Gwyn
Dołączył/a: maj 2013
Warszawa
7 obserwujących
2 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
0
@Bagsik88 nie wiem, ja nic nie zgłaszałem. A co do reszty,
tl;dr
0
@Bagsik88 dyskusja jest usunięta, była 20 stycznia przed 20:00, wiem bo @masq wysłał mi priv związane z tą dyskusją
1
@Bagsik88 @masq to byłem ja, ten wytykajacy manipulację. Bagsik, ale tu Masq ma rację, podałeś liczby, że Messi ma więcej zmarnowanych karnych niż Ronaldo, ale nie dodałeś już informacji że różnica w skuteczności obu tych panów to 4% na korzyść Portugalczyka co prawda, ale ta liczba już nie jest tak oszałamiająca jak suche liczby bez przeliczeń które ty podałeś. Z perspektywy czasu jedyne co bym ci zarzucił to lekki clickbait, a nie manipulację jak opisał to Masq.
0
@Vebrol niby kiedy tak mówiłeś? xd
1
@1899Seba1899 ja z kumplami mam fajny układ. Jeden ma canal+ z Polsat Sport premium, canal plus Sport i eleven, drugi cyfrowy Polsat z Polsat sportem, a ja płacę za viaplay, z Play mam za 25 złotych za miesiąc i mamy wspólnie wszystko czego dusza zapragnie.
1
@Krycha1899 były.
0
@Tomason xD czyli nie obchodzi cię totalnie jak wyglądają badania nad szczepionką, dla ciebie jedyna różnica między nimi to długość a że na covida było szybciej to już szczepionka zła xD. A... Szkoda gadać. Żyj sobie w swojej bańce ignorancji dalej. Nie pozdrawiam.
0
@Tomason a wiesz czemu szczepionka została dopuszczona tak szybko? Czy po prostu wiesz że szybko i inne cię nie interesuje?
0
@BART97 albo przedstawią badania naukowe, a ty sobie dorobisz teorię
4
@kuz gorzej, La Rambla wyklucza.
0
@Majkel34 kibicowanie Polonii jest tak słabe że nawet kibice Polonii by ci wpie***lili
0
@AlexDark00 Że co? XD
1
@ChessInfo niekoniecznie Queen sacrifice jest powyżej początkującego, bo chociażby robiąc zadania na chess.com w trybie przetrwanie, pierwsze zadania są głównie na poświęcenie hetmana w celu back-rank mate
1
@ChessInfo pozycja wskazuje albo na back-rank checkmate lub na smothered checkmate, czarny skoczka nie ma więc zostaje pierwsza opcja. Jedyne opcje to albo wbić się między króla a skoczka, albo pozbyć się wieży i skoczka z pierwszego rzędu, gdzie obie te opcje daje tylko jeden ruch.
Właśnie w taki sposób ja rozwiązuje te najtrudniejsze zadania od ciebie(najprostsze można robić w dokładnie ten sam sposób). Nie musisz szukać odpowiedniego ruchu spośród 10 różnych, tylko jest to kwestia zrozumienia pozycji i znalezienia odpowiedniego planu na nią.
Wytłumaczę to na podstawie pierwszej zagadki.
W pozycji czarnego widzimy dosyć osłabionego króla po długiej roszadzie i kompletny brak skoordynowania figur. U białego można zobaczyć to, że ewentualnym ataku tylnego rzędu, po ruchu skoczka na D7 król nie ma totalnie żadnej ucieczki. Jako że dwie wieże akurat są połączone, trzeba szukać ataku na tylny rząd z drugiej strony, więc trzeba szukać otwarcia pozycji, a żadna inna figura niż hetman nie jest w stanie otworzyć nic, poza droga ucieczki dla króla. Jedyną sensowną opcją jest zbicie skoczka z groźbą Hxf7 Kh8 Sg6+ Hxg7 Wh3#, więc pion z G7 musi zbić hetmana. Mając otwartą linię G, atakujemy króla żeby poszedł na 2 pola bez ucieczki, czyli albo f8 albo h8, gdzie opcje z f8 wyjaśnił kolega wyżej, a z h8 wchodzi skoczek z Sxf7#.
W taki sposób najłatwiej rozwiązuje się zadania. Dlatego uznałem to ostatnie za tak niski ranking.
1
@ChessInfo tą drugą to ja bym ocenił na ranking około 800-1000 xd
4
@zadafcb ahh ten mental
0
@maroon napisałem "bardziej" krytykuje się rząd niż pijanych kierowców. Poczytaj La Bambę. Dla mnie argument że żona nie będzie miała czym odwozić dzieci do szkoły jest totalnym inwalidą, bo zrzuca się odpowiedzialność za to na rządzących a nie o nawalonym starym który mógł pomyśleć o dokładnie tym samym.
0
@dmcteam też racja.
0
@Gappeq standardowo, myślenie o tym jak rząd chce nam dokopać, a nie o karze za przestępstwo.
1
@dmcteam optymalnym tempem dla chudnięcia jest około 1kg na tydzień, 6 miesięcy to około 26 tygodni.
0
@Rielan po 1, to nie media ekspert naprawia, tylko oni wysyłają do producenta. Oni są tu tylko pośrednikiem. Po drugie, w warunkach gwarancji powinieneś mieć wyszczególnione, że musisz używać oryginalnych tuszy, jeśli nie ma takiego punktu, wysyłaj im to drugi raz. Jeśli jest, to niestety ale masz lipę. Jeśli psuła się wczesniej to właśnie za drugim razem mogłeś próbować żądać wymiany urządzenia, teraz już trochę po ptokach.
Podsumowując, musisz przeczytać warunki gwarancyjne.
2
Żyjemy w kraju gdzie bardziej krytykuje się rządzących którzy chcą zabierać potencjalną broń w rękach pijaków, niż samych pijaków za to że wsiadają mając 1,5‰ za kierownicę. Hehs
1
@Bobo25 tam jest napisane "idziesz" byczq
0
@Janas11224 to musisz przeczytać warunki gwarancji... Nie ma innej opcji.
0
@Chaoss co nie zmienia faktu że raczej nie kwestiami estetycznymi kierowali się tworząc te skrzydła.
0
@Janas11224 a nie lepiej spytać w ASO?
6
@Verema dokładnie, kobieta urodzona 22 lutego 2022 roku (w przypadku rocznika powyżej 2000 dodajemy do miesiąca liczbę 20, czyli zamiast 02 będzie 22), liczba porządkowa 2222, ostatnia oznacza płeć, parzysta to kobieta, a cyfra kontrolna się zgadza.
0
@macio_944 gdzieś słyszałem że tokamak został zaprojektowany z pomocą AI. Czy to prawda?
5
@AlwaysBlaugrana no akurat istnieje coś takiego jak zabieranie majątku za niepłacenie rachunków xD
0
@Pawel13sz 2,37m