JarekS
Dołączył/a: wrzesień 2020
152 obserwujących
0 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
26
Dla mnie Vini powinien za takie chamstwo dostać czerwoną kartkę, ale do stwierdzenia o kradzieży awansu mi daleko bo tutaj nie ma sporu np. czy gol został niesłusznie nieuznany, a jedynie o ewentualnym osłabieniu rywala. Futbol jest brutany, ale brawa dla RB Lipsk za piękną walkę w dwumeczu bo pokazali naprawdę dobry futbol i jedynie brak wykorzystania szans strzeleckich jest winnym tego że ich przygoda w LM się skończyła.
Ten mecz powinien być lekcją czy to dla Barcelony ale też kibiców, aby zwracali uwagę na to kim jest nowocześnie grający zespół oraz ile daje zespołowi trener na przykładzie Marco Rose. jego sylwetkę opisywałem nie raz, ale to jak prezentował się Lipsk na tle Realu doskonale obrazuje co można zrobić taktycznie gdy system gry dopasowany jest do kadry którą się posiada. Rose przed sezonem stracił takich piłkarzy jak przykładowo Gvardiol, Nkunku, Szoboszlai, Sorloth czy Laimer - można powiedzieć że połowa pierwszej jedenastki odeszła, a w kilka miesięcy stworzył zespół, który potrafi grać taktycznie, potrafi grać wieloma wariantami ataku, potrafi zaskakiwać kreatywnością tak doświadczony zespół jak Real, Bayern czy rewelacyjne Leverkusen oraz piłkarze z szerokiej kadry potrafią wejść na boisko bez spadku jakości gry zespołu. To właśnie tacy trenerzy jak Rose czy młode pokolenie trenerów jak Motta, Alonso czy De Zerbi są wielkim papierkiem lakmusowym dla trenerów jak przykładowo nasz Xavi, gdzie po 2.5 roku jego pracy nowy trener będzie zaczynał od zera. Czasem lepiej kupić jednego piłkarza mniej i zatrudnić dobrego trenera z korzyścią dla całego zespołu.
6
Pół żartem pół serio uczciwie trzeba przyznać że Barcelona jest bardziej nowoczesna od urzędników. Wg Departamentu Pracy są kobiety i mężczyźni, a dla Barcelony jest 56 płci jak na filmiku:
16
Hahahaha -teraz żeby przedłużyć kontrakty najzdolniejszych talentów jakie posiadamy będzie trzeba brrać piłkarzy w pakiecie. Z tego układu długimi latami Barcelona będzie wychodziła - brawo Laporta...
0
@misterio to jest to samo - czy Polska przykładowo wysyła gaz na Ukrainę na koszt obywateli Polski (nie korzysta ze środków UE bo robi to na koszt państwowych firm) czy Niemcy zasypujące wszelkie problemy gospodarcze na koszt obywateli UE - są to środki pieniężne związane z pomocą Ukrainie bez względu na to czy nazwie się to rekompensatą, zwrotem pomocy publicznej czy kosztem UE. Gdyby te środki nie były związane z pomocą Ukrainie to nie byłoby mowy o rekompensatach.
0
@Zoker Nie - przykładowo Niemcy korzystają z tych środków już od 2 lat.
Liczby i linki już mi sie mieszają bo przez telefon trudno agarnąć - pod tym linkiem przykładowo masz:
https://www.salon24.pl/newsroom/1364060,tak-ue-rozdziela-pieniadze-na-pomoc-w-zwiazku-z-wojna-w-ukrainie-polska-moze-pomarzyc
"KE zaakceptowała pomoc publiczną o wartości niemal 730 mld EUR z perspektywą ich realizacji do końca 2025 r. Ich zdecydowana większość (49 proc.) dotyczyła Niemiec, a także Francji (23 proc.), Włoch (8 proc.) oraz Danii (3,3 proc.). Dane te nie obejmują wsparcia udzielonego przez państwa członkowskie w ramach działań fiskalnych niekwalifikujących się jako pomoc publiczna."
czy tutaj: https://obserwatorgospodarczy.pl/2024/02/29/niemcy-interweniuja-wydali-52-srodkow-w-ue/ - jednoznacznie można powiedzieć że rząd PiS i PO nie korzysta ze środków, aby łagodzić życie gospodarcze w Polsce.
1
@Zoker hahaha ale ten komenarz to dezinformacja bo kraje ubiegają się na tej podstawie do rekompensat
Tutaj masz kwoty: https://competition-policy.ec.europa.eu/document/download/22938d94-beaa-44bf-97ca-8a1785ca1a1c_en?filename=state_aid_brief_1_2024_kdam24001enn_ukraine.pdf
Total EU27: 140,79mld euro
Niemcy: 72,80mld euro
Polska: 0,75mld euro
Podsumowujac: zgadza się - Niemcy 50%, Polska 0.5%
Tutaj masz informacje o puli 50mld euro, z której kraje wnioskują o rekompensaty: https://www.money.pl/gospodarka/unia-przekaze-ukrainie-50-mld-euro-orban-mowi-dlaczego-przestal-blokowac-decyzje-6991116350458848a.html
Połącz kropeczki - pomagasz firmom ze swojego kraju to korzystasz z rekompensat. Dlatego uderzam w PiS i PO bo oni nie pomagają firmom i nie mogą korzystać z tych rekompensat tak jak przykładowo Niemcy.
0
@FcPortoFan1999 A gdzie jest łamanie regulaminu?
13
Cholera jasna czemu mój wątek został usunięty? Nie róbmy sobie jaj - powtarzam, ale kończę zabawę w komentowanie jeśli wątek zostanie usunięty bo robi się cyrk na tym portalu.
Media o tym pisały już wcześniej, że podział pieniędzy za pomoc Ukrainie jest niesprawiedliwy. Przykładowo Niemcy otrzymały ponad 50% środków z UE na pomoc Ukrainie, a Polska która zrobiła nieporównywalnie więcej jedynie 0.5%. To dowodzi że Polska zarządzana wcześniej przez PiS czy teraz przez PO to dno dna.
https://www.salon24.pl/newsroom/1364060,tak-ue-rozdziela-pieniadze-na-pomoc-w-zwiazku-z-wojna-w-ukrainie-polska-moze-pomarzyc
https://x.com/spayki0721/status/1765035141842309244
5
@MaroBrd , @Benz zgadza się, dlatego jak wizdę teksty w stylu "uważa, że jeśli Lamine będzie dobrze reagował na następnych treningach, zagra w podstawowym składzie w spotkaniu z Napoli" to mnie krew zalewa. Absolutnie każdego dzieciaka jak spyta trener czy jest ok oraz czy będzie mógl na niego liczyć w meczu z Napoli to każdy powie tak bo dzieci grające w piłkę czują się nieśmiertelne, nie znają swoich organizmów jeszcez tak dobrze oraz bardzo często nie wystarczająco dobrze potrafią opisać dorosłym problemy medyczne jakie posiadają. W Barcelonie powinien być zatrudniony lekarz specjalizujący się w opiece nad młodymi sportowcami - u mnie nawet w szkółce taki jest, a w Barcelonie w pierwzej drużynie brak.
2
@maroon w 100% popieram REIT'y - stosunek zwrotu inwestycji do ponoszonych kosztów i ryzyka jest rewelacyjny. W UE
Wg mnie prowadzący debatę z góry założyli że powszechne stosowanie REIT'ów w Polsce nie jest możliwe - politycy są przekupni i mają gdzieś czy Polacy się dorabiają, a do tego zagraniczne towarzystwa emerytalne czy ubezpieczeniowe by musiały stracić gigantyczne pieniadze bo sami by musieli oferować coś więcej. Najśmieszniejsze jest to że inwestycje w REIT'y stanową podstawowy bezpieczny sposób inwestowania dla towarzystw emerytalnych i ubezpieczeniowych na zachodzie.
6
I tak bym nie był zwolennikiem jego powrotu bo to już nie ten trener co kiedyś, ale tak obiektywnie trzeba mieć jaja albo brak świadomości realiów Barcelony aby chcieć dzisiaj prowadzić Barcelonę - tutaj nic nie działa - dyrektor sportowy parodia, układy z Mendesem parodia, polityka transferowa parodia, sztab medyczny parodia, stosunek oczekiwań do jakości zespołu parodia, mental piłkarzy parodia - właściwie cofamy się o do 2:8 z Bayernem i zaczynamy od początku budowę zespołu przyszłości.
24
Prawda jest taka że czy Yamal by miał problemy z kolanem lub ich nie miał to gdyby w Barcelonie szonowano zdrowie piłkarzy to dzieciak przez miesiąc nie powinien wychodzić na boisko biorąc pod uwagę ile grał ostatnio. To nie jest zwykły talent, a wiele wskazuje że jest jednym z talentów generacji - nie warto ryzykować kilkunastoletniej kariery dla meczy o nic - jego gra w każdym kolejnym meczu ligowym jest bez sensu, a wicemistrzostwo bez problemu jest do osiągnięcia wiedząc że takie zespoły jak Girona czy Sociedad nie mają już czym rzeźbić.
0
@kamyk_23 Idąc tą logiką naziści w trakcie II WŚ, którzy byli atakowani przez Polską partyzantkę powinni wybić wszystkich Polaków, albo jeśli jakiś kierowca Renault potrącił pieszego to powinniśmy wybić wszystkich właścicieli aut marki Renault. Rozumiem że jak ukraińska rakieta zabiła 2 obywateli Polski na naszym terenie to powinniśmy pomóc Rosji wybić banderowców do końca?
Jeśli popierasz ludobójstwo to jesteś płaskozimcą z zerowymi horyzontami bo trzeba być zwierzęciem aby być zwolennikiem wybijania narodu pod pretekstem prowokacji, w której jedno z najlepiej strzeżonych państw świata pozwoliło pod pełną kontrolą wejść kilku desperatom na swoje terytorium i zrobić zadymę.
PS: rozszerz horyzonty - w Libanie czy na Zachodnim Brzegu nie ma Hamasu i tam też ludzie są bestialsko mordowani. Na szczęście długo to już nie potrwa bo świat zaczyna reagować po kilkudziesięciu latach apartheidu i terroru Palestyńczyków.
1
@ranger3120 Masz oficjalne stanowisko WHO, oficjalne stanowiska głów państwa oraz oficjalne stanowiska wpłynące z BRICKS - gdzie masz teorie spiskowe? To logiczne że dla USA dołączenie a nawet sama próba dołączenia do BRICKS Meksyku jest niezwykle niekomfortowa, a bym nawet stwierdził że temat Ukrainy nawet w skali 1 do 10 nie miałby tak wielkiego znaczenia jak problem Meksyku.
0
@Commando Hitem jest że Meksyk chce dołączyć do BRICKS bo widzą nową przestrzeń do rozwoju widząc co się dzieje w Ameryce Południowej czy Afryce.
Zastanawia mnie co zrobi USA bo nie dość że tracą na transakcjach dolarowych to jeszcze równie dobrze w Meksyku takie Chiny i Rosja będą mogły zbudować swoje bazy wojskowe wzdłuż graniczy USA. W Polsce z tego co widzę nikt o tym nie mówi bo ludzie nie mają myśleć a tylko pracować za miskę ryżu, ale zobacz co może zrobić USA aby odwieźć Meksyk od dołączenia do BRICKS - naciski polityczno-ekonomiczne nie zadziałają już tak mocno jak kiedyś, zatem zostaje albo zamach stanu albo spontaniczna operacja wojskowa, która pomaga ustanowić nowy "demokratyczny" rząd :) Polityka światowa jest fascynująca.
0
@kamyk_23 wybacz - ja jak większość obywateli świata jestem za ludzkością i człowieczeństwem, zatem nie wspieram syjonistycznego faszyzmu czy ludobójstwa.
Rozumiem że dla płaskoziemców takie rzeczy są ok?
4
A ludzie się dziwią, że BRICS rośnie w siłę i już kolejne 25 krajów czeka w kolejce aby dołączyć.
12
@michal26 Jest jeszcze plan B - zatrudnić profesjonalnych lekarzy, a nie amatorów z ogłoszeń z social mediów z przypadku oraz trenera, który szanuje zdrowie piłkarzy :) Wyjdzie na dobre całemu zespołowi takie rozwiązanie.
1
@AxelF 1) wybrał ambicję sportową i rozwój zamiast pieniędzy
2) jeśli był profilem piłkarskim zbliżonym do Alphono Daviesa (i Balde) to wybrał rozwój z ludźmi którzy "stworzyli" Daviesa, dostał indywidualną ścieżkę rozwojową
3) co mogła Barcelona mu zaoferować z wyjątkiem pieniędzy jeśli nie było w klubie nawet ludzi którzy przygotowali do dorosłego grania Balde, a konkurenci na pozycji skazani byli na sztuczne trzymanie w rezerwach lub wypożyczenia bo w pierwszym zespole nikt się nimi nie interesował? To był czas w którym Xavi walczył aby pozbyć się Balde z zespołu aby został tylko Alba i Alonso - cudem Cruyff zmotywował Balde jeszcze go do ciężkich przygotowań przed presezonem aby dostał ostatnią szansę, którą wykorzystał.
Podsumowując jeśli nie był pazerny jedynym logicznym wyjściem było odejście z Barcelony bo dla Xaviego piłkarz o profilu Balde nie był priorytetem, a na co mógł liczyć on jeśli był profilem podobnym piłkarzem i kto oraz w jakim zespole miał go rozwijać?
4
Mocne :)
2
@Albatros Sport to wielkie poświęcenie życia swojego i często rodziny - 99% piłkarzy zarabia grosze, a prawdę powiedziawszy w klubach top5 lig w Europie znajdziesz piłkarzy którzy zarabiają przykładowo 90tyś euro brutto. Można śmiało powiedzieć że to grosze bo w takiej Francji będzie to już 50tyś euro netto, zapłacisz w ramach wykonywania zawodu dodatkowe ubezpieczenie czy skorzystasz prywatnie z paru zabiegów i miesięcznie zostaje ci 3-4tyś euro na rękę. A gdzie tu zarobki lig poziomu 2-7 czy mniej topowych lig. Jacek Góralski ma rację - wiele nie da się odłożyć, trzeba być kreatywny biznesowo, rozwijać sie na wielu płąszczyznach, a do tego zapewnić jakiś poziom życia rodzinie która często poświęca się jadąc wszędzie gdzie głowa rodziny w danym momencie pracuje.
Na przykładzie który podałem absolutnie każdy może zarabiać w dzisiejszym świecie tyle co piłkarz lub więcej od zdecydowaniej większości piłkarzy, a w dodatku nie męcząc się tak mocno, nie ryzykując zdrowia na późniejsze lata oraz bez większego ryzyka zawodowego. Dlatego sportowców trzeba szanować bo mają odwagę postawić wszystko na jedną kartę.
0
@VamosFCB11 tutaj nie ma nad czym się zastanawiać dla mnie - wg mnie to wywalanie w błoto 120-150mln licząc koszty sporotowo-rozwojowe oraz skazywanie klubu na darmowe oddawanie talentów i zastępowanie ich drogimi odpowiednikami, którzy różnią się tylko tym że będą ograni. Jak policzysz sobie konsekwencje takich decyzji a nie innych to dojdziesz do wniosku że ten jeden sezon więcej udawania że o coś walczymy jest niezwykle kosztowny.
3
@VamosFCB11 Pensja 18,75mln euro brutto + około 10mln z transferu bo ma kontrakt do 2025 roku. Jego kontrakt się kończy w przyszłym sezonie, zatem można od razu rozwijać piłkarzy mogących grać na jego pozycji.
Nie ma co się oszukiwać - mamy 5-6 świetnych talentów, z którzy potrzebują 1-2 sezony grania w szerokim składzie pierwszego zespołu i żaden na ten moment nie ma doświadczenia w poważnej piłce. Zamiast oszukiwać rzeczywstość i mając świadomość że Romau i Roberto kończą karierę po sezonie, być może de Jong zostanie sprzedany to Barcelonie zostaje Gundogan, Pedri, Gavi, Torre, Lopez i długo długo nikt. Z góry można założyć że bez trenera dokonującego cudów przyszły sezon będzie kontynuacją wpier*olu z tego sezonu z prostego względu - Xavi zmarnował 2.5 roku na rozwijanie pomocników i ich zmienników bo skupił sie tylko na doświadczonych piłkarzach. Bez względu na to czy Gundogan będzie grał w przyszlym sezonie z punktu widzenia LaLiga efekt będzie podobny, a jedyny obiektywny jego brak będzie w LM. Posiadając taką kadrę Gundogan będzie marnowany grając na pozycji trochę cofniętej, a wiele wskazuje z ostatnich godzin że darmowi piłkarze jak Ndidi są olewani przez Deco pomimo tego że zostali zaklepani jeszcze rok temu przez Cruyffa.
Przyszły sezon będzie ciężki, ale jeszcze kolejny będzie jeszcze cięższy jeśli nie zrobimy twardego resetu projektu sportowego. W 2026 roku kończą się kontrakty Pedriego, Gaviego, Balde, Araujo, Yamala i nie wiem kogo je
Talenty jakie posiadamy w większości przypadków potrzebują przez to nawet 2 sezony aby na odpowiednim poziomie grać w szerokiej kadrze Barcelony. W 2025 roku z Guiu, Fortem czy Atralagą coś trzeba zrobić gdy kończą im się kontrakty, a w 2026 roku trzeba przedłużyć i zasypać duzo większą ilością milionów w kontraktach niż obecnie takim piłkarzom jak Pedri, Gavi, Cubarsi, Araujo, de Jong czy Yamal. W interesie Barcelony jest aby już zacząć oszczędzać na podwyżki pensji na poziomie 50-60mln rocznie, a masz jeszcze otwierającą się perspektywę spłaty długów, która została odroczona. Powinniśmy przestać udawać potęgę i zacząć ciężko pracować aby naprawa finansów i kadry nie trwała 10 lat. Projekt sprowadzania weteranów na których nas nie stać poległ.
1
@partymaker Nie pisz głupot - nie rozmawiasz z pięciolatkiem - Raphinha ma skuteczność dryblingów 55%, a Salah 35% - to ustawienie na boisku i wsparcie kolegów robi różnicę na boisku dzięki której Egipcjanin jest skuteczny. Jeśli takich rzeczy nie widzisz to nie mamy o czym rozmawiać bo to tak jakbym ślepemu miał opowiedzieć jak wygląda kolor czerwony czy zielony.
@VamosFCB11 Oczywiście że Gundogan jest wybitny, ale co z tego? Jakie to będzie miało znaczenie z perspektywy przyszłego sezonu? Ja mogę sobie wyobrazić sytuację w której przychodzi nowoczesny trener, który zbuduje Lopeza/Darvicha na następnych 10 lat bo system blokuje możliwości takich piłkarzy, a ty patrzysz się z perspektywy tylko przyszłego sezonu, w którym do Realu nie będziemy mieli podjazdu - z miejsca będą szli po wygranie wszystkiego od HIszpanii po Europę. TO czas który zostanie zmarnowany na wspominki że ktoś jest świetnym piłkarzem, ale nie będzie miało to znaczenia na przyszłość. Barcelona już zrezygnowała z darmowych cracków aby mieć dużo droższych w utrzymaniu emerytów, zatem dla mnie nie ma to sensu. Przy dobrym trenerze nie trzeba posiadać na każdej pozycji weterana aby piłkarze robili progres - teraz mamy i nikt właściwie się nie rozwija.
1
@blakkudium był, ale nie chciało mi się wymieniać wszystkich bo na przestrzeni ostatniego roku sporo tych klubów było :)
@Kakavi nie wiem - zapewne po sezonie się dowiemy. Jęsli zamknąć poszukiwania trenera w nazwiskach Flick, Tuchel, De Zerbi, Motta to możliwe że ma najmniejsze szanse pomimo tego że grał w Barcelonie dobrych parę lat z prostego względu - jest rozchwytywany na rynku, Barcelona nie ma projektu sportowego, nie ma też zrównoważonej kadry i nie wiadomo ilu ważnych piłkarzy będzie musiała sprzedać latem aby zrekompensować kiepski sezon, spłacić część długów oraz dostosować się do FFP. Największe szanse ma Flick bo nikt go nie chce i sam zgłosił się do Barcelony oraz Tuchel, który pracował wszędzie i zamiast zrobić sobie przerwę od futbolu i się zresetować z chęcią by pobawił się w menedżera w Hiszpanii. Ja jestem fanem niemieckich treenerów, ale nie Flicka za całokształt oraz nie Tuchela bez resetu od trenerki (uważam że Tuchel zjata Flicka na śniadanie, ale potrzebuje odpocząć).
3
@VamosFCB11 i @Adddi Bo każdy z tych piłkarzy to czysty zysk, a nie ma ludzi niezastąpionych. Ja jestem zwolennikiem poświęcenia sezonu na rozwó, a nie rozkładania powrotu Barcelony na szczyt przez 10 lat jak jest to teraz planowane. Nie ma na co czekać - w przyszłym sezonie Real będzie grał o wszystko w Hiszpanii i Europie - to dobry czas na powrót do koncepcji tworzenia, a nie udawania że jest się wielkim zespołem.
@cules100pro Z jednej strony kot w worku, a z drugiej mam podobne zdanie do rynku piłkarskiego które nie ceni go jakoś wybitnie jako trenera. W najlepszym wypadku będzie trochę lepszą wersją Xaviego bo jak jeszcze miał możliwość kontynuacji pracy poprzedników to było super, ale za każdym razem gdy miał sam coś wymyślić to był dramat.
@partymaker czytaj ze zrozumieniem - porównuję profile piłkarskie, a nie kto jest lepszy - nie mam 5 lat, zatem nie wyciągaj wniosków z dupy - pomyśl a potem komentuj. Poważnie - pisze bardzo prostym językiem - tutaj nie ma czego nie rozumieć.
8
Wynik sportowy to pikuś - największe wrażenie robi stosowanie gigantycznej ilości wariantów taktycznych, płynność gry oraz to że z drwali zrobił finezyjnych piłkarzy, a młodych rozwija że aż miło patrzeć. Z tego co widzę trenerzy przeciwnych drużyn nie lubią grać przeciwko Mottcie z powodu "drugich połówek" - skubaniec wyciąga wnioski z tego co widzi i reaguje w taki sposób że założenia tatyczne przeciwnika idą do kosza bardzo często.
Prawdę powiedziawszy ja znam przynajmniej 5 klubów, z którymi jest łączony:
1) PSG - wierzą że może być nową twarzą projektu, który pozwolą mu zacząć od nowa
2) Chelsea - ta sama sytuacja, wierzą że to jest już czas aby robić wynik ze zgrają największych talentów jakie posiadają
3) Juventus - nie mają wyjścia bo Motta na samej płaszczyźnie taktycznej zjada kultowego "taktyka" Allegriego.
4) Liverpool - prowadzi Xabi Alonso, ale De Zerbi i Motta też są brani pod uwagę
5) Barcelona - z tego co wiemy Barcelona z nikim nie rozmawiała z wyjątkiem Flicka, który sam się zaoferował.
Zapewne można by było jeszce wymieniać kilka innych klubów, które go widzą na ławce trenerskiej ale nie ma to sensu - bo zapewne do Napoli, MU czy Newcastle nie pójdzie. Ja liczę że mimo wszystko klub będzie działał, gdyż jest to trener, który wprowadza rozwiązania taktyczne, nie będące jeszcze standardem we współczesnej piłce.
PS: podoba mi się że mówi że chce się skupić na bieżącym sezonie, a później porozmawia o nowym klubie - brzmi znajomo nie :)?
3
@senri Bo nowoczesny futbol wymaga piłkarzy którzy potrafią zagospodarować przestrzeń i szukają wolnych przestrzeni oraz nadają się do gry kombinacyjnej. W systemie Xaviego wspominany Salah, Grealish czy przykładowo tacy ofensywni pomocnicy jak Wirtz w Leverkusen lub Musiala w Bayernie bardzo możliwe że by wyglądali w Barcelonie właśnie jak Raphinha bo najważniejsze cechy piłkarskie jakie posiadają by były stłamszone. Nie wyobrażam sobie Grealisha czy Wirtza dryblującego przeciwników jeden po drugim czy robiących dym na skrzydle - mają inne zadania.
Raphinha jest prawym pomocnikiem, a nie skrzydłowym i w statystykach na 90min ma najwyższy współczynnik oczekiwanych goli, współczynnik oczekiwanych goli i asyst, współczynnik kreowania akcji zakończonych golem, a w kategorii współczynnika kreowania akcji zakończonych strzałem przez zespół deklasuje każdego piłkarza Barcelony. Prawdę powiedziawszy on nie gra na swojej pozycji ani na lewym skrzydle ani na prawym skrzydle bo to prawy pomocnik który potrafi wejść w pole karne i idealnie nadaje się do gry kombinacyjnej, a i tak w 1200min w tym sezonie zdoył 5 goli i 8 asyst jest świetnym wynikiem. Jak miałem okazję go poznać w Rennes to potrafił grać ofensywnie w stylu skrzydłowego mając za plecami ultraofensywnego Hamariego Traore (dzisiaj Sociedad), któy pięknie go obiegal i tworzyli przestrzenie robiąc świetne przewagi boiskowe, a w Barcelonie nie ma nawet jednego takiego piłkarza - jest Kounde, który nie nadaje sie do takiego grania. Dlatego piszę że w Liverpoolu czy City by błyszczał bo zarówno Klopp jak i Guardiola niezwykle sobie cenią piłkarzy o takim profilu, a nie ma ich na rynku wiele wbrew pozorom wiele, a to kluczowi piłkarze w nowoczesnej piłce, których Xavi nie potrafi wykorzystać (chociaż uczciwie trzeba też przyznać że Laporta nie ułatwia sprawy, gdyż nie sprowadził prawego wahadła pasującego profilem do Raphinhii).
@cules100pro proszę :)
3
@michal1899 To już jest dalszy etap - jeśl nie masz dobrych lekarzy klubowych czy wystarczającej ilości fizjo jak teraz to nawet najlepszy sztab od przygotowania fizycznego nic nie zrobi. Nic nie da ci poprawa techniki czy efektywności ćwiczeń jeśli piłkarz zmieniając system treningu nie będzie zdrowotnie monitorowany - gwarancja kontuzji już w presezonie. Przerabiałem w kilku krajach przygotowania do sezonu - to bardzo ważne. Zobacz że w Barcelonie indywidualnie zbuduje się Balde, indywidualnie zbuduje się Torres, ale tylko dlatego że prywatnie się tym zajmują opłacając specjalistów. Takie rzeczy powinny być realizowane przez klub, a wychodzi na to że niektóre kluby w szkółkach piłkarksich lepiej opiekuje się piłkarzami niż klub obracający rocznie przysłowiowo miliardem euro. Za ludzi od przygotowania fizycznego odpowiada głównie trener, a za opiekę medyczną i pochodne odpowiada klub.
0
Jak bym chciał to by wymagało od Xaviego zmiany systemu gry, który będzie dopasowany do kadry. Mamy w rezerwach jeszcze zdolnych do gry pomimo gigantycznej liczby kontuzji: Casado, Bernala i Hernandeza. Da się kreatywnie wykombinować bardzo wiele ustawień. Nie ma co dramatyzować bo patrząc z jakimi chęciami grają piłkarze pierwszego zespołu to piłkarze z rezerw mają wielkie chęci.
Z góry jednak można założyć 2 rozwiązania bo Xavi zapewne będzie chciał grać to samo:
1) Opcja w której unika bycia hipokrytą/kłamcą w kwestii konkurencji - De Jonga zastępuje Casado, a Pedriego Lopez.
2) Opcja gorsza pod każdym względem - cofa Gundogana, a wyżej gra Lopez i jakaś randomowa postać (dużej różnicy nie robi).