JarekS
Dołączył/a: wrzesień 2020
152 obserwujących
0 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
11
To mnie fascynuje - zespoły z Arabii Audyjskiej zlały cały piłkarski świat i rzuciły się piłkarzy Barcelony w czasie przerwy na reprezentacje. Każdy piłkarz Barcelony nie chce słyszeć o odejściu z klubu i gardzi gigantycznymi pensjami... jak to się mówi o dobry marketing marek osobistych trzeba dbać :)
0
@BORO_12 no spoko że widzisz potencjał - ja też taki potencjał widzę ale nie tylko u niego, a u wielu piłkarzy w rezerwach Rennes czy Barcelony - kwestia czy Barcelona potrzebowała wydać tyle pieniędzy na piłkarza który nie jest gotowy do wielkiej gry jeśli wyniku potrzebujemy tu i teraz. Pamiętajmy że Barcelona chciała sprowadzić Endricka, a temat Roque pojawił się gdy Endrick został pzrejęty przez Real i to bardziej była inwestycja wizerunkowa na rynku brazylijskim niż kupno wielkiego cracka. Zastanawia też sam fakt inwestycji na rynku brazylijskim który miał pokazać że Barcelona znowu chce być poważnym graczem na tym rynku, a po paru miesiącach wszyscy mówią że nie interesujemy się już tym rynkiem i otwieramy się na Afrykę. Każdy kto trochę interesuje się rynkami transferowymi powie że cena Roque trochę została przepalona bo to nie był zakup tylko piłkarza, a dalszy brak działań na tym rynku sugeruje że albo Barcelona nie ma pieniędzy na dalsze otwieranie się na rynku brazylijskim albo szybko została sprowadzona na ziemię przez największych graczy. Widziałem że sporo użytkowników niegdyś hajpowało Deco widząc szanse na otwarcie się na rynek południowoamerykański a dzisiaj siedzą cicho w tym temacie - sroga weryfikacja.
15
Wczoraj Niemcy z Francją zagrały nowoczesny w rozumieniu Nagelsmanna futbol grając 3 ofensywnie grającymi pomocnikami - Wirtz, Gundogan, Musiala i było to skuteczne, a zespoły Kloppa i Guardioli również korzystają z piłkarzy o profilu Lopeza.
Jeśli Lopez w Barcelonie potrafi otrzymywać piłki które zamienia na gole podczas niedostępności takich piłkarzy jak de Jong, Pedri, Gavi to wnioski łatwo można sobie wyciągnąć. Podstawowym wnioskiem jest że praktycznie każdy piłkarz Barcelony jest w stanie dostarczyć dobrą piłkę wychodzącemu na pozycję pomocnikowi, który atakuje wolną przestrzeń. Nowoczesne granie jest sportowo skuteczne w dzisiejszych czasach bo od samego klepania piłką na połowie boiska meczów się nie da wygrać. To nie jest tak że Barcelona trochę lepiej gra ostatnio pod względem wyników, a wyniki poprawiły się dzięki ustawieniu zespołu, który wykorzystuje lepiej swój potencjał. Obawiam się że gdyby de Jong był dostępny w dwumeczu z Napoli to Lopez by prawie nic nie zagrał, a grając piłkę w stylu pierwszej części sezonu niekoniecznie byśmy byli nadal w rozgrywkach europejskich.
3
Wszystko wskazuje że musimy go wykupić aby przedłużyć umowy innych piłkarzy których obsługuje Mendes, zatem poczekajmy do lata - ja liczę że znajdzie się jakiś trzeci klub, który przepali trochę pieniądza, a Mendes może na innych piłkarz odbije sobie.
0
@BORO_12 zgadzam się ale ja oceniam talent, a nie kto jakim będzie piłkarzem. Endrick jest najmłodszym strzelcem gola dla dorosłej reprezentacji Brazylii od 30 lat i niezmiennie wszyscy eksperci od 5-6 lat uważają go za największy talent w Brazylii. Gdzie był Roque 1.5 roku temu? W tak młodym wieku ta różnica wieku pomiędzy tymi piłkarzami jest bardzo duża, a Skala osiągnięć i dorobku sportowego to przepaść. Roque może być jeszcze zaskoczeniem, ale zasada rachunku prawdopodobieństwa jest dla niego mniej korzystna. Pożyjemy zobaczymy - ja nikogo nie hajpuje tylko dlatego że gra lub nie gra w Barcelonie, obiektywnie podchodzę. Nie mówmy też że Roque coś pokazał w Barcelonie - Casado też pokazał a nie kosztował 30mln podstawy, 31mln zmiennych i 13mln podatków i prowizji.
2
@matirix20 wierzę w Roque, ale nie tak bardzo jak w Endricka - to nie kwestia preferencji a opinii ekspertów oraz środowiska szkolenia.
@Marcin43 tym bardziej że Roque już od kilku miesięcy jest w Europie, ma kontakt z profesjonalną piłką i nie ma to znaczenia że gra mniej jeśli to Barcelona. Ludzie lubią wypierać fakty ale Roque rok temu jeden raz dostał szansę w reprezentacji w towarzyskim mecz bo Endrick był niedostępny. Skala oczekiwań kibica Brazylii pomiędzy Endrickiem a Roque to jak 10:1 - jeden od lat jest uznawany za następną legendę futbolu a drugi ewentualnie może wszystkich zaskoczyć - martwi jednak to że pomoc przy transferach Deco niemal zawsze kończyła się klapami.
@Macior79 czemu Real mu nie pozwoli? Każdy młody piłkarz w Realu długo musi walczyć zanim dostanie realną szansę - to kwestia charakteru. Taki Guler z tego co wiem od Camy genialnie jest wprowadzany jak chodzi o równowagę różnic fizycznych, zatem z Endrickiem będzie podobnie.
@sevs trudno powiedzieć - mówi się o transferze nr 3 pod względem wielkości w historii futbolu jak chodzi o Rodrygo i nie mowa o śmiesznych 100mln tylko kwocie której Real nie odrzuci.
6
No zobaczymy jak Endrick będzie prezentował się w Realu - pamiętam jak jeszcze kilka miesięcy temu kibice na tej stronie uważali że 1.5 roku starszy Roque jest na równi, a nawet lepszy od perły brazylijskiego futbolu.
8
hahahaha:) połowa komentarzy zrobiła mi wieczór, nie wiem jak można tak wszystko łykać :))))
0
@Łuk@sz no nie na temat piszesz - porównuję WSPÓŁNY wachlarz umiejętności Lopeza i Robrto do wachlarzu umieętności de Jonga. Planowanie kadr klubów piłkarskich polega na zestawia sił w różnych konfiguracjach piłkarzy i to jest ciekawe do analizy przez sztab Barcelone ujęcie. Co ma wspólnego twój wpis jeśli piszę o jakości piłkarskiej.
PS: dodatkowo nie ma sensu pisać kto będzie przychodził/odchodził bo w Barcelonie nawet tego nie wiedzą kto będzie trenerem, a Deco ogląda jakieś ogórki za miliony - o agentach już napisałem swoje. Jeśli nie ma potwierdzonego nowego trenera każdy może zostać i każdy może odejść. Nie wiesz komu są oferowani piłkarze, nie wiesz kto pracuje nad przedłużeniem kontraktu czy nie wiesz które nasze talenty odchodzą latem, zatem nie dość ze piszesz bez sensu o transferach to nie na temat bo zestawiam siły boskowe.
0
@kejdzi Kurde czy tak ciężko przeczytać jedno zdanie ze zrozumieniem? Gdyby połączyć umiejętności w zależności od zadań boiskowych Roberto i Lopeza to są lepsi niż jeden de Jong, który w niczym nie jest wybitny.
@Łuk@$z Jaki to ma związek z tym co piszę? To nie na temat.
0
@Maker0 zapewne tak, ale Lucho żadko kiedy zostawia pole do interpretacji.
0
@kejdzi "Nigdy się nie odważę napisać że się znam, staram się tylko opisać to co widzę" - to właściwie wystarczy, ale ja porównuję zestaw umiejętności Roberto+Lopez z de Jongiem i w tym przypadku Holender nie ma podjazdu zarówno na płaszczyźnie sportowej jak i pod względem kosztów.
@denying koleka sam napisał "Nigdy się nie odważę napisać że się znam, staram się tylko opisać to co widzę" - kulturalnie i bez zaczepek odpowiedziałem o co mi chodzi,, zatem nie musisz podlizywać się każdemu kto ma inne zdanie.
@lukkobe "Perarnau jest trochę niewolnikiem tego co widział w ostatnim meczu z Atletico" - skąd takie założenie? To jest jeden z najlepszych komentatorów/analityków hiszpańskiej piłki specjalizujący się w tematyce Barcelony, w szczególności pracy Guardioli. Dzisiejsze czasy od przeszłych różnią się tylko tym że kiedyś ubolewał nad tym że nie ma w Barcelonie nowoczesnych piłkarzy o profilu Lopeza, a dzisiaj jest taki piłkarz który mocno przyspiesza grę zespołu. Dla mnie nie ma miejsca dla de Jonga jeśli Barcelona chce grać szybki nowoczesny futbol - Lopez może być nawet zawodnikiem nr 12, ale posiadając w linii pomocy takich piłkarzy jak Gudnogan, Pedri, Gavi, Raphinha, wartościowych zmienników jak Lopez, Roberto czy piłkarzy szykowanych na awans do pierwszego zespołu jak Bernal czy Darvich po zmianie doktryny taktycznej to poważnie ciężko jest znaleźć miejsce dla piłkarza, którego cechy mogą być niwelowane przez innych, a nowy defensywnie grający pomocnik i tak zostanie sprowadzony.
26
Oj Lapcio chyba znowu zbyt mocno przypudrował nosek - dla mnie to dziecinada i prezydent Barcelony powinien z większą godnością reagować na wzmocnienia rywali - brzmi to mega frajersko - równie dobrze mógł dodać że życzy mu kontuzji.
Mbappe to też może być pretekst - może Laporta się załamał słysząc coraz mocniej plotki o bardzo możliwym trzecim największym w historii futbolu transferze Rodrygo oraz na ile szacowani są w Premier League niepotrzebni piłkarze Realu z Miguelem z Girony na czele. Kosmiczne kwoty.
7
Marti Perarnau rozkłada taktykę Guardioli i rolę piłkarzy w jego zespołach w książkach o na czynniki pierwsze, zatem z pewnością ma rację - wystarczy porównać atuty wspominanych piłkarzy oraz przeniesienie na realizację zadań boiskowych. Obiektywnie de Jong grający więcej niż Lopez i Roberto razem wzięci nie ma tylko gorszych statytyk piłkarskich - to deklasacja porównując 2 gole Holendra i 0 asyst do 9 goli i 3 asyst Hiszpanów w krótszym czasie.
Moim zdaniem gdyby Barcelona otrzymała korzystną ofertę to powinna zrobić wszystko aby sprzedać de Jonga, który może rynkowo nie jest wart tyle co Raphinha, ale nadal godny pieniądz i oszczędność pensji może być gigantyczne. Tylko piłkarz by musiał chcieć.
1
Bardzo lubię wywiady Lucho, ale zastanawia mnie co miał na myśli mówiąc odnośnie Yamala "Zobaczymy, czy będzie zmotywowany" - szkoda ze żaden dziennikarz tego nie pociągnął.
0
@ViscaelBarca2007 obiektywnie Martí Perarnau jak mało kto wie co mówi na temat de Jonga - to w jaki sposób opisał książki Guardioli - przykładowo Pep Guardiola: The Evolution jednoznacznie świadczy że facet rozumie czego Barcelonie brakuje oraz rozumie ograniczenia i możliwości piłkarzy jakich posiadamy. Liczby są bezwzględne sugerując się liczbami - de Jong w tym sezonie ma 2 gole, a zagrał więcej minut niż razem wzięci Roberto i Lopez, którzy zdobyli 9 goli i 3 asysty. Zobaczymy kto poprowadzi w przyszłym sezonie Barcelonę, po cichu liczę że będzie to jakiś nowoczesny trener pomimo tego że się nie zapowiada, ale rola de Jonga nie jest aż tak oczywista jakby mogło się wydawać bo boisko pokazało już nie raz że lepszy walczak jak Gavi, Roberto czy Lopez niż ładnie holujący piłkę de Jong. Kluczowa kwestia to płynne rozprowadzanie piłek i posiadanie pomocnika potrafiącego dobrze bronić.
2
@marcin62 Niepodważalnie UE ma spadek poparcia wśród obywateli - wszystkich obywateli UE od krajów starej Unii po te nowe. Przygniatająca większość obywateli UE nie podoba się kierunek eurokołchozu w stylu ZSSR, a w tym kierunku dryfuje UE i gdyby była możliwość powrotu do zasad funkcjonowania i założeń Unii Gospodarczej niemal każdy obywatel UE (z wyjątkiem części Polaków) by był zadowolony.
Wg mnie warto posluchać argumentów ludzi którzy od lat zwracają uwagę na to że kierunek rozwoju euroejskich struktur unijnych nie powinien być wzorowany na związku radzieckim. Wolnosci obywatelskie i prawo do samorządzenia to Unia Gospodarcza, a nie Unia Europejska. Co dobrego dla obywateli UE będzie w tym że wszyscy obywatele będą równo obciążeni kosztami obowiązkowych modernizacji domów, zakupu samochodów elektrycznych czy limitów zużycia dwutlenku węgla, które będą naliczane przy absolutnie każdym bezgotówkowym zakupie? Ja rozumiem że w takich krajach jak Polska jest najwięcej zwolenników eurokołchozu bo najwięcej ludzi nie jest w stanie sobie wyobrazić jak moża zapierdzielać na coś więcej niż za miskę ryżu, a wolności więcej nie potrzebują bo "pracować, jeść, spać" wystarczy, a sztucznie nabiteh eko-koszty życia sprawią ze nie będzie co marzyć o czymś więcej. Mimo wszystko jest więcej obywateli UE, którzy chcą żyć normlanie, jeść normlane jedzenie, płacić za usługi i produkty tyle ile są warte, korzystać z dobrodziejstw technologii oraz sami decydować o tym jak będzie wydawała swoje oszczędności.
Możesz śmiać się z Bosaka czy Dzikiego, którzy moim zdaniem bardzo racjonalnie podchodzą do roli Polski w UE. Nie atakuję, ale poważnie zastanów się do kogo ci bliżej - do nowoczesnego człowieka Polaka i Europejczyka, który cieszy się wolnością przekonań, wolnością gospodarczą, wolnością poruszania się po UE, czy jednak preferujesz być zaślepionym niewolnikiem, dla którego słowa jak: "Polska jest własnością całej Europy i to Europa powinna decydować o sprawach Polski, a nie rząd" nic dla ciebie nie znaczą bo najważniejsze aby bez honoru i poczucia przynależności do czegokolwiek mgół zapierdzielać na bogactwo innych i cieszyć się tym że w eurokołchozie zorganizowanym przez Niemcy i Francję na potrzeby kilku koncernów.
0
@michalgajdek Zgadza się - również od dawna pisałem o tym problemie, ale kibice mieli klapki na oczach nawet teraz. Mnie przeraża fakt, że na rynku Mendes oferuje piłkarzy Barcelony nawet jeśli oficjalnie ich nie reprezentuje, zatem można powiedzieć że ma wiele do powiedzenia, a z tego co wiem to przykładowo właśnie Fati i Felix nikomu nie są oferowani na rynku, nawet w postaci kontrolnych zapytań ofertowych.
Co do Yamala - śmiało można powiedzieć że Mendes poprzez oferę PSG z którym współpracuje od lat zaczyne negocjacje kontraktowe tego piłkarza właściwie od nowa. Yamal pokazał jakość i potencjał zatem ewidentnie jest to reset dotychczasowych negocjacji. Uważam że Yamal zostanie w Barcelonie, ale Barcelona będzie musiała zgodzić się na wielką ilość niejasnych dla kibiców czy sztabu sportowego ruchów transferowych (o pensji z gwarantowanymi lojalnościowymi bonusami, które mogą być wielokrotnie większe nawet nie wspominam).
Co do pytania co będzie gdy Laporty zabraknie? Sugerując sie kalendarzem kończących się umów piłkarzy śmiało można założyć że przechodzimy z fazy "kochany Mendes załatwia po taniości" w fazę "Barcelona daje więcej niż trzeba". Nie ma co się oszukiwać, ale nie wierzę żeby Mendes się nie zabezpieczył na wypadek braku spełnienia jakichś zobowiązań - w każdym scenariuszu nowy prezydent Barcelony będzie miał wielki ból głowy.
@BORO_12 Nie ma czegoś takiego jak brak kasy - sprzedajesz ważnego dla zespołu piłkarza i kasa się pojawia. Nie wiemy nawet kto będzie prowadził Barcelonę w przyszłym sezonie, zatem trudno pisać o Nico Williamsie - prawdę powiedziawszy walić typa - ważniejszy jest dobry trener który poukłada zespół jako całość jak i indywidualnie będzie rozwijał piłkarzy. Po co ci z przebojowości Nico jeśli nadal zespół nie będzie się rozwijał - zmarnowane pieniądze, a potencjalny efekt sportowy zbliżony. Wolę aby nikt nie przychodził do Barcelony pod warunkiem że przyjdzie odpowiedni trener, a nic nie wskazuje że taki będzie.
1
@Szklaner weź pod uwagę nowy układ światowych sił - temat NATO umiera bo dla USA największym problemem staje się Pacyfik oraz deklarowane ciosy w dolara, których Europa nie jest w stanie zniwelować. Nie po to Macron teraz macha szabelką żeby przejąć pałęczkę jeśli chodzi o dominującą rolę w opuszczonej przez USA w najbliższym czasie Europie.
Polecam podcasty na temat polityki światowej oraz celach USA na najbliższe 2-3 lata - nawet zazwyczaj zachowawczy Dyner, Bartosiak, Zychowicz czy Czukiewski w Trzecim Śniadaniu na Kanale Zero już nie udają jak jest. Odnośnie "Jak sie chiny wurwia..." - no przecież w ramach BRICKS na płaszczyźnie gospodarczej już działają na całym świecie, a współne manewry Rosja-Chiny-Iran właściwie jednoznacznie wskazują że to Pacyfik jest teraz tematem nr1 dla USA bo tam mogą przegrać całą swoją przyszłość, a Europa jest zdana na samą siebie i dogadywanie się z Rosją i Chinami (żywność + przemysł będą musieli sprowadzać, a wiele wskazuje że własne rolnictwo czy produkcję elektroniczną europejczycy sami sobie wybijają). Nie zrozum mnie źle, ale sojusz USA-UE jest tymczasowy i zmienny jak każdy sojusz czy relacje biznesowe - to nie jest wartość na wieczność, szczególnie gdy USA przestają interesować się NATO.
17
Teraz kibice mogą zobaczyć jak wyglądają transakcje wiązane - Mendes reprezentuje wielu piłkarzy Barcelony i pośrednio ma wiele możliwości szantażu Laporty - przykładowo zakontraktuj X aby przedłużył kontrakt Y i Z. Tak jak pisałem nie ma tak, że Felix zgodził się grać dla Barcelony za niską pensję jeśli opiekuje się piłkarzem agent który najwięcej na rynku jest w stanie wydusić z klubów piłkarskihc - ta teoretycznie niska pensja odbije się zawsze w przyszłości czy to w kolejnym staraniu o tego piłkarza czy to poprzez zakupy innych piłkarzy reprezentowanych przez Mendesa lub przedłużeniach kontraktów już grających w Barcelonie piłkarzy. Zawsze w ostatecznym rozrachunku piłkarze reprezentowani przez Mendesa będą mieli to co sobie założyli (piłkarz-agent).
Laporta pośrednio stworzył te środowisko, a przynajmiej ułatwił dostęp do piłkarzy Barcelony, zatem takie są efekty. Logika podpowiada, że ponowne wypożyczenie Felixa jest przepalonym pieniądzem i błędem Barcelony, a o transferze to nawet nie mówię.
0
@barteq bo ludzie obracający milionami nimi obracają? Jak kupujesz nieruchomości lub inwestujesz czy otwierasz firmy to czasem trudno o wolne środki. Bardzo wielu piłkarzy inwestuje bez poduszek i często mają chwilowe momenty że są przyblokowani. To jak w Polsce masz dom za 1mln zł, masz samochód za 100tys, a na koncie głównie kasę z wypłaty bo oszczędności pracują.
16
Uwielbiam zestawienia w których przynajmniej 15 osób z 50 jest mocno dyskusyjnych w tym zestawieniu. Widać że robiony był przez dziennikarzy na podstawie popularności, a nie talentu chociaż pierwsze miejsce naszej perły cieszy.
Fakt jest jednak taki że jeśli chociaż 1/3 tych dzieciaków osiągnie poziom dojrzałości piłkarskiej proporcjonalny do talentu to będzie ich wielki sukces. Oby zdrowie, środowiska i motywacja była u wszystkich na wysokim poziomie.
2
@Borneo a tutaj masz kwiatki związane z nowymi audytami odnośnie CPK - kiedyś audyty robili najlepsi na świecie PwC (PricewaterhouseCoopers), a dzisiaj amatorzy, żeby nie powiedzieć jakieś dziady z pola będące słupami, którzy jedną z najważniejszych inwestycji Polski w XXI wieku będą audytować
2
@Borneo Ale głupoty piszesz - pieniądze z KPO już w więksozści zostały zmarnowane bo nie wyrobimy się w terminie z ich wykorzystaniem, a rząd Tuska specjalnie przedłużył żeby Niemcy nie musiały realnie dokładać - zostaną te pieniądze spożytkowane na dotacje w rolnictwie w UE. Polecam zagraniczne podcasty dotyczące wydatkowania pieniędzy z UE. Do listy rzeczy które rząd Tuska zawalił pod Niemcy dolicz jeszcze Intela, port w Świnoujściu oraz rozłożony na łopatki program kolejowy i atomowy bo trzeba wszystko od nowa zrobić pod Niemcy
Odnośnie CPK:
1
@BORO_12 oczywiście że kolejny prezydent będzie miał go na głowie, ale do wielu kibiców nie dociera że Mendes nie zawsze rozlicza się tylko na gotówkę. Przykładowo równie dużo jak nie więcej piłkarzy obsługuje w PSG - tam rozlicza się na pieniądze i jakikolwiek transfer zamyka się w pojedynczym przypadku, a w Barcelonie nie masz transparentności i jak Barcelona kontraktuje takiego Felixa na 3mln za sezon to wiadomym jest że przykładowo kolejne 3mln lub ile uzgodnili wliczone będą w kolejne rozliczenia w tym lub innym piłkarzem, a siatka piłkarzy jset spora i możliowści kombinacji wiele. W biznesie nie ma nic za darmo i jeśli Mendes medialnie sprzedaje towar dla Barcelony w niskiej cenie to znaczy że na innych płaszczyznach czy to prowizji czy to kontraktach innych piłkarzy prędzej czy później sobie odbije. Nie po to ten agent oferuje najwyższe kontrakty na rynku swoim piłkarzom, aby dla kogokolwiek grali "taniej" czytaj po znajomości. Koniec kadencji Laporty to może być transferowy cyrk jeśli nie zdecyduje się walczyć o drugą kadencję i szczerze nie widzę innej możliwości sugerując się głosami z branży.
1
@BORO_12 i @blakkudium "przyjaźń" z Mendesem do wieloletnie zobowiązania - wątpię aby mógł zrezygnować z ponownego kandydowania nawet jakby chciał.
@krol211 w przypadku socios to nie jest takie proste bo większość to stare dziady, którym łatwo grać na sentymantach i antagonizmach. Laporta to polityk zatem wystarczy że stworzy narrację że Barcelona walczy z systemem i jest ofiarą jak parę miesięcy temu i znowu będzie miał pełne poparcie. Socios to masa bez większych inicjatym własnych, zatem jest sterowalna i ułomna z demokratycznego punktu widzenia. To zaleta i niebezpieczeństwo jednocześnie z punktu widzenia zarządzania klubem.
9
@Firestone szczerze to ja się zgadzam z Tuskiem - żaden rząd w historii III RP nie zrobił tyle dobrego dla Niemiec aby nie przeszkadzać im w realizacji wlasnego planu rozwojowego. Rząd Tuska zamknął wszystkie tematy, które maja wpływ na rozwój gospodarki Niemiec: temat CPK zamknięty, dotacja na komputer kwantowy zamknęta, Turów skazany na niemieckie złoża zaklepany, pozwolenie na dobicie polskich rolników aby niemieckie koncerny się dorabiały zaklepane, a dodać warto by było zgodę na cudawianki w innych branżach np. transportu, motoryzacji i budowlance...
6
Facet zna się na ekonomii, przez wielu uznawany jest za autorytet i jedzie z brakiem transparentności i niektórymi pomysłami Laporty jak z dziw...
Nie ma o czym gadać bo beton w wieku 70+ wśród socios zapewne znowu wybierze Laportę jak ten pod publikę zacznie gadać o Realu lub o wojnie Barcelona kontra świat. Biorąc pod uwagę że Ciria jest to potencjalny kandydat "profesjonalista" mogący być poważnym światłem w tunelu to aż się wierzyć nie chce że Barcelonę mógłby prowadzić poważny człowiek, a nie jakiś komik, dziennikarz, sportowiec czy polityk. Ja bym był na tak w ciemno gdyby byli podobni kandydaci co ostatnio.
25
Pozostaje życzyć dużo zdrowia. Łunin naprawdę godnie go zastępuje.
5
@808BenekPM Tu nie chozi tylko o pressing, a sposób poruszania się po boisku, który sprawia że duża ilość piłkarzy przeciwnika musi zmieniać ustawienie na boisku i być cały czas "napięta". Yamal fajnie lata za piłką i jego pressing osobno można by było ocenić jak radzi sobie w niskim, średnim czy wysokim, ale Lopez i Raphinha niszczą fizycznie rywali bo oni atakują przestrzenie w taki sposób, że praktycznie caly czas miniumum 2 piłkarzy, a momentami nawet do 5 (3 robi doskok, a 2 kontrola) ściągają na siebie. To samo robią tacy piłarze jak Wirtz, Simons, Bellingham czy Musiala w swoich systemach gry - to całkowicie inny typ poruszania się po boisku niż Yamal, którego praca jest bardzo dobra, ale inna.