0

No cóż nie byłbym sobą gdybym nie zagłosował na Alexisa. W skrócie Alexis vs Real Madryt :)

0

A czy ja tu coś pisałem o Guardioli?
Obejrzyj sobie kilka meczy z poprzedniego sezonu i sam wyciągnij wnioski.
Ja w wielu meczach, w których podwoili Messiego widziałem drużynę biegającą jak dzieci we mgle. Widziałem wolnego i bojaźliwego Xaviego grającego wszystko po obwodzie tak jakby statystki celnych podań były rzeczą najświętszą (inni też nie lepiej). Takie a nie inne czynniki potem prowadziły do tego, że z Bayernem nie mieliśmy żadnej akcji, która stwarzała zagrożenie Neuerowi. Nie licząc 2 strzałów z dystansu.
Za Martino już jest dużo lepiej niż było, ale z Guardiolą graliśmy drużynowo, szybko z pierwszej piłki i notorycznie stwarzaliśmy zagrożenie a autorów zwycięstw było więcej. Nie tylko Messi jak w zeszłym sezonie.

0

Problemem największym okazał się sposób w jaki grała Barca. Troszkę śmieszne jest, że kiedy wyłączą nam z gry Messiego, to drużyna nie potrafi grać, stąd później były takie a nie inne problemy w obliczu jego kontuzji.
Powiedzmy sobie szczerze. Drużyna taka jak Barca, z takim kolektywem oraz składem zgranym od lat, nie potrafi grać w piłkę bez jednego zawodnika. To tylko pokazuje ułomność naszej taktyki. Za Martino i tak nie wygląda to tak źle, jak wyglądało za Tito.

0

Zgolił wąsa :D

0

Nie ma się co unosić. NIestety tak grają boczni obrońcy ukierunkowali na grę ofensywną i tutaj nie ominie się przez to problemów w obronie.
Barcelona zresztą broni się atakując, dlatego czym większa przewaga w ataku tym mniejsza szansa, że rywal ukuje.
Musiałbyś tam postawić terminatora albo supermana, żeby dawał radę być zawsze w odpowiednim momencie na miejscu.
Taka sytuacja zdarza się u każdego ofensywnego bocznego obrońcy (przykład, Piszczkowi w szycie formy też zdarzało się nie zdążyć wrócić przez co drużyna traciła bramkę).
Nie oznacza to oczywiście, że Alves grał dobrze, wręcz przeciwnie.

0

Dziwi mnie ile nienawiści jest w stosunku do Thiago, chociaż zdecydowanie bardziej winny jest tutaj zarząd, który umoczył zada na każdym polu odnośnie tego transferu.
Oczywiście wynika to z faktu, ze łatwiej jest krytykować kogoś, kogo u nas już nie ma, niż tego, kto z nami jest i jeszcze będzie.
Nie wiem ilu kibiców tutaj kopało kiedykolwiek piłkę, ale chyba każdy powinien wiedzieć ile wysiłku wkładają piłkarze (zwłaszcza wschodzące gwiazdy) aby móc pokazać się na boisku i być docenionym.
Rozumiem, że dla części z was Thiago powinien w nagrodę całować po d**ie Rosella i dziękować, że może być częścią tej zacnej drużyny, nawet jeśli będzie siedział na ławie.
Niestety to tak nie działa .. Każdy piłkarz, a zwłaszcza o takim talencie i predyspozycjach jak Thiago chcę grać, tym bardziej, że jego rówieśnicy grają i przesądzają o losach ważnych meczów. Chociażby w LM (np Goetze, Reus, żeby daleko nie szukać)
Siedzenie na ławce Barcelony jest o tyle beznadziejne, że nawet w obliczu kiepsko grającego Xaviego czy Iniesty, nie można liczyć na grę, szczególnie za Tito, który otwarcie przyznał, że Thiago zawsze będzie miał u niego niższy priorytet. (Nie wiemy jak by było u Martino)
Niestety takich rzeczy się nie powinno mówić, bo to tylko pokazuje o klasie trenera, u którego nazwiska mają wyższe znaczenie niż forma piłkarza.
Dodając do tego fakt, że piłkarza określanego jako diament La Masi, nikt nawet nie próbował w tym klubie zatrzymać, można łatwo wywnioskować, czemu stało się co się stało.
To nie piłkarz ma się płaszczyć przed klubem i błagać na kolanach, bo to nie on potem będzie wykładać 70mln euro aby grać tu z powrotem.

0

0

Bo Sanchez gra świetnie, a bramki to nie wszystko, ale jak jest się dzieckiem fify, to umiejętności zawodnika ocenia się tylko po strzelonych golach.

0

Żałoba na stronie realu.

0

Cesc.

0

No nadal chcecie zmieniać Cesca ? :)

0

Ostatnio też grał padake, a przeciwnik był słaby.

0

Po odejściu Thiago: "Nie ma co płakać, przecież mamy Roberto, który jest od niego dużo lepszy".
Taaa jasne :/

0

Mam nadzieję, że Roberto to jeszcze coś po za stratami nam pokaże.

0

omg dostał strzał nie do obrony.

0

Kiepsko to wygląda.

0

Mam nadzieję, że Roberto pokaże dobry poziom, bo jakoś dotychczasowe występy mnie do niego nie przekonały.

0

oj Messi nie gwiazdorz.

0

Pedro jak zawsze? Bez przesady, ostatnio się trochę rozstrzelał z drużynami z dolnej półki, ale żeby móc go odpowiednio osądzić trzeba poczekać na mecze z mocnymi rywalami.

0

No cóż, przynajmniej zapowiada się fascynujący dwumecz.

0

Mam złe przeczucia, odnośnie wystawienia Cesca jako fałszywej 9. Oby jednak tak się nie stało.

0

Jeśli taktyka danego klubu promuje grę na konkretnego piłkarza, to trudno się dziwić, że bez tego piłkarza nie istnieje klub.
Barcelona też jest uzależniona od Messiego, ale jest to wina tylko i wyłącznie takiego a nie innego podejścia do sprawy.
Twoim zdaniem może i bardziej kluczowy był Robben a moim nie. Robben zdecydowanie częściej swoje szarże wykańczał i nie raz w piękny sposób, ale ilość wypracowanych sytuacji dla kolegów jest na korzyść Riberego.
Dalej jak widzę kręcisz się w okół tego, że jak zawodnik nie strzela, to pomaga mniej niż Ci strzelający, spoko widzę, że bramkarze u Ciebie pewnie mają przewalone jak chodzi o szansę na wygranie jakiegokolwiek plebiscytu.
Robben gra momentami świetne, ale ma problem z niedostrzeganiem partnerów w dogodnych sytuacjach. Gdyby wszyscy zawodnicy Bayernu tak robili, to na pewno, zespół nie zaszedł by daleko.

0

A czy to wina Riberego, że w Bayernie jest kolektyw a nie gra zależna od jednego piłkarza ?
Druga sprawa, śmieszy mnie takie podejście "strzela gole, to jest najlepszy". Nie wiem od kiedy strzelane bramki są wyznacznikiem jakości.
Ribery może nie jest taki spektakularny, ale to zawodnik bardzo altruistyczny, który jednak strzelał bramki i pomagał Bayernowi wyjść na prostą wtedy, kiedy rzeczywiście drużyna wpadła w tarapaty.
Co z tego, że Ronaldo strzeli 3 bramki w wygranym 6-0 meczu, skoro przyjdzie mecz o wszystko i nie wybija się zbytnio.
Taki obrazek mieliśmy chociażby w finale pucharu króla w zeszłym sezonie.
Ribery miał na prawdę świetny sezon i fakt, że jest to zawodnik, który asystuje i kreuje sytuacje a nie jest lisem pola karnego, nie powinien mu odbierać szansy na wygranie ZP.

0

Mudek
Mało strzelał, bo mało grał. Zobacz sobie ile minut dostawał od Tito.
Zawodnik, który wraca po kontuzji, powinien od trenera mieć tyle minut, aby móc z powrotem wrócić na szczyt.

0

czo ten Neymar ?

0

mhm :)

0

Alexis bardzo dobra pierwsza połowa, szkoda, że bez gola.

0

GTA widzę, że sobie sam pocisnąłeś.

0

taak. Petrodolary, pokażcie, że pieniądze to klucz do zwycięstwa!

0

Miki jest maskotką tej strony a nie pośmiewiskiem.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?