0

George Soros o koronawirusie:
,,Opisałbym to jako rewolucyjny moment, w którym wachlarz możliwości jest znacznie większy niż w normalnych czasach. To, co jest niewyobrażalne w normalnych czasach, staje się nie tylko możliwe, ale faktycznie się wydarza. Ludzie są zdezorientowani i przerażeni".
Koronaentuzjaści, co Soros miał na myśli? :D

0

@pax Też tłumaczył, po co pytasz, sprawdź sobie.
Wstawiłem nazwiska wszystkich posłów koła, a nie że wybranych.
@Eto'o9 R10 Dziambor był krótko związany z PO jeszcze wtedy gdy była to partia wolnościowa.
LPR z Bosakiem byli w koalicji z PISem tylko przez rok i do tego jeszcze te kilkanaście lat temu wiele ludzi się łudziło, że PiS to prawica.

0

@pax Korwin już wiele razy tłumaczył, dlaczego był w SD. Poza tym mówimy o partii, a nie o pojedenczej osobie.

0

@gumaz Mógłby teraz tworzyć struktury, a głos w sejmie zabierać z honorem już po wyborach. Tak to stworzył platformęV2, a beton myśli, że to jakiś powiew świeżości w polityce.
@Pogba Nie wiem, ale jak rozmawiam z ludźmi, którzy na niego głosowali i chcą w przyszłości na polskę2050, to mówią, że w końcu coś nowego w polityce, a nie tylko PoPis.

4

Kolejny poseł KO dołącza do Hołowni:
https://www.polsatnews.pl/wiadomosc/2021-04-20/kolejne-transfery-do-holowni-wsrod-nich-posel-ko/

Obecny skład w sejmie:
Hanna Gill-Piątek - Zieloni (2006–2018), Wiosna(2019-2021)
Paulina Hennig-Kloska - Nowoczesna (2015–2021)
Joanna Mucha - Platforma Obywatelska(2003-2021)
Tomasz Zimoch - Koalicja Obywatelska(2019-2021)
Mirosław Suchoń - Nowoczesna(2015-2021)

Jak można być tak naiwnym, żeby myśleć, że Hołownia to "nowa jakość"...

6

Dziś o 20:35 miał zostać wyemitowany program „Warto rozmawiać” na temat negatywnych skutków nauczania zdalnego. Program został zdjęty, wyjaśnień brak.

https://mobile.twitter.com/KonradBerkowicz/status/1384231297720098824

0

@fcbarcafan19 Bardzo fajny ksiądz, który już od co najmniej kilkunastu lat walczy z pedofilią w Kościele. Zgłaszają się do niego ofiary księży pedofilii, on rozmawia z biskupami, pisze pisma do Watykanu. Naciska, żeby ukarać sprawców. Myślę że nikt nie ma takiej wiedzy o pedofilii w kościele jak on. Walczy też o ujawnienie konfidentów SB wśród księży. Polecam wywiady z nim.

0

@sebasek99 Co do RPO to nie zagłosowała cała Konfederacja, tylko kilku jej posłów. Nie mieli dyscypliny. I można ich zrozumieć, bo mieli do wyboru zatwardziałego komunistę, socjaldemokratę, światopoglądowego liberała i komunistę, ale z krzyżem w zębach. Przy czym na stanowisku RPO, co dobrze pokazał Adam Bodnar, od światopoglądu zależy jakimi sprawami będzie się zajmować. Może pomyśleli, że ten krzyż nowego RPO do czegoś zobowiązuje. Na kogo mieli głosować, Ikonowicza?

0

@sebasek99 Nie żeby coś, ale jak masz argument, że Konfederacja prawie wszystko głosuje z pisem, to żeby go udowodnić musisz podać więcej niż dwie sprawy. I według Ciebie bon turystyczny to kluczowa dla Polski sprawa?
@Borneo Mylisz unię europejską i strefę Shengen. To dwie różne sprawy. Można opuścić Unię i dalej swobodnie podróżować. A co do infrastruktury to teraz jest bardzo duże zadłużenie gmin w unii. Do tego trzeba pamiętać, że spora część do tych projektów jest dopłacana ze skarbu państwa. W unii rządzą Niemcy i wszystko jest tam robione w ich interesie. Unia też coraz to bardziej pozbawia państwa suwerenności, np. Fundusz Odbudowy, który zakłada nakładanie europejskich podatków. Według mnie lepiej, żeby Polska przez kilka lat miała mniej pieniędzy, ale była państwem suwerennym i wolnym. Polska też z roku na rok średnio coraz więcej daje i coraz mniej dostaje.

3

@fcbarcafan19 Kojarzysz w ogóle kto to ks. Isakowicz-Zaleski?
@sebasek99 Podaj jakieś kluczowe dla Polski sprawy, w których głosowali razem. Bo o jakieś stwierdzenie kworum, czy o przerwę to mogą sobie głosować.

7

1

@Arkon Mam D15 z poprzedniego roku i bardzo polecam. Działa cały czas płynnie. Z 5h obciążającej pracy na baterii, albo z cały dzień jak tak luźno używać. Do tego super ładowarka 65W usb c. Wentylatory włączają mi się bardzo rzadko(głównie podczas ładowania) i chodzą praktycznie niesłyszalnie.

5

8

Z ostatniego wywiadu Horbana w rmf fm:
https://mobile.twitter.com/LachTomek/status/1384029822230274050
https://mobile.twitter.com/Rozmowa_RMF/status/1384029468247793665
https://mobile.twitter.com/Rozmowa_RMF/status/1384025205232730121
Konkretne badania, liczby, dane.
Pandemiczni foliarze to mają "ałtorytety", które im plują w twarz a oni, że deszcz pada.

3

https://mobile.twitter.com/GrzegorzBraun_/status/1384102530733379588
"Szczepienia będą dobrowolne". Współczuję żołnierzom, którzy nie chcą się szczepić.

2

@Kgorecki2500 To chyba ten sam diler, skoro razem w Ajaxie grali :D

18

https://mobile.twitter.com/espnfc/status/1367120071412379650
Chyba najbardziej zjarany z piłkarzy :D

4

@Kgorecki2500 To źle zrozumiałem. Myślałem że uważasz, że jeżdżenie tym busem to przestępstwo.
Ja tam popieram takie akcje. Bardzo dużo osób nie wie czym naprawdę jest aborcja i jak wygląda to mordowane dziecko. Dobra akcja uświadamiająca.

0

@Kgorecki2500 Jakim przestępstwem jest akcja z tym busem?

13

https://mobile.twitter.com/davoff994_d/status/1383887597928288261
JKM o tym gdzie jest miejsce Niedzielskiego.

0

@Vampir707 Nie rozumiem. Jaki tekst, że dali podwaliny?

0

@skakun95 Ich rząd wspiera takie rzeczy. Manifestacje przeciw lockdownowi zaraz by rozganiali. Ta Hiszpania już upadła, chyba trzeba byłoby kogoś jak gen. Franco, żeby wróciła tam normalność. Dziwię się, że ci piłkarze chcą grać w Barcelonie. Ja bym uciekał jak najdalej z tej Hiszpanii.

13

Przerażające obrazki z Hiszpanii.
https://mobile.twitter.com/KsiadzRobak_/status/1383372621480284160
Komuniści w zachodniej Europie byli zawsze popularniejsi, w końcu tamte narody nie dotknęła plaga komunizmu. Szczególnie w Hiszpanii skrajna lewica się odrodziła, dziś nawet rządzi krajem.

Nie dość, że pochody komunistów są legalne oraz są w stanie zebrać tylu ludzi, to nad ich głowami widnieją wizerunki jednych z największych zbrodniarzy w historii.

0

@pax Masz rację, ale zobaczymy jak to uzasadnią, jak już przegłosują.

0

@macio_944 Taka szansa przychodzi bardzo rzadko, Konfederacja nie miała wyboru czy głosować nad tym w czasie epidemii czy później. Pis dał temat i musieli głosować.
I jakiej wolności jest to odebranie?
@Bykunn Skąd informacja, że nie wzbudzał? Znasz mnie osobiście?

0

"W państwie totalitarnym
Wolność
Nie będzie nam odebrana
Nagle
Z dnia na dzień
Z wtorku na środę
Będą nam jej skąpić powoli
Zabierać po kawałku
(Czasem nawet oddawać
Ale zawsze mniej, niż zabrano)
Codziennie po trochę
W ilościach niezauważalnych
Aż pewnego dnia
Po kilku lub kilkunastu latach
Zbudzimy się w niewoli
Ale nie będziemy o tym wiedzieli
Będziemy przekonani
Że tak być powinno
Bo tak było zawsze".

"Niewola", Kornel Filipowicz

0

@pax Nie przeszkadza. Po prostu nie wiem po co ciągle o tym pisać. Nie ma partii idealnej, mi też się nie podoba, że tak zagłosowali, ale potrafię ich zrozumieć, co już tłumaczyłem Ci wcześniej.

0

@pax No nie zaorali, bo mogą uważać, że jest od poczęcia, ale nie wypłacać od od tego momentu np. aby oszczędzić czy z powodu dużego ryzyka poronienia we wcześniejszych etapach ciąży.
To teraz się zapytam. Czy według Ciebie pis nie uważał, że pierwsze dziecko jest człowiekiem, skoro na początku programu 500+ tylko drugie dostawało pieniądze?

0

@pax A Ty dalej o tym rzeczniku. Ciekawe kiedy Ci się znudzi.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?