0

@RosjaninBut w 100% się zgadzam, ale kto za kim stoi domyślam się że dowiemy się już niedługo - mam nadzieję że znowu nie będę musiał w Polskich mediach słuchać że "Izrael walczy o nasze bezpieczeństwo" jak w przypadku bzdur o Ukrainie.
Szykuje się odwet Iranu na Izrealu - co ciekawe reakcja USA będzie musiała uwzględniać spoglądanie Saudów na BRICKS i wydaje isę że amerykanie mogą ponieść największą historyczną porażkę. Iran ma wielkie poparcie międzynarodowe teraz i wręcz naciskany jest aby zrobić odwet za ostatni mord ludzi w ambasadzie w Damaszku (Syria). Żeby było śmieszniej absolutnie wszystkie środowiska żydowskie (asyjonistyczne) trzymają kciuki za Iran.
https://x.com/TorahJudaism/status/1776136259821314432

0

@krol211 dobrze, jak masz inne plotki z rynku piłkarskiego ode mnie to mnie uspokoiłeś.

@BORO_12 na ten moment jest tylko opcja Xavi, Flick, Marquez i wychodzi na to że Laporcie na rękę najbardziej jest pozostanie Xaviego bo już jest "wciągnięty" w system płacowy, a jeśli Xavi zdecyduje się odejść to jak starczy pieniędzy na pomocników (sztab) dla Flicka to będzie Niemiec, a jak totalnie zabraknie pieniędzy to przejmie pałeczkę Marquez. Domyślam się że do końca okienka będzie mogło to trwać, nawet kosztem części presezonu jeśli Xavi jednak odejdzie.
Co do "chłopak chce dla nas grać" - nie wiem czy zauważyłeś - Xavi mu już właściwie nie daje grać od kiedy nie zaakceptował pierwszej oferty (medialnie przeciąga się), a Mendes oferuje go na rynku tak samo jak kilku innych młodych piłkarzy. Wątpię abyś wiedział więcej ode mnie bo moja wiedza nie jest z twittera. Biorę pod uwagę że może ktoś nieoczywisty odejsć i to będzie normalne patrząc na nasze finanse.

0

@BORO_12 Fort to mały koszt biorąc pod uwagę jakich piłkarzy może Mendes zabrać z Barcelony. To nie kwestia co kto woli a faktu braku posiadania pieniędzy oraz limitów FFP. Jak ma Barcelona podpisać 5-6 nowych wielomilionowych kontraktów dla młodych piłkarzy? Nawet jak sprzedamy latem piłkarzy za 200mln to nie mamy opcji na zakup Felixa nawet jakby miał być za pół ceny. Teraz z Fatim sytuacja diametralnie się zmieniła - jest nieporównywalnie gorzej. Pamiętaj że analizując doniesienia medialne dotyczące reprezentowanych piłkarzy to Barcelona ma dług wdzięczności w stosunku do Mendesa - przecież piłkarze się "poświęcali" - to zawsze w ostatecznym rozrachunku są pieniądze. Przecież Mendes musi zarobić - coś musi dostać latem.

0

@Rewolucja123 zgadza się - wraz z końcem sezonu to nie powinien być nasz problem :)

@BORO_12 Może Mendes odpuści nam Felixa bo sytuacja rynkowa Fatiego uległa znacznemu pogorszeniu - Barcelony nie stać na zakup piłkarza którego nie potrzebujemy, płacenie pensji za piłkarza którego nie potrzebujemy oraz na przedłużenie kontraktów młodych piłkarzy, których warto by było utrzymać w zespole. Obstawiam że Barcelona musi dogadać się z Mendesem który talent ma trafić latem do PSG, pytanie pozostaje który i obstawiam Forta.

1

@DLFCB hahahaha - trzeba dać jej szasnę, niektórzy politycy od lat są w radnymi czy prezydentami a człowiek ma wrażenie że niczego nie potrafią, a tu kandydatka z fachem w ręku. Uważam że Wodzisław zasłużył na fontanny obfitości :)))

2

Widzę że zaczyna się zabawa w porównywanie jakości i historii piłkarskiej... a teraz wyobraźmy sobie że Pique to świetny młody biznesmen, który "umie w biznesy" i taką logiką dokonuje wyborów. Szok i "zatkao kakao" :)))))))

8

Ironicznie bym mógl napisać jak to jest że w innych zespołach piłkarze wracają po kontuzji, odbywają sesje treningowe i jest git, a w Barcelonie powrót po kontuzji zaczyna się od badania odczuć piłkarza na treningu. Różnicę robi dobra diagnostyka, dobre leczenie, ale piłkarz z pozwoleniem na grę nie musi sprawdząc swoich odczuć na treningu czy moze biegać lub wykonywać określone ruchy. Szkoda że co sezon mam takie marzenie że zmienimy podejście do zdrowia piłkarzy i nigdy się nie spełnia.

3

@Tibu W pełni rozumiem, czyli:
ad1. Obrażasz sam swoją inteligencję.
ad2. Obrażasz sam siebie sugerując coś takiego.
ad3. Obrażasz sam swój mental, bo mam gdzieś ciebie i twoje zdanie na mój temat, nie zależy mi na poklasku i nie będę zajmował się pipkowymi opowieściami że jakiś zapłakany internetowy random nie może pogodzić się z tym że nia ma wartościowego do napisania.

Jeśli jesteś na tym portalu ponad 3tyś dni i nikt nie obserwuje twoich komentarzy to może zastanów się nad sobą, a nie zaczepiak osób, które starają się coś wartościowego wnieść do życia portalu. Ośmieszyłeś się w tym wątku, zatem życzę lepszej formy oraz konstruktywnych komentarzy - może kiedyś się uda napisać coś wartościowego - powodzenia, może kiedyś będzie cię stać na honor przeproszenia albo luksus posiadania jakichś argumentów w dyskusji.

PS: każdy ma prawo krytykowac Laportę jeśli widzi jakiś problem - tutaj masz moją krytykę Laporty z sierpnia 2022, że zamiast oddłużyć klub postawił na kartę wynik sportowy i historia pokazała że moje obawy były słuszne i do dzisiaj takie pozostają, a gdy poszukasz sobie w archiwum to nie raz pisałem o złej drabince płacowej młodych zawodników: https://www.fcbarca.com/106033-ara-barcelona-poprosila-gerarda-pique-o-zrezygnowanie-z-odroczonych-52-milionow-euro-aktualizacja-9-45,dyskusja-12041320.html#comment-12041320

2

@Tibu Czemu mnie oznaczasz? - mój komentarz w tym artykule jest sprzed 3 lat, gdy cieszę się że po wielu miesiącach wrócił do gry? Trzeba być frajerem aby nie cieszyć się z powrotu na boisko kontuzjowanego piłkarza zespołu któremu się kibicuje.

Piszesz o "lament żeby tylko podpisał" i mnie oznaczasz sugerując że ja lamentowałem? Sprostuj to lub podaj fakty albo z tobą pojadę i nie będzie już tak miło.
PS: tutaj masz komentarz z lipca 2021 roku w którym z góry oceniam że Fati będzie chciał dużo za dużo zarabiać i żeby się nie przejechał, zatem nie byłem fanem płacenia mu kosmicznej pensji pomimo wielkiego talentu, a Laporta parę tygodni póżniej zasypał go dzisiątkami milionów kontraktu: https://www.fcbarca.com/100780-mundo-deportivo-ansu-fati-powoli-wraca-do-zdrowia-i-formy,dyskusja-10358122.html#comment-10358122

0

@RosjaninBut Ja jestem fanem uczenia się od najlepszych - kilka książek historyczno-ekonomicznych na temat rozwoju Izraela przeczytałem i jestem pod wielkim wrażeniem skuteczności powiedzmy "dyplomatyczno-biznesowej". Z psychologicznego punktu widzenia jest to bardzo ciekawy kraj pomimo tego że niejednokrotna bezwzględność, a czasem nawet zezwierzęcenie czy koncepcje społecznego prania mózgów mnie zdecydowanie odrzucają. Szczerze to jeszcze parę lat temu myślałem że nie ma brutalniejszych narodów od USA i Francji jak chodzi o stosowanie różnych form wyzysku, niewolnictwa czy ludobójstwa w zależności od potrzeb, ale Izrael tworzy całkowicie nowe "standardy" bazujące na żywo nienawidzących fanatykach i jest to jednocześnie przerażające i ciekawe.

@MOLESTA Nie ma czegoś takeigo że ostatnio jest bardziej żydowski Tottenham jeśli od kilkudziesięciu lat kibce śpiewają Yid Army, a Jurgen Klinsmann grając w latach 90 miał swoją przyśpierwę, o zaadoptowanym żydzie z Niemiec. WHU przyczyniło się historycznie do nazywania Totthenamu żydowskim klubem, ale zawsze tam mieli takie ciągoty i do dzisiaj tak samo jak do kibiców Ajaxu mówi się że są Żydami.

0

@MOLESTA Mi nie musisz tego mówić - kilka lat w klubach angielskich się pracowalo, zatem w 100% wiem o czym piszesz. W Europie chyba nie ma kraju tak mocno wypierającego rzeczywistość jak Wielka Brytnia. Trudno mi ocenić o czym mówi się w pubach dzisiaj, ale za mouch czasów, ale to było kilka lat temu to bardzo często kibice rozmawiali na ten arabskich/żydowskich właścicieli klubów i Tottenhamu, który żydowski był pod każdym względem hahaha:)

3

@Monegros ale gdzie tu jest teoria spiskowa - to raczej pokazuje wpływ Izraela na kształtowanie pollityki dużego mocarstwa, które pomaga realizować cele własne. Zobacz jak bardzo różni się w wielu kwestiach opinia publiczna od działań USA w polityce międzynarodowej - przecież to zwykli Amerykanie sprzeciwiają się temu co robi Izrael w Gazie.

@MOLESTA Ale ja się nie dziwię - napisałęm że widziałem komentarze, które nie wierzą w jak to ująłeś "kreowania rzeczywistoći" przez Żydów. To tylko przykład pokazujący że jakiś mają wpływ na kreowanie rzeczywistości. Zgadzam się odnośnie klubów - to też jest jakaś forma wpływu i przeciwwaga do właścicieli arabskich, ale fakty są takie że kibice ich nie lubią.

@Lucerfi bardzo fajny temat podrzuciłeś - jest bardzo wiele książek o historii WS, które doskonale pokazują dlaczego Iralndczycy stanowili tak mocną przeciwwagę. Jest też kilka historycznych wątków żydowskich, ale do zbyt mocne zejście z tematu.

2

@Lokusekpl Dlatego każdy kto interesuje się finanssami Barcelony mówi jednym głosem - nie będzie poważnych transferów do klubu, a jak klub mówi że potrzebuje sprzedać piłkarzy za 200mln euro to tak będzie. W Barcelonie brakuje pieniędzy na wszystko. Marquez mógłby poprowadzić Barcelonę do końca sezonu w przypadku zwolnienia Xaviego, ale jeśli mówimy o nim jako alternatywie na nowy sezon to znaczy że być może nie stać nas nawet na poważny sztab szkoleniowy. Trzeba wrócić do podstawowej kwestii: długi trzeba spłacać na nie przenosić w nieskończoność na później.

5

Widziałem kilka komentarzy wątpiących w moc Izreala w kształtowaniu polityki innych państw lub z góry zakładających że jeśli USA wysyła do strefy Gazy broń i pieniądze wręcz z nieskończonych ilościach to znaczy, że naprawdę walczą z terroryzmem, a nie jest to ludobójstwo mające ułatwić dostęp do złóż gazu, które na szczęście-nieszczęście palestyńczyków zamieszkują. Ktoś powie że USA są strażnikiem świata zachodu, ale czy zwykli amerykanie mają świadomość kto nimi właściwie rządzi? Zobaczmy na przykładzie USA:

Kreowanie polityki: https://pbs.twimg.com/media/GKT2Ij2WgAA7FBO?format=jpg&name=medium

Kreowanie kultury: https://pbs.twimg.com/media/GKU-ENuaMAElmjz?format=jpg&name=large

Kreowanie mediów: https://pbs.twimg.com/media/GKU-ERZboAAAtGH?format=jpg&name=medium
Podsumowując - zapewne to całkowity przypadek i w innych krajach z pewnością nie ma takeigo problemu.

5

@Rewolucja123 zgadza się, sygnalizowałem ten problem gdy powstawała chora drabinka płacowa z młodymi zawodnikami bez doświadczenia. Młodzi piłkarze za sam fakt grania dla Barcelony w bardzo młodym wieku powinni grać za grosze bo nigdzie na takim poziomie by nie mieli startu. Szkoda, że Laporta nie wzorował się na klubach, które potrafią zabezpieczyć swoich piłkarzy na lata bez wydawania fortun. Wystarczy zobaczyć przykład Nico w Bilbao czy chociaż mój przykład Camavingi w Rennes lub Doku, który wolał w Rennes zarabiać wielokrotnie mniej ale mieć gwarancję rozwoju w pierwszej drużynie. Fati jeszcze zanim trafił do pierwszego zespołu Barcelony zarabiał wielokrotnie więcej niż większość talentów na świecie i to jest chore przyzwyczajanie piłkarzy od młodego do zasypywaniem pieniędzmi. Dla porównania Tel, który dzisiaj wyceniany jest drożej od Roque przed transferem do Bayernu zarabiał 20tyś euro rocznie - to 50 razy mniej niż Fati, a dzisiaj mamy kilkadziesiąt milionów jego pensji na głowie. Grając lojalnością, przywiązaniem do klubu, szacunkiem do zdrowia piłkarzy oraz gwarancją rozwoju można w ugrać w dzisiejszej piłce więcej niż pieniędzmi, ale Laporta ma problem z szacunkiem do ludzi i takie mamy efekty.

@Ziemny Nie do końca - Bojan przestał się rozwijać co jest naturalne w większości przypadków gdy trafia się na wysoki poziom piłki, a Fati to przypadek którego historię zmieniła kontuzja. Na tym samym ryzyku gra dzisaij Yamal czy Cubarsi - u mnie w Rennes nie raz z bólem serca talenty nie grają w pierwszym zespole pomimo tego że by dali radę, ale oszczędza się w pierwszej kolejności zdrowie piłkarzy. Aby wybić się w pierwszym zespole w wieku 16-18 lat to naprawdę piłkarze są niezwykle oszczędzani. Rennes dobrze sprzedaje swoich wychowanków, zatem zdrowie jest kluczowe bo szkolić potrafimy.

1

Wielka szkoda, a fakt że u De Zerbiego nie odpalił, gdzie naprawdę trudno znaleźć młodego piłkarza który przy tym trenerze nie zrobił przynajmniej kroku do przodu będzie mocno rzutowało na jego dalszą karierę.
Być może do wielu kibiców nie dociera, ale Fati ma kontrakt do 2027 roku, a w tym sezonie Brighton dopłacało do jego pensji blisko 10mln euro (resztę pokrywała Barcelona) - prawdę powiedziawszy ja nie wiem czy od sezonu 24/25 ktoś zaproponuje chociaż połowę tych pieniędzy za wypożyczenie co dało Brighton. Pamiętajmy że Brighton płaciło mimo wszystko za nazwisko Fatiego, ale De Zerbiego absolutnie każdy szanuje i nie widzę szans aby już dostał większą szansę w Premier League. Może jakieś chore układy Mendesa otworzą mu drzwi do Wolverhampton, ale Barcelonę czeka wększościowe dopłacanie do pensji albo oddanie go gdzieś za darmo.

4

@Kgorecki2500 Jakie to przeprosiny - albo oficjalne przeprosiny dla wszystkich Polaków i rodziny zamordowanego albo wypad z Polski. Radzio Applebaum, którego syn służy w amerykańskiej armii powinien już wstać z tego klęcznika i tupnąć nóżką bo poważnie głupio to wygląda żeby wiceszef MSZ takie cynki sprzedawał.

16

@Safrani niezadowolenie ludzi wynika z tego że PO nie sprząta po PiS, a kontynuuje tą samą politykę w krzywym zwierciadle. Nie mówmy że uśmiechnięta koalicja musiała podwyższać jak PiS budżet TVP, nie mówmy że uśmiechnięta koalicja tak samo jak PiS musiała obstawiać ludźmi bez kompetencji spółki skarbu państwa, nie mówmy że uśmiechnięta koalicja kontynuuje programy socjalne jak PiS i tak można wymieniać każdy aspekt rządzenia w którym są jakieś pieniądze.
Za czasów PO był stworzony audyt CPK zrobiony przez najlepszych na świecie w tej dziedzinie PwC - znajdziesz jego wyniki w internecie i wg nich optymalna lokalizacja jest tożsama z tą która została wybrana za rządów PiS, a najtrudniejsze dla tak wielkiej inwestycji zgoda środowiskowa została wydana. Jedyna rzecz którą różni się PiS od PO jest tylko i wyłącznie to że PiS był zbyt głupi aby rozpocząć szybciej budowę CPK, a dla PO ograniczeniem jest robienie wszystkiego aby nie robić problemów niemieckiej gospodarce. Tak jak CPK jest zagrożony i dziesiątki miliardów zysków z niego rocznie dla Polski tak samo łeb ukręcono każdej inwestycji, w którą jednocześnie inwestują Niemcy i uważają za strategiczną - przykładowo inwestycje Intela, inwestycje w komputer kwantowy, inwestycje wykorzystujące polską myśl techniczną w zakresie pozyskiwania prądu wiatrowego czy tworzymy środowisko prawne właściwie skazujące nas na pozyskiwanie węgla z Niemiec dla elektrowni i elektrocieplowni na zachodzie kraju. Jeden przypadek by był zastanawiający, ale tych przykładów jest naprawdę dużo.
PS: Zapewne również nie wiesz tego że niemieckie firmy już teraz pomagają odbudowywać Rosji takie miasta jak Mariupol. To polityka naszego rządu pozwala robić Niemcom świetne interesy bo wszelkie naszze działania sprzyjają pozyskiwaniu im kapitału zarówno wewnętrznego jak i zewnętrznego dla Niemiec, które są "w trudnej" sytuacji gospodarczej. Rozumiem że my tu robimy za bogatą Szwajcarię.

7

@DonMatteo901 oj chyba dzisiaj na posterunku uśmiechnięta moderacja - nie można śmiać się katastrofalnych wypowiedzi warszawskiego słońca narodu, myśliciela i intelektualisty :)

1

Komentarz usunięty

26

Jak to pierdoły mogą niszczyć atmosferę.
Tu nie chodzi o mało wartą nagrodę a sam fakt zaistnienia takiej sytuacji - to tak jakby pracodawca wyliczał pracownikom ile wypijają kawy, herbaty lub wody. Bez względu na pensję pracownika zawsze takie sytuacje powodują niesmak.

7

@Linghunter88 fun fact: mieszkam w uliczce z małymi domkami w Rennes i moimi sąsiadami są głównie Rosjanie, Ukraińcy i Żydzi francuscy- wyobraź sobie że każdy z moich sąsiadów potępia Izrael i nazywa to ludobójstwem. W Polsce nie do pomyślenia, ale są Rosjanie którzy lubią Polaków, są Ukraińcy którzy jak my traktują Banderę i jego wyznawców jak nazioli oraz są Żydzi, którzy szczerze nienawidzą Izraela bo nie są syjonistami. :)

@HighestInTheRoom Oczywiście że to Hamas - urośnie i będzie zwolennikiem, zatem trzeba zabić (czarny żart)

8

@HighestInTheRoom niestety tych nagrań jest właściwie nieskończona ilość - trzeba przyznać że żołnierze IDF czy Ukraińcy pochorzenia żydowskiego którym obiecano nowe ziemie są wyjątkowo brutalni.


0

@Reviven to ty porównujesz "kilka półek wyżej" - między Rennes a Barceloną jest taka sama odległość jak pomiędzy Barceloną a City. Kwestia perspektywy - dla kogoś będzie to przepaść, a dla kogoś niewielka różnica.
Oczywistym jest że największą siłą Barcelony jest pressing zespołowy, ale największym problemem dla tego stylu grania są szybcy przeciwnicy i to jest problem bo Barcelona w tym sezonie jeszcze nie grała z nikim równie szybkim w każdej formacji.

0

@Reviven Nie przesadzajmy z tą różnicą półek pomiędzy Rennes a Barceloną - profesjonalne zestawieinia wyceniają kadrę i potencjał Rennes na 55% wartości kadry Barcelony, zatem to nie jest aż tak wielka różnica. Oczywiście pomiędzy Rennes a PSG ta różnica jest trochę większa, ale to też nie jest niewiadomo ile.
Problem tkwi w tym że my przygotowywaliśmy się na mecz z PSG od prawie 2 tygodni bo dla nas to był mecz sezonu. Jeszcze w lutym jak waliczyliśmy z PSG świeżo po meczu w Milanem w LE to graliśmy jak równy z równym, a sędzie uratował remis PSG. Wczoraj to był już całkowicie inny zespół - mentalnie i sportowo widać było że jest mocno podniesiony, ale nie było szans widząc że nawet na 100% nie grają. Bawili się.
Fun fact - Raphinhia Truffertowi życzył kilka dni przed meczem powodzenia, mówił że nasza kadra jest sporo szybsza od Barcelony i to może być nasz atut przy kontrach, lecz i tak okazało się to niemożliwe. PSG na mecz z Barceloną będzie świetnie przygotowane - z murawy widać wszsytko, a bajki wymyśalne przez media o konfliktach Lucho-Mbappe mocno zweryfikowałem podczas meczu - byli bowec siebie nadwyraz sedeczni.

0

@Borneo nadal to nie są argumenty, a nawet trudno nazwać je logicznymi

0

@Borneo a gdzie są jakieś argumenty które odnoszą się do tego co napisałem? Znajdź jedną opinię eksperta, który uważa że nie ma faworyta - zawsze jakiś jest i nawet Xavi to przyznaje.

@BISHBASHBOSH no widziałem wczoraj na meczu jaki Mbappe ma konflikt z Lucho sciskali się - chciałbym aby Xavi chociaż tak ochoczo bił brawo swoim zawodnikom. Wczoraj Mbappe mógł strzelić nawet 4 gole - to nie piłkarz który wraca długo, a już jest na ostatniej prostej bo złapał luz jak większość piłkarzy PSG.

4

@Borneo proszę fakty, a nie głupoty wypisujesz -

- zaznaczyłem pierwszy lepszy fragment pokazujący co się dzieje, a tego w internecie jest dużo.

@iksajotien piszę jak jest, a nie jakbym chciał

4

@speed1 z Polaków to Błażej Gwozdowski ostatnio na UTDLR wspominał parę newsów odnośnie stadionu, a tak to polecam zagraniczne podcasty na Spotify i YT.
Różnica pomiędzy starym a nowym Camp Nou z pewnością będzie duża optycznie bo wszystko będzie nowe, ale biznesowy aspekt to inna para kaloszy.

0

@BORO_12 Pewnie że mamy szanse - kluczowa kwestia kogo Xavi widzi na defensywnym pomocniku oraz czy Cubarsi jest gotów na grę przeciwko tak szybkim piłkarzom.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?