JANEK777
Użytkownik zbanowany
Dołączył/a: czerwiec 2014
4 obserwujących
0 obserwowanych
Użytkownik zbanowany
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
21
Konfederacja złożyła poprawkę w Sejmie, która zakłada zawieszenie wypłacania pensji członkom rządu do czasu zakończenia lockdownu.
Dzisiaj zostanie to poddane pod głosowanie. Szkoda, że raczej to nie przejdzie. Od razu byłby wirus w odwrocie i koniec lockdownu.
Treść poprawki: „Art. 4. Podczas stanu zagrożenia epidemicznego lub stanu epidemii zawieszone zostają wypłaty wynagrodzeń dla Prezesa Rady Ministrów, wiceprezesów Rady Ministrów, ministrów, pozostałych członków Rady Ministrów, sekretarzy stanu, podsekretarzy stanu oraz Szefa Kancelarii Prezesa Rady Ministrów”.
1
Trochę prawdy w tvp.
Dr Paweł Basiukiewicz , mecenas Piotr Schramm , dr Zbigniew Hałat, prof. Ryszard Rutkowski , dr Zbigniew Martyka - Reprezentacja stale rosnącej grupy ludzi, którzy walczą o prawdę.
Zastanawiające jest, że prowadzący program - Pospieszalski, nie został jeszcze zwolniony.
0
@viscajasiek Nie ma czegoś takiego jak współczesne pojmowanie odporności stadnej. Pojęcie jest stałe. Ale rozumiem o co Ci chodzi i mogę się zgodzić z drugą częścią. Z taką tylko uwagą, że muszą to być bezpieczne szczepionki.
0
@viscajasiek Odporność stadna buduje się sama i może jedynie być wspomagana przez szczepienia. Gdyby było inaczej to aktualnie nie byłoby nas na świecie, bo byśmy wszyscy wymarli w wyniku poprzednich epidemii/pandemii.
0
@viscajasiek A co z dziećmi; z ludźmi za mało odpornymi, żeby się zaszczepić; z ludźmi z alergią na składniki szczepionki; z ludźmi, którym po pół roku(AstraZeneca tylko 12 tygodni) szczepionka przestała działać? Nie ma fizycznej możliwości, żeby zaszczepić wszystkich, bo zanim się skończy szczepić ostatnich to już trzeba kolejny raz szczepić tych pierwszych. Już przy pierwszym szczepieniu jest spora szansa, że wystąpią NOP-y, a jak się szczepi wiele razy to prawdopodobieństwo znacznie wzrasta. Jedyna droga to odporność stadna.
https://gbdeclaration.org/great-barrington-declaration-polish/
0
@viscajasiek Nawet jeśli szczepionka chroniłaby przed zakażeniem się, to w dalszym ciągu nie zapobiega ona transmisji wirusa. Nie musi dojść do wniknięcia patogenu do organizmu i namnażania się w komórce. Wystarczy, że osiądzie na błonie śluzowej nosa czy gardła, a ty kichniesz czy kaszlniesz i już zarażasz.
1
@Barca1992 Miło, że nie jestem sam. I w sumie już jesteśmy mniejszymi foliarzami niż byliśmy, skoro kilka naszych teorii się sprawdziło. Gdyby nie to, że wiemy jakie będą kolejne etapy "pandemii" to w ogóle bylibyśmy już normalnymi ludźmi :D
0
@YeastMoss Mi ogólnie ten artykuł też się nie podoba i też widzę w nim sporo błędów.
Chodzi mi tylko o to, że jest to zbiór linków do wielu badań podważających maski i tylko na nie patrzyłem. Te jego argumenty i cytaty z badań nawet nie czytałem.
@JimMorrisonFCB Jak skopiujesz też jego tytuły to masz nawet filmiki z jego udziałem.
0
@YeastMoss Oprócz jego argumentów masz poniżej linki do badań. One są ważniejsze w tym artykule.
5
Powszechne maskowanie społeczeństwa jest nieuzasadnione - piętnaście argumentów i ponad 100 publikacji podważających skuteczność i bezpieczeństwo masek.
W redakcji dr n. med. Piotra Witczaka - biologa medycznego, analityka technologii medycznych.
http://proremedium.pl/2021/04/05/maski-skuteczne-i-bezpieczne-klamstwo-powtorzone-tysiac-razy-staje-sie-prawda/
1
@viscajasiek Szczepionka daje rzekomą odporność na około pół roku, więc chcą żebyśmy już zawsze się szczepili. A rzekomą, dlatego że tak naprawdę to nie daje odporności tylko łagodzi objawy zakażenia. Sami producenci mówią, że szczepionka nie ogranicza transmisji wirusa.
1
@chosenone Wpadli na to już dawno temu. Teraz tylko realizują ten plan.
7
@Kgorecki2500 Jak dla mnie to każdy z tych punktów zdecydowanie na nie. Wprowadzenie punktu 1 byłoby ewidentnym złamaniem konstytucji i podziałem społeczeństwa na dwie klasy.
@Qlewer A kiedy ja mówiłem, że wierzę?
@VenoM Nie wróżby tylko to wszystko było zapisane od początku.
5
https://mobile.twitter.com/DoRzeczy_pl/status/1381920658272219136
https://mobile.twitter.com/tvp_info/status/1381701811304824833
https://mobile.twitter.com/RMF24pl/status/1376477263617785856
Fajnie być szurem i foliarzem. Wszystko się wie wcześniej niż inni. Jak rok temu mówiłem ludziom o tym wszystkim, to się ze mnie śmiali, a teraz już się to sprawdza.
0
@Persyfl (Zobacz koniec, żebyś nie zaczął odpisywać bez sensu na wszystko).
2. Mówiłem, że według prawników rząd odpowiada za te morderstwa.
9. "Nie mówiłeś o niezależnych sędziach, tylko o podejmujących decyzje zgodne z twoimi poglądami."
Nie
"I taka Agnieszka Dziemanowicz-Bąk knuła przeciwko Polsce w wieku 5 lat? Teraz Ja muszę napisać XD"
Można dołączyć do tego układu, albo po prostu ci nic nie znaczący do tylko pionki sterowane przez grube ryby.
"Jako członek Loży muszę zaprzeczyć. Nie lubimy Hołowni. Ze względów utylitarnych, już nam bardziej na rękę Konfa."
Widać jesteś nic nie znaczącym członkiem i tak naprawdę nic nie wiesz.
"- Bosak - w LPR kiedy to była w koalicji z PiS, wiceprzewodniczący rady programowej TVP :D
- Braun - członek komitetu poparcia Jarosława Kaczyńskiego
- JKM - członek Związku Młodzieży Socjalistycznej i przez 20 lat SD :D; w wyborach w 2001 startował z poparcia PO
- Kulesza - Kukiz '15
Proszę cię."
Nie uważam, że przeczy to temu co powiedziałem.
"Powołujesz się na agencję, której istnienia nie jesteś w stanie potwierdzić :) Taki zwykły fact-check."
Wiem, że jest taka agencja, ale nawet nie szukałem jej strony, bo uważam to za śmieszne, skoro wysłałem ci filmik jak Łukaszenka mówi słowa, które cytowała ta agencja.
"Milion zakażeń to nie jest osiągnięcie. A pozostałe stany porównujesz, czy tylko te, które ci pasują? W ogóle masz jakieś badania, które kompleksowo porównują stany, czy tylko żonglujesz danymi wyrwanymi z kontekstu? Nie tylko dwa czynniki się bierze pod uwagę w rzetelnym zestawieniu."
Lanie wody. Napisz jakie czynniki to spowodowały.
"Słuchaj, daruj sobie ten protekcjonalny ton. Jako jeden z niewielu tutaj nie traktuję cię jak skończonego debila, ale mogę zacząć."
Takie jest moje zdanie. Uszanuj moją opinię. Możesz mnie traktować jak skończonego debila, twoja sprawa, co za różnica.
"Zupełnie nie tak jak Ja. Ja od razu wskazałem różnicę i kontekst. Ty twierdzisz, że dane są zmanipulowane ale na ich podstawie wyciągasz wnioski."
Trudno jest zmanipulować aż tak bardzo, żeby były kompletnie niewiarygodne.
"No i możesz sobie uważać też, że Ziemia jest płaska, ale od tego się taka nie stanie. Nie jesteś w stanie przedstawić żadnych dowodów na obronę swojej hipotezy. Moja teza jest poparta faktami i logiką. Skoro lockdown działa,m to jego brak zwiększyłby liczbę zarażeń, a po przekroczeniu granicy wydajności systemu ochrony zdrowia (do której dobiliśmy mimo obostrzeń), liczba zgonów rosłaby w tempie wykładniczym."
Równie dobrze teraz ja mogę na to odpowiedzieć: możesz sobie uważać też, że Ziemia jest płaska, ale od tego się taka nie stanie. Nie jesteś w stanie przedstawić żadnych dowodów na obronę swojej hipotezy. Moja teza jest poparta faktami i logiką.
"Nie ma już z kim się żegnać. Pogrzeb to rytuał dla żywych. No i to nie jest ważniejsze od życia i zdrowia"
Tak jak napisałem, myślę, że zdecydowana większość ma inne podejście.
"Po co, skoro nijak się to ma do tematu?"
To by udowodniło twoją tezę.
"Wiem, że nie jesteś. Fani Korwina są raczej przewidywalni. To było zamierzone."
No i znowu nie zgadłeś, gdyż nie jestem fanem Korwina. I po co celowo piszesz słaby argument?
"Szkoda, że takiego podejścia nie masz do covida."
Z covidem jest taka różnica, że nic nie da się z tym zrobić i nawet nosząc 10 masek możemy kogoś zarazić.
"Niektórzy też uważają, że szczepionki powodują autyzm. Co to ma do rzeczy?"
Tłumaczę moje zdanie.
"Czyli w imię egotyzmu."
Chyba każdy idąc do szpitalu co najmniej w jakimś stopniu kieruje się egoizmem. Problemu by nie było gdyby był dobrowolny ZUS.
"To ty masz coś do udowodnienia, więc to ty przedstawiaj dane, tylko z poprawką na realia."
Nie żeby coś, ale to ty zacząłeś tę dyskusję i to ty zacząłeś mi coś udowadniać. Więc jak najbardziej to ty masz coś do udowodnienia.
"Gdzie tu miałeś wynikanie?"
Na szybko pisane, powinno być bez "I dlatego".
"Napisałeś, że nie ma sensu redukować wzrostu liczby zarażeń, bo ludzie zarażają się też w Biedronkach i domach, więc na tej samej zasadzie powinniśmy olać bezpieczeństwo na drogach, bo ludzie giną też gdzie indziej."
Taka jest różnica, że nie jesteśmy w stanie zatrzymać rozprzestrzeniania wirusa. Nawet jeśli bylibyśmy w stanie to poniesione koszty byłyby zbyt duże.
"Kolejny raz, ty stawiasz tezę, ty wrzucasz dane. Potem jeszcze tylko uzasadnij sens ich wrzucania."
Ty jej przeczysz, więc powinieneś to uzasadnić argumentem.
"Weź Mi to na schemacie rozpisz. Czy po tym poparciu Polska już nie będzie mogła zaciągać długów, nakładać podatków, decydować o swojej polityce zagranicznej, gospodarce, wybierać sobie władz?"
Będzie mogła, ale oddaje też te kompetencje unii.
"I czemu ty miałbyś być wyjątkiem?"
Nie mówię, że jestem wyjątkiem. Napisałem, że jak najbardziej można coś robić wbrew woli większości społeczeństwa.
"Wystarczy spojrzeć na kobiety głosujące na Korwina/Konfederację."
Czemu to czyni je głupimi? Rozmawiałeś z jakąś kobietą głosującą na Korwina/Konfederację?
"No bardzo nieprawda"
Twój wykres tylko udowadnia to co napisałem. Stale wzrasta średnia składka i zauważalny średni spadek w ostatnich latach.
"I dlatego chcesz ją politycznie i gospodarczo osłabi oraz wepchnąć w rosyjską strefę wpływów?"
Nie. Zrozumiem jeszcze, dlaczego napisałeś pierwszą część zdania ale o co ci chodzi z rosyjską strefą wpływów?
"A to chcecie wprowadzić te pomysły, czy tylko tak sobie pogadać?"
Można wprowadzić te pomysły po zmianie ustroju np. na monarchię.
"Serio?"
Albo napisz w jakiej jesteś loży, albo nie pisz bzdur skoro nie wiesz o czym mówisz.
12. Tak. Jest to jedyna logiczna opcja.
14. Pisałem już wiele razy, że nie tylko to badanie jest powodem, żeby ich nie nosić.
Mógłbyś podać jakieś wiarygodne badanie? Z randomizacją, prawdziwą grupą kontrolną.
"Niektóre źródła mówią, że nawet do 40% może nie mieć objawów."
Ja słyszałem, że jeszcze więcej.
"Wirus przenosi się drogą kropelkową, a ty nie nosisz maseczki. Chyba robisz już pierwsze kroki. A właśnie, sprawdzałeś już swoją tezę, że wybronisz się przed mandatem za brak maseczki?"
Jak mam zarazić kogoś drogą kropelkową jeśli nie kicham, nie kaszlę, a rozmawiając nie pluję na niego?
Kilkanaście razy przechodziłem obok policjantów/radiowozów bez maseczki, ale nigdy nie chcieli do mnie podejść. Jak mi karzą założyć w sklepach itp. to mówię, że mam zaświadczenie, a oni informują szefostwo, że mogę być bez maski lub po prostu mówią, że ok. Najśmieszniejsze jest, że nie mogą zobaczyć tego zaświadczenia, bo RODO. A napisał mi je prawnik i mówi, że każdy może sobie sam takie napisać. Ale co do mandatu to wystarczy go nie przyjmować. Ostatnio nawet nie dają mandatów tylko po prostu spisują, bo się boją, że ktoś ich zgłosi za przekroczenie uprawnień. Wiem to od ludzi z policji i od ludzi do których policja się przyczepiła jak nie mieli maseczki.
"A to zgnity ciul."
Spływa po mnie brak szacunku do mnie, ale nie widzę sensu dalej z tobą rozmawiać skoro obrażasz Pana Boga. Możesz nie wierzyć w Boga, ale pamiętaj, że On zawsze wierzy w ciebie i cię kocha.
Kończę tę dyskusję i potraktuj tę moją odpowiedź jako retoryczną.
3
@kuz Pewna osoba kiedyś powiedziała: "Żydzi stracili biedę, Polacy stracili inteligencję". Można więc powiedzieć, że Polska najwięcej straciła podczas wojny i zdecydowanie byłaby teraz w innym miejscu, gdyby nie wymordowano tych ludzi.
0
@Persyfl 2. Wedle prawników Konfederacji.
Prawnicy mówią o art. 165 § 1 ust. 5 Kk i ewentualnie art. 165 § 2 oraz 165 § 5 Kk. Ja bym dodał art. 118 § 1, ale tak jak mówisz ciężko byłoby to udowodnić.
9. Niezależni sędziowie - niezależne decyzje. Trudno się domyślić?
Układ okrągłostołowy. "My nie ruszamy waszych, wy nie ruszacie naszych". Wiosna, razemki i hołownia oczywiście też są w nim. Hołownia to malowane lisy PO, masoneria zauważyła, że PO traci poparcie i dali hołownie. Wystarczy spojrzeć kto go finansuje.
Tak już pisałem ludzie z Konfederacji są spoza układu.
8. Ok.
"Foliarskie wynurzenia, a chwilę później piszesz o kulturze xD
Nie wiem co chcesz, żebym skomentował.
5. Albo źle mnie zrozumiałeś, albo ja źle się wyraziłem.
Co ty się tak uczepiłeś na agencję Biełsat? Przecież tam był tekst, że ta agencja mówi, że Łukaszenka coś powiedział, a później wysłałem ci filmik, w którym rzeczywiście Łukaszenka to powiedział. Jak sobie chcesz to szukaj. Ja nie widzę sensu.
"Na jakiej zasadzie codzienne picie wódki jest bardziej przemyślaną metodą niż obostrzenia? Przecież Łukaszenka słynie z dbania o dobro swoich obywateli".
Przemyślane - stałe, niezmienne. NIe tak jak w Polsce - losowanie obostrzeń.
"Bo mówimy o tej samej Florydzie, która jako trzeci stan przekroczyła milion zakażeń, od której w pewnym momencie więcej zakażeń miało tylko osiem krajów, (to nie błąd - krajów, nie stanów)".
Kalifornia była druga, Teksas pierwszy. Oba z lockdownami. Floryda znacznie mniejszym kosztem to osiągnęła, do tego ma większą gęstość zaludnienia niż te stany. Gubernator Teksasu zrozumiał, że lockdown nie działa, przeprosił i zniósł obostrzenia. Jak widać dla ciebie póki co jest to zbyt trudne.
"No ale to ty próbujesz to porównywać."
Polskę i Florydę tak jak ty porównujesz stany do krajów.
11. Mówiłem już, że uważam że bez lockdownu byłoby znacznie mniej zgonów. Ty mówisz, że byłoby więcej. Zarówno moja jak i twoja teza są niepoparte faktami, jak już to wcześniej stwierdziliśmy.
"Jakoś nie dla wszystkich główną atrakcją pogrzebu jest oglądanie zwłok, ale ok."
Nie podchodzisz do trumny się pożegnać, ostatni raz zobaczyć tę osobę? Myślę, że większość ludzi tak robi.
"A wiesz dlaczego jeśli już? Bo żyją. Jakby byli martwi albo walczyli o każdy oddech, to nie miałoby najmniejszego znaczenia."
Podaj w jakich krajach bez obostrzeń trupy walają się na ulicach i ludzie nie chodzą na pogrzeby, bo już wszyscy umarli, albo nie mogą oddychać.
"To po co pasy bezpieczeństwa w samochodach, poduszki powietrzne, kontrolowane strefy zgniotu, wspomaganie hamowania? Przecież równie dobrze możesz nie mieć wypadku."
Słaby argument, bo nigdy nie pisałem, że jestem zwolennikiem tych rozwiązań. Jestem wolnościowcem. Jak ktoś chce narażać swoje życie to niech jeździ bez pasów. Ważne, że nie naraża to życia innych ludzi.
"I narażać dziecko, o którego tak walczycie dopóki się nie urodzi? Lekarzy? Zajmować potem łóżko w szpitalu? Na jakiej podstawie?"
Niektórzy tak jak ja uważają, że wcale nie jest to większe narażanie. A mogą potem zajmować łóżko w szpitalu na podstawie płacenia składek zdrowotnych.
"U noworodków? Calling dr YeastMoss Może on ci wytłumaczy, jak wygląda układ immunologiczny noworodka."
Ciekawa wypowiedź dokrora YeastMoss.
"Bo ich klienci byliby w szpitalu albo na cmentarzu albo modlili się w domu, że ominęło ich jakiekolwiek poważne schorzenie."
Podaj ile upadło restauracji w krajach bez obostrzeń i przyrównaj to do statystyki w Polsce.
"Czekałem, kiedy przejdziesz do wycieczek osobistych."
Po prostu uważam twoje zdanie za całkowicie nielogiczne. Wyrażam swoją opinię.
"I dlatego kościoły powinny być zamknięte. No ale olejmy bezpieczeństwo na drogach, bo ludzie umierają też z innych przyczyn."
I dlatego wszystko powinno być otwarte. Nie wiem o co ci chodzi z drogami.
"Ładny link, który dowodzi przede wszystkim tego, jak kruchym mitem jest ta wspaniała polska rodzina. Tak, izolacja powoduje wiele problemów, ale wiesz, czemu Ola ma depresję? Bo żyje, gdyby umarła, nie miała by depresji."
Ile dzieci zmarło z powodu covid w krajach bez obostrzeń? Potem przyrównaj do statystyki w Polsce.
"O jakich długach mówisz w ramach funduszu odbudowy? Część państwowych ma przejąć na siebie UE, reszta programu to dotacje. Nikt nie nakazuje brania w nim udziału, nikt też nie zakazuje państwom zaciągania długów ani nakładania podatków. O czym ty mówisz?"
Poparcie pis dla nakładanie podatków ogólnoeuropejskich - oddanie suwerenności.
"Wbrew większości społeczeństwa?"
Nie jestem demokratą. Większość społeczeństwa jest głupia, jak już zgadłeś wcześniej, że tak uważam . Wystarczy spojrzeć na poparcie w wyborach prezydenckich - 70% głosów w pierwszej turze na kandydatów pis i po.
"Ale że bieda uszlachetnia"
Lepiej być biednym, ale suwerennym państwem. Poza tym nie uważam, że bylibyśmy biedni. Ostatnio też coraz więcej dajemy unii, niż dostajemy.
"Czy tęskno ci do Matuszki Rosiji?"
Tęskno mi do prawdziwej, wielkiej Polski.
"Z tego, co Mi wiadomo, wszyscy członkowie bandy czworga już nie żyją. Co w ogóle mają Chiny do tego? W sensie, że o to chodzi z tym mokrym śnie o chłostach i skazującej prokuraturze? Nie przewiduję jakiegoś szalonego poparcia dla takich pomysłów."
W Polsce bandą czworga nazywane są: pis, po, sld, psl jeżeli nie wiesz. Jeśli wiesz to wybitny żart.
Co za różnica jakie jest poparcie?
"Można tylko szacować."
No właśnie.
"Nie nazywam. Sam należę do Loży. Kto konkretnie? Jakieś dowody, czy tylko tak twierdzisz, bo pasuje ci do narracji. A może do tych pierwszych słów był zmuszony?"
Do jakiej konkretnie loży należysz?
Tak twierdzę, a w tych pierwszych słowach po prostu przypadkiem się wygadał.
"Zatem po co się powołujesz na niesprawdzone i nic nie wnoszące źródła?"
Myślałem, że łatwiej będzie później znaleźć.
"Ale to ty się na nie powołujesz. Sami autorzy twierdzą, że nie może być ono podstawą do wyciągania daleko idących wniosków odnośnie skuteczności ochrony noszących (a to nie jest nawet i głównym zadaniem)."
Ciekawe im wyszły wyniki i można z nich wyciągnąć pewne nie daleko idące wnioski.
"W myśl tej logiki, gdyby nie działy - też. Ergo mamy maseczki Schoredingera. Po raz kolejny też - maseczki mają chronić nie tyle noszących, co ludzi wokół nich."
Dokładnie. Dlatego póki nie wiemy czy działają czy nie działają najlepiej jest nie nosić ich wcale.
"Odnośnie czego? Że maseczki mają chronić innych :D To ty twierdzisz, że nie działają, ty przedstawiaj dowody."
Ty twierdzisz, że chronią innych.
"Nie musisz być chory, żeby roznosić wirusa i skąd masz pewność, że nie jesteś chory? I co ma Bozia do tego?"
Nie mam objawów, a jak jestem bezobjawowy to musiałbym się bardzo postarać, żeby kogoś zarazić.
Bóg w każdej chwili może zabrać zdrowie.
"Szkoda Mi czasu na te kanały, ale skoro rozpowszechniały fakenewsy, to zostały zablokowane zgodnie z polityką firmy. W czym problem?"
Jako kanały dziennikarskie rozpowszechniały czyjąś wypowiedź. Jak ktoś podczas wywiadu przypadkiem powie coś co według kogoś nie jest prawdą, to telewizja powinna być blokowana? Wtedy nie byłoby żadnej telewizji internetowej.
78
Logika postępowego świata.
https://zapodaj.net/images/d8112590e55c4.jpg
7
Już niedługo na ulicach.
https://zapodaj.net/images/19633775d1d0d.jpg
0
@Persyfl 2. Napisałem już, że według mnie spełnia. Również według wielu prawników, bo składali już pozwy przeciwko rządzącym za te morderstwa.
Jestem zdania, że bez lockdownu byłoby znacznie mniej śmierci niż jest teraz i dlatego mówię, że musimy z tym normalnie żyć.
9. Już odpowiedziałem. Konfederacja jest jedyną partią spoza układu i gdyby się pozbyli wszystkich ludzi z bandy czworga z sądownictwa to bardzo szybko wszyscy zostaliby rozliczeni.
8. Ciekawe czemu nie zamierzasz. Reszta XD
5. Ja mówiłem o całości, może źle zrozumiałeś.
Z tego co pamiętam to te filmy i z yt i z fb są agencji Bełsat.
Wysyłałem to jako ciekawostkę. Nie walczę o nic. Powołuję się na Białoruś, bo tak jak mówiłem mam bardzo zaufane informacje stamtąd. I nie chodzi mi o to, że to co mówi to są dobre metody. Napisałem, że są lepiej przemyślane niż te w Polsce. Tam mają stałą metodę walki polegającą na wzmacnianiu odporności i leczeniu chorych. W Polsce to zamkną lasy, to fryzjerów, to powiedzą, że wirus już się skończył, że nie musimy się bać, to mówią, że już zawsze będziemy żyć w zagrożeniu epidemicznym.
Nie chodzi mi o badania tylko o statystyki pozytywnych testów w tych stanach. Co do zaniżania wyników. Uważasz, że inni tego nie robią w zależności od zapotrzebowania? Przykład Polska: 1 kwietnia: 109 400 testów - 35 251 pozytywnych testów, 5 kwietnia - 39 300 testów - 9 902 pozytywnych testów.
10. Masz rację, bardzo dawno słyszałem o tym badaniu i myślałem, że to ono dowodziło. Teraz już się nie zapoznawałem z nim dokładnie.
W tym badaniu analizują jedynie 10 krajów. W tym chyba tylko dwa bez lockdownu. Ja mogę analizować znacznie więcej i widzę też obecną sytuację. To badanie jest już stosunkowo stare.
11. Każdy powinien sam decydować czy chce się zarazić czy nie. Lekarze są od tego, żeby leczyć i nie ma różnicy czy ktoś się zarazi od umierającego dziadka czy w Biedronce.
Ze zmarłymi to chodziło mi o to, że są wsadzani do plastikowych worków i trumna nie jest otwierana. Nie można nawet zobaczyć kto tam w środku jest, a co dopiero się pożegnać. To też psuje ludziom psychikę.
Rodzące kobiety równie dobrze mogą się nie zarazić. Skoro chcą rodzić bez maski to powinny móc o tym decydować. Ich ciało ich sprawa. A u dzieci występuje mniejsze prawdopodobieństwo wystąpienia ciężkich objawów i zarażenia innych.
Nie mam pojęcia czemu uważasz, że gdyby nie zamknęli restauracji to też tyle samo restauratorów straciłoby majątek. Chyba musisz mieć jakiś poważny problem z logicznym myśleniem, ale no nie wiem, wytłumacz.
"Czyli państwo ma olewać zachowania zagrażające życiu ludzkiemu? To czym to państwo ma się w sumie zajmować?"
Ludzie w Biedronce, w Kościele i w domach też się zarażają. Czemu państwo nie wsadzi każdego do oddzielnej izolatki?
"Ale ogromna większość tych zmian to wina wirusa, a nie rządzących."
Jakie prawo ustanowił wirus?
Co do nauki:
https://www.tokfm.pl/Tokfm/7,103085,26968713,ola-byla-wzorowa-uczennica-ale-pandemia-zmienila-wszystko.html
Fundusz odbudowy do zaciąganie długów europejskich. Jedną z fundamentalnych kompetencji państwa suwerennego jest zaciąganie długu i nakładanie podatku na obywateli.
Co do powierzenia władzy unii europejskiej to ja bym to widział inaczej. Opuszczamy unię, wszyscy politycy bandy czworga przepraszają Polaków, dokonują na sobie publicznej chłosty, składają na siebie doniesienia do prokuratury, proszą swoich kupli stamtąd, żeby ich skazali i do końca życia siedzą w więzieniach.
"Na pewno nie tyle samo, co bez obostrzeń."
A o ile więcej?
12. Ludzie stojący nad nim. Masoneria, globaliści, nie wiem jak ich nazywasz.
7. Jak zacząłem szukać to zobaczyłem, że nie jest tak łatwo znaleźć.
14. W tym badaniu jest wiele sprzecznych wyników. Gdyby maski działały to ciągle wychodziłoby to samo.
"A przede wszystkim, maski mają chronić przede wszystkim nie noszącego, a osoby wokół."
Jakieś badanie poproszę. I jeśli okazałoby się, że jest to prawda to skoro dzięki Bogu nie jestem chory to nie ma najmniejszego sensu, żebym nosił maskę.
Te telewizje zostały zablokowane za cytat i komentarz do wypowiedzi doktora, który mówił, że lockdown nie działa.
0
@Persyfl 2. Ja to uważam za celowe ludobójstwo.
Cały czas ta sama retoryka o odpowiedzialności... Nie nudzi ci się ciągle to samo pisać? Nie da się być tak odpowiedzialnym, żeby powstrzymać rozprzestrzenianie się wirusa. Po prostu musimy nauczyć się z tym żyć. Dokładnie tak samo jak z grypą.
9. Pytałeś ogólnie jaką chciałbym reformę sądownictwa. I oczywiście, że pomogło by to osądzić tych wszystkich bandytów. Na tych ludzi są paragrafy tylko trzeba się pozbyć z sądownictwa ludzi, którzy ich chronią. Też słyszałem, wypowiedzi kogoś tam z Konfederacji, w których krytykowali immunitet poselski i sugerowali jego zniesienie.
Oczywiście, że od mandatu za brak maseczki można się wybronić. Właśnie przez takie podejście jak twoje, Polacy nawet jak się nie zgadzają z noszeniem maseczek, to żeby nie robić sobie problemów i tak je noszą.
8. Prosiłem o program, a nie wypowiedź Mentzena i też nie podałeś, która partia ma lepszy program.
5. Polska gastronomia to jeszcze niedawno było ponad 76 tysięcy lokali, słyszałem dane, że jest w niej zatrudnionych ok. 200 tys. ludzi, a jak wiadomo gospodarka to system naczyń połączonych, więć jej zamknięcie gastronomii to straty dla ok. 2mln Polaków. Tu jakiś link na szybko: https://www.money.pl/gospodarka/polska-gastronomia-w-dramatycznej-sytuacji-to-dla-nas-kompletny-szok-6567733686946496a.html
Słowa Łukaszenki:
Swoją drogą jego metoda walki z wirusem jest na pewno lepiej przemyślana niż ta w Polsce:
https://www.facebook.com/belsatpopolsku/videos/2485167805077836/
Co do stanów to podaj te czynniki np. co do porównania Florydy i Kaliforni. Dlaczego jest mniej przypadków we Florydzie, mimo braku lockdownu i maseczek.
10. Moja teza lockdown nie działa nie bierze się z tego badania tylko głownie z analizowania sytuacji na świecie. Napisałem, że jak np. utrzymywanie dystansu. Nie, że jedynie to.
11. Nie znajdę tych statystyk. Wszystkie je słyszałem, ale gdzie to nie mam pojęcia, a nie mam czasu szukać.
"Bo byłoby lepiej, gdyby takie wizyty były możliwe i rodzina by się zaraziła i zasiliła kolejne łóżka i respiratory?"
Ludzie mają swój rozum i sami powinni móc decydować czy chcą się pożegnać z kimś umierającym.
"j.w."
Uważasz, że osoba zmarła dalej zaraża?
"Och, nie, bo przecież lepiej, żeby osłabione porodem się zaraziły, że o niemowlaku nie wspomnę."znacznie zwiększona otyłość wśród dzieci "
Chyba lepiej skoro mnóstwo kobiet na to narzeka. Mówią, że teraz w chorej atmosferze są porody.
"Sugerujesz, że bez obostrzeń by tych majątków nie potracili?"
Ty poważnie? XD
"Czyli sanepid powinien olewać przedsiębiorców, którzy narażają zdrowie i życie swoich pracowników i innych obywateli?"
Oczywiście. Mają swój rozum. Tak samo pracownicy i ci którzy przychodzą też mają w świadomości, że mogą się zarazić.
"Powinniśmy znieść obostrzenia, żeby mieć bogatsze życie społeczne na pogrzebach?"
XD
"Tak, wirus poważnie zmienił nasze życie. Czemu nie masz pretensji do niego, tylko do rządzących?"
Bo od rządzących zależy jak wygląda walka z tym wirusem.
"To już inna kwestia, że w XXI wieku nie jesteśmy w stanie ogarnąć nauki zdalnej."
Nawet idealnie ogarnięta nauka zdalna nigdy nie zastąpi normalnej. Ewentualnie na niektórych kierunkach studiów. Dzieci oprócz tego, że się uczą to muszą też się integrować. Nauka zdalna dla najmłodszych to nieodwracalne szkody psychiczne.
"No tak, tak działa pandemią na gospodarkę."
Zależy jak się z nią walczy. Przykładem są kraje które nie zastosowały lockdownu.
"Ke? Ale, co, gdzie, kiedy? Skoro też tak krytykujesz naszych rządzących, to może takie oddanie nie byłoby najgorsze?"
Fundusz odbudowy. Reszta XD
"Są, ale przeciw wirusowi, przeciw lekceważeniu zagrożenia, przeciw nieodpowiedzialnym zachowaniom. Ty tak serio myślisz, że bez obostrzeń tego wszystkiego by nie było? Czy stan psychiczny dziecka, które musi siedzieć w domu byłby lepszy, gdyby umarli mu rodzice?"
A teraz nie umierają mu rodzice?
12. Chodzi mi o to, że oczywiste jest, że po prostu kazali mu to sprostować.
7. Ok, chętnie bym poszukał, ale nie mam czasu.
14. Masz też napisane. " Infection with SARS-CoV-2 occurred in 42 participants recommended masks (1.8%) and 53 control participants (2.1%)."
Za każdą dużą tv stoi agenda i propagandę, a telewizje prawicowe są blokowane. Dla przykładu obecnie Wrealu24 i Media Narodowe są zablokowane na yt na dwa tygodnie.
5
Piękny widok w tych chorych czasach.
https://mobile.twitter.com/otwieramy/status/1381185506701103104
1
Sory, to chyba przeze mnie. Postawiłem 200, że Barca wygra.
0
@Bykunn Po pierwsze piszą, że wyniki badania są niekonkluzywne, a to zapewne wynika z tego, że badali jedynie czy maska chroni tego co ją nosi.
0
@Persyfl 2. No to system ochrony zdrowia. Ja uważam, że Ci ludzie zostali zamordowani pod pretekstem wirusa, a nie że wirus się do tego przyczynił bezpośrednio.
9. Reformy konstytucji, sądownictwa, z którymi się mniej więcej zgadzam możesz znaleźć tutaj:
https://www.google.pl/url?sa=t&source=web&rct=j&url=https://bosak2020.pl/wp-content/uploads/Bosak2020_NowyPorzadek.pdf&ved=2ahUKEwjUn-O5tfPvAhWMlosKHX8YB84QFjAAegQIAxAC&usg=AOvVaw0XqvEo78Dfk3O1JBRxtsYB
Prawo nie umożliwia karania za nieprzestrzeganie obostrzeń. Np. w warszawskim sądzie administracyjnym osoby nieprzestrzegające obostrzeń wygrali 97% spraw. Tak samo po kwarantannie jeśli nie było podejrzenia zachorowania to można się ubiegać o kilkadziesiąt tysięcy odszkodowania.
8. Link. Podaj też, która partia ma lepiej rozpisany program.
5. Mówiłem, że ludzie często nie mają wyboru, bo np. jest mało miejsca, że ulica obok czy coś, a chcą sobie coś tam kupić. Tak samo jak chcieli coś zjeść w galerii to musieli na korytarzu, bo np. są głodni i też była zima, więc ciężko było im wyjść na dwór. Dużo lepiej byłoby po prostu wprowadzić dystans między stolikami skoro muszą. Setki tysięcy ludzi zatrudnionych w gastronomii mogłoby w końcu normalnie zarabiać i reszta Polaków też mogłaby normalnie jeść na mieście.
Jakie istotne czynniki pominięte w danych ze Stanów?
Co do Białorusi:
„Agencja Bełsat poinformowała o tym, że WHO czyli Światowa Organizacja Zdrowia, agenda ONZ zaproponowała prezydentowi Łukaszence 92 miliony dolarów za wprowadzenie w całym kraju restrykcji takich, jak we Włoszech”. Odmówił. Kilka tygodni później zgłosił się do niego Międzynarodowy Fundusz Walutowy (IMF) również agenda ONZ. Oferta za to samo okazała się dziesięciokrotnie większa. Łukaszenko odmówił stwierdzając - “Nie będziemy tańczyć jak nam kto zagra”. - cytuje białoruska agencja powołując się na materiał filmowy.
10. To badanie mówi, że wystarczą małe ograniczenia jak np. utrzymywanie dystansu.
11. Samobójstwa, rosnąca ilość bezrobocia, rosnąca ilość wizyt psychiatrycznych, zwiększona ilość uzależnień, nadmiarowe zgony niecovidowe, brak możliwości ostatnich wizyt w szpitalu np. z umierającymi rodzicami, brak możliwości przeprowadzenia normalnego pogrzebu, kobiety rodzące w maskach, znacznie zwiększona otyłość wśród dzieci i zwłaszcza u najmłodszych dzieci problemy psychiczne, utracenie przez tysiące Polaków majątków życia, gnębienie przedsiębiorców przez sanepid, policję, skarbówkę, ograniczone życie społeczne, brak normalnej nauki dla dzieci i studentów, zapaść gospodarcza kraju, rosnąca inflacja, oddanie naszej suwerenności Unii Europejskiej. Tak można wymieniać i wymieniać. To wszystko nie są wystarczające argumenty przeciw?
12. XD
7. Jak chcesz to szukaj tych dowodów
Ja dalej nie śledziłem tej sytuacji.
14. Przeczytaj książkę Fałszywa Pandemia 3, a najlepiej też poprzednie części. Jedno z randomizowanych kontrolowanych badań:
https://www.acpjournals.org/doi/10.7326/m20-6817
I miło, że oglądasz te filmiki. Zwykle ludzie mówią, że nie będą takiego czegoś oglądać. Że lockdown działa i koniec, bo tak mówią w telewizji. Widać Ty chyba jesteś nieco bardziej otwarty na argumenty.
A jak już jesteśmy przy książkach to polecę jeszcze te:
Klaus Shwab - Covid 19, The Great Reset (jakbyś nie wiedział kim jest Klaus Shwab to jest on jednym z ludzi, którzy stoją za tym spiskiem, nie że się temu sprzeciwia. Opisuje w tej książce jak teraz będzie wyglądać nasza rzeczywistość. Tę polecam najbardziej)
Pdf: https://straight2point.info/wp-content/uploads/2020/08/COVID-19_-The-Great-Reset-Klaus-Schwab.pdf
Axel B.C. Krauss - Corona - Krone der Technokratie? Jeśli znasz niemiecki(Niestety chyba jeszcze nie ma tłumaczenia)
Marek A. Zamorski - Operacja pandemia. Globalna psychoza i nowy totalitaryzm.
Wojciech Sumliński - Zapis zarazy(niedługo będzie druga część to potem też możesz sobie kupić. Powinna być jeszcze ciekawsza i z jeszcze większą ilością dowodów.)
0
Ciekawa reakcja uboczna szczepionki Johnson & Johnson:
https://nypost.com/2021/03/30/mans-skin-peeled-off-in-reaction-to-johnson-johnson-covid-vax/
Niezrozumiałe jest dla mnie, że ludzie dobrowolnie chcą się takim czymś szczepić.
0
@Rudi35 Zgodnie z planem. Tak wyprać ludziom mózgi, żeby sami pilnowali przestrzegania obostrzeń i żeby linczowali tych, którzy się nie podporządkowują.
0
@Qlewer Czyli rozumiem, że nie chcesz ze mną rozmawiać i mnie wyzywasz, dlatego że uważam, że rząd nas okłamuje, że myślę samodzielnie i że nie podążam za tłumem?
0
@VOne Masz napisane w tym badaniu, że jego sensem jest zbadanie czy maska chroni osobę ją noszącą przed zakażeniem. A badali to, mimo że jak mówisz, wiemy o tym od dawna, dlatego że są to najwyższe w hierarchii badań naukowych i one dopiero ostatecznie potwierdzają czy coś jest prawdą.
0
@VOne W badaniach często piszą komentarze, że trzeba więcej danych itp. Dla mnie fakt, że na 3 tys noszących maski zaraziło się 1,8%, a na 3 tys. nienoszących 2,1% wystarczająco udowadnia brak skuteczności masek.