JarekS
Dołączył/a: wrzesień 2020
152 obserwujących
0 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
6
@Arden tak to się kończy gdy politycy są sponsorowanii przez fundacje należące m.in. do Sorosa - mówią propagandowe głupoty, a myślący ludzie muszą się wstydzić...
1
No i super - eleganckie wykończenia i logo sponsorra głównego nie jest białe.
2
Dla mnie to takie głupie gadanie dla swoich stałych wyborców "PiS", którzy są starej daty, a realnie co ma sobie myśleć taki Pedri, Ter Stegen czy Gundogan? Gorszy sort?
1
@Rewolucja123 liczba strzałów na bramkę nic nie mówi - jeśli Barcelona nie dobiła nawet do 1 xG przez cały mecz strzelając bramkę to śmiało można powiedzieć że nie stanowiliśmy jakiegoś wielkiego zagrożenia. Nie piszę że Napoli zagrało świetny mecz, ale obiektywnie patrząc na to co grali wcześniej ostatnio i jak ich gra wyglądało z biegiem czasu z Barceloną była to tendencja wzrostowa. Dla Napoli ten mecz był dobrym wynikiem bo największe obawy mieli że w pierwszym meczu dwumecz może zostać rozstrzygnięty, a tak mają wielki obszar aby się wzmocnić mentalnie. To zespół który nie ma problemu sportowego, fizycznie nie wyglądają źle, ale mają wielki problem mentalny na płaszczyźnie oczekiwania-rzeczywistość, zatem wyraźnie napisałem że istnieje spore ryzyko że w rewanżu mogą być duży groźniejsi, a my zagramy zapewne na podobnym poziomie. Ostatnimi czasy nie jesteśmy twierdzą nie do zdobycia, zatem nic nie jest jeszcze przesądzone.
Moim zdaniem Barcelona wygra ten dwumecz, ale nie jest to tak zerojedynowy osąd jak mój dwumecz Rennes z Milanem, gdzie wylosowaliśmy największego faworyta rozgrywek w najgorszym możliwym momencie, bo dopiero co zaczęliśmy się odbudowywać po problemach z pierwszej części sezonu (a właściwie po pozbyciu się zawodników którzy zniszczyli totalnie atmosferę w szatni).
11
Wg mnie Barcelona powinna poczynić możliwie duże starania aby nie odszedł bo wykonuje swooją pracę bardzo dobrze. Za rok możemy hipotetycznie być w tej samej sytuacji po jakimś Flicku i jakiś backup trenerski by się przydał, szczególnie że świetnie przygotowuje talenty do gry w pierwszym zespole (czego brakowało w osatnich latach u niektórych trenerów prowadzących rezerwy).
4
@Lewandinho "wraz z innymi dowodami potwierdzającymi jej wersję" - były inne dowody, a cytujesz mi wiadomość z biura informacji a nie treść wyroku. Jednoznacznie zostało stwierdzone że oprócz zeznań skarżącej istnieją dowody pozwalające uznać za udowodnione, że doszło do gwałtu, zatem kończę temat.
1
@jamesbond6 powiem tak - nie raz widziałem klubowe zestawienia dla sponsorów lub zestawienia płac wybranych klubów z którymi miałem do czynienia i zawsze liczby zgadzały się co do euro. Raport Deloitte z zestawieniem płac Barcelony jaki widziałem rok i 2 lata temu równiez się zgadzał z Capology.
PS: "A player's wage is "verified" if provided directly by the club or agent, and/or confirmed by +2 sources" - w oryginale, ale przykładowo moje Rennes nie ma zweryfikowanych płac, a każda pensja zgadzają się co do grosika.
4
@wildzenon12 ja nie potrzebuję z człowiekiem rozmawiać aby wiedzieć że jest szmatą - wystarczy mi wyrok i czyn, którego się dopuścił.
@michal199500hehe chyba nie ma sensu tłumaczyć - albo głupi albo patologia - niestety tacy też mają dostęp do internetu
@mmaciass "nie wiemy wiec czy wyrok jest sluszny" - no kurde Tomek Komenda, weź nie ośmieszaj się - kiedyś gdy nie było internetu tylko rodzina wiedziała....
@Lewandinho Wydaje się że nawet gdyby nie zmieniał zeznań to i tak by dostał wyrok bo to zrobił. W Brazylijskiej prasie bardzo mocno ten temat został opisany.
1
@Borneo Mimo wszystko to nie są argumenty dotyczące odbudowy piłkarzy w przypadku Napoli. To inna płaszczyzna problemu, którą Włosi mogą łatwiej naprawić niż my bo u nas zawodnicy najpierw muszą zbudować formę, a potem dobrze grać wiedząc co mają grać. Oczywiście że jesteśmy faworytem dwumeczu bo mamy lepszych piłkarzy ale nazwiska na papierze nie grają i to jest szansą Włochów. Nie zgadzam się natomiast że byliśmy dużo lepsi wczoraj - współczynnik xG mamy mniejszy, zatem to też o czymś świadczy, a były momenty że Napoli ładnie klepało, zatem remis jest jak najbardziej sprawiedliwy będąc obiektywnym.
5
@Borneo Podstawowa kwestia - my nadal będziemy grali to samo bez względu na piłkarzy jakich mamy w kadrze. Dla mnie to pozornie zły wynik i nic nie jest jeszcze oczywiste. Wystarczy że Napoli w 3 tygodnie odbuduje 5-6 piłkarzy z Osimhenem na czele i jest to całkowicie inny zespół.
9
Mecz stał na bardzo niskim poziomie, szczerze to chyba było najsłabsze spotkanie wśród wszystkich spotkań tej rundy LM. Najlepsze jest to że zarówno Barcelona jak i Napoli traktuje te spotkanie jak zwycięstwo, chociaż obiektywnie pytanie trzeba zadać takie:
o którym zespole mówi się że za 3 tygodnie będzie w całkowicie innej pozycji sportowej i mentalnej? Wydaje się że więcej powodów do zadowolenia może mieć Napoli bo ten wynik odbija ich od dna, a eksperci zwracają na to uwagę że Calzona będzie miał z czego rzeźbić na rewanż, tym bardziej że pokazał że czuje drużynę, dobrze dokonywał zmian i świetnie czytał to co chiał grać Xavi pomimo tego że zespół miał w mentalnym dołku. Im dłużej mecz trwał tym wiiara Napoli w swoje umiejętności rosła do tego stopnia że mecz zakończyli mając lepszy współczynnik xG od Barcelony.
Rewanż nie będzie łatwy bo Napoli może być lepsze za 3 tygodnie, a my bardzo możliwe że nadal będziemy grali to samo, na podobnym poziomie. Mam trochę wrażenie że spora część kibiców jeśli nie zobaczyła kompromitacji Barcelony to znaczy że zagraliśmy świetny mecz, a był moim zdaniem przeciętny. Co najważniejsze to wierzę w awans do następnej rundy, a największym pozytywem jest dla mnie Lewy, który wraca do żywych.
3
Zgadzam się - prasa kłamie bo de Jong zarabia dużo więcej niż jest podawane :)
Tutaj jest wysokość kontraktu de Jonga - https://www.capology.com/club/barcelona/salaries/ - status zweryfikowany, czyli to oznacza, że zarobki zawodnika zostały potwierdzone bezpośrednio przez klub lub agenta piłkarza oraz przez przynajmiej 2 legitne źródła.
Inną kwestią jest ile pensji dostaje de Jong bo czym innym jest kwota przelewu fizycznego, czym innym kwota zaległych platności, a czym innym kwota obniżenia pensji, która została przeniesiona na przyszłość lub rozłożona w czasie, a czym innym ewentualne "darowanie" pieniędzy przez zawodnika. Równie dobrze może de Jong dostawać pensję 17-18mln plus bonusy, a zaległości pieniężne będą rozłożone w czasie lub wypłacone w momencie końca współpracy. Kibice zapominają że umowa jest święta, zatem jak kluby dostarczają zestawienia dla sponsorów i kontrahentów to muszą być podane prawdziwe liczby, a nie medialne.
15
Cóż - piłkarz wspaniały, a człowiek szmata.
Jeśli posiadając wysoką pozycję społeczną i górę pieniędzy na najlepszych obrońców dostał 4.5 roku więzienia to znaczy że dowody były niepodważalne. Przykre że dotyczy ta sprawa legendy Barcelony, ale nie można podchodzić do tej sprawy inaczej.
0
@Maker0 Szkoda Yamala... bardzo możliwe że dzisiaj od początku będzie cierpiał, a brak Raphinii z punktu widzenia wsparcia dla środka pola to kryminał. Ten skład to eksperyment... oby Xavi wiedział co robi :)
@BORO_12 nie da się ukryć że będzie Yamal na celowniku - jedno "dobre" wejście specjalistów od wchodzenia w przeciwnika jakich ma Napoli na bokach obrony i mają spokój z dzieciakiem na dwumecz, a my wielki problem.
0
@mekston będzie ładował nie tylko nam, a wszystkim - tak jak kiedyś pisałem że Bellingham ma mental zwycięscy jeszcze zanim trafił do Realu tak w przypadku Mbappe jego obsesja na punkcie wygrywania wszystkiego co możliwe jest jeszcze większa. W nowym sezonie to będzie agresywny pies spuszczony ze smyczy.
2
ehhh łudziłem się trochę że Xavi czymś zaskoczy rywala, a przynajmniej bardziej strategicznie podejdzie do tej rywalizacji - mimo wszystko do boju i po zwycięstwo!!!! Husariaaaaaa hihi :)))
2
@MESSIah16 wow, nawet poseł PO może coś mądrego powiedzieć :)
5
@zadafcb hahaha bycie fajnopolakiem to ból i cierpienie :))))
2
@slayer Zgodnie z zasadami UEFA pracownicy klubów piłkarskich nie mogą posiadać udziałów w firmach bukmacherskich oraz korzsytać z oferty zakładów bukmacherskich, ale mogą zarabiać na reklamach. Świat piłki jest mocno skorelowany ze światem zakładów bukmacherskich - wszyscy są wmieszani w bukmacherkę w mniejszym lub większym stopniu i jest to kwestia granic. Czasem w danym kraju/lidze promowanie zakładów bukmacherskich jest zabronione - to kwestia indywidualnego przypadku. Teraz z Marquezem to sztucznie wytworzona burza i hipokryzja klubu jednocześnie.
0
Jeśli nie wsyzstko wychodzi od Muguela to obstawiam że ze sztabu medycznego - są to właściwie osoby z ulicy bo nikt z uznanym nazwiskiem nie chce pracować dla Barcelony i podpisywać się pod udawaniem że się dba o zdrowie piłkarzy. Są bo muszą być, ich zdanie częstu musi być lekceważone, zatem nie muszą mieć sentymentów, a dodatkowy grosz zapewne się przyda.
4
@Comentateiro Mimo wszystko Tuchel > Flick - nie ma trenera który by ogarnął piłkarzy niechcących grać w Bayernie, piłkarzy będących w sporze z zarządem, piłkarzy grającymi dobrze jeśli odpowiednio są nagradzani lub piłkarzami grającymi dobrze jeśłi mają sytuację kontraktową ustabilizowaną. Jest wiele czynników oceny i nie uważam żeby Tuchel sobie nie radził prowadząc zespoły które muszą dyktować warunki.
Flick to trener lepszy od Xaviego chociaż mają podobne doświadczenie i umiejętności. Specjalnie prześledziłem jego karierę, zebrałem sobie trochę informacji o jego trenerce i rozwiązaniach jakie lubi stosować - powaznie nie wiem co więcej Flick może zaoferować od Xaviego. Nie mówmy że gardzimy Tuchelem bo Flick jest jakimś rozwiązaniem.
5
MD lubi straszyć ostatnio...
Pamiętacie jak ładnie Kounde radził sobie z Omorodionem gdy Xavi sobie wymyślił że Araujo będzie grał na boku obrony w meczu z Alaves? Taki Osimhen z Napoli to półka wyżej od Omorodiona nawet jeśli jest bez formy, zatem takie doniesienia traktuję jak żart.
2
Tuchel powinien odpocząć od piłki bo ciężary jakie dźwigał w każdym z klubów były przepotężne. Mimo wszsytko dla mnie z punnktu widzenia Barcelony zdecydowanie stawiam wyżej Tuchela nad Flickiem - nie ma płaszczyzny trenerskich w których Flick jest lepszy, a pod względem warsztatu i kreatywności bym powiedział, że to przepaść. Gdyby przypasować tych trenerów do muzyków to jak porównywać Dodę z Norbim - niby gwiazdy, a jednak na innej zasadzie prowadzą swoje karierry.
3
@nioton Ja bym bardziej powiedział że jest to szukanie jakiegoś rozwiązania, które będzie dobre dla budżetu klubu. Trzeba brać pod uwagę wszelkie aspekty - Marquez przyszedł na ławkę trenerską ze względu na rozwój, a nie pieniądze i świetnie pracuje za miskę ryżu bo trudno to nazwać inaczej jeśli zarabia około 2tyś euro. Teraz to nawet zastąpienie Marqueza może być kosztowne, a z drugiej strony co jeśli Xavi mocno przerżnie z Napoli? Nie można trzymać Xaviego w nieskończoność na ławce trenerskiej jeśli zespół się będzie kompromitował i ktoś inny sezon będzie musiał dociągnąć. To trudna sytuacja bo wartość rynkowa piłkarzy z którymi pracuje rośnie i klub zadowolony jest z jego pracy, ale zbyt dobre wyniki sportowe są problemem dla klubu bo gra w 2 lidze wymagała będzie inwestycji w piłkarzy w wieku 22-25 lat, a talenty będą musiały się kisić w szkółce. Gdyby Barcelona grała w tym sezonie w 2 lidze to Fort, Cubarsi czy Bernal nie byliby rozpatrywani pod kątem gry w pierwszym zespole z prostego względu - nie mieliby gdzie rozwijać swoich talentów w grze przeciwko dorosłym piłkarzom, a piłkarze jakimi byli na początku sezonu, a jakimi są dzisiaj to dwie różne historie - ze względu na brutalność i brak przestrzeni boiskowych na zapleczu LaLiga w życiu by się tak nie rozwinęli, a o realizacji celów szkoleniowych można by było zapomnieć.
Wg mnie Barcelona szuka rozwiązania aby rezerwy nie awansowały do 2 ligi bo nikomu się to nie opłaca (większe koszty, mniejszy rozwój młodych piłkarzy), a w razie czego jest to backup na zastąpienie Xaviego. Zastanawia mnie jednak powód takich działań medialnych bo temat reklamy jest stary - może to jakaś forma nacisków na Marqueza, tego nie wiemy. Jedno jest pewne - wg mnie Barcelona nie zwolni Marqueza bo jeśli przyjdzie taki Flick i nie zdziała cudów to na koniec sezonu 24/25 nadal będzie potrzebny trener, który profilem przypomina Xabiego Alonso, Thiago Mottę, Rubena Amorima czy Roberto De Zerbiego.
3
@cules100pro Myślę że Laporta popełnił wielki błąd pozwalając pracować Xaviemu do końca sezonu. Nawet gdyby przejął zespół Marquez do końca sezonu to by poukładał wszystko pod nowego trenera - znowu piłkarze by byli waleczni czy pojawiła się szybka gra z dużą wymiennością pozycji. Może Marquez nie byłby zbawieniem, ale nie można by było powiedzieć że te miesiące by były zmarnowane jak teraz to wygląda.
3
@slayer chłopie - ja dużo więcej zarabiam w swoim klubie od Marqueza - jak sobie poczytasz na ten temat to się dowiesz że Marquez przyjął ofertę pracy w rezerwach Barcelony aby się rozwijać, a nie dla pieniędzy. Jego zarobki to jakieś 2tyś euro, zatem zarabia mniej niż większość pracowników klubu. Pamiętaj że rezerwy mają najmniejszy budżet od wielu lat i oszczędzają na wszystkim co jest możliwe - to co Marquez robi z tym zespołem to cud.
15
Oj bieda aż piszczy w Barcelonie jeśli to jest problemem - strach przed awansem do 2 ligi hiszpańskiej i obligatoryjne podniesienie wydatków na rezerwy może załamać i tak zniszczony budżet klubu, szczególnie że już teraz nakłady na rezerwy są najniższe od wielu lat. Co za pech że na ławce trenerskiej zespołu rezerw pojawił się Marquez, który nie dość że robi w tym sezonie najlepszy wynik od czasów Guardioli, najwięcej piłkarzy podniosło wartość rynkową to jeszcze gra relatywnie najmłodszym i najmniej początkowo wycenianym zespołem, a do tego mentalnie i sportowo dostarcza dobrze przygotowanych piłkarzy do pierwszego zespołu.
Jeśli dla Barcelony to jest problem to zastanawiam się na jakiej podstawie - Marquez jeszcze w grudniu razem z Ronaldinho tworzyli jedną z największych kampanii reklamowych na cały Meksyk https://www.instagram.com/reel/C1IHlZFMgXK/ - wszystko było super do momentu gdy świeżo zmonotowany zespół z początku sezonu zaczął grać coraz lepszą piłkę.
Marquez nie jest ani czynnym piłkarzem, ani nie posiada udziałów w tej firmie, zatem nie widzę punktu odniesienia aby mieć z tym problem. Przypominam że Zlatan był czynnym piłkarzem i ambasadorem Bethard, a Aguero promował Stake i nie stanowiło to problemu. Nie bądźmy bardziej święci od papieża - przyjmujemy pieniądze od różnych zamordystów z całego świata, arabski pieniądz nie śmiedzi, a rosyjskim kibicom wysyłamy tysiące koszulek (klientom firmy która pomaga obchodzić sankcje unijne w zakresie wypłat pieniędzy z kont - bogaci Rosjanie i Ukraińcy mieszkający w europie zachodniej bez problemu dysponują swoimi środkami pieniężnymi z pominięciem klasycznych banków).
4
@kejdzi Odnośnie Marqueza to jeśli pracuję w czołowym klubie-szkółce w Europie to logiczne że mamy wnikliwie prześledzone co dzieje się w innych klubach zarówno pod kątem trenerów, technik szkolenia jak i piłkarzy. Giggantyczna ilość raportów jest tworzona i wnioski na ich podstawie również są jednoznaczne. Moim zdaniem Laporta popełnił gigantyczny błąd pozwalając nadal prowadzić Barcelonę Xaviemu, a to że Marquez już teraz nie trenuje pierwszej druzyny może być wynikiem pracy Mendesa, który go reprezentuje bo muszą być wobec niego wielkie oczekiwania aby nie spalił się jak Xavi. Presja prowadzenia topowego zespołu to kwestia drugorzędna jeśli trener ma nieprzeciętnie wielki mental oraz gigantyczną ilość pomysłów oraz umiejętność przekazywania tego zawodnikom - to na tej podstawie młodzi trenerzy dostają możliwość prowadzenia wielkich zespołów, a nie dlatego że prowadzili jakiś średni zespół - ocenia się pracę a nie markę przy takiej charakerystyce trenera.
Odnośnie Xabiego Alonso - on nie ma świetnego sezonu w Leverkusen - świetny to był prowadząc rezerwy Sociedad oraz w pierwszym sezonie w Leverkusen zrobił świetną robotę, a teraz jedynie zbiera plony i może doskonalić. To samo Motta - poprzedni sezon w Bolognii zrobił gigantyczny progres tego zespołu, zmienił mental, zmienił przygotowanie fizyczne, rozwinął piłkarzy, a teraz leje każdego u siebie jak chce zbierając tego gigantycznego wysiłku plony. To samo De Zerbi, Marquez czy Amorim - robią gigantyczną robotę, której przeciętny kibic nie tyle nie widzi co śmiem twierdzić że nawet nie rozumie, a eksperci pieją z zachwytu. To jak przykładowo Marquez, Alonso czy Motta wyciągnęli swoje zespoły nie jest normalne we współczesnym europejskim futbolu. Taka Bologna od czasu powrotu do Serie A nigdy nie miała po tylu kolejkach dodatniego bilansu bramkowego, a teraz będąc chyba najmłodszym zespołem w Serie A bije gigantów niczym Alonso Bayern w Bundeslidze.
Oczywiście że czas pokaże, ale projekt sportowy Barcelony zaczynamy od przyszłego sezonu prawie od nowa - tutaj nie trzeba czekać na historię bo ta historia już się dzieje. Piłkarze Barcelony, którzy kuluarowo przewijają się jednoznacznie świadczą że będzie reset, zatem wpompowana fortuna w zespół została zmarnowana pomimo tego że na papaierze skład wyglądał potężnie.
Nie zgadzam się z twierdzeniem "Moim zdaniem Laporta wspólnie z Alemanym zrobili w tych mega trudnych warunkach naprawdę świetny skład" - mógł być dużo lepszy gdyby nie ukłądziki. Przecież wciskany Xaviemu Raphinha nie był nawet profilem piłkarzem jakiego chciał, a transfery po złości również pokazują patologię zakupów do klubu, nawet nie wspominając jakich piłarzy mogliśmy mieć za darmo, a wyłożyliśmy gigantyczne pieniądze na rozwiązania związane z układami agencyjnymi.
5
Szkoda że Laporta zapomniał o takich rozwiązaniach kilka tygodni temu. To jest kwintesencja tego o czym pisałem gdy Calzona pojawił się na ławce Napoli, że będzie mental i waleczność od razu:
- Potrzebujemy czynów, a nie słów
- nie mamy już wymówek, musimy poprawić naszą pozycję już teraz
- nie boimy się, ponieważ jesteśmy Napoli
- gramy, aby wygrać
- Moją mentalnością jest próba wygrania każdego meczu
- Czy podpisałbym się pod remisem? Absolutnie nie, jesteśmy Napoli
- Absolutnie nie zaakceptuję remisu przed meczem
- my chcemy grać o zwycięstwo
- Nie akceptuję zawodników, którzy nie biorą udziału w fazie defensywnej i którzy czują się zwolnieni z tej taktycznej postawy
- Giovanni Di Lorenzo o nowym trenerze - wszedł do szatni z wielkim entuzjazmem i od razu nam go przekazał
1
@BORO_12 Musimy zachować umiar - Flick jest przehajpowany przez labamblowych ekspertów, ale nie można stawiać wyżej Marqueza od Flicka. To że Marquez pokazał na ławce rezerw Barcelony że może być trenerem pokroju Xabiego Alonso nie oznacza że już nim jest i być może potrzebuje jeszce 1-2 sezony aby być na tym poziomie. Flick już coś zdobył w karierze pomimo tego że trenerem wybitnym nigdy nie był i z tego względu nikt poważny go nie zatrudnił z wyjątkiem Bayernu (który w danym momencie chciał przyoszczędzić na trenerze z powodu pandemii). Czasami tak jest że masz muzyka, który jest w dobrym momencie jak Norbi i na jednej piosence jedzie przez całą karierę, a na stacji metra siedzi genialny gitarzysta z refleksyjnym głębokim unikalnym głosem śpiewa. W piłce tak też jest z trenerami - Alonso, De Zerbi, Marquez czy Motta mogą być wielcy jak Klopp czy Guardiola, ale historia pokaże czy dostaną szansę oraz czy ją wykorzystają. Musisz również pamiętać że sponsorzy/kontrahenci/agenci również naciskają - pamiętaj że Marqueza reprezentuje Jorge Mendes i on może uważać że dla jego kariery nie musi być to najlepszy moment pomimo tego że Rafa z chęcią by już teraz chciał być misterem.