JANEK777
Użytkownik zbanowany
Dołączył/a: czerwiec 2014
4 obserwujących
0 obserwowanych
Użytkownik zbanowany
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
0
@Jakchcesz No to podaj to wyjaśnienie. Nie pisałbym jeśli bym nie sprawdził.
0
@maroon Ja tak tego nie odbieram. To nie jest naruszanie naszej wolnej woli. Nie możemy decydować o tym czy chcemy się starzeć czy nie, bo tak byśmy byli nieśmiertelni, a naszym celem nie jest życie na ziemi tylko zbawienie.
Ale jeśli ta odpowiedź Ci się nie podoba to można łatwiej. Jest to skutek grzechu pierworodnego :D
0
@michal26 No tak, ale nie masz żadnego wytłumaczenia dlaczego człowiek nagle zaczyna się starzeć. Jak naukowiec podejmuje się tego tematu to przestaje być naukowcem, bo zaczyna tylko snuć teorie, domniemania.
0
@maroon Żeby ludziom już niezbyt chciało się żyć na ziemi i żeby chcieli już iść do Nieba.
0
@verdant Nie chodzi mi o to co to jest starzenie się tylko dlaczego do trzydziestego któregoś roku życia człowiek jest młody i się regeneruje, a później ten proces nagle przestaje funkcjonować i zaczyna się proces starzenia się.
0
@Jakchcesz No bo chyba muszą jakoś sobie tłumaczyć dlaczego człowiek się starzeje. Wierzący po prostu wiedzą, że Bóg tak nas stworzył i zastanawia mnie jakie mają do tego podejście ateiści, skoro nie ma żadnego naukowego wytłumaczenia procesu starzenia się.
3
@FC1899Barca
0
@barcelonaLM A dokładniej?
2
Pytanie do ateistów.
Jakie jest naukowe wytłumaczenie procesu starzenia się?
0
@Tasde Po co oni to robią? Odpowiedź jest prosta. Najwięksi tego świata robią się coraz starsi i chcą jeszcze za swojego życia zobaczyć taki świat, jaki sobie wymyślili.
0
@wyjasniecie No ja planuje niedługo kopać studnię i założyć własną farmę. Bunkier w nieco dalszej przyszłości.
22
Fakt: Doradca premiera, który proponuje godzinę policyjną i zakaz przemieszczania się dla niezaszczepionych, by „przekonać ich do zdecydowania się na szczepienie”, to również prelegent firmy córki producenta jednej ze szczepionek: Johnson&Johnson.
Wniosek 1: Zanim oskarżycie kogoś o wiarę w idee faszystowskie, pomyślcie, czy nie jest on „zwykłym” biznesmenem, płatnym lobbystą, najemnikiem.
Wniosek 2: Zanim stwierdzisz, że Twój pogląd na temat medyczny wynika z „zaufania do nauki” zastanów się, czy nie wynika z zaufania do korporacyjnej propagandy. Propaganda i marketing mają różne postacie. Bardzo często przywdziewa szaty nauki. Stąd w reklamach past do zębów mówią do Ciebie aktorzy ubrani w lekarski kitel, a często prawdziwi lekarze, by móc ich tak podpisać. Są oni oczywiście przekonani, że ten właśnie produkt jest najlepszy. Z powodów naukowych, rzecz jasna - nie z powodu wynagrodzenia za udział w reklamie.
https://www.janssen.tv/pl/pl/prelegent/parczewski-milosz-v2
[z fb Konrada Berkowicza]
0
@EdinsonCavani Ty na poważnie? Raczej byłoby bardzo trudno zrobić taką statystykę. Nie sądzę, że ktoś kiedykolwiek się podjął takiego badania.
Masz historię ojca @klemens100
"20 lat temu miał u niego miejsce zawał, 40 min bez akcji serca, niedotlenienie mózgu, iwalidztwo pierwszej grupy - czyli niezdolny do samodzielnej egzystencji.
Ale dzięki tytanicznej pracy można takich ludzi chociaż częściowo postawić na nogi, i mnie i mojej matce udało się to bez pomocy jakichkolwiek specjalistów.
Mój ojciec z początku był zupełnie jak to "warzywo" - nie reagował na nic, nie potrafił mówić i wyrażać potrzeb, tylko leżał na łóżku bez ruchu wpatrzony w jeden punkt. Neurolog od razu po zawale proponowala umieszczenie go w hospicjum, bo tacy ludzie właśnie tam najczesciej kończą po wypisie ze szpitala.
My jednak zabraliśmy go do domu, a lekarka gdy się o tym dowiedziała odpowiedziała pukaniem się w glowe i stwierdzeniem, ze porywamy sie z motyką na słońce.
Zaczęliśmy go sami rehabilitiwac po kilka godzin dziennie, a efekt tego jest taki, że dzisiaj sam chodzi, mówi płynnie jak osoba zdrowa, prowadzi logiczne rozmowy (może nie na tematy bardzo skomplikowane), sam się ubiera/rozbiera (bez zawiazywania butów), robi toaletę i myje sie sam, sam je, a nawet czesciowo szykuje sobie jedzenie (pobieranie aarzyw/owoców, krojenie) itd.
Na pierwszy rzut oka wygląda na zupełnie zdrową osobę, nie odstajacą od średniej w jego wieku. Jedynie przy dłuższym kontakcie osoba postronna mogłaby się zorientować, że coś z nim jest nie tak.
Przykład mojego ojca pokazał, że takie osoby nie są skazane na powolne umieranie, ale niestety trzeba włożyć dużo pracy by taką osobę wyprowadzić na prostą, w dodatku trzeba zacząć od razu, bo czas gra tu niestety duża rolę i zwłoka w rehabilitacji może być nieodwracalna.
Dodam tylko, że neurolog, do której od 20 lat mój ojciec chodzi na okresowe kontrole, do dzisiaj nie moze wyjść z podziwu, że tak się nam udało i drugiego takiego przypadku nie zna, chociaż przez te 20 lat dokonał się duży postęp w medycynie".
Często się o takich historiach słyszy i na ich podstawie to napisałem. O badaniach na ten temat nigdy nie słyszałem.
0
@chosenone Chyba nie przeczytałeś artykułu. Masz tam napisane, że były opinie dwóch lekarzy, którzy poparli prośbę matki o kontynuowanie leczenia córki w domu.
0
@AlwaysBlaugrana A wiesz ile jest historii, że ktoś żył przez wiele lat jak warzywo, a potem wyzdrowiał?
0
Kolejna śmierć po odłączeniu od aparatury podtrzymującej życie.
https://mobile.twitter.com/PawelOzdoba/status/1393151463208198145
Jeszcze ta decyzja, że śmierć jest w najlepszym interesie dziecka... Smutne to.
0
@adambądkowski93 Co do drugiej części to te wymienione działania ordo iuris i wszystkie inne to właśnie jest „promowanie kultury prawnej opartej na poszanowaniu godności i praw człowieka”.
9
https://mobile.twitter.com/RadioZET_NEWS/status/1393083817863286784
https://mobile.twitter.com/SedesZBakelitu/status/1393129434287333376
Niedługo pewnie i coś takiego wymyślą :D
7
Kolejny sondaż z 11% dla Konfederacji. Jeszcze niedawno często się spotkałem z opiniami, że 7% to będzie absolutne maksimum w wyborach w 2023. Wszystko wskazuje na to, że będzie znacznie więcej.
https://mobile.twitter.com/bartlomiejpejo/status/1392808343228592132
0
Gdyby nie to, że teraz Busquets ma kanciasty łeb, to by strzelił :D
2
@tobiasson92 Jeszcze niech płacą za zaszczepienie się, tak jak zrobił to rząd w Serbii. Wtedy już na pewno nikt nie będzie chciał się szczepić.
14
https://mobile.twitter.com/KonradBerkowicz/status/1391875064560291844
https://www.polsatnews.pl/wiadomosc/2021-03-12/urszula-kuczynska-z-razem-oskarzana-o-transfobie-nagonka-srodowisk-zwiazanych-z-seksbiznesem/
Czyli nazwa "strajk kobiet" jest transfobiczna, a kobiety po manopauzie są już inną płcią XD
12
"Jak się wszyscy zaszczepimy to wrócimy do normalności" :D
https://scontent-waw1-1.xx.fbcdn.net/v/t1.6435-9/185061028_2210023389133399_5204390587442507657_n.jpg?_nc_cat=103&ccb=1-3&_nc_sid=730e14&_nc_ohc=Am5z52O75J4AX-Cnif2&_nc_ht=scontent-waw1-1.xx&oh=4b8fd7c8d9fc9f71d71b811dcb1d281f&oe=60BF553E
10
Zespół 25 lekarzy zoperował będące w łonie matki dziecko z rozszczepem kręgosłupa. Matka była w 23 tygodniu ciąży. Niesamowita operacja została przeprowadzona w Leuven, w Belgii.
https://stronazycia.pl/przeprowadzono-na-niej-operacje-w-23-tygodniu-ciazy/
0
@Persyfl Po pierwsze o nic się nie pytałem, po drugie nie chciałbym, żeby to było nielegalne. Mówiłem ci już, że jestem wolnościowcem.
20
https://mobile.twitter.com/TrelaZuzanna/status/1391676926293598210
A w mediach cisza, ciekawe co by było jakby szli ze swastykami.
Swoją drogą w takiej np. Hiszpanii to nie dziwią mnie pochody komunistów, ale że w Polsce, która tego doświadczyła... Co ci ludzie mają w głowach.
0
@LS W Serbii za zaszczepienie się płacą 25 euro XD
0
@Borneo XD
Na początku myślałem, że to żart, że jako źródło podajesz mi wywiad z Klementyną Suchanow...
I nie wiem co wnosi do tej dyskusji temat Kościoła.
5
Saszele, w których zaszczepiło się już ponad 62% obywateli, ponownie wprowadzają lockdown.
https://glos24.pl/najlepiej-zaszczepiony-kraj-na-swiecie-ponownie-wprowadza-lockdown
0
@Michvl Masz na stronie głównej.
https://collegiumintermarium.pl