te twoje argumenty z trenerami, których wymieniłem są dosyć słabe - Klopp dopiero ten sezon miał tragiczny, a przez wiele lat budował od zera wielką ekipę i nawet 2 lata temu zagrał fajny sezon, mimo że bez wielkich sukcesów - Simeone? Popatrz gdzie było Atletico gdy ich przejmował : na 9 miejscu w lidze, a rok wcześniej skońcyzli na 7. Sukcesywnie dokonywał się progres : wygrał Puchar Króla, przełamał klątwę Realu, wygrał mistrzostwo, wygrał LE, dotarł do finału LM : w tym sezonie 3 miejsce w lidze (to jakaś tragedia? to byłoby nienormalne, żeby z takim potencjałem sportowym Atleti cisnęło co rok Real i Barcę) . Ja tego sezonu bym nie nazwał przeciętnym zwłaszcza patrząc na liczbę punktów, które zdobyli : 78 punktów, a jeszcze nie tak dawno drużyny na 3 miejscu miały po 60-65.
Nie chce mi się argumentować przypadków SAFa i Mou, bo dla mnie sprawa jest jasna : JM wygrał dwa razy LM z dwoma przeciętnymi zespołami, w Realu przerwał dominację Barcelony, co wydawało się nie możliwe, otarł się o finał LM z 11/12, to że wygrał 3 puchary przez 3 lata nie znaczy, że był jakimś słabym trenerem. Wszędzie gdzie przychodził zdobywał tytuły i mówisz, że SAFa cenisz bo tyle lat utrzymywał się na szczycie - a Mourinho to co? Fakt, że co rok nie wygrywał LM nie znaczy, że nie był w czubie Europejskiej piłki - tak na prawdę dopiero w tym sezonie nie dotarł do 1/2 LM - tak był w niej 5 razy z rzędu - z 3 różnymi zespołami, a że wpadki się zdarzają (tak jak ta z PSG) to część futbolu. Ja stawiam Mourinho wyżej niż SAFa.

1

Wkładasz w moje usta słowa, które nie padły - powtarzasz jak mantrę stwierdzenie, które miało rzekomo paść, że Lucho jest "przeciętnym szkoleniowcem". Nic takiego nie pisałem i uważam Lucho za NIEZŁEGO szkoleniowca - a to chyba jest różnica - słowo przeciętny ma raczej negatywny wydźwięk - niezły : pozytywny - to różnica.
Kolejna sprawa - chłopie, ty chyba sobie nie zdajesz sprawy z potęgi jaką mamy w drużynie, z siły kadry, którą posiadamy - porównujesz nas do Chelsea, PSG czy MC (jeszcze Real rozumiem)?
Chłopie z czym do ludzi, Messi to jeden z kilku najlepszych piłkarzy w historii, Neymar to gość który naznaczy kolejną erę w futbolu (tak jak robili to piłkarze pokroju Ronaldo czy Ronaldinho), a Suarez to najlepsza '9' od czasów Eto'o i van Nistelrooya- jeszcze kilka lat wcześniej brylował Xavi, którego można stawiać wśród najlepszych rozgrywających w historii, czy Iniesta, który odcisnął na tej pozycji stempel taki jak np. Zidane. Już nie chcę wspominać o piłkarzach typu Alves, który jest najlepszym bocznym obrońcą w La Liga obok R.Carlosa w ostatnich 2 dekadach. Popatrz najpierw na piłkarzy jakich mamy a dopiero porównuj z innymi klubami. Gdzie takie Chelsea może się równać, jak ich 11 piłkarzy ma mniej talentu niż sam Messi?

1

Z tym, że tak jak z czasem rywale rozmontowali tiki-takę (nie do końca to prawda, bo sami się rozmontowaliśmy - Xavi & Iniesta stracili forme itd, ale częsciowo nas rozpracowano - zwłaszcza Mourinho) tak i pewnie znajdą sposób na Enrique - w przyszlym sezonie wszyscy będą wiedzieć że trzeba uważać na kontrataki z naszej strony, będą wiedzieć że trzeba uważać na SFG. Real, Bayern czy Chelsea nie śpią - w wakacje jest dużo czasu, na pewno pracują nad rozpracowaniem najgroźniejszych rywali ;)

1

Jestem ciekawy co Enrique zaserwuje w nadchodzącym sezonie, bo powiadają że wejść na szczyt to jedno, ale utrzymać się na nim jest dużo ciężej. Ciekawe jak to rozwiąże Luis zwłaszcza, że rzeczy w futbolu są zmienne - w tym sezonie mieliśmy wszystko : bramkarze : w formie, Alves, Pique, Alba : w formie, Busquets, Xavi, Rakitić : w formie, Messi, Suarez, Neymar : w formie. Jedynie czego do perfekcji zabrakło to trochę lepsza gra Rakiticia (aczkolwiek nie narzekam) i Iniesta, który dobrze grał tylko w LM i w najważniejszych meczach (wiec z grubsza też nie ma tragedii) - praktycznie wszyscy zawodnicy byli w życiowej/ wielkiej formie - dlatego tak zdominowaliśmy ten sezon, bo ta forma trwała pół roku. Wyobraźmy sobie, że formę traci Alves, Pique, Busquets i Suarez - nasza ekipa już nie wygląda tak porażąjąco - dlatego trzeba szukać nowych rozwiązań, alternatyw - Enrique musi być na to przygotowanym - w tym sezonie wszystko się zgrało i było pięknie. Zobaczymy - czas pokaże :D

1

W ogóle to pokazuje jak wiele w futbolu znaczą szczegóły - wyobraźmy sobie, że Messi strzeliłby 10 cm niżej tego karnego z Cechem - śmiem twierdzić, że Chelsea by się już nie podniosła - wygrana w finale LM z Bayernem? Bardzo możliwa, a przynajmniej z dużymi szansami, bo tamta Barcelona była bardzo mocna - miala najlepszego Messiego w karierze, może nie miał takich partnerów jak teraz, ale za to Xavi z Iniestą jeszcze błyszczeli - jakby Pep obronił LM to wieluby mówiło że osiągnął doskonałość właśnie w ostatnim sezonie - a brakowało na prawdę niewiele ;)
Gdyby nie to co robi Pep w Bayernie to bym uwazał Enrique za geniusza, cudotwórcę i najlepszego trenera na świecie - jednak czar Pepa prysł i kibice Realu powtarzający to, że "nawet ich babcia wygrałaby z taką Barceloną tyle tytułów" poniekąd była prawdziwa - może bez przesady, ale dla mnie ani Pep ani Luis nie są genialnymi trenerami (a za takiego uważałem Guardiole jeszcze do zeszłego sezonu) - są niezłymi szkoleniowcami, ale dostali genialną ekipę - chwała im za to że odpowiednio poukładali klocki, ale geniuszem to może być Klopp, Simeone czy ... Mourinho (tak tak... z Interem i Porto zrobil wielkie rzeczy - za to szacun).

4

W tej chwili nie, ale jestem ciekawy co będzie za rok, gdy czar Enrique najprawdopodobniej pryśnie (bo ciężko mi wierzyć że obroni tryplet - raczej to nie realne). Na razie LE ma ogromnego plusa za ten sezon i spory kredyt zaufania na kolejny - zobaczymy czy ma pomysły na przyszly sezon, czy będzie jechał odgrzewanym kotletem, który z czasem się wypali ;)

2

Tylko gdzie (pod wzgledem poziomu sportowego) jest Thiago, Fabregas, Isco czy Hazard, a gdzie Neymar bo ja widzę Messiego - przepaść - Ronaldo - Neymar - Suarez - przepaść -reszta

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?