JANEK777
Użytkownik zbanowany
Dołączył/a: czerwiec 2014
4 obserwujących
0 obserwowanych
Użytkownik zbanowany
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
0
@maroon Nie mówię, że teraz, ale może za kilka lat. A co do wolności to paradoksalnie najwięcej jest jej chyba teraz na Białorusi.
0
@negreanu No wiadomo, albo całkowity jak w Chinach, albo wcale. To co teraz mamy to nie walka z wirusem w obronie Polaków, tylko walka z Polakami w obronie wirusa.
0
@Bobo25 Tyle, że bardzo często Ci co mówią odwrotnie są sponsorowani przez koncerny farmaceutyczne.
Jeden wielki, przemyślany plan na całym świecie. Gdyby była to improwizacja to różne kraje miałyby różne modele walki, a nie praktycznie cały świat w lockdownach.
8
Prof. Piotr Kuna, kierownik Kliniki Chorób Wewnętrznych, Astmy i Alergii Uniwersytetu Medycznego w Łodzi: "Nie ma żadnego dowodu na to, że lockdown działa. Lockdown jest złem, skróci nasze życie."
dr. n. med. Zbigniew Martyka, kierownik Oddziału Obserwacyjno-Zakaźnego w Dąbrowie Tarnowskiej: "Lockdown nie ma żadnego przełożenia na zmniejszenie ilości zachorowań."
dr Paweł Basiukiewicz, kardiolog, specjalista chorób wewnętrznych, kierownik Oddziału Obserwacyjno-Zakaźnego Szpitala Zachodniego w Grodzisku Mazowieckim: "Lockdown to zła metoda walki z pandemią. Ulegliśmy złudnemu poczuciu, że lockdown coś zmienia."
dr Zbigniew Hałat, epidemiolog: "Wszelkiego rodzaju lockdowny nie mają sensu, zostały wyklęte przez prawdziwych epidemiologów."
1
@tomek8756 Jest zaplanowane, żeby nigdy się to nie skończyło. Już od dawna ci rządzący światem mówią, że był świat przedcovidowy, a teraz jest pocovidowy, że możemy zapomnieć o tamtym. Ale miejmy nadzieję, że nie uda im się tego w Polsce zrobić, że Polacy się obudzą, chociaż póki co nic na to nie wskazuje.
0
@arkasath Przecież nie będę czekał na badania kliniczne sody zanim zacznę to stosować. Jak mam mieć naukowe podejście w tej sprawie. Trzeba po prostu przetestować na sobie, tobie się nie podoba to nie stosuj. Ja z doświadczenia wiem, że to pomaga, bo od nie wiem jak dawna tylko takimi metodami się leczyliśmy w rodzinie i chciałem się podzielić z innymi, może komuś też się przyda. Poza tym o pozytywnym działaniu sody masz napisane książki i wielu lekarzy też nią leczyło. Nie że ja to wymyśliłem. I się przyczepiłeś do tej sody a podałem też inne przykłady. Jak nie daj Boże złapiesz tego wirusa to kup sobie, przetestuj, potem się wypowiedz. Ewentualnie możesz kupić teraz i zobaczysz, że nie zachorujesz jak do tego będziesz uprawiał sport i zdrowo się odżywiał.
6
Niemieccy naukowcy potwierdzają, że amantadyna jest skuteczna przeciw covid i bezpieczna dla ludzi.
https://wpolityce.pl/polityka/545737-niemieccy-naukowcy-potwierdzaja-amantadyna-dziala
Tak myślałem, że rząd celowo opóźniał badania nad amantadyną, tak aby Polacy nie zrobili leku na jej bazie. Przecież wtedy Polska firma zarobiłaby mnóstwo pieniędzy, a ważne jest, żeby to zagraniczne koncerny farmaceutyczne zarabiały.
0
@Bobo25 Możliwe, ale równie dobrze może nie być.
1
@MesQueUnClub96 Zwracam honor, jednak naprawdę dostał. Wydawało mi się, że widziałem to zdjęcie bez tej karty dzielnego pacjenta.
0
@arkasath Możesz się śmiać, ale ja wiem, że to działa. Przestestowane na rodzinie i znajomych.
1
Jak ktoś ma covida i chce wyzdrowieć lub nie ma i nie chce zachorować to polecam te specyfiki/metody:
1. https://ziolko.com.pl/produkt/tymianek-olejek-eteryczny-100/
2. https://essentiala3.pl/pl/p/essentiALA-Pure-Defence-120-ml-na-odpornosc/62?gclid=EAIaIQobChMIstP50pm37wIVk_uyCh1UXwwYEAAYASAAEgKM0fD_BwE
3. Inhalacja wodą z sodą i wodą utlenioną.
4. Picie wody z sodą - 1/3 łyżeczki na szklankę gorącej wody, raz dziennie, najlepiej rano, a z 10 minut później zjeść. Dobre jest też mleko z sodą i miodem. A jak ktoś się zastanawia czemu soda, to wirusy rozwijają się w środowisku kwasowym, a soda jest zasadowa, więc spożywając ją zobojętniamy organizm.
0
@Persyfl Nieźle mnie zasypałeś tym tekstem. Aż chce się spotkać i porozmawiać normalnie. Tutaj to chyba w nieskończoność moglibyśmy tak dyskutować.
1. Nie mam pojęcia, jak dla mnie też bez sensu.
2. Nadmiarowe śmierci w 2020. Niektórzy szacują, że nawet 70 tys. osób umarło bez związku z covidem tylko przez lockdown służby zdrowia.
2.1 Ciężko ugryźć prawnie i przy bandzie czworga niemożliwe praktycznie. Ale zawsze w przyszłości można zmienić konstytucję i zreformować sądownictwo.
2.2 Ale oni nikomu nie utrudniają dostępu do lekarza. Serio chciałbyś karać za rozprzestrzenianie wirusa? Trochę trudno kontrolować czy rozprzestrzeniamy czy nie.
8. Nie wiem gdzie znalazłeś, że Konfederacja ma w programie likwidacje powszechnego dostępu do opieki medycznej. Ja takiego programu nie czytałem.
9. Politycy mogą reformować sądy, czy tam zgłaszać innych polityków pod trybunał stanu
5. Tak samo 3 miesiące czy nawet rok takiego niby lockdownu jak mamy teraz tym bardziej nie pomogą. Państwowe firmy czy wielkie firmy mogą sobie pozwalać na zarażenie swoich pracowników i tak robią. Poza tym to bez znaczenia czy się to złapie w pracy czy w sklepie. I tak każdego to dopadnie.
Z Szwedami to racja, że oni są aspołeczni i sami sobie narzucają te ograniczenia(dodatkowo jak chcesz to mogę wysłać wywiad z Polką mieszkającą w Szwecji, opowiada jak to tam jest naprawdę), ale już na Białorusi ludzie żyją jakby wirusa nie było, no i nie wymarli nie wiem czemu. Czemu mam się nie powoływać na Białoruś, skoro dobrze wiem jak tam jest?
Z tym tłoczeniem się w kolejkach to po prostu czasami ludzie nie mają wyboru, nie że są dzbanami. A w galerii to gdzie mają jeść jak nie na podłodze przy jakimś oparciu. Też nie mają nieograniczonego miejsca. Jedyną normalną opcją byłoby, żeby siedzieli przy stolikach. Nawet odsuniętych dalej od siebie.
Nie rozumiem czemu dane ze stanów są niewiarygodne. Analizowałem je dogłębnie i były przypadki, że stany na podobnym położeniu geograficznym, jeden bez obostrzeń, drugi z. Ten bez obostrzeń mniejsza liczba zakażeń mimo większej gęstości zaludnienia.
10. Np. badanie Uniwersytetu Stanforda: https://onlinelibrary.wiley.com/doi/full/10.1111/eci.13484
6. Nie wiem co masz na myśli z tą 9-krotnie wyższą umieralność ogólną.
11. Zawsze o ten promil za dużo. Czytałem dane jak ogólnie wzrosła liczba prób i samobójstw w 2020, ale teraz nie znajdę. Sam sprawdź jak chcesz.
12. No w mojej małej miejscowości jest świeże. Do tego jeszcze sporo lasów wokół. Ja jestem zdania, że główny inspektor sanitarny Pinkas miał rację, mówiąc kiedyś w wywiadzie, że maski nie są po to, żeby chronić, tylko po to żeby przypominać o epidemii. Jak dla mnie jest to element tresury i symbol zniewolenia.
7. Mogę Ci wysłać relacje matki zmarłej w wyniku szczepienia 40 latki. Tam opowiada jaki lekarz miał stosunek do tej kobiety. Za bardzo ufasz lekarzom. często ich nie obchodzi zdrowie pacjentów.
13. Nie mówię, że z 200 zł za wizytę w publicznej przychodni, bo to bez sensu, można iść prywatnie wtedy. Chodzi mi o symboliczną kwotę np. 20 zł. Myślę, że już takie coś by w miarę skutecznie zniechęciło tych bez ważnych spraw.
0
@rocky5 Nie wiem o co chodzi z tym czy się wystraszyłem. Fajnie zmieniasz temat jak się dowiedziałeś, że nie masz racji. A komentując twój wpis to ja przecież nic nie napisałem, że nie jest to groźna choroba. Tym udostępnieniem sugeruję tylko, że te obostrzenia do niczego nie zmierzają i nie są po to, żeby ratować nasze zdrowie. Dzięki Bogu nie miałem covida, a ci ludzie o których piszesz to są zapewne ofiary rządu, który karze siedzieć w domach, dusić się w maskach, a co za tym idzie osłabiać swoją odporność. Ich działania są niewyobrażalnie szkodliwe, a ludzie nie wiedzieć czemu ciągle im ufają. Zgodnie z tym powiedzeniem: plują im w twarz, a oni mówią, że deszcz pada.
0
@maroon Chory człowiek to wiadomo, ale on żadnego ważnego stanowiska nie zajmuje. Ludzie którzy nad nim stoją mówili to już pół roku temu. On teraz po prostu zauważył, że też już może sobie na to pozwolić.
0
@rocky5 Rozwinąłeś wątek i przeczytałeś kolejne fragmenty?
11
Do tych co jeszcze się nie obudzili. Naprawdę chcecie tak żyć?
https://mobile.twitter.com/KONFEDERACJA_/status/1379507560827478016
Przeczytajcie też to co jest poniżej.
1
@Kgorecki2500 @Barca1992 kolejne transporty: https://www.magnapolonia.org/w-kierunku-granicy-z-ukraina-zmierzaja-transporty-wojskowe-nawet-z-odleglych-regionow-rosji/
Do tego amerykańskie dostawy na Ukrainę :
https://zapodaj.net/images/a5a4a34bc91eb.jpg
https://zapodaj.net/images/cb9e0941d7305.jpg
0
@Persyfl 1. Czyli korzystając z tej definicji każdy post jaki wystawimy to propagowanie. Nie rozumiem o co chodzi z tą twoją motywacją.
2. To dziwne, że się nie zgadzasz. To kto według ciebie powinien pójść siedzieć za te śmierci? Ja nie tylko bym powiedział że mordercy, ale ze względu na skalę - ludobójcy, zbrodniarze. Zwłaszcza szumowski, niedzielski, morawiecki, dworczyk. I jak najbardziej winą za te śmierci obarczam ich. Reszta do więzienia za wprowadzanie nielegalnych obostrzeń i tak jak mówisz reprywatyzację. Pozostaje mieć nadzieję, że Konfederacja dojdzie do władzy i ze swoim programem cela + wszystkich ich sprawiedliwie osądzą. W innym wypadku nie pójdą siedzieć, bo okrągły stół na to nie pozwala.
5. Taki lockdown jak mamy nie ogranicza transmisji wirusa. Jakby całkowicie wszystko zamknąć to bym się zgodził. Co z tego, że zamknięte są restauracje itp skoro większość ludzi może normalnie pracować? Do tego jeszcze takie sytuacje jak tłoczenie się w kolejkach, bo gdzieś tam w środku mogą być tylko dwie osoby. Tłumy ludzi jedzących na korytarzu galerii, mnóstwo ludzi w kościołach. To co mamy teraz to nie jest lockdown, żeby walczyć z wirusem, tylko żeby walczyć z przedsiębiorcami. Jakby rząd chciał ograniczyć transmisję wirusa to musieliby zrobić takie coś jak w Chinach, ale nas nie stać na ten lockdown co teraz mamy, a co dopiero na taki z prawdziwego zdarzenia. I żeby nie było to oczywiście uważam, że wszystkie z tych rzeczy co wymieniłem powinny być otwarte bez żadnych ograniczeń.
Moje zdanie na poparcie w sytuacji w stanach z obostrzeniami i bez, w Szwecji czy w Białorusi, co do której mi nie wierzysz, ale ja wiem jak tam jest. Dodatkowo badania naukowe potwierdzające, że lockdown nie działa.
6. Nie prosiłem cię o opisanie moich argumentów tylko o odpowiedź na pytanie.
Może dla ludzi istniejące obostrzenia też są zbyt poważne? Np restauratorzy, którzy tracą majątek życia. Jak mają przestrzegać obostrzeń, bez rekompensat? Albo się otwierają, albo często popełniają samobójstwa.
Mnie kilka razy zmusili, żebym założył maskę i jak najbardziej brakuje mi w niej powietrza. Jakby co to dzięki Bogu jestem zdrowy. Nie że mam jakieś problemy z oddychaniem tylko po prostu wolę oddychać świeżym powietrzem i nabierać w ten sposób naturalną odporność.
7. Według mnie nie powinno być to narzucane odgórnie czy można przyjść do lekarza czy nie. Jak ktoś chce to przychodzi i tyle. Zrobiłbym po prostu te wizyty płatne, żeby zniechęcić tych z lekkimi objawami lub tych co po prostu chcą sobie pogadać. Zawsze przecież można nazmyślać podczas teleporady i zakwalifikować się do wizyty.
0
@Persyfl To dobrze :D bo te cytaty trochę irytujące są.
1. Żeby mnie przekonać to musiałbyś podać jakieś słownikowe definicje propagowania, tak żeby wychodziły na twoją korzyść. To co teraz napisałeś to dalej jest twoje zdanie.
2. Możliwe. To żebym miał pewność, to jakie jest Twoje zdanie o tym, bo wcześniej się nie odniosłeś. Czy mordercy z pisu i ci popierający ich z po, lewicy i psl powinni pójść siedzieć, najlepiej do końca ich nędznych żyć?
5. Teza niepoparta żadnymi faktami. Jest to tylko i wyłącznie twoja opinia i nie masz jak jej udowodnić. Moje zdanie jest całkowicie odmienne.
6. Nieopowiedzialność? Powinniśmy wszyscy siedzieć zamknięci w domach przez następne 10 lat, a ewentualnie wychodzić zamaskowanymi i się ciągle dusić? Wtedy bylibyśmy odpowiedzialni i byłoby to właściwe postępowanie?
7. Ważne aby z tym ograniczeniem transmisji nie wpaść w paranoję. Nie pójdziemy do lekarza, ale potem pójdziemy do sklepu. Nie da się tego ograniczyć zupełnie i trzeba się po prostu z tym pogodzić. A choremu lepiej jest dla pewności pójść do lekarza.
0
@Persyfl Fajnie, że numerujesz wątki. Łatwo teraz odpowiedzieć.
1. Takie jest twoje zdanie. Ja mam inne.
2,3,4. Tak cię zrozumiałem. Też zwykle takie podejście mają lewaki. Zwłaszcza ci z pisu.
5. Lockdown dobił ten niszczony przez lata system.
6. Racja. Epidemia i nieduolna walka z nią.
7. Lekkie czy tym bardziej bezobjawowe? przypadki nie powinny być leczone w szpitalach. Od tego są przychodnie i domy. W szpitalu powinno się leczyć tylko najcięższe przypadki.
0
@Persyfl Według mnie ironiczny wpis nie jest propagowaniem. I racja, miałem na myśli, że zanim do mnie odpisałeś. Ty uważasz, że 70 tysięcy nadmiarowych zgonów niecovidowych to nic takiego, że jest to ofiara konieczna lockdownu i dalej trzeba go kontynuować, żeby jeszcze więcej ludzi umarło. To od ilu śmierci jest granica, że trzeba już na nie zwracać uwagę? Wiem, że już pisałeś
"Nie lockdown, tylko pandemia i lata zaniedbań w systemie ochrony zdrowia." Ale to się przecież łączy, lata zaniedbań plus epidemia, pod pretekstem której jest lockdown. Sama epidemia nie ustala żadnych procedur w szpitalach, żeby nie leczyć ludzi. Robi to rząd poprzez lockdown. To oni zamordowali tych ludzi i mam nadzieję, że do końca życia będą za to siedzieć w więzieniu.
0
@Persyfl Zauważ, że napisałem to wszystko(oprócz covidian, ale nie jest to propagowanie poglądów) jak już zacząłeś drążyć temat. W moim pierwszym komentarzu, na który odpowiedziałeś, wyraziłem tylko aprobatę dla autora dyskusji. Swoją drogą nie obalałeś jego tez. Co, one już nie są szkodliwe? Zgadzam się z dr Bodnarem w wielu kwestiach, ale nie jest to powodem tego, że go lubię. Darzę go sympatią za jego stałość poglądów, pracowitość i za to, że nie wpada w tę pandemiopsychozę, koronaparanoję.
0
@Persyfl Dawaj te cytaty. Skąd ta gwarancja, że ktoś to czyta? Co dokładnie masz na myśli pytając czy się z nim zgadzam? Bo raczej ciężko jest się z kimś zgadzać we wszystkich kwestiach.
1
@JANEK777 Tak zareagował prezydent:
https://mobile.twitter.com/RobertWinnicki/status/1378776837845880836
1
@MesQueUnClub96 Nie no dorobił to XD
17
Tak wyglądało szczepienie Hołowni:
https://pbs.twimg.com/media/EyJmOThXMAYQxRs?format=jpg&name=large
0
@Persyfl Akurat w tej dyskusji nie propagowałem żadnych swoich opinii tylko Ty odpowiedziałeś do mnie zamiast do autora tematu. Do tego tej dyskusji raczej nikt już nie czyta więc tylko w teorii jest publiczna. Zrób jakąś gorącą i tam obalaj 'szkodliwe' opinie. Będziesz miał większy zasięg. Co do lubienia i zgadzania się to niekoniecznie. Można lubić kogoś z kim się nie zgadza.
0
@Gall No wiadomo że raczej żartobliwie to mówił, ale w sumie można się z nim zgodzić, że chciał zniszczyć unię od środka. W końcu oprócz tego, że zabierał im te pieniądze to w każdej swojej wypowiedzi krytykował unię i obijało się to szerokim echem w całej Europie.
0
@Persyfl Mówiłem już, że uważam że ta dyskusja nie ma większego sensu i że to tylko strata czasu. Zaproponowałem, żeby ewentualnie pogadać. Na tak dużo wątków nie mam czasu się odnosić.
Ktoś kogo lubię to może być ktoś z kim się po prostu zgadzam i uważam to co mówi za prawdziwe.
0
@Ratamahatta Korwin chciał zniszczyć unię od środka i dlatego był europosłem, brał kasę i dużo podróżował. Kiedyś o tym mówił w wywiadzie.