JANEK777
Użytkownik zbanowany
Dołączył/a: czerwiec 2014
4 obserwujących
0 obserwowanych
Użytkownik zbanowany
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
1
@Kgorecki2500 Jak to mówił Stalin:
Nieważne, kto głosuje, ważne kto liczy głosy, a jeszcze ważniejsze od tego, kto liczy głosy jest to, kto przygotowuje alternatywę polityczną dla wyborców. A po czym poznać, czy alternatywa polityczna dla wyborców została prawidłowo przygotowana? Ano po tym, że bez względu na to, kto wybory wygra – będą one wygrane.
Według mnie rządy każdej partii oprócz Konfederacji byłyby dobrą kontynuacją rządów pisu. Oni wszyscy są tacy sami i każde wybory będą dla pisu wygrane jeśli tylko nie wygra Konfederacja.
0
@Kgorecki2500 Po przyczynieniu się do sprzedaży Polski, już nie popierasz Hołowni?
I interesują się zmianami klimatycznymi. Chociażby są wielkimi zwolennikami budowy atomu.
2
@Janiama Czyli rozumiem, że uważasz taki program za dobry i chciałbyś, żeby podobny był emitowany w Polsce, bez względu na to, że biorą w nim udział pedofile?
0
@Kacper1998 W sprawie koronawirusa zdecydowanie tak.
1
@Kacper1998 Nie wszędzie. Na Białorusi zanim zaszczepią to najpierw badają czy masz przeciwciała. Jeśli tak, to szczepią dopiero za pół roku. Tam się liczy zdrowie obywateli. U nas i w większości innych krajów tylko pieniądze.
9
W Danii jest emitowany program telewizyjny, w trakcie którego, dorośli rozbierają się do naga przed dziećmi. Rozebranym ludziom dzieci zadają pytania, takie jak:
"- Czy jesteś zadowolony ze swoich intymnych części?
- W jakim wieku zapuściłeś włosy w dolnej części ciała?"
Program przeznaczony jest dla dzieci w wieku 7-12 lat i został uznany w 2019 najlepszym programem telewizyjnym dla dzieci na jednym z duńskich festiwali.
Ostatnio jeden z uczestników programu okazał się być pedofilem. Zaskakujące :D
https://m.pch24.pl/dania-uczestnik-programu-w-ktorym-dorosli-rozbierali-sie-przed-dziecmi-okazal-sie-pedofilem/
Co sądzicie o takim programie? Ja jestem zdecydowanie przeciw. Według mnie taki program jest szkodliwy dla dzieci i dodatkowo, jak widzimy, choć było to oczywiste, karmi pedofilów.
1
@Barca1992 Dzięki za nominację. Tylko "Faint" od Linkin Parku przychodzi mi do głowy.
0
@Barca1992 Odpisywałem ostatnio i już chciałem wysłać, ale nie zdążyłem. Może tym razem się uda :D
R.E.M - Everybody hurts
16
Witam po permie. Może tym razem uda mi się zostać na dłużej niż 10 minut.
2
Nawet rząd nazywa popularną "szczepionkę" eksperymentem medycznym.
Rozporządzenie ministra finansów, funduszy i polityki regionalnej z dnia 23 grudnia 2020 r. w sprawie obowiązkowego ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej podmiotu przeprowadzającego eksperyment medyczny
https://www.google.pl/url?sa=t&source=web&rct=j&url=http://g.ekspert.infor.pl/p/_dane/akty_pdf/DZU/2020/271/2412.pdf&ved=2ahUKEwi59aKV66LwAhWslYsKHczIBrYQFjAAegQIBBAC&usg=AOvVaw0_GzRJ_Bylf9jX_LbSWNBh
14
Armia Stanów Zjednoczonych udostępniła nagrania swoich żołnierzy testujących nowe gogle noktowizyjne.
https://mobile.twitter.com/lancer_brigade/status/1385318416106475522
Niezłe :D
1
@Ratamahatta Chyba informowanie o idiotyzmach, bo ja tam niczego nie propagowałem.
3
@Moderacja @wpwelement @Rewolucja123 Jaki punkt regulaminu złamał mój post o kolejnym zniszczeniu samochodu fundacji pro?
0
@Colon @Barca1992 Dzięki za nominację :D Kansas - Dust in the wind, bo fajny klimat i mądry tekst.
0
@kwizatz Nie mówię, że od razu widzę Maryję, tylko, że np. spotyka mnie wiele nadprzyrodzonych sytuacji, albo bardzo mało prawdopodobnych. Na jedną sytuację raz wyliczyłem prawdopodobieństwo to mi wyszło jeden do kilkunastu miliardów. Tak samo wiele cudów, uzdrowień. Musisz po prostu uwierzyć, żeby zrozumieć o co mi chodzi :)
1
Dla zainteresowanych szurów i foliarzy, o 20:30 w telewizji wrealu24 wywiad z dr Krajskim. Temat przewodni - Masoneria 2021.
1
Znalazłem taki artykuł:
https://brulion24.pl/21-letnia-polka-chwali-sie-w-internecie-7-aborcjami-zaden-stary-oblech-nie-bedzie-mi-mowil-co-mam-robic-ze-swoja-wagina/
Chyba od tej Julki wzięło się określenie "Julka".
3
@NaFazieHitman Dokładnie. Ale mi się wydaje, że jak się będzie pokazywać jakiejś osobie, że jej przekonania są nielogiczne, to po jakimś czasie powinna ta osoba się zastanowić i je zmienić.
1
@pomi11 "aborcja to nie to samo, co zabicie człowieka. Zarodek do (chyba) 3 miesiąca ciąży nie czuje, nie pamięta, nie myśli, nie wykonuje czynności, po których powiedziałbyś, że to człowiek(w kontekście społeczno-kulturalnym, natomiast biorąc pod uwagę definicję biologiczną - jak najbardziej człowiek)."
Idąc tym tokiem myślenia moglibyśmy bezkarnie zabijać niepełnosprawnych umysłowo czy ludzi w śpiączce. Definicja biologiczna w zupełności wystarcza. Nie ma potrzeby uzupełniać ją definicją społeczno-kulturalną, bo w ten sposób wychodzą takie dziury logiczne.
"Dodatkowo tym uszczerbkiem u kobiety mogą być problemy psychiczne po aborcji" - odwrócony mój argument. "Zwykła" ciąża i poród również powodują uszczerbek na zdrowiu psychicznym."
Syndrom poaborcyjny często męczy kobiety aż do końca życia. Z kolei depresja poporodowa zwykle jest krótkotrwała. Wystarczy spojrzeć na statystyki źródeł satysfakcji Polaków. Według badań najważniejszym i posiadającym najwyższe wskaźniki źródłem satysfakcji w życiu są macierzyństwo oraz ojcostwo – tego zdania jest 95% Polaków (w tym 75% określa się jako „bardzo zadowoleni” z tego tytułu). Pomimo że dzieci ukazuje się często jako przeszkodę w zdobywaniu wykształcenia czy karierze zawodowej, to jednak rodzicielstwo jako źródło szczęścia (95%) znacznie wyprzedza wykształcenie (63%) czy karierę zawodową (71%).
https://cbos.pl/SPISKOM.POL/2020/K_002_20.PDF
"Jeszcze zapomniałem - tak, w pełni rozumiem, że taki zarodek ma szansę na "normalne życie". Nawet, jak będzie miało ciężkie dzieciństwo, to może wyjść z tego i "być kimś", albo przynajmniej "normalnie, godnie żyć", i pewnie znajdzie się wiele takich przypadków."
Np. Steve Jobs, którego matka jednak zdecydowała się oddać do adopcji, albo Andrea Bocelli, którego matkę namawiano do dokonania aborcji, gdy była z nim w ciąży, z uwagi na podejrzenie niepełnosprawności dziecka.
"Odnośnie informacji o psychicznych problemach - to nie jest argument, że nikt nie powinien rodzić, tylko potencjalnie jeden z wielu argumentów o zakończeniu ciąży, w szczególności z powodu gwałtu."
Życie każdego człowieka ma taką samą wartość. Bez względu na okoliczności, w których doszło do jego poczęcia. Każda kobieta, która padła ofiarą czynu zabronionego powinna otrzymać wszelką niezbędną fachową pomoc psychologiczną, medyczną, prawną i materialną oraz wsparcie otoczenia, a w szczególności osób najbliższych, aby ulżyć w jej cierpieniu psychicznym i fizycznym i pomóc odzyskać poczucie bezpieczeństwa. Jest zrozumiałe, że dla kobiety traumatyczne doświadczenia mogą stanowić poważną przeszkodę utrudniającą nawiązanie prawidłowej relacji z dzieckiem poczętym w takich okolicznościach. W sytuacji, gdy kobieta przez okres ciąży upewni się, że nie jest w stanie otoczyć swojego dziecka miłością i należytą opieką, właściwym rozwiązaniem jest oddanie dziecka do adopcji. Takie rozwiązanie daje dziecku szansę znalezienia nowej rodziny, która otoczy je miłością i zapewni właściwe warunki do rozwoju, a matkę uwalnia od ewentualnego poczucia winy. Warto również wspomnieć, że w skali ostatnich 10 lat (dane za 2009–2018) w przypadku poczęcia dziecka w wyniku „czynu zabronionego” dokonywana jest średnio 1 aborcja rocznie, co stanowi 1 ‰ ogólnej liczby aborcji w Polsce.
"No i jestem wielkim zwolennikiem by pomagać kobietom w trudnych sytuacjach życiowych, ale to utopia by można było pomóc wszystkim, dlatego w niektórych, zwłaszcza w odniesieniu do gwałtu, kobieta powinna móc zdecydować, co ma zrobić."
Nie jest to wcale utopia. Z badań przeprowadzonych przez CBOS w 2013 r. wynika, że u większości kobiet kontekstem podjęcia decyzji o aborcji była zła sytuacja materialna (tylko 23% kobiet oceniało swoją sytuację jako „dobrą”). Jednak najistotniejszą rolę w decyzji o dokonaniu aborcji odgrywa brak wsparcia ze strony otoczenia (jest to główna przyczyna aborcji zdaniem 66% Polaków), a w szczególności ojca dziecka. W wielu przypadkach to unikanie przez mężczyznę wzięcia odpowiedzialności za poczęte życie i brak wsparcia z jego strony, skłaniają kobietę do dokonania aborcji.
https://www.cbos.pl/SPISKOM.POL/2013/K_060_13.PDF
1
@pomi11 Teraz pytanie czy rację ma 30 tys. lekarzy + 1000 z drugiego linku czy twoje 58 tys. :)
Nie rozumiem jak można mówić, że lepiej jest kogoś zabić, a jako argument dawać, że gdyby się go nie zabiło to źle by mu się żyło. Jest to nielogiczne. W jaki sposób śmierć jest lepsza od trudnego życia? Nawet na wojnie niehumanitarnym, nieetycznym i karanym jest zabicie kogoś dlatego, że zraniony cierpiał czy nawet prosił o zabicie go. Zabijane dziecko nie ma szansy żyć, a nigdy do końca nie wiemy jak to jej życie by wyglądało, możemy tylko podejrzewać.
Argument, że jeśli kobieta nie zadba o siebie to może mieć problemy czy nawet może u niej dojść do poronienia, nie jest argumentem za tym, żeby zabić dziecko, tylko argumentem, żeby wspierać tę kobietę. Mówisz, że może ona poprzez ciążę doświadczyć uszczerbku na zdrowiu, a co z dzieckiem? Ono poprzez aborcję nie doświadczy uszczerbku na zdrowiu? Dodatkowo tym uszczerbkiem u kobiety mogą być problemy psychiczne po aborcji. Jedynym rozwiązaniem jest okazanie jej pomocy.
0
@negreanu Ja wierzę, że wygra.
8
Grzegorz Braun jeszcze nie został prezydentem, a już teraz przywraca normalność w Rzeszowie :D
https://mobile.twitter.com/mefistofelleess/status/1385923451358171136
7
Ryzyko zgonu z powodu COVID-19 jest 150 proc. wyższe w grupie nieaktywnych fizycznie osób, w porównaniu z ludźmi, którzy regularnie ćwiczą co najmniej 2,5 godziny tygodniowo.
https://zdrowie.radiozet.pl/W-zdrowym-ciele/Aktywnosc-fizyczna/Aktywnosc-fizyczna-zmniejsza-ryzyko-ciezkiego-przebiegu-COVID-19
A rząd zamyka siłownie, a policja rozgania ludzi nawet na siłowniach zewnątrznych.
Lepszym rozwiązaniem niż lockdown i maski jest trening i zdrowe odżywianie.
9
@paweldunajecfcb Oczywiście, że istnieje. Jednak dopóki się w Niego nie wierzy to wydaje się, że Go nie ma, nie dostrzega się Go na co dzień. Jak tylko się uwierzy, to od razu zaczynają pojawiać się dowody na Jego istnienie, a wizja, że Go nie ma, staje się absurdalna i nielogiczna.
3
@pomi11 Prawo do życia jest ponad prawem do wygodnego życia.
5
@Quavosk Niedopuszczalna w żadnym przypadku, bo nie można naruszać wolności tego dziecka. Jakby ktoś myślał, że chcę żeby umierały kobiety w przypadku zagrożenia życia matki, to tutaj macie wyjaśnienie.
Deklaracja Dublińska, o tym, że aborcja nigdy nie jest konieczna, aby ratować życie matki.
https://www.dublindeclaration.com/
List opublikowany w "Public Discourse", w którym ponad 30 000 lekarzy orzekło, że celowe późne zabójstwo nienarodzonego dziecka nigdy nie jest konieczne, aby uratować życie matki.
https://www.thepublicdiscourse.com/2019/02/49619/
O innych przypadkach nie ma co dyskutować, bo to logiczne, że nie można zabić tego dziecka.
0
@msmsms To polecam przeczytać najnowszy raport Instytutu Misesa: „Katastrofa prohibicji narkotykowej”.
https://mises.pl/blog/2021/04/20/katastrofa-prihibicji-narkotykowej/
Walka z narkotykami jest zupełnie nieskuteczna. Dekryminalizacja, nie dość, że najskuteczniej zwalcza narkotyki, to dodatkowo przynosi wiele innych pozytywnych skutków jak np. rozbicie mafii narkotykowych, a co za tym idzie - spadek przestępczości.
0
@msmsms Czemu tak uważasz? Przykład Szwajcarii czy Portugalii pokazuje zupełnie co innego.
0
Całkowita dekryminalizacja narkotyków. Jesteście za czy przeciw?
4
Mamy najwyższą w UE, 2-krotnie większą od średniej inflację.
Mamy najwyższy % nadmiarowych zgonów w UE.
Mamy najgorszy wskaźnik urodzeń od dekady.
Mamy najmniej lekarzy na 1000 mieszkańców w OECD.
Tymczasem każdego dnia w tvp:
https://zapodaj.net/images/c76999ae73adf.jpg
https://www.tvp.info/53248426/niemcy-chwala-polska-gospodarka-i-sa-w-szoku-zdf-maly-cud-gospodarczy