16

Jest zdecydowanie bardziej elegancka niż z tego sezonu - wykończenie rękawów i przy szyi bardzo fajne, a logo sponsora głównego nie jest białe co też jest plusem.
Herb mógłby być z lewej, ale nie ma co narzekać bo to trick produkcyjny w walce z podróbkami. Mi się podoba ta koszulka.

45

@FcPortoFan1999 źródła historyczne jednoznacznie wskazują że w Hitlerze widzieli taką szansę i na wielu płaszczyznach współpracowali - np. wyszkolone w Niemczech oddziały Ukraińskie wyspecjalizowane w tropieniu i zabijaniu Polskich patriotów walczących w nazistami metodami zaczepnymi czy byli strażnikami w obozach zagłady. Nieprzypadkowo obozy w których najwięcej zginęło Polaków nie pochodzenia żydowskiego było zarządzanych przez Ukraińców.

4

@AlwaysBlaugrana Bo wiem ile pracy musi włożyć młody piłkarz aby grac z dorosłymi oraz jak wiele musi dodawać od siebie aby niwelować różnice fizyczne czy wydolnościowe. Dodatkowo piłkarze jak Pedri, Gavi, Balde czy Araujo wiedzą co to poważna kontuzja i muszą ostro zapierdzielać aby być w tym miejscu w którym są bo bardzo wcześnie zaczęli grać w wielkim zespole.
De Jong trafił do Barcelony w 2019 roku i w spokoju do tego czasu mógł się rozwijać, nie musiał niczego udowadniać, nie miał presji. Myśliszz że dlaczego liga belgijska lepiej pprzygotowuje do topowych lig piłkarzy niż holenderska? Bo tam się zasuwa. Frenkie w Ajaxie miał raj - bronić nie musiał bo defensywni pomocnicy robili za niego robotę - wystarczyło że rozgrywał piłkę, a w topowych zespołąch nie ma prawa grać piłkarz który potrafi tylko jedno. Pedri czy Gavi mają potencjał do bycia wielkimi, a nawet epokowymi piłkarzami, a de Jong nie wykorzystał swojej szansy. W 4 sezonie gry w Barcleonie to on powininen dzielić i rządzić, a on skręcił kostkę i wypada na 10 spotkań - taki Araujo to nawet na zwykłe podkręcenia nie zwraca uwagi...

1

@BORO_12 pożyjemy zobaczymy - patrz gdzie jest Barcelona, a nie gdzie byś chciał zeby była. Piszę o tym od dawna - młody trener z ambicjami i potwierdzoną jakością pracy z piłkarzami by sie przydał.

16

Pierwsza myśl - to światna wiadomość, że alkohol i używki z Laporty schodzą, ale druga myśl jest taka że nawet pijany w trzy dupy bym nie wpadł na to aby rozważać Conceicao jako możliwą opcję trenera dla Barcelony.

3

@BORO_12 Nie ma szansy - chłopak z charakterem i inteligencją w postaci Alonso by wybrał Barcelonę? On przez całą karierę piłkarską wybierał kluby na podstawie tego co mu mówiło serducho, a nie kalkulacja, zatem nie ma szans aby wchodził do cyrku. Prędziej uwierzę w scenariusz jego kariery LFC->Real rozłożony na lata, a teraz Klopp za rok w Realu przejmie monstrum stworzone przez Ancelottiego.

2

@pax po głębszym zastanowieniu - nie miał ani jednego dobrego sezonu - może ten jeden sezon by się zebrało z najlepszych "momentów" z 4 sezonów :)

@Rhaan to nie jest tak że jakiś trener nie potrafi wykorzystać go na boisku - jego profil jest unikalny, ale nie na grę w topowym zespole. Dzisiaj nie wygrywa się spotkań eleganckim prowadzeniem piłki.
Pytasz się kto za niego? Mamy pomocników, świetnie spisujących się w głębi, moim zdaniem brakuje ofensywnego pomocnika oraz pivota - bez względu na to czy odejdzie de Jong czy zostanie to nowy trener i tak będzie chciał takie dwa profile piłkarskie w zespole, a to dużo mówi.

@AlwaysBlaugrana takie mam zdanie - uważam że przy trenerze u którego będzie trzeba na treningach cisnąc de Jong to będzie balast, a Pedri, Gavi i reszta przyzwyczajeni są do zasuwania. Mocne trenerskie nazwisko również będzie szanowało zdrowie piłkarzy jeśli nie będzie związane ze środowiskiem Barcelony - zobaczymy.
Napisałeś "z Busim, robiącym błędy w obronie też mówiono że łatwo go zastąpić i widać jaka katastrofa wyszła" - kto mówił? Nie znam osoby znającej się na piłce która by tak powiedziała. Z Barcelony odszedł największy walczak i charakter w zespole o niebywałej sile psychicznej. Nawet Kimmich by miał problemy go zastąpić patrząc co się z nim dzieje ostatnimi czasy.

2

@AlwaysBlaugrana Nie przekonały mnie twoje argumenty - w topowym zespole de Jong by był przeciętnym piłkarzem, a w Real czy City nawet by nie miał podstawowego miejsca w pierwszym składzie. Nie piszę że jest słaby, ale nie jest profilem piłkarskim stworzony do nowoczesnego grania, a zdrowie de Jonga to też zagadka. Ja tam wolę aby nasza młodzeiż dostała nowe kontrakty niż trzymanie de jonga na siłę kosztem kluczowych piłkarzy.

@ramon59 Zgadza się, ale pamiętajmy że miał tylko jeden dobry sezon w Barcelonie

@ViscaelBarca2007 , @mielniczas oł je :)

5

@Arden , @PatrykBarca te liczby nie mają wymiaru odniesienia bez zestawienia liczb sprzedanych piłkarzy bo taki Klopp nie raz musiał pozbyć się kogoś aby w zamian sprowadzić piłkarza, a taki Guardiola mógł kolekcjonować SO :)
Przykładowo:
1) Guardiola:
Kupieni piłkarze w karierze: 2028mln
Sprzedani piłkarze w karierze: 981mln
Kupieni piłkarze w City: 1492mln
Sprzedani piłkarze w City: 679mln
2) Klopp:
Kupieni piłkarze w karierze: 1133mln
Sprzedani piłkarze w karierze: 717mln
Kupieni piłkarze w LFV: 938mln
Sprzedani piłkarze w LFC: 544mln

Średnie wydatki Guardioli w City na sezon: 102mln
Średnie wydatki Kloppa w LFC na sezon: 49mln (z sezonem 15/16 - 44mln)

Powiedzmy sobie szczerze to świetny wyniki w porównaniu do efektów pracy, a praca Kloppa jest wybitna - właściciele Liverpoolu bardo dobrze zarobili praktycznie nic nie dokładając od siebie.
W Barcelonie na skraju bankructwa Xavi sprowadził piłkarzy za ponad 263mln euro, a Valverde w niecałe 3 sezony wydały 772mln - lepiej nie wspominać efektów pracy w Europie.

16

Barcelona może i mieć na celowniku Alonso, ale on nie musi mieć na celowniku Barcelony. Nie mamy absolutnie niczego z wyjątkiem pogody co może zaoferować mu Liverpool czy Bayern, ale cieszę się że przynajmniej analizują takich trenerów jeśli to prawda - przynajmniej będą widzieć świetne cechy jakie powinien mieć nowoczesny trener.

9

@[Oli] ten martwy projekt ma młodszą kadrę niż Barcelona, zespół wyceniany jest wyżej niż Barcelona, klub nie jest zadłużony jak Barcelona oraz to PSG jest wyżej cenione w LM niż Barcelona w ostatnich sezonach. Miejsca rozwojowe szkółek również są na innym etapie - ich szkółka jest jedną z szybciej rozwijających się, a w Hiszpanii szkółka Sociedad za 2-3 sezony będzie bardziej ceniona niż La Masia.
Nie do końca rozumiem taką pogardę dla innych jeśli nasza Barcelona na każdym kroku jest poniżana lub stacza się na różnych płaszczyznach. Pomijając jeszcze aspekt naćpanego lub wiecznie balującego Laporty uzależnionego od swojego doradcy oraz agentów, którym wierzy bardziej niż pracownikom klubowym to nie ma co lekcewarzyć Europy która ucieka Barcelonie, a już niedługo w Ligue 1 pojawią się wielkie pieniądze i będzie kilku mocnych graczy mogło na podobnym poziomie finansowym rywalizować z PSG i to wzmocni ligę.

38

Obiektywnie trudno znaleźć piłkarza na którym Barcelona może jednocześnie zarobić i oszczędzić więcej pieniędzy. Nie ma ludzi niezastąpionych - to nie Messi z najlepszych lat, zatem ja jestem zwolennikiem jego sprzedaży jeśli pieniądz nie będzie wyrzucony w błoto (a to już inna historia).
Wyobraźmy sobie hipotetyczną sytuacją - przychodzi do Barcelony topowy trener, który gra nowocczesny ofensywny, fizyczny oraz szybkościowy futbol. Z kogo pręddzej zrezygnuje? Z pomocnika, który nie potrafi bronić, nie trzyma się żelaźnie zadań taktycznycch, a jego wejścia w pole karne to nie dość że mit przeszłości to praktycznie co mecz naraża zespół na stratę gola przez słabą koncentrację. Dla ewentualnego nowego topowego trenera taki piłkarz to wielki problem. Szacuję że z kontraktem Barcelona moóże zaoszzczędzić lekko 120mln euro, zatem nie ma nad czym się zastanawiać jeśli przycchylnie myśłi o odejściu.
PS: nie porównujmy jego sytuacji do Araujo - to inna historia, inne zarobki oraz inny wpływ zawodninika na grę zespołu. Ewentualna strata Araujo by byłaa niezwykle bolesna zarówno pod względem sportowym jak i wizerunkowym. Plan jest dokonać sprzedaży za 200mln euro, zatem to nie tylko będzie sprzedaż 2 ważnych piłkarzy, a i tak bym obstawiał inne nazwiska niż Araujo (liczę że Barcelona dogada się odnośnie nowego kontraktu).

3

1. Codziennie artykuły ocieplające wizerunek Xaviego - juz mdli mnie od tego.
2. Dziwne by było gdyby Barcelona nie chciała zabezpieczyć sobie na dłużej Cubarsiego pomimo tego że parę miesięcy temu podpisał kontrakt do 2026. Taki talent trzeba możliwie szybko zabezpieczyć na wiele lat.
3. A to nie jest tak że szef działu młodzieżowego (Alexanko) i kierownik szkółki piłkarskiej (Bajruan) latem prawie odeszli z klubu widząc brak funduszy i cięcia na normalne funkcjonowanie sekcji młodzieżowych i klub będąc pod ścianą zgodził się utrzymać kilka nazwisk (w tym Cubarsiego) a kilka talentów i tak odeszło lub odejdzie. Są różne historie i nie wiemy w 100% jaka jest prawda, lecz wypociny dziennikarza, który pisze artykuły na zamówienie nie brałbym na poważnie.

3

Tak jak pisałem ma świetny drybling - Dani Rodriguez przebiegł całe boisko z piłką przy nodze i nikt nie był w stanie go dogonić - gola dzisiaj strzelił, ale Barcelona po karnych niestety żegna się z rozgrywkami LM:


19

Nie jestem fanem Flicka bo jego zarządzanie kryzysowe może wyglądać jeszcze gorzej niż Xaviego, ale jeśli w klubie jest spór Flick-Conceicao to Deco powinien już zacząć się pakować razem z Xavim.
Ci co wiedzą interesuję się ligą portugalską z wiadomych względów i uważam że Conceicao nawet nie jest w top5 najlepszych trenerów, a najgorsze jest to że zespoły które prowadzi nie grają nowoczesnego futbolu - brak umiejętności taktycznych maskuje wywoływaniem chęci walki u piłkarzy. Dla mnie Conceicao to krok wstecz dla rozwoju zespołu.
Ja na miejscu Barcelony bym walczyl mimo wszystko o trenera nowoczesnego, za którego piłkarze pójdą w ogień. Z tej dwójki trenerów wolę zdecydowanie Flicka, ale kibice muszą wiedzieć że u niego de Jong i Raphinha będą nie do ruszenia, zatem innych dwóch bardzo drogich piłkarzy będziemy musieli sprzedać zapewne.

7

@Kengo to nie tylko takie "tylko" - jak każdy dzieciak który dobrze się pokazał ostatnimi czasy potrzebuje 3-4 lat stopniowego zwiększania masy mięśniowej, aby było to zdrowe. Co wyjdzie czas pokaże - to kluczowa kwestia aby zdrowo był wprowadzany a nie na takiej zasadzie jak Yamal, który jest talentem generacji, a Xavi mówi że gra więcej niż powinien bo są kontuzjowani haha:) Widzisz ten absurd - piłkarz niczym młody Messi ale ryzykujemy jego zdrowiem a być może nawet i karierą bo gramy jakieś mecze o nic :)

@partymaker w sumie trudno coś więcej powiedzieć niż to że jest talentem i że nie pasuje do stylu gry Barcelony - kwestia kluczowa to nowy trener, który musi grać nowoczesny futbol wymagający ofensywnie grających pomocników bo bez tego może zostać zmarnowany. Profilem przypomina Bellinghama, ale podkreślam profilem, a nie umiejętnościami :)

17

No i super, ja hajpuję Bernala od dawna bo uważam go za większy talent od Casado i Prima, zatem jestem zadowolony z takich doniesień. Moim zdaniem warto docenić progres takich piłkarzy jak Cubarsi, Fort czy Bernal bo jeszce w sierpniu sporadycznie trenowali z pierwszym zespołem i nikt nawet nie brał pod uwagę ich aby dołączyć jako opcje do szerokiego składu, a inni piłkarze byli preferowani. Po kilku miesiącach z Marquezem ci piłkarze jak na swój wiek grają bardzo dojrzale, fizycznie też nieźle się prezentują biorąc pod uwagę młody wiek, a i mentalnie przyzwyczajeni są do "ciśnienia".
Trzeba też przyznać że ten sezon to sroga weryfikacja "znafcuf", którzy uważają że rezerwy powinny grać na szczeblu LaLiga2, gdzie nigdy te dzieciaki nie odgrywały żadnej istotnej roli w zespole, a klub zamiast dalej szkolić własne talenty to by musiał sprowadzać bardziej doświadczonych zawodników aby na płaszczyźnie fizycznej mieć możliwość rywalizacji.
PS: wiadomo że rezerwy są zmuszone do gry systemem zbliżonym do pierwszego zespołu bo taka jest sens istnienia tego zespołu, ale jeśli w przyszłym sezonie trafiłby do Barcelony trener preferujący grę w stylu topowych nowocześnie grających zespołów w Eurpie to ten piłkarz w przyszłym sezonie będzie robił duży progres:


2

@michal26 1) Polecam poczytac sobie co Biden i jego rodzina robiła na Ukrainie przed wojną, jakie firmy przed wojną w obszarze obrotu surowcami miały 1-2% na rynku na Ukrainie, a te same firmy mają znaczącą rolę dzisiaj na rynku. Syn Bidena czy Aleksander Kwaśniewski byli dyrektorami wielu tego typu firm na Ukrainie i to one najlepiej zarobiły na wojnie na Ukrainie. Polecam także odszukać nagrania na których Biden zwraca się do Ukrainy aby zataić wszelkie współprace biznesowe aby Trump się nie dowiedział czy zrobić wszystko aby firmy powiązane z USA i synem Bidena nie miały zrobionej urzędowej kontroli finanzowej. Cena ropy czy gazu przed wojną, konkurencja która przestała istnieć i ceny surowców po wojnie to wielki biznes. Tutaj jest szersza wypowiedź Trumpa:
https://x.com/highbrow_nobrow/status/1754275965335753179

2

@MESSIah16 Plan USA na zmuszenia Rosji do sojuszu nie udał się - myśleli że osłabiona Rosja nie będzie miała wyjścia i dogada się z USA, a nie dość że gospodarczo praktycznie na każdej płaszczyźnie zaczęła rosnąć to jeszcze dogada się m.in. z Chinami, a teraz tracą wpływy m.in. na Bliskich Wschodzie, Pacyfiku czy Afryce. Żeby było śmieszniej zmieniła się narracja na świecie i nikt już nie wierzy w broń masowego rażenia, terroryzm ISIS itd. - to są rzeczy mające wpływ na zaangażowanie na Ukrainie. Plan bicie się z Rosją do ostatniego Ukraińca nie ma już sensu dla Izby Reprezentantów.
Teraz im dłużej trwa wojna tym Rosja szybciej się rozwija gospodoarczo i militarnie, a niespodziewany sojusz m.in. z Chinami okazał się historycznym błędem.
USA przegrało rozgrywkę i Ukraina nie jest już ważna bo:
1) świat przygląda się pierwszym w historii ludobójstwu online i ten sam świat z perspektywy czasu znienawidzi USA i Izrael
2) USA muszą wspierać Izrael bo jeśli stracą wpływy na Bliskim Wschodzie lub nie utrzymają Izraela to pójdą na dno gospodarczo
3) kolejne kraje Afrykańskie odwracają się od USA i krajów starej UE chcąc na zasadach partnerskich współpracować z Rosją i Chinami.

35

W dzisiejszym świecie to normalne że byli piłkarze komentują - nie ma co się denerwować, szczególnie że nie gada głupot - gdyby to powiedział przykładowo Stoiczkow to jestem pewny że każdy kibic Barcelony by się zgodził z tymi słowami.

2

@BORO_12 Ja ostatnio słyszałem sporo o Sergio Conceicao - trenerze który nie dość że nie gra nowoczesnej piłki to jeszcze nawet w samej lidze portugalskiej jest dużo niżej ceniony niż Borges czy Pacheco, a nawet nie wspominam o takich nazwiskach jak Jorge, Amorim cz Schmidt.
Ciekaw jestem jak u Flicka może wyglądać zarządzanie kryzysowe lub elastyczność w stosowaniu taktyki w sytuacji gdy brak piłkarza preferowanego - w dotychczasowej pracy trenerskiej to była tragedia.

@Arczi87 Zgadza się - totalnie zmarnowaliśmy ten czas, a rekordy o które walczył i tak nie zostały osiągnięte.

12

O ile się nie mylę to Dani Rodriguez będzie reprezentował Barcelonę w fazie pucharowej młodzieżowej LM w meczu z Mainz. Ten mecz jest dzisiaj.
Żeby było ciekawiej w obecnej edycji młodzieżowej LM Rodriguez jest najlepszym strzelcem i najlepszym dogrywającym w zespole Barcelony, a 2 z 3 goi i 3 z 3 asyst zdobył grając na pozycji lewego pomocnika/skrzydłowego. Można powiedzieć że jest to piłkarz podobny profilem do Lopeza, a jak wiemy Barcelona nie gra nowoczesnego futbolu i jeśli Lopez gra mało to znaczy że Rodriguez do pierwszego zespołu również ma daleko. Profilem Rodriguez przypomina Lopeza z tą różnicą że podobnie do Yamala potrafi nieźle dryblować.
Teraz gdy mamy kilku atakujących piłkarzy niedostępnych jest nie do pomyślenia aby taki piłkarz nie był przypisany do pierwszego zespołu chociaż jako backup bo nie da się ukryć że jest trzymany w kadrze U19 tylko ze względu na wynik w młodzieżowej LM, a nie ze względu na rozwój.
Wg mnie Dani Rodriguez to wielki talent, który odejdzie za darmo z Barcelony bo nie ma komu o niego zawalczyć. Xavi od ponad roku ma go gdzieś (pomimo tego że robi robotę niczym Yamal), agencja Zahaviego została wyparta mocno przez Mendesa w Barcelonie, a zespół Barcelony nie gra w stylu przypominającym nowoczesną grę czołowych klubów Premier League czy Bundesligi. Wiele wskazuje że kolejny trener Barcelony również nie będzie grał w podobny sposób bo już teraz niektórzy inni młodzi zawodnicy by byli w szerokiej kadrze pierwszego zespołu. Nie mam zielonego pojęcia jaki plan na niego ma Barcelona, ale liczę że ludzie decydujący w klubie oprzytomnieją. Ja rozumiem że Deco jest pomagierem w realizacji interesów Laporty z Mendesem, ale na litość boską jeśli miałbym wskazać piłarza, który miałby cechy budowania przewagi boiskowej w stylu Yamala to jest właśnie Rodriguez grający na lewej stronie i długo nikt.

11

No i to jest takie bezsensowne porównywanie liczb - różnica polega na tym że Ancelotti rozwija zespół i piłkarzy jednocześnie, a za ponad rok odchodząc będzie mógł z ręką na sercu powiedzieć że zostawia zespół kompletny jeśli przyjdą piłkarze łączeni z Realem. Trener który zastąpi Ancelottiego zapewne będzie profilem pokroju Kloppa czy Alonso i będzie to monstrualnie szybki i fizyczny zespół grający niezwykle taktyczno-techniczny futbol.
W przypadku Barcelony my dopiero za kilka miesięcy poznamy nazwisko nowego trenera, który znowu będzie potrzebował czasu na wprowadzenie zmian taktyczno-organizacyjnych, znowu będzie potrzebował skompletować zespół i znowu będzie trzeba liczyć na talenty że nie porozsypują się zdrowotnie jeśli nadal będzie to wyglądało jak wygląda.
Nie da się ukryć że gigantyczna ilość zwycięstw na farcie 1:0 w poprzednim sezonie wyśrubowało liczby Xaviego, ale nie zapominajmy o roli trenera w zespole - tej roli Xavi nie udźwignął, a czas wielu piłkarzy i zespołu został zmarnowany jeśli ostatni mecz z Alaves jest pierwszym meczem od ponad roku, który można potraktować pozytywnie z rozwojowego punktu widzenia.

3

Pytanie kto miałby poprowadzić Barcelonę w nowym sezonie - moim zdaniem 70mln to jest mało za Raphinhę kwota jeśli ma trafić do czołowego zespołu zespołu Premier League. Barcelona nie gra nowoczesnego futbolu i nie mamy perspektywy zobaczenia potencjału Raphinhii nie jako skrzydłowego, a bocznego pomocnika- zobaczmy sobie jak grają zespoły stosujące ultranowoczesne ustawienia jak LFC, City, Arsenal czy Leverkusen, gdzie w linii ataku jest jednostka centralna napastnika i 2-4 ofensywnych pomocników w zależności od przeciwnika. W bardzo nowoczesnych zespołach nawet skrzydłowi czy boczni napastnicy przez większość czasu pełnią role ofensywnych pomocników i dlatego Raphinha jest tak bardzo ceniony w Premier League bo sporo drużyn gra nowoczesny futbol oparty na fizyczności i szybkości.
PS: nie patrzcie się na śmieszne wyceny piłkarzy na transfermarkt bo to bajki. Jeśli wg CIES Raphinha wyceniany jest na 78.5mln euro to jeśli topowe zespoły Premier League chcą go to bez problemu Barcelona powinna osiągnać cenę przynajmniej 80mln euro i to by była uczciwa cena za tego piłkarza. To że Barcelona sprowadziła piłkarza o profilu, którego nie potrzebowala bo Raphinha nigdy nie był skrzydłowym nie oznacza że inne zespoły nie mogą wykorzystać jego potencjału dużo lepiej. Łatwo powiedzieć że Raphinha nie nadaje się do gry w Barcelonie, ale obiektywnie grając w tym sezonie mniej niż 1000min zdobył 4 gole i 7 asyst nie grając na pozycji do której jest predysponowany :) W takim ustawieniu jakim gra LFC bez problemu by mógl zastąpić Salaha czy właśnie w takim Tottenhamie by był jedną z gwiazd zespołu sugerując się unikalnym profilem piłkarskim idealnie pasującym do systemu gry.

2

@Kengo Podtrzymuję - tak jak pisałem dawno temu czas Casado został zmarnowany, a Prim nie jest talentem pokroju Bernala. Widziałem kilka raportów na temat tego piłkarza i jestem przekonany że ma szansę się kiedyś wybić w pierwszym zespole jeśli zdrowie pozwoli. Co ciekawe to nie jest typowo Barcleloński pivot bo ma także świetne warunki fizyczne i jednocześnie szybkość.
PS: cieszy mnie że Barcelona już go łączy z pierwszym zespołem, ale nowy trener również powinien w pierwszej kolejności mieć coś do powiedzenia. Oby to nie był przyjaciel Deco Sergio Conceicao bo nie jestem przekonany do jego pracy z młodymi piłkarzami.

3

@Emhyr Trochę Najman zmanipulował bo Kwaśniewski nie był 13 lat temu prezydentem (był głową państwa w latach 1995-2005), zatem to zdecydowanie inna ranga i łatwość zorganizowania spotkania. Wg mnie trudno takie rzeczy porównywać.

17

Deco w pół roku przegrał rywalizację o wielką ilość młodych piłkarzy - pierwsi lepsi z brzegu Guler, Echeverri, Moscardo i teraz Bergvall..., a w zamian nasz dyrektor oferuje nam Aleixa Garcię czy Damiana Suareza.
Ja rozumiem że ktoś mógł zapłacić piłkarzowi więcej, a klub który wygrał z nami rywalizację mógł mieć ciekawszy projekt sportowy, ale nie rozumiem jak można dawać do mediów sygnały że jest wszystko ok, a na ostatniej prostej jesteśmy dymani. Wizerunkowo bardzo źle to wygląda, żeby nie powiedzieć komicznie.
Jak Deco zawali jeszcze zaklepanego ponad rok temu Wilfreda Ndidiego to się poważnie zdenerwuję.

2

@takisobiektos ale to Europa a nie USA czy Azja, zatem zdanie kibiców ma znaczenie, a nie spotkałem się jeszcze nigdy z klubowym kibicem, który by był zwolennikiem SL. To kibice klubowi tworzą atmosferę zatem 100mln euro nie jest jakimś wielkim zastrzykiem pieniędzy aby historię wywalać na śmietnik.

11

Masakra - jak można tak się ośmieszać, nie dość że promowanie shitu to jeszcze sugerowanie, że kluby posiadające aktywnych kibiców mogą być tym zainteresowane.

20

Laporta non stop jest na bani... to już nie jest śmieszne.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?