JANEK777
Użytkownik zbanowany
Dołączył/a: czerwiec 2014
4 obserwujących
0 obserwowanych
Użytkownik zbanowany
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
0
@PanteraCule Wyrok Trybunału Konstytucyjnego nie ograniczył dostępu do aborcji tylko rozszerzył.
0
@wyjasniecie Masz na stronie projekt ustawy do pobrania. Możesz przeczytać.
0
@Phoenixx Zgodnie z ustawą o Rzeczniku Praw Dziecka: "dzieckiem jest każda istota ludzka od poczęcia". Pojęcie „dziecko” obejmuje także fazę zarodkową i płodową życia prenatalnego człowieka.
7
Dla zainteresowanych osób, sprzeciwiających się aborcji.
Do 15 czerwca trwa zbiórka podpisów pod obywatelską inicjatywą ustawowdawczą „Stop aborcji 2021”, obejmującą wszystkie dzieci w Polsce ochroną prawną, oraz wprowadzającą skuteczne mechanizmy karania członków aborcyjnej mafii.
https://stronazycia.pl/stop-aborcji/inicjatywa-2021/
Polecam pogadać z proboszczem i zbierać w niedzielę pod Kościołem. Łatwo i szybko można nazbierać bardzo dużo podpisów.
1
@michal26 Ja nawet jestem przekonany, że to wszystko było zaplanowane już wiele lat temu.
2
Brytyjski wywiad uważa, że jest "możliwe", iż koronawirus SARS-CoV-2 wydostał się z laboratorium badawczego w chińskim mieście Wuhan.
https://www.rmf24.pl/raporty/raport-koronawirus-z-chin/najnowsze-fakty/news-media-brytyjski-wywiad-zmienia-stanowisko-ws-pochodzenia-sar,nId,5265472#crp_state=1
Czyli brytyjski wywiad to też szury i foliarze :D
16
https://mobile.twitter.com/KonradBerkowicz/status/1398919883631562753
Wolność od wolności XD Czego to oni nie wymyślą.
18
https://mobile.twitter.com/WTumanowicz/status/1398184963871281153
Jeszcze to piszą mając taką dyskryminującą nazwę konta. Powinno być "osoby osobom".
1
Po wyroku NSA, IPN opublikował raport prof. Koli z ekshumacji w Jedwabnem.
Raport do pobrania na stronie poniżej.
https://pantarhei24.com/pilne-przelom-ws-jedwabnego-ipn-ujawnil-raport-prof-koli-z-ekshumacji-w-jedwabnem-to-nastepstwo-wyroku-nsa/
0
@iksajotien @wyjasniecie Szybko obejrzeliście 40 minutowy filmik...
3
Ciekawy wywiad o Jedwabnem, z autorem książki "Zamiast ekshumacji".
@wyjasniecie
12
Coś dla osób noszących maski w samochodzie :D
https://scontent-waw1-1.xx.fbcdn.net/v/t1.6435-9/190883147_2225016824300722_2349872351538315630_n.jpg?_nc_cat=100&ccb=1-3&_nc_sid=730e14&_nc_ohc=ew8YqsZ-8WgAX9Bnttj&_nc_ht=scontent-waw1-1.xx&oh=bb9731006e925aade135c21dcff23e90&oe=60D5D37E
16
Tymczasem lewica:
https://mobile.twitter.com/PatrickDollart/status/1397646582053580805
2
https://mobile.twitter.com/rzeczpospolita/status/1397822174464036867
W końcu poszli po rozum do głowy. Naprawdę trzeba wierzyć w zabobony, żeby myśleć, że ta epidemia wybuchła przez przypadkek, przez to, że Chińczyk sobie zjadł nietoperza.
1
@wyjasniecie Jak można być Polakiem i pisać takie głupoty. Jedwabne jest to bez żadnych wątpliwości NIEMIECKA zbrodnia.
"Jednym z oddziałów, które realizują morderczy plan według instrukcji Heydricha, jest Einsatzkommando Obersturmführera Hermanna Schapera.
W końcu czerwca są w Wiźnie, 5 lipca w Wąsoszu,7 - w Radziłowie, 10 - w Jedwabnem, 22 sierpnia - w Tykocinie.
I wszędzie, gdzie są, mechanizm zbrodni jest podobny zapędzają Żydów do zamkniętych pomieszczeń, palą i mordują. Tysiące niewinnych ofiar. Potwierdzają to dokumenty i relacje ocalonych, którzy rozpoznają Schapera na zdjęciach.
Co wiadomo na pewno? 7 lipca komando Schapera pali kilkuset Żydów w stodole w Radziłowie. 10 lipca Schaper dociera do Jedwabnego i historia się powtarza – Żydzi zostają zamknięci w stodole, potem spaleni.
Czy zrobił to Schaper i jego ludzie? Odwróćmy pytanie – jeżeli tego nie zrobił, to po co przyjechał do Jedwabnego? Między paleniem ludzi a paleniem ludzi wpadł na kawę? Nie.
A może po ciężkiej pracy zapragnął w Jedwabnem odpocząć od palenia Żydów - ale miał pecha, bo tego dnia ktoś inny spalił tam Żydów? Absurdalna teoria".
[Z książki "Powrót do Jedwabnego"]
W ciągu kilku tygodni powinien wyjść film o tym samym tytule co książka powyżej. Będzie o nim bardzo głośno i jeśli masz honor to będziesz się wstydził tego co napisałeś. Człowiek walczy o dobre imię Polski, prostuje żydowskie kłamstwa, a ty na niego plujesz... Wstyd.
0
@Quavosk Czytając to, zastanawiałem się czy masz rozdwojenie jaźni czy zmieniłeś poglądy czy może źle Cię rozumiałem, czytając wcześniej twoje wpisy.
Np. tutaj masz całkowicie odmienną retorykę.
https://www.fcbarca.com/la-rambla/dyskusja-9848122#comment-9865009
0
@sebasek99 @jordus100 Ale przecież nie on to wymyślił. On tylko to opisuje.
https://scontent-waw1-1.xx.fbcdn.net/v/t1.6435-9/190142022_324908388991876_5716624778777737586_n.jpg?_nc_cat=1&ccb=1-3&_nc_sid=973b4a&_nc_ohc=Bwhic7TL6ZQAX9K91BF&_nc_ht=scontent-waw1-1.xx&oh=709d899a816bd675e9fd66c9d0d1fc72&oe=60D1B57C
13
Konrad Berkowicz na fb w punkt o walce z przymusem szczepień za pomocą broni osób o poglądach lewicowych.
"Mamy nową mniejszość. Trans-zaszczepieni. To osoby, które identyfikują się jako zaszczepieni, choć w rzeczywistości fizycznie nie mieli okazji przyjąć szczepionki. Obecnie ci ludzie są kompletnie nierozumiani, wykluczani i dyskryminowani. Narzuca im się ocenę ich stanu medycznego wedle swoich, stereotypowych kryteriów, nie uwzględniając ich prawa do określania swojej tożsamości medycznej wedle własnego poczucia.
Trzeba skończyć że szczepionkonormatywnym dyktatem kulturowym. Zakłada on, że normalnym, naturalnym, preferowanym stanem medycznym jest bycie zaszczepionym na COVID (co nie wymaga wyjaśnień) i stan ten jest lepszy od braku zaszczepienia czy też biszczepionkowości (biszczepionkowiec to człowiek, który popiera i przyjmuje pierwszą dawkę szczepionki, ale nie interesuje go druga dawka). To dzielenie ludzi na lepszych i gorszych. Tymczasem czas powiedzieć: każdy inny, wszyscy równi!
Zresztą: sam podział na zaszczepionych i nie zaszczepionych jest powielaniem zaściankowych, szkodliwych stereotypów. Nie uwzględnia się całego SPEKTRUM szczepionkowego, wykluczając wszystkie osoby szczepieniowo niebinarne (osoby, które nie czujà się ani zaszczepione, ani nie zaszczepione).
To wszystko rodzi antyszczepieniofobię, dyskryminację, mowę nienawiści a nawet segregację i agresję wobec osób FIZYCZNIE niezaszczepionych, ale czujących, że są zaszczepione i tak się identyfikujących. Brak akceptacji ich tożsamości tylko ze względu na skład chemiczny ich organizmów przywołuje najgorsze skojarzenia: z dyskryminacją ze względu na kolor skóry na czele.
Obyśmy pomyślnie wywalczyli postęp i tolerancję!"
https://www.facebook.com/100044181516324/posts/324908418991873/
1
@Hosh No i sam sobie udowodniłeś, że aborcja nie jest żadnym prawem człowieka.
"Żaden z przytoczonych przez Ciebie międzynarodowych traktatów z zakresu ochrony praw człowieka nie definiuje dolnej granicy prawa do życia i nie określa w sposób jednoznaczny, że prawo to przysługuje od momentu poczęcia. "
Bo udowadniałem Ci, że aborcja nie jest prawem człowieka. Daję tylko z międzynarodowych, bo w Polskim prawie to logiczne, że tak jest.
"... dziecko oznacza każdą istotę ludzką w wieku poniżej osiemnastu lat, chyba że zgodnie z prawem odnoszącym się do dziecka uzyska ono wcześniej pełnoletność".
- Art. 1 Konwencji o Prawach Dziecka
" .. dziecko [...] wymaga [...] odpowiedniej opieki prawnej zarówno przed urodzeniem, jak i po urodzeniu".
- Wstęp do Deklaracji Praw Dziecka
"... należy zapewnić szczególną ochronę zarówno dziecku, jak i matce [...]. tak przed urodzeniem, jak i po urodzeniu".
- Zasada 4 Deklaracji Praw Dziecka
"Kto poprzez swoje zachowanie [...] powoduje uszkodzenie ciała lub śmierć dziecka, będącego w łonie matki, jest winny popełnienia odrębnego przestępstwa..."
- A. 1 Unborn Victims of Violence Act of 2004, USA
@klemens100 Życie człowieka zaczyna się od momentu poczęcia. Według aktualnej wiedzy naukowej ujętej w obowiązujących podręcznikach akademickich z zakresu medycyny z chwilą zapłodnienia (połączenia żeńskiej i męskiej komórki rozrodczej) powstaje nowy, odrębny organizm (ustrój). Nowy organizm zyskuje od momentu zapłodnienia typowy dla człowieka układ chromosomów, ma już określoną płeć, kolor oczu i włosów oraz inne cechy. Od momentu poczęcia nowa istota ludzka rozpoczyna bardzo intensywny rozwój, obejmujący kolejne stadia
i fazy: zarodkową (od poczęcia do 8. tygodnia życia płodowego dziecka) i płodową (od 9. tygodnia życia płodowego dziecka do narodzin).
Fakt nr 1: Od momentu zapłodnienia nowy organizm zyskuje typowy dla człowieka układ chromosomów.
Kiedy zarodek staje się człowiekiem?
"Opinie na temat momentu, od którego zarodek staje się istotą ludzką, są różne i często zależą od wyznawanej religii oraz światopoglądu. Z naukowego punktu widzenia rozwijający się organizm staje się istotą ludzką od momentu zapłodnienia, ponieważ wtedy zyskuje typowy dla człowieka układ chromosomów. Zygota jest pierwszą komórką nowego organizmu ludzkiego".
- Podręcznik medyczny Embriologia i wady wrodzone. Od zapłodnienia do urodzenia.
Fakt nr 2: Połączenie komórki jajowej z plemnikiem daje początek rozwojowi nowego organizmu.
"… okres dojrzałości płciowej […] w czasie którego […] może dojść do połączenia komórki jajowej (gamety żeńskiej) z plemnikiem (gametą męską) To daje początek rozwojowi w organizmie kobiety nowego organizmu".
- Podręcznik medyczny Fizjologia człowieka z elementami fizjologii stosowanej i klinicznej
Fakt nr 3: Moment zapłodnienia rozpoczyna okres rozwoju nowego ustroju.
"Zapłodnienie jest złożonym wieloetapowym procesem, który […] kończy się połączeniem komórek i wymieszaniem chromosomów matczynego oraz ojcowskiego […]. Moment zapłodnienia rozpoczyna okres rozwoju nowego ustroju".
- Podręcznik medyczny Embriologia
3
@Hosh Zakaz aborcji łamie prawa człowieka? Nie istnieją żadne normy prawa międzynarodowego nakładające na jakiekolwiek państwo obowiązek legalizacji aborcji w jakimkolwiek zakresie ani także zakazujące wprowadzania ograniczeń odnośnie jej przeprowadzania.(Chyba, że uważasz, że istnieją. Wtedy podaj). Nikt poważny nie uważa, że aborcja jest to sprawa decydowania o swoim ciele. Nauka w tej sprawie ma jednoznaczne stanowisko, że jest to ciało drugiego człowieka. Nie jest to więc naruszenie prawa, o którym piszesz.
Natomiast podstawowym i fundamentalnym prawem człowieka jest prawo do życia. Prawo do życia ma charakter powszechny i przysługuje każdemu człowiekowi. Zgodnie z obowiązującą doktryną nauk prawnych prawo człowieka do życia nie pochodzi od państwa, a jest prawem przyrodzonym i pierwotnym wobec prawa stanowionego przez państwo, którego obowiązkiem jest otaczanie tego prawa szczególną ochroną.
"… każde dziecko ma niezbywalne prawo do życia".
- Art. 6.1 Konwencji Praw Dziecka
"Każdy człowiek ma prawo do życia, wolności i bezpieczeństwa swej osoby".
- Art. 3 Powszechnej Deklaracji Praw Człowieka
"Prawo każdego człowieka do życia jest chronione przez ustawę".
- Art. 2 ust. 1 Europejskiej Konwencji Praw Człowieka
"Każda istota ludzka ma przyrodzone prawo do życia. Prawo to powinno być chronione przez ustawę. Nikt nie może być samowolnie pozbawiony życia".
- Art. 6 ust. 1 Międzynarodowego Paktu Praw Obywatelskich i Politycznych
2
Konrad Berkowicz na fb o śmierci Kaliny Mróz(34 letniej dziennikarki Gazety Wyborczej), niedługo po tym jak się zaszczepiła.
"Wczoraj zmarła Kalina Mróz. 34-letnia zaledwie dziennikarka Gazety Wyborczej. Informują o tym wszystkie mainstreamowe media w Polsce. Pierwszy raz spotykam się z sytuacją, w której ani słowem nie wspominają o przyczynach śmierci - zwłaszcza, gdy ktoś umiera nagle i w tak młodym wieku. Dowiadujemy się tylko, że „zmarła po tym, jak kilka dni wcześniej niespodziewanie trafiła do szpitala”.
W efekcie ciekawscy zajrzeli na profile pani Kaliny: jeden to „Kanapowcy”, związany z jej podcastem, drugi to „Kalina Mróz”. Obydwa już od rana zdjęte z Facebooka. Na obydwu ostatnie wpisy o szczepionkach i o tym, że pani Kalina w reakcji na nią 39-stopniową gorączkę:
„Wielu z Was się teraz szczepi (mam nadzieję!) i pewnie podobnie jak ja część przechodzi ciężko entuzjastyczną reakcję immunologiczną na szczepionkę. Mnie bardzo pomógł w 39-stopniowej temperaturze serial...”
Ostatni wpis dziennikarki pojawił się dwa dni przed tym, jak trafiła do szpitala:
"Ważny szczegół: badania objęły tych, którzy przyjęli obie dawki Pfizera i Moderny, ale tylko jedną AstraZeneki, w przypadku której termin podania drugiej był o wiele późniejszy (12 tygodni). Nie miało to wpływu na rewelacyjne wręcz wyniki specyfiku z Oxfordu. Tylko pierwsza dawka AstraZeneki obniżyła liczbę zakażeń o 95 proc.
- Krótko mówiąc, nie jest to wcale - jak utrzymywali niektórzy - drugoligowa szczepionki. To Serie A – puentuje Manzoli."
Jeżeli śmierć pani Mróz nie ma związku ze szczepionką - brak informacji o przyczynie z całą pewnością sprawi wrażenie, że jest inaczej".
https://www.facebook.com/100044181516324/posts/324537205695661/
0
@clyde Ok, skoro według Ciebie logiczne to rozumiem, że gdyby ten jeż był chory to byś go zostawiła na tej drodze, albo w ogóle byś go zabiła.
Nie pisz, że mam te dzieci w dupie, bo nie wiesz kim jestem i jakie mam podejście.
Dzięki i Tobie też miłego wieczoru.
0
@clyde Znam twoje zdanie i dlatego to napisałem. Żeby wskazać na brak logiki w tym co piszesz, w twoich poglądach.
0
@clyde Sory, że tak wjadę z tym tematem, ale muszę się dopytać, żeby zrozumieć twoją logikę. Domyślam się, że skoro chcesz, żebyśmy ratowali jeżyki i innych mniejszych braci, to też chcesz żebyśmy ratowali dzieci nienarodzone tak?
(Jakby co to fajnie, że uratowałaś jeżyka)
0
Komentarz usunięty przez użytkownika
0
@Hosh Niby tak ale trochę dziwne jest że różni papieże mają różne zdania na ten temat i wszyscy są nieomylni. Widocznie na czasy Franciszka taka jest nieomylna decyzja. Ja się z nim nie zgadzam w tej sprawie.
@jeyx77x Polecam ten filmik i książkę, o której tam mówią.
Albo ewentualnie ten
Ten drugi praktycznie o tym samym co pierwszy, bo to chyba nawet w ten sam dzień wywiady przeprowadzane, ale mi osobiście ten pierwszy wydawał się ciekawszy.
@koziar Miłosierdzie dla duszy, a nie dla ciała. Przeważająca większość przestępcós zwykle przed wykonaniem kary śmierci się nawraca i wtedy ma szansę na zbawienie.
Co do 10 przykazań to inne tłumaczenia mówią, że powinno tam być nie morduj. Też chwilę przed tym fragmentem w Biblii, Bóg mówi Mojrzeszowi kiedy należy wykonywać karę śmierci.
1
@Hosh Katolik wierzy w Boga, a nie w papieża. Wiadomo, że papież jest autorytetem, ale nie jest on nieomylny. Stanowisko Kościoła na temat kary śmierci często było zmieniane przez papieży, a Prawo Boże jest niezmienne. Tradycyjne nauczanie Kościoła zezwala na karę śmierci i wydaje mi się, że jeśli będzie w przyszłości jakiś inny papież, to zmieni to co ustanowił Franciszek.
1
@Deathwing112 To jest argument za dokładniejszym prowadzeniem procesów, a nie przeciw karze śmierci.
6
Sporo osób pisze teraz o karze śmierci.
Jedni mówią, że byłaby zbyt łaskawa, że trzeba jak najdotkliwiej torturować takiego brutalnego przestępcę. To mam pytanie. Kto miałby dokonywać takich tortur? Przecież taka osoba musiałaby być chora psychicznie i potencjalnie niebezpieczna dla innych.
Z drugiej strony osoby popierające dożywocie. Co gdy osoba z dożywociem zabije np. współwięźnia, czy strażnika? Dożywocie sprawia, że osoby w więzieniu są bezkarne.
Trzecią opcją jest skazanie takiego przestępcy na ciężkie prace do końca życia. Tutaj to samo. Co jeśli kogoś zabije podczas tych prac? Sam w takim obozie raczej by nie był.
Ja jako katolik uważam, że najlepsza dla narodu i dla takiego przestępcy byłaby zwykła miłosierna kara śmierci po sprawiedliwym sądzie.
A wy co sądzicie i jak to argumentujecie?
1
@Kgorecki2500 Skąd wiesz, że nie ma wyborów w najbliższym czasie?
Wszystko jest możliwe i wiele wskazuje na to, że wybory mogłyby się odbyć jesienią. Wprowadzili ostatnio Nowy Wał, po którym wzrosło im poparcie, Morawiecki wyjechał w trasę po Polsce. Mi się wydaje, że oni rozpoczynają kampanię wyborczą.
Do tego Hołownia(który jeszcze nie do końca ma zbudowane struktury) i Konfederacja cały czas rosną. Też na wiosnę znowu byłyby obostrzenia, więc pis traciłby poparcie.
Za dwa lata raczej na pewno już by nie wygrali, więc mi się wydaje, że jest spora szansa na przyspieszone wybory, a po wyborach ewentualny przymus szczepień.