4

Gest polega na uniesieniu w górę dwóch wyprostowanych palców, jest podobny do gestu wiktorii, jednak dłonią skierowaną do wewnątrz. Jego historia sięga aż średniowiecza. W czasie Wojny Stuletniej po stronie władców angielskich niebagatelne znaczenie miały jednostki wyposażone w długie angielskie łuki. Łucznik był osobą przez Francuzów z gruntu nienawidzoną. Gdy został pojmany, podstawową czynnością, do jakiej przystępowano było obcięcie palców służących do naciągu cięciwy (palca wskazującego i środkowego prawej ręki). Na polu bitwy - co było częstym zwyczajem przed walką - żołnierze obu stron obrzucali się wyzwiskami i prezentowali przeróżne obraźliwe gesty. Do historii przeszedł ten polegający na prezentacji dwóch palców przez łuczników angielskich - na znak, że wciąż je mają i zamierzają wyrządzić z ich pomocą duże szkody wojskom francuskim

0

Tak słyszałem tą wersję. Łucznikom ucinali paluchy bo dziesiątkowali szeregi franuskie. To było pod miejscowoscią Fucko... coś tam - stąd FUCK !!!

3

nie siej prawackiej propagandy i zmień ten avatar...

0

Sara spadła na dno... Zawzięta kiedyś była ekipa.

1

Brawo !!! Ten obrzydliwy typ z kompleksem Barcy tyle złego nam wyrządził !!! Tito nie zapomnimy !!!

0

polecam se strzelić baranka w ścianę sezonowcu...

0

Ta pokazały to że nie odróżniasz gry kadry od systemu Barcy. Brawo sezonowcu.

0

A od kiedy Ty ten sport oglądasz ?

0

Lansujesz pseudo patriotyczne logo bandy pseudo kibiców którzy najbliższego 11 listopada zrobią burdę w Warszawie. Orzeł stylizowany na faszystowski herb. Masz ochotę pogadać imbecylu ?

0

Propa - "szczepić" - "Gare" - latorośl. Określenie po raz pierwszy użyte przez papieża przeciwko protestantyzmowi. Wiesz co to propaganda ?

0

kuli się ? To nie imbecylska Anglia że kosa za kosę. Zbiera kopy za pozycje a sam nie musi grać w kości. Inteligencja w grze. Nie ma takiego drugiego DM na świecie. Gdyby Song więcej grał... Nie ośmieszaj się !!!

2

Ciebie moga zabrac !

0

Wiekszych glupot dawno nie czytalem.

1

"Nic nie pokazał". Dobrze ze nie widzieliscie co pokazywal Xavi i Iniesta na poczatku kariery bo byscie nigdy nie dali im zagrac. Sergio ma nieco mniej talentu od tej dwojki ale jest zawodnikiem "systemowym". A jaki to system to kazdy fan Barcy wie.

0

Celades byl defensywnym pomocnikiem. Gral w Barcelonie, Realu i w Celcie.

0

Sandro duża nadzieja na własną "9" !!!

0

Neymar w tym sezonie jak nie zagra nic z sensem to adios !!!

0

szału nima........

1

Szkoda. Nieszablonowy zawodnik.

0

Moja opinia wyzej !

0

Plastek pokaz mi drugiego DM ktory ma taka technike jak Busi. Bredzisz albo nie kumasz systemu Barcy. Jaki z niego pupil ? zawodnik pozbawiomy gwiazdorstwa a ty mu zarzuty jakies wystawiasz. Song niech spada, slaby ludek. Wtopa transferowa.

5

0

No wlasnie Montoya nie jest lepszy. Alves bez formy go zjada.

2

Cuadrado do cholery !!!!!!

1

Tibi co racja to racja. Masche jest u nas bo nikogo lepszego nie ma na rynku. On jako pomocnik do nas nie pasuje a jako obronca jest slaby.

0

Busi wypad ? ile ty masz lat zeby pisac takie glupoty !

0

Kumasz coś z piłki nożnej Barcy ? On zupełnie ignoruje NASZ system gry ! Nie pasuje tu. Brawo dla zarządu.

4

1

Zamilknij !

0

Twój avatar też głupotę pokazuje ! Nie siej propagandy.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?