20

Konrad Berkowicz trafnie o obecnej sytuacji na polskiej scenie politycznej.
https://mobile.twitter.com/KonradBerkowicz/status/1394915188416126980

0

@Boro79 Zdecydowanie najlepszy obecnie jest huawei band 6. Oprócz podstawowych funkcji jest cołodzienny pomiar: tętna, SpO2, stresu. Większy ekran, dokładniejsze mierzenie snu i według mnie znacznie lepsza aplikacja. Wcześniej korzystałem z mi bandów xiaomi, a niedawno kupiłem właśnie huawei. Najtaniej na aliexpress z dostawą z Polski.

0

@pax Powiedziałem, żebyś odniósł się do tematu, nie mówiłem że bronisz pedofilów. Nie mówiłem też nic o czynach pedofilskich tylko o pedofilii. Wiem, że biegli jeszcze tego nie stwierdzili, ale tak na logikę można się domyślić, że ci nauczyciele zapewne są pedofilami. Poza tym jest na nich paragraf i mam nadzieję, że zostaną osądzeni.
Art. 202 k.k: "Kto małoletniemu poniżej lat 15 prezentuje treści pornograficzne lub udostępnia mu przedmioty mające taki charakter albo rozpowszechnia treści pornograficzne w sposób umożliwiający takiemu małoletniemu zapoznanie się z nimi, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2".
I zgodnie z Wyrokiem Sądu Najwyższego z dnia 23 listopada 2010 r.
IV KK 173/10 - "Treści pornograficzne w rozumieniu art. 202 k.k. to zawarte w utrwalonej formie (np. film, zdjęcia, czasopisma, książki, obrazy)".
Co do Korwina to według mnie nie jest to żadne pozytywne wypowiadanie się o pedofilii. Nie należy wszystkiego co on mówi brać na poważnie.
Co do wieku dzieci to teraz jak dziecko wcześniej zacznie naukę to może mieć w pierwszej liceum 13-14 lat.

2

@pax Ale co to ma do rzeczy co Korwin mówił o pedofilii, już nie mówiąc o tym, że nigdy się przyjaźnie wobec niej nie wypowiadał. Próbój bronić pedofilów z tego liceum, a nie bez sensu zmieniasz temat.

0

@AdamS9882 Żeby nie było to nie jestem zwolennikiem lekcji religii w szkołach.
Tak jak dobrze napisał @MysticCat skupmy się na sednie sprawy.

0

@arasz1819 Naprawdę uważasz, że księża na lekcji religii wpajają dzieciom wulgarną erotykę? Księża wychowują do wiary, a "postępowa" cywilizacja wychowuje dzieci na ofiary pedofilów.

0

@arasz1819 Księża by nie pasowali do drugiej części zdania.

8

@pax Jakim Korwinie?

16

Pedofilia podczas egzaminów do liceum w Warszawie. Aż trudno uwierzyć...
Ciekawe czy tvn będzie tak ochoczo o tym informował jak np. o księżach pedofilach.
https://mobile.twitter.com/RobertWinnicki/status/1394758462458970116

7

0

@Jakchcesz Właśnie miniaturka też mi się nie podoba. Typowy clickbait, nawet nic o tym Franciszku nie ma. Treść jednak warta wysłuchania.

0


Polecam. Szczególnie dla foliarzy, wierzących w lockdown albo niewierzących w Wielki Reset.

1

Ciekawy program z dr Krajskim o masonerii.


@Barca1992

4

Konfederacja z trzecim wynikiem wśród mieszkańców wsi. Ponad dwukrotny wzrost względem poprzednich takich sondaży czy wyborów w 2019.
https://mobile.twitter.com/RobertWinnicki/status/1394341888346497026

0

@Kgorecki2500 Wcześniej można było zabijać wyłącznie na podstawie podejrzenia choroby. Lekarze bardzo często mylą się w tej kwestii.

Co do zagrożenia życia matki:
Deklaracja Dublińska, o tym, że aborcja nigdy nie jest konieczna, aby ratować życie matki.
https://www.dublindeclaration.com/
List opublikowany w "Public Discourse", w którym ponad 30 000 lekarzy orzekło, że celowe późne zabójstwo nienarodzonego dziecka nigdy nie jest konieczne, aby uratować życie matki.
https://www.thepublicdiscourse.com/2019/02/49619/

Co do gwałtu. W jaki sposób to dziecko jest winne? Czemu gwałciciel dostaje kilka lat więzienia, a dziecko karę śmierci?

2

@ann_ann Czyli co jak urodzi się wcześniak (600 g) w 24. tyg. ciąży to jest już uznawany za człowieka (i nazywany noworodkiem) i nie można go zabić, a dziecko (4 kg) znajdujące się w 39. tyg. ciąży, nadal w łonie matki już można zabijać? To czy kogoś można zabić zależy od miejsca w jakim się ta osoba znajduje?

2

@Chakalaka Zgodnie z ustawą o Rzeczniku Praw Dziecka: "dzieckiem jest każda istota ludzka od poczęcia". Pojęcie „dziecko” obejmuje także fazę zarodkową i płodową życia prenatalnego człowieka.
Jak można nazywać zabójstwo dziecka "standardową procedurą medyczną"...

10

"Nie ludzie" na przestrzeni wieków. Smutna statystyka.
https://mobile.twitter.com/Prawo_do_zycia/status/1394272757416878081

0

@RosjaninBut XD Jeszcze niedawno jak rozmawiałem z ludźmi to mówili, że Konfederacja nigdy nie wyjdzie poza 7%. Wy te wyliczenia chyba bierzecie ze wzoru Hajty. Pożyjemy zobaczymy, ja wierzę, że Konfederacja kiedyś będzie rządzić.

8

W najnowszym sondażu IBSP Konfederacja notuje jeden z najwyższych wyników w historii. Wyborcy Platformy prawdopodobnie przeniosą się na Hołownię i Konfederację i już niedługo Konfederacja będzie co najmniej trzecią siłą polityczną w Polsce.

9

Janusz Korwin - Mikke o tym jakie jest właściwe rozwinięcie skrótu "PiS"


1

[Uwaga aborcja, przewiń jeśli ten temat Cię nie obchodzi]

Dobre wytłumaczenie tematu aborcji z fb Konrada Berkowicza:
"[uwaga: tylko dla logicznie myślących]
Pan Łukasz napisał w komentarzu.
„Zgadzam się w 100%... jednak ta wolność szeroko głoszona przez Pana i kolegów niestety nie przekłada się na wolność religijna/ światopoglądowa. Przykładem jest poparcie Pana kolegów dla ustawy zaostrzającej prawo aborcyjne w Polsce...”

Myli się całkowicie. Jeśli chodzi o mnie, nie znajdą Państwo ANI JEDNEGO mojego poglądu/wypowiedzi/głosowania, które ograniczałoby JAKĄKOLWIEK wolność dorosłego człowieka.

Inną natomiast sprawą jest to, że utożsamienie czyjegoś sprzeciwu wobec aborcji z antywolnością to kompletne nieporozumienie logiczne. Dzisiejszy spór o aborcję w Polsce, to spór przede wszystkim o to, KIEDY ZACZYNA SIĘ CZŁOWIEK. Ktoś, kto uznaje, że człowiek zaczyna się od poczęcia (połączenia gamet i ustalenia materiału genetycznego, który konstytuuje człowieka na całe życie) i jednocześnie JEST konsekwentnym wolnościowcem, jednocześnie MUSI BYĆ (co do zasady) przeciwnikiem aborcji - wszak aborcja w tej perspektywie radykalnie OGRANICZA WOLNOŚĆ DRUGIEGO CZŁOWIEKA (tego znajdującego się w brzuchu), odbierając mu życie i prawo do WYBORU, czy chce żyć.

Ktoś kto uznaje, że płód NIE JEST człowiekiem, a staje się nim po zmianie miejsca pobytu z brzucha na przestrzeń poza brzuchem (pogląd powszechny w średniowieczu, przed później rozwiniętą biologią a jeszcze póżniej odkryciem genetyki; teraz poglądy na ten temat są różne), powinien być za prawem do aborcji niezależnie od tego, czy jest wolnościowcem, czy nie. I to niezależnie od tego Z JAKIEGO POWODU ktoś chce dokonać aborcji (nawet gdy robiłby to dla przyjemności).

Co więcej, sugestia, że ma to cokolwiek wspólnego z „wolnością religijną” też jest zupełnie nietrafiona. Przeciwnicy aborcji są zarówno wśród wierzących jak i niewierzących (i tacy i tacy są w Konfederacji). Niewierzący wolnościowcy, którzy uważają, że płód JEST człowiekiem często są BARDZIEJ ZDECYDOWANYMI przeciwnikami aborcji, bo dla nich każde życie jest unikalne i wraz z aborcją się skończy. Dla wierzącego jest jeszcze nadzieja na życie po śmierci, więc aborcja niekoniecznie jest ostatecznym odebraniem komuś wszystkiego.

Przy okazji zwracam uwagę, że nie ma czegoś takiego jak „neutralność światopoglądowa”. Przekonanie np., że NALEŻY karać morderców czy gwałcicieli JEST elementem światopoglądu. Nie ma tu miejsca na „neutralność światopoglądową”, bo nawet przekonanie, że NIE NALEŻY karać morderców - jest określonym światopoglądem. Na JAKIŚ światopogląd tak czy inaczej jesteśmy skazani. (Zgodnie z podstawowym prawem logiki - prawem wyłączonego środka, odkrytym jeszcze przez Arystotelesa: a lub ~a).

Podkreślam na koniec: w tym komentarzu NIE ARGUMENTUJĘ w sporze: czy i kiedy aborcja powinna być dopuszczalna. Zwracam tylko uwagę, że twierdzenie, że zwolennik prawa do aborcji jest bardziej wolnościowy od przeciwnika prawa do aborcji jest konsekwencją ewidentnych błędów w myśleniu o sprawie.

PS Nie było żadnej „ustwy zaostrzającej prawo do aborcji”, o której Pan Łukasz wspomniał - żadna taka ustawa nie została wdrożona, tym bardziej przez głosowanie. To, że nadal są ludzie, którzy w to wierzą wskazuje na skalę manipulacji i nieporozumień dotyczących tego, co tak naprawdę się zdarzyło w tej kwestii".

1

Ale będzie przecudnie! Narodowy Polski Ład, nowa nadzieja dla Polski! Trzeba głosować na PiS!

23

1

@gontex Ten pan się szczepił.
https://nypost.com/2021/03/30/mans-skin-peeled-off-in-reaction-to-johnson-johnson-covid-vax/
Z dystansem :D
A tak na poważnie to uważam johnsona i astrazenecę za najmniej niebezpieczne.

0

@verdant Kluczem jest słowo "naukowy", czyli konkretny, jednoznaczny. To co napisałeś to są właśnie te przypuszczenia, więc nie jest błędem mówienie, że nie ma naukowego wyjaśnienia.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?